Jak vycvičit draka 2

• USA How to Train Your Dragon 2 (více)

Ostrov Blp býval místem, kde Vikingové ve dne v noci bojovali s draky. Pak však mladý snílek Škyťák vycvičil draka Bezzubku, spřátelil se s ním a hlavně všem vysvětlil, že lidé a draci mohou žít v harmonii. Příběh poskočil o pět let dopředu a z Blpu se stal v mezidobí dračí ráj, kde se lidé a draci navzájem respektují a mají se rádi. Škyťákova největší kamarádka Astrid je hvězdou oblíbených dračích závodů, ve kterých hravě poráží ostatní vikinské teenagery, zatímco Škyťák dává přednost osamělým spanilým letům s Bezzubkou, během nichž mapují neznámá území a objevují nové světy a nové draky. Jedno z jejich dobrodružství je přivede do těžko přístupné ledové jeskyně, která je domovem stovky neznámých divokých draků. Taky se zde setkají s tajemnou Dračí jezdkyní, z které se vyklube Škyťákova dávno ztracená matka Valka. Na láskyplné objetí matky se synem ale není čas, protože nad soužitím lidí a draků se stahují mračna, která se přihnala díky Dragovi, mocichtivým a samozvaným „dračím bohem", kterému slouží nafoukaný lovec draků Eret. Tihle dva představují nebezpečí, se kterým sám Škyťák s Bezzubkou nic nezmůžou, a tak dají dohromady starou partu, do níž kromě Astrid patří i Tlamoun, Snoplivec, Rybinoha a dvojčata Ťafan a Rafana. Spolu s nimi se ale budou muset mocnému nepříteli postavit i Škyťákův otec, vikinský náčelník Kliďas Velikán a především jeho matka Valka. Naučit táhnout tenhle nesourodý spolek za jeden provaz bude nesmírně obtížné. Bez toho ale nebudou mít obyvatelé Blpu sebemenší šanci. (Cinemart)

soukyd33

Jednu hvězdičku dolů za zbytečnou ztrátu. Oproti tomu i velké shledání. Novinky ohledně draků jsou vítané. Hra s ovcemi je super. 😁 Dráček pořád vypadá super, je vtipný. Doporučuji. Hvězdiček 4**** ()

KraLuban

Nesdílím místní kritiku a nemyslím si, že to je prostě pokračování a totéž. Naopak. Je to dospělejší, vymazlenější. Bavil jsem se:). ()

Mistr119

Věčné téma hledání toho, co jsme, jaký je smysl našeho bytí. :) Krásná dojemná pohádka plná kouzelných animací. :) ()

SkeeveTulp

Nádherná animace, hodně drobných/dobrých vtípků v pozadí, ale jinak nic. Dějově je to hodně slabé, a po hodině to už začíná nudit. ()

Krnac

Jedno s mála pokračovaní ktoré mám v obľúbených, tento film dokázal niečo čo si všetci mysleli že nejde, urobiť seriózny film pre starších tak aby sa páčil aj deťom a tým vyhovoval nárokom štúdia Dream Works, scenár tu zjavne prekonal režisérove schopnosti (scenár lepší ako réžia) avšak film ako celok je výborný. ()

Jitka.D.2639

Pokud máte citlivé dítě, nepouštějte mu film, dokud nedospěje do věku, kdy opravdu bude schopen přijmout to, co je ve filmu vykresleno. Téma, kterého se dotkli, je zajímavé. Překvapilo mne, k jakému konci ten film dovedli. Ale nebyla jsem si úplně jistá, jaké poselství a dojmy si z filmu vlastně mám odnést. Odcházela jsem smutná a zklamaná a rozčarovaná. Nechci už ten film vidět někdy podruhé. Tím ho neshazuji, to ne, jen prostě sděluji vlastní dojmy. A vím, že bude dlouho trvat, než si jej troufnu doporučit na zhlédnutí svému citlivému synovi. ()

Nortizop

Hezky se na to kouká, ale jako celek to působí prázdně. Podlamuje to na významu předchozího dílu, ve smyslu, že jsme viděli hrdinu Campbellovsky pracovat pro baštu, ale tady skoro každá postava už má naservírováno, což působí maličko lacině a také mi úplně nesedlo finále. V zájmu jakési konzistence, buď jsou draci jako včelstvo a mají (alfu) královnu/krále, a tedy biologicky musí respektovat neměnnou biologicky danou hierarchii, nebo hierarchie není daná, a potom to ovládání mysli trochu nedává smysl a už vůbec ne, že by na vrchu hierarchie byl vikingský antagonista. ()

moviereview

Niektorí ľudia hovoria, že prvý film bol lepší. Niektorí hovoria, že druhý je lepší. Ja viem povedať že oba sú perfektné, ale rôznymi spôsobmi. Prvý film ma prekvapil. Je to môj obľúbený film všetkých čias. Žiadny iný film nikdy nevychoval drakov, ako to tento urobil. Mal úžasný príbeh s úžasnými postavami. Je to o zmene myslenia sveta, pretože chlapec, ktorý chce zabíjať drakov zistí, že sú to úžasné stvorenia. Pokračovanie je iné. Svet sa zmenil o 5 rokov. Ja som ani nečakal rovnaký recept ako z prvého filmu. Teraz je to o tom, že obyvatelia Berku žijú vo svete, ktorý stále nenávidí drakov. Berk je spôsob ako ukázať svetu že z drakmy nemusia bojovať ale žiť s nima a to hlavne zviditeľnil Syn Ereta. A práve o tomto je dvojka. Tento film je úžasný. Ak pôjdete do kina s mysľou sústredenou iba na prvý film, možno budete sklamaní - je to prirodzené. Ak sa vydáte tam s čistou mysľou a budete uvažovať čisto nad dejom dvojky, zistíte že je to úžasné pokračovanie. Síce sa bude zdať že film naberá rýchlo na obrátkach ale aby to nemuseli preťahovať nič iné im nezostávalo. Film je perfektne spracovaný čo sa týka nových postáv, je tam všetko čo o nich potrebujete vedieť nič nepodstatné tam zbytočne nedávali. Staré postavy taktiež nesklamali. Efekty animácie, skrátka spracovanie taktiež na jednotku. Ja tomuto filmu dávam 95%, pretože ten dej keď išiel príliš rýchlo mohol vzniknúť niekomu guláš. ()

FairyTejl

Už nikdy si tu nebudu číst komentáře uživatelů, jelikož celou dobu čekám, co se stane, vážně lidi, už nepište co, jak, proč se stalo. Ale teď k filmu, vzhledem k tomu, že Jak vycvičit draka patří mezi moje top animáky, těšila jsem se do kina jak malá holka. Nelíbilo se mi 3D, vcelku zbytečné, ale příběh krásný, bezzubka je prostě PÁN drak :) hudba opět luxusní, těším se na 3. Jdu snít o dracích a nových tipech jak vycvičit sobě draka :) ()

GreenFlag

Upřímně, čekal jsem o trochu více. První díl nasadil dost vysokou laťku, kterou bohužel u mě dvojka nepřekonala, nicméně je další dobrodružství Škyťáka a Bezzubky skvělým přírůstkem k příběhu o vztahu mezi draky a lidmi. Grafika krásná, animace geniální a skvělé ozvučení. Film se však potýká s několika problémy. Zatímco první polovina filmu jde svým pozvolným tempem, který mu nesmírně sedí, druhá polovina najednou naladí na rychlopalbu, kdy se akční zápletka rychle přežene k dramatické smrti. To by bylo víceméně v pořádku, problém však je, místo toho aby si divák vcítil do emočního šoku, najednou film přesedlá na vtipnou scénu, která ale už vůbec nefunguje. Vzniká tak emoční guláš, který vyústí v nic nebo ve zklamání. V čem fungoval Lví král, tady bohužel zaostává. Finální souboj pak působí vynuceně a ačkoliv se zde odehraje několik překvapení, stále se nemohu zbavit dojmu, že filmu chybí 30 minut zápletky. Toto všechno je hlavně znát na vedlejších postavách a i na samotném záporákovi. Škyťákova banda má minimum příležitostí, kdy se předvést a po většinu filmu mi připadali pouze na okrasu. Za to Drago se zdál zpočátku hodně zajímavým, ale ke konci se stal dalším falešným zloduchem, kde z něho tvůrci najednou udělali hlupáka, což mě hodně mrzí. Mé původní hodnocení bylo 65% (3D, CZ), avšak až druhé shlédnutí změnilo můj názor (2D, ANJ), 75%. Možná nakonec je dobře, že dvojka je o trochu slabší. Třetí díl má teď hodně prostoru, jak se předvést a doufám, že nepromrhá svůj potenciál, jako některé jiné trilogie (např. Mass Effect). ()

Filooos

100% .....nečekal jsem, že dvojka dokonce překoná první, už tak naprosto skvělý 1. díl. Nadšení veliké!!! ()

Garrus

A máme tu famózne pokračovanie Príbehu o Škitákovy a Bezzubke. Ktoré určite nestratilo na kvalite ale práve naopak. Hneď od začiatku to naberalo svižné tempo. To čo fungovalo v prvom diely je v dvojke dokonalé. Veľmi dobe zakomponované nové postavy. O skrýši drakov sa mi bude dlho snívať. Naj emotívnejšia časť filmu je rozhodne stretnutie Škitáka s matkou a následne otcom. Film má u mňa len jeden zápor a to smrť jedného z hlavných postáv. ()

vonTossis

Fantastické. Ratatouille, Toy Story a Jak vycvičit draka - animované srdcovky. Snad se alespoň ještě jednou vytáhne i Pixar. ()

MrDuri

Vynikajúce pokračovanie opäť s nádhernou, detailnou animáciou a krásnym soundtrackom Johna Powella. Piatu * však nemôžem dať kvôli miernym nejasnostiam v závere, ďalšie zhliadnutie ale možno môj názor zmení. Napriek tomu jeden z top animákov od čias jednotky! / Po druhom pozretí na DVD dávam plný počet! ()

bratr_jezek

Dvojka začíná o pár let později, vtipně ukazuje, jak se vesnice s draky sžila. Nové krajiny, objevování nových území, dračí jezdec i celá plejáda draků včetně alfa draka je pastvou pro oči. Osobně však ubírám jednu hvězdu za trochu potemnělý příběh, kdy zlo nebylo potrestáno dle mých představ (asi možná zápletka dalšího dílu) a dobro dostalo v jednu chvíli na frak tak, až to rozplakalo pár citlivějších dítek v kině - pro děti snadno pochopitelná myšlenka prvního dílu o tom, že můžeme mít o jiných předsudky jen proto, že je nechápeme, se nějak přerodila v (pro děti hůře stravitelné) filozofování o tom, kam až může zajít "hodný" drak v rukách "zlého" pána. ()

JepiNn

Čo povedať, druhá časť určite nezaostáva za tou prvou za čo som rád. Dej je dospelejší, scény emotívnejšie, animácie boli najlepšie aké som doteraz videl, soundtrack bol opäť skvelý a ksichty toothless boli asi najvtipnejšie z celého filmu. Avšak na rozprávku mi to prišlo až priveľmi smutné, úsmevných scén bolo pomenej a niektoré veci neboli vôbec vysvetlené čo mi celkom vadilo. Slovenský dabing bol fajn, ale teším sa keď si to pozriem v originálnom znení. Dlho som sa rozhodoval ako hodnotiť, keďže som mal pomerne dosť veľké očakávania, ktoré sa až tak nevyplnili (Prvá časť zostáva u mňa neprekonaná), no bol by hriech dať menej ako plný počet, keďže Ako vycvičiť draka 2 je to najlepšie čo som z rozprávok tento rok videl. ()

Hollywoodští skladatelé v Praze

Hollywoodští skladatelé v Praze