William a Kate: Kráľovský príbeh lásky je príbehom milostného vzťahu princa Williama, druhého v rade následníkov britského kráľovského trónu, a Kate Middletonovej, dcéry príslušníkov vyššej strednej vrstvy. William a Kate sa stretávajú na škole svätého Andreja v prvom ročníku uznávanej univerzity v Škótsku, kde bývajú na rovnakom internáte, obaja so zameraním na rovnaké predmety. Kým randili každý s niekým iným, stali sa z nich blízki priatelia, no veci sa začali meniť až na charitatívnej akcii, na ktorej predvádzala Kate priehľadné šaty, Wiliam ostal ohromený a odvtedy ju začal vnímať inými očami. Film opisuje radosti a strasti ich osemročného vzťahu, ktorý bol komplikovaný tlakom spoločnosti a médií. William bol rozhodnutý nespraviť rovnakú chybu ako jeho otec Charles, ktorý sa vzdal ženy, ktorú miloval, Camilly Parker Bowlesovou a oženil sa s Dianou Spencerovou, aristokratkou, ktorú mu vybrala jeho rodina. V rovnakom čase sa Kate Middletonová musela rozhodnúť, či je ochotná vzdať sa slobody a žiť ako princezná pod prísnych drobnohľadom a v intenzívnej, neutíchajúcej publicite, ktorá zničila Diane život. Potom, ako sa k sebe vrátili po vážnom rozchode, oznamujú William a Kate svoje zasnúbenie, ktoré bolo všetkými radostne prijaté. (oficiální text distributora)

Autogram

Princ sfukujúci sviečky na torte, Princ lyžujúci, Princ opíjajúci sa na party, Princ odmietajúci priznať lásku, Princ spievajúci zamilovanú pieseň na ospravedlnenie, Princ hladkajúci malého chorého černoška v Keni, Princ bežiaci trénujúc v armáde, Princ strieľajúci zo samopalu, Princ predmanželsky sexujúci s vojvodkyňou v ich spoločnom byte, ups to posledné scenárista iba ukryl medzi riadky. Vlastne scenárista ani nebol potrebný, lebo všetko je pravda a nič len pravda spísaná v zamilovanom denníčku, ktorý sa bulváru podarilo ukradnúť Kate. – Napriek použitiu všetkého možného klišé sa to chvíľami aj dá pozerať, je tam vtip, spád, pekné exteriéry, aj herci sú sympatickí, hlavne Kate, ktorej podoba je asi najvýraznejšia. ()

Mr.KarlAdler

Kýč, klišé, spousta hloupostí, ale tak nějak jsem si u toho odpočinul. Taky co hodnotit, když příběh je předem daný a sám o sobě vybízí přesně k prvně uvedenému. Navíc to v televizi chytře zařadili v době, kdy je téma těch dvou poděckách aktuální, no, chytil jsem se (poprvé a naposledy, ale bez zívání). ()

tommy187

Keby som si tento film nepozrel v deň narodenia ratolesti tohto krásneho pádu, a keby som nemal tak rád životopisné filmy, asi by hodnotenie vyzeralo úplne inak. Ale jednoducho si musíte uvedomiť, že takýto film nemôže byť žiadny geniálny film, ktorý bude letieť v kinách... 60%. ()

The Viper odpad!

Ze svatby jako by každý dělal něco furt. Jako by byli víc než my ostatní lidi. Film je ukrutná nuda a s prominutím, debilní sračka. ()

widla

Ale jo, proč ne? Příběh o tom, jak se dal dohromady asi nejsledovanější královský pár současnosti. Jejich 'lovestory' je omílána pořád dokola, tady tomu jenom přidali dvě hezké tvářičky.. Koukatelné to je, ale asi jen jednou.. Tedy spíše raději jen jednou. ()

velkyvezir

Mňo, předpoklad komerčního profitu filmu v souvislosti s včerejší svatbou je nepochybný. Na Camillu se dívalo dobře, ale marná sláva, skutečný příběh je jistě zajímavější než toto vyďobávání několika epizodek, o jejichž reálnosti stejně pochybuji. ()

BluT

Hrozně natočená ulepená "telenovela", kterou zachraňuje aktuální téma a pěkný prostředí. Dialogy naprosto otřesný, herecký výkony přinejlepším průměrný a celkový dojem nijaký. Ale na to jaká to je rychlokvaška, tak to asi mohlo dopadnout i hůř. 40% ()

Dixiee

Velmi dobrý tah natočit film s touto tématikou v době, kdy je datum svatby na spadnutí se autorům asi velice vyplatil. Hodně lidí se na to koukne jen z důvodu, že je zajímá, jak to s nima vlastně bylo (stejně tak jako já). Bála jsem se kýčovitosti, bylo vidět, že se nejedná o kvo jí jaký drahý Hollywoodský film, ale o film tipu Pilscherová. Tento film rozhodně neurazí. Dívat se na to znovu dlouho nebudu, ale čekala jsem kýčovitější zpracování a horší herecké výkony. Prostě pokud jste ten typ co má rád zamilované příběhy s dobrým koncem, směle do toho. ()

Angelino

Asi zbytočne sladké a nakoľko je to "skutočný príbeh" je asi tiež otázka. Mne to trochu pomohlo pochopiť prečo sa môže program všetkých komerčných televízií 2 dni točiť okolo svatby dvoch ľudí, rozoberať od make-upu po to, či si otrú čelo počas príchodu na obrad a či už sú po raňajkách. Ale majú moje sympatie. ()

TERRORDROME odpad!

"Ach William, ty ho máš taký modrý..." Limonádová sračka kde sa vytlemený princ zamiluje do debilnej kačice a vyliezajú z nich vety pri ktorých dostanú ovčie kiahne aj polystyrénové obklady na paneláku. William ale môže byť s hercom ktorý ho stvárňuje vcelku spokojný, ten skutočný je totiž omnoho plešatejší a podobá sa na vypĺznutý kráľovský koberec. Najhoršie je na tom princ Charles ktorý sa na svoju predlohu nepodobal ani keď som si obe oči vybral z lebky a strčil do zadku. Maskéri mu mohli k hlave aspoň primontovať dáke lopúchy aby imitovali tie jeho odstávajúce uši. No a ten záverečný záber keď sa William s Kate objímajú v žiare zapadajúceho afrického slnka posúva slovo gýč do úplne iných neprebádaných dimenzií plných hrôz ktoré si nedokázal predstaviť ani Lovecraft vo svojom ružovom období. ()

spiritus

Nemám rád romantické filmy, ale na tohle se koukat dalo, což je možná způsobeno i faktem, že mě prostě po dnešku zajímalo, jak to ti dva vlastně dali dohormady ;-) ()

Wienczaa

Sice extrémní kýč, ale ve filmu bylo pár světlých momentů, a pokud jste se dnes někdo díval na zprávy a nasávali jste všechnu tu atmosféru tak s tímto briefingem se to zkouknout dalo. Navíc neznám jinou svatbu kterou by sledovalo 2 miliardy obyvatel naší matičky Země a navíc neznám manželský pár který by dostal gratulace a přání k sňatku až z oběžné dráhy. ()

Vejrrr

Mistrovský a vcelku i pochopitelný tah Novy, nasadit na osmou večerní tenhle film v den svatby skutečných Williama a Kete, působil i na mě tak, že jsem k tomu usednul ačkoli v jakýkoli jiný den mého života by k tomu dozajista nedošlo. Chvílemi jsem i nelitoval a říkal jsem si, jak je fajn podívat se v naději alespoň 30-ti procentní pravdu toho, co oné slavné svatbě předcházelo. Mě by nevadilo, že všechno není dle skutečnosti, že se tam nějaká ta postava připsala pro zajímavost. Ale pár hezkých momentů, kde tomu člověk zkrátka věřil, rychle vystřídali scénky, u kterých se nedalo jinak, než procedit ústy "to nééééééé". Říkám pár momentů, které život člena královské rodiny hezky vystihovaly, ale jinak kýbl hnoje a scénáristického patosu dobrých leda tak pro 14-ti leté školačky z Velké Británie. ()

nikoletkaa

Celou svatbu spolu s celým světem jsem hrozně prožívala. Snad proto, že mám slabost pro Anglii a pro happy endy. A právě příběh Williama a Kate je důkazem, že sladké šťastné konce se nedějí jen v amerických filmech, ale i v normálním životě. I když oni vlastně nemají "normální" život jako většina ostatních... :) ()