William a Kate: Kráľovský príbeh lásky je príbehom milostného vzťahu princa Williama, druhého v rade následníkov britského kráľovského trónu, a Kate Middletonovej, dcéry príslušníkov vyššej strednej vrstvy. William a Kate sa stretávajú na škole svätého Andreja v prvom ročníku uznávanej univerzity v Škótsku, kde bývajú na rovnakom internáte, obaja so zameraním na rovnaké predmety. Kým randili každý s niekým iným, stali sa z nich blízki priatelia, no veci sa začali meniť až na charitatívnej akcii, na ktorej predvádzala Kate priehľadné šaty, Wiliam ostal ohromený a odvtedy ju začal vnímať inými očami. Film opisuje radosti a strasti ich osemročného vzťahu, ktorý bol komplikovaný tlakom spoločnosti a médií. William bol rozhodnutý nespraviť rovnakú chybu ako jeho otec Charles, ktorý sa vzdal ženy, ktorú miloval, Camilly Parker Bowlesovou a oženil sa s Dianou Spencerovou, aristokratkou, ktorú mu vybrala jeho rodina. V rovnakom čase sa Kate Middletonová musela rozhodnúť, či je ochotná vzdať sa slobody a žiť ako princezná pod prísnych drobnohľadom a v intenzívnej, neutíchajúcej publicite, ktorá zničila Diane život. Potom, ako sa k sebe vrátili po vážnom rozchode, oznamujú William a Kate svoje zasnúbenie, ktoré bolo všetkými radostne prijaté. (oficiální text distributora)

BEJB odpad!

To si robíte srandu? To už čo je za drist? Sa nemam náhodou potentovať z toho, že sa tí dvaja vzali?? Ešte aj rýchlokvasný film mi tu dajú, prepínaaam... ou, šefka na jojke, radšej všetko vypnem a bude kľud!!! ()

Dommie

Je fakt, že som to pozerala len preto, že o kráľovskej svadbe hovoril celý svet. Nebolo to nič výnimočné, jednoducho splácaný príbeh toho, ako sa dvaja stretnú, zaľúbia sa, majú krízu a nakoniec sa k sebe zase vrátia... Ale videla som už aj horšie veci. Dve hviezdy za sympatických hlavných hercov a krásne prostredie. Ale za ten koniec by som tvorcov niekam nakopala, prepáčte. ()

TheMe

Zajímavý nápad, který určitě nikoho neurazí, avšak myslím si, že náročné filmové kritiky ani nenadchne. Děj je hezky zpracovaný, postavy se mi moc líbily, ale opravdu si nejsem jistý, jestli bych si film pustil znovu a také by mě zajímalo, zda vše ve filmu jsou fakta nebo si i scénáristé s filmem poněkud pohráli. Myslím si, že film si zaslouží hezkých 55%. ()

Šošia

Taková kýčovina!!! Aspoň mohli najít herečky, které by sestrám Middletonovým byly trochu podobné, ve skutečnosti jsou o dost krásnější...Princovi taky nenašli moc věrnou kopii, ale koukatelnější než originál. ()

PatrikP4

Nevím asi by to nebylo špatný mít to více...štávy... přišlo mi to prostě obyčejné a tak by to působit nemělo...Camilla Luddington je pěkná a jedna hvězda je i za ní... ()

Frollka

Viděla jsem jen několik desítek minut, popravdě čekala jsem něco jiného už podle popisu - životopis. Myslím, že životopis by měl vypadat jinak, než jen domyšlené věci, které se mohli ale také nemuseli stát. Těžko říct, když s nimi nikdo v daných chvílích nebyl, mnohem víc by mě zajímaly fotografie proložené komentáři obou nebo jen shrnutí děje, než oněch 86minut domýšlených věcí, které oba jistě ani nepotvrdili. Za snahu 1* ale nedokoukala jsem jej, jistě se najdou lidi kterým se bude film líbit, těm se omlouvám, za tak špatné hodnocení. ()

AnaMaruska odpad!

Jauuuuuvajs, z tohohle fakt bolely zuby! 10% za to, že se na "Willa", narozdíl od předlohy, dalo aspoň koukat. Brrrrrrrr. ()

lapatata

Je jasné, že film je do značné míry zromantizován, ale pro lidi, kteří nehltají bulvár alespoň naznačuje jak se princ William s Kate poznali a jakým způsobem se jejich vztah vyvíjel. A to je to, čeho si na něm cením. Takže jako jakýsi informační zdroj ano, úroveň uměleckého zpracování nemá cenu hodnotit. Ta je v tomto případě vedlejší. A narozdíl od škarohlídů, kterým vadí, že na ně z každých novin, rádia či internetového prohlížeče skáčou tváře Williama a Kate jsem rád, že na mě alespoň jeden den neskáčou ze zmíněných medií vraždy, zemětřesení či teroristické útoky. ()

croftak

Na první pohled velmi zajímavý námět, anglický princ si najde kočku z ulice, navíc inspired by tru story. No co chcete víc aby vznikl skvělý film. Já bych to viděl, na lepšího scénáristu a režiséra. Pak bych vykopal producenty, nalil bych do toho strašně spoustu pěněz, obsadil Di capria, a máme tu velkofilm jako prase. No hrůůzaaa. ()

Ludinecka

Už len to, že sa jedná o videofilm vo mne nevyvolalo žiadne veľké očakávania. Veď kto by už za týmto čakal hollywoodske hviezdy, či prepracovaný scénar. Nie je to film pre "fajnšmekrov", ale taká romantická oddychovka, ktorá určite nesklame, poteší a niekomu dokonca vyčarí úsmev. osobne sa mi to páčilo, ale ako spomenul _Moon_ dokument by sa hodil viac . ()

michalkop

Na dnešní dobu poměrně slušný film. Na Angličany tam hrají i docela hezké herečky. A jako rychlokvaška mi to rozhodně nepřipadalo. ()

Cheyenee

Po prvním shlédnutí v angličtině jsem chtěla dát za 3*, ale dneska jsem na to s kamarádkou koukala v češtině... a nevím, jestli to bylo tím dabingem, nebo opadlo moje opojení z královské svatby, ale takto strojený scénář jsem už dlouho u žádného filmu neviděla... Takže, za samotný film a herce 3* za ten tupý scénář 2*. ()

A.lis

Já se prostě ztotožňuji s lidmi, kteří mají britskou královskou rodinu rádi. Všechna ta jejich vznešenost a grácie mě neuvěřitelně fascinuje. Od filmu jsem očekávala sice mnohem víc, ale líbil se mi právě proto, jaký fanatický obdivovatel tohohle páru jsem (dle mého jsou velmi dobrými zástupci královské rodiny, ale jak je známé, měli i klasické slabé, lidské chvilky, což film dokázal zachytit, ačkoli místy neuvěřitelně kýčovitě). Pohádkovská, romantická duše plesá - princ se zamiluje do prosté Kate. Je to takové klišé, ale pořád ještě koukatelné (možná proto, že je alespoň z části skutečné). ()

Pythonator

Narychlo upatlaná sračka pro fanoušky všeho, co se týká britské královské rodiny. Film dle hesla: Ja cu byt Brit. Do nece, ať sa nedive. Je zajímavé, že někdy stačí jen jedna svatba, aby vyvolala masový úžas až fanatickou mánii, spustila samostatné odvětví průmyslu s krámama s nápisem Kate a William a zahltila všechna média nepřeberným množstvím hovadin o tom, kde kdy měla Kate co na sobě a kdy si nevhodně uprdla. Jedna televize chytře využila demence lidstva a vytěžila z té mánie co se dalo. Nejlepší je prostě natočit film, který budou chtít odvysílat všechny televize už jen pro to, jaký je jeho název. Značka Kate a William funguje a kdybych měl doma dva vepře, tak je tak určitě pojmenuju. Třeba by líp žrali a víc rostli. Jenže jako vegetarián bych je pak musel dát do útulku. S těma jménama by se jich určitě nějaký ten fanoušek ujal. Ne každé prase je zlaté a není všechno zlato, co se třpití. Tenhle třipitivý film je spíš jen hromada prasečích hovínek. ()