Jeden ze 100 nejlepších válečných filmů (z doby po r. 1900) - 100 Greatest Post 1900 War Movies http://www.csfd.cz/uzivatel/136528-rhk/. Ne úplně typický Fordův film - spíše těsně poválečná propagace techniky a námořníků z bitev torpédových člunů na Filipínách. Na jednu stranu je tam dost válečných scén, na druhou stranu příběh není nějak geniálně podaný. Trailer: http://www.spike.com/video/they-were-expendable/2673248(10.11.2009)

• Deimos

TV/// Obsazení 5/10 Děj 4/10 Hudba 5/10 Efekty 5/10/// +na svoji dobu určitě výtečné technické zpracování, to prostředí ve kterém se film odehrává se cení -jinak je to strašně zdlouhavé a k závěru natahované/// Jakš takš může zaujmout občasnou akcí a hereckým obsazením. Když pominu že je film černobílý, tak je aji na co se koukat. Bohužel dnes už ale film ničím neohromí a dost možná váš unudí. Navíc k tomu všemu je tady tuna patriotismu. Něco jako nabídl nový film Vlajky našich otců. Ve výsledku stejně nudné a stejně zbytečné. A je opravdu jedno, že je mezi filmy rozdíl 60 let. Začnám si uvědomovat, že mě látka válečných filmů moc neuspokojuje a utvrzuji se v tom, proč je slušně řečeno nevyhledávám (pozor najdou se i výjimky). Aspoň, že ti herci byli trošku simpatičtí./// Celkem 46%///(23.3.2008)

• Han22

Velké zklamání. Nečekal jsem, že válečný film mě bude nudit více než různé dramata a melodramata ze stejného roku. Námět slibuje akci s torpédovými čluny, ale té ve filmu moc není, je celkem nezáživně natočená a chvílemi je i směšná - to když člun několik minut jede rovně, zatímco všude kolem něj vybuchují desítky granátů a flaků a nikdo netrefí. A mimo těch pár kratičkých akcí není ve filmu nic - parta nezajímavých vojáků včetně nulového Wayna, spousta řečí, nulový děj, nulové drama a natahovaný konec bez pořádného vyvrcholení. Hvězdičky tak jen za stroje, o kterých jsem doteď ani netušil že existovaly.(20.12.2017)

• Mol

LISTEN, SISTER. I DON'T DANCE! AND I CAN'T TAKE TIME OUT NOW TO LEARN. ALL I WANT TO DO IS GET OUT OF HERE!! Ne, ne, ne a ne. Všechno špatně. Nevím jestli neměl pan Ford během natáčení úpal, ale jediný co mě u toho filmu napadalo bylo: Johne co to sakra blbneš? Tak utahanou limonádu jsem dlouho neviděl. Nevím jestli název "byli obětování" se týká těchto hrdých námořníků nebo nás diváků. Ne moc dobře využitá mega-star John Wayne. Málo prostoru na jeho mužné dialogy a když už se dostane k veslu, tak musí kormidlovat na řece lásky. Vše završeno obejmutím kámoše Brika v letadle. Původně jsem chtěl filmu dát jednu hvězdu, ale k přihlédnutí roku vzniku a euforii, která zřejmě po ukončení války panovala a k úctě k panu Wayneovi a Fordovi musím dát minimálně hvězdy dvě. UNDER THE WIDE STARRY SKY. DIG THE GRAVE AND LET ME LIE. GLAD DID I LIVE AND GLADLY DIE AND I LAID ME DOWN WITH A WILL. THIS BE THE VERSE YOU GRAVE FOR ME. HERE HE LIES WHERE HE LONGED TO BE!(19.5.2015)

Válečný film z roku 1945 je na svoji dobu dílem velkolepým. Líčí nám osudy jedné eskadry po japonském útoku na Pearl Harbour. Z filmu čiší všemi směry vlastenectví a míra nacionalismu. Ta je vlastně typická skoro na všechny snímky, ve kterých hrál John Wayne. Film, který je čistě americkou propagací a agitací, je však divácky zajímavý.(9.3.2008)

• - Spoiler: Při pohřbu svých druhů odříkává Rusty (John Wayne) rekviem. Jeho autorem je spisovatel Robert Louis Stevenson. (Mol)

• - Režisér John Ford si během natáčení zlomil nohu a tak Robert Montgomery, který  hrál roli John Brickleyho, pomáhal film dotočit. John Ford poté prohlásil, že scény, které točil Robert, byly k nerozeznání od jeho vlastních. (Mol)

• - Robert Montgomery (John Brickley) byl doopravdy během druhé světové války kapitánem torpédového člunu PT. (Mol)