Hledači pokladů (TV pořad)

American Pickers

Reality-TV

USA, 2010, 50 min

Guy Fiorita

Mike Wolfe

Mike Wolfe

Komentáře uživatelů k TV pořadu (16)

Lidé, kteří se živí odkupem haraburdí a jeho přeměnou ve stylové blbůstky pro sběratele. Obviňovat je z hyenismu je docela ústřel, nemyslíte? Sami jdou do risku a můžou každou chvíli zkrachnout. A že kolikrát zdvojnásobí zisk? To je holt poplatek za know-how, protože ty věci by dál hnily, ať už pro sběratelskou nemoc jejich majitelů nebo pro jejich neschopnost najít kupce. Hodnotu věci určuje zájem o ni, když není zájem, patří to do popelnice nebo maximálně do sběru. A vůbec, hlavní je, že je, že to zábava, tohle není nositel morálních hodnot, je to polodokumentární reality show. Taky neodsuzuju filmy Toma Cruise jen proto, že je jejich hlavní hvězda členem sekty.(20.12.2012)

• CANNIBAL

Seriál zobrazuje dva neseriózní sběratelé veteše, kteří akorát obcházejí stará sídla a pak tu veteš draze prodávají. Není to nic důstojného. Kdyby to alespoň odprodávali do muzeí nebo pro účely třeba nějakých výstav ap. Jenže oni si akorát chtějí namastit kapsu. A jsou rádi, že se co nejdřív těch "krámů" jak to pak taky nazývají zase zbaví. Prakticky seriál o ničem. Snad jen trochu stojí za zhlédnutí příběh o těch starých věcí, jinak už nic.(7.6.2011)

Další reality TV od History HD. U těchto boys Mika Franka mne fascinuje, že občas kupují něco u čehož neznají pravou cenu (anebo zatraceně dobře znají :-) a jen to dělají že ne. To je vzhledem k formátu pořadu pravděpodobnější. Já osobně bych si nejdříve také zjistil reálnou hodnotu a pak bych kupoval... Zatím jim to několikrát vyšlo (asi náhodou že) a vydělali několikanásobek. Nechápu však prodávající ... V době internetu, aukcí, sběratelských klubů... Když chci prodat něco starého, třeba rozdrbaného nalezeného ve stodole pod senem (tím spíše), zjistím si přibližnou cenu a zkusím to prodat za maximum sám. Nevemu přeci první nabídku a to ještě od podomních kupců... To jsou Amíci tak hloupí? Asi jo... Kladem pořadu jsou ty věcičky a informace o nich. Lecos člověk opravdu vidí poprvé v životě a musí se sklonit nad vynalézavostí předků... I já jim závidím, né ty peníze, ale tu možnost prolézat všechny ty staré garáže, stodoly, sklady, polorozpadlé domy, kde občas někdy pod nánosem humáče dříme nějaký ten sběratelský klenot... * * *(7.2.2013)

• FFilipCZ

"Vydávají se na cestu přes malá americká městečka, aby zachránili 'vzácné cennosti', které obyčejní lidé vyhodili." ...To myslíte vážně? "ZACHRÁNILI" fakt ve velkých uvozovkách. Ti nic zachraňovat nechtějí. Nakupují to za fakt nechutně malý ceny, aby na tom pak mohli vydělat, sami moc dobře vědí co čeho jdou. Je mi fakt líto těch lidí, co se nechají takhle obalamutit, aniž by si nejdřív pozvali např. znalce, aby to ocenil.(26.8.2012)

Super! Zajímavou práci mají tihle dva chlapíci. Dobrý jsou i ty držky od kterých kupují. Parádní burani! Sweet pickin´:-)) EDIT: Ani tolik nevadí, že toho MUSÍ být hodně nahrané...možná všechno. I tak mě to baví!:-)(19.1.2012)

Laxik to řekl dobře. Jen si nemyslím, že by zbankrotovali, alespoň né po dobu co se ta show bude točit. Za tu jistě dostávají dobře zaplaceno.(2.6.2014)

Jeden z nejlepších pořadů na History. Pokaždé když vidím nějaký díl ukápne mi slza že jsem se nenarodil v USA. Tam totiž opravdu můžete říct že je to země neomezených možností a zbohatnout může každý .)(31.1.2013)

Chtěla bych dělat to, co oni. Ráda se přehrabuji v přemíře harampádí. Smůla je, že bych si je chtěla většinou nechat:-)(10.7.2012)

Dva sběrači veteše zkouší ojebat různé podivné individua.(1.1.2014)

Dvaja pátrači a priateľka na telefóne dohadzujúca lukratívne kontakty. Ďalší z vydarených projektov History Channel sa vydáva do najrôznejších kútov Ameriky, kde sympatické duo hľadá svoje poklady v starých, zaprášených pivniciach, garážach a stodolách. Niektorí páni domáci navyše vyzerajú tak, že neopustili priestory vlastného pozemku dobrých 50 rokov, ale ako náhle z garáže vytiahnu pušku z občianskej vojny začnete mať o ďalší obsah väčší záujem. Raz, keď som si už myslel, že ma nadšení chlapíci nemajú čím prekvapiť ukázali kusisko charakteru. Šlo o situáciu kedy odkúpený obraz za smiešny groš mal obrovskú cenu a oni miesto osláv naštartovali dodávku a vydali sa späť k predajcovi, ktorému neváhali ešte raz potriasť rukou plus ukrojiť nejaké to percento zo zisku. Viem, že šlo len o gesto, ale pekné a v biznise málo vídané.(3.6.2016)

Tento pořad se mi hrozně líbí. Mě by se to líbilo dělat to, co oni. Ale s tím rozdílem, že bych si to nechal doma vystavené ve vitríně.(7.9.2012)

• marrrrian

Nedôveryhodne, falošne a slizko pôsobiaci Mike a Frank sa vydávajú brakovať ľuďom stodoly bez kvapky úcty k nájdeným predmetom, o ktorých potom podľa scenára, bez náznaku skutočného záujmu, odrapocú pár slov. A tie ich vzájomné pohľady do očí a dopĺňanie sa... Príde mi to prehnané a hlavne na silu.(26.1.2012)

Celkem pohoda. Pro místní kritiky (CANIBAL, FFilipCZ a marrrrian): ti dva hošani prolézaj starý haraburdí, kupujou ho a prodávaj dál. Většinou o ty kousky původní majitelé nejeví žádnej zájem a nechaj je rozpadat a hnít. Jestli Vám je jich líto, Vaše věc. Nevidím ovšem důvod pro to, urážet Mika Wolfa (dlouhán) a Franka Fritze (tlusťoch). 80 %.(30.9.2012)

Vždy mě udivuje, jakou veteš američané považují za úžasný sběratelský kousek. Někteří lidé, ke kterým tito Hledači pokladů dorazí, jsou zralí na psychiatrické vyšetření. Protože mít celý dům, garáž a zahradu plnou starého železa je buď úchylka nebo kovošrot. A taky mě udivuje, že jsou to tito dva schopní poté i prodat.(6.12.2012)

• wlad81

títo dvaja sú krajne nesympatickí(29.9.2015)

Tyhle dva milé chlapíky můžu - taky miluji možnost pohrabat se v zaprášených starých skladech, sklepích a komorách...(9.10.2015)