Dokud jsme mladí

• USA While We're Young (více)

Mezigenerační komedie Noaha Baumbacha o stárnutí, ambicích a úspěchu, která je zároveň dojemným portrétem manželství zkoušeného přívalem mládí. (HBO Max)

Oralfabet

"What's going on? This is like a fucking bad dream. Everyone here's doing weird shit. Where's my high school algebra teacher mr. Morelli riding a fucking turtle?" Další Baumbach, kterého jsem si fakt užil. Skvělá herecká sestava a super dialogy. Ze začátku to vypadá jako hodně jednoduchá komedie o tom, jak se seznámí dva rozdílné páry, ale Baumbach postupně přejde do něčeho trochu zajímavějšího. Ale zase ne nějak drasticky zajímavějšího. Trošku jsem z toho dostal chuť točit dokumentární filmy. 7/10 ()

raud

Pravděpodobně jeden z nejhůř zvládnutejch filmů, který jsem za poslední dlouhou dobu viděl. Funguje tu asi tak první půl hodina, která je ale plná těch nejhloupějších klišé a přehrávání některých herců. Co následuje poté je patos s nespočtem chyb hlavně ve střihu a zvuku, příčemž scénář je ještě dalko horší, takže všímání si takovejch chyb radši přestáváte a doufáte že film chytí druhý (nějaký) dech! Táhlo se to neúnosně, zjištění že film měl 94 minut, mě opravdu rozesmálo. Zdálo se, jako by každý jedinec natáčecího štábu, byl u svého řemesla poprvé!! Upřímně nevěřím, že tento člověk napsal scénáře pro pár dobrých filmů Wese Andersona! Uff tfujtajbl je mi líto mého drahoceného času! ()

rekkky

Watching this movie was literally like feeling the pain of getting older even more vividly, like loosing the year's of your life in front of the eyes, because endless repeating of one matter won't certainly get you any better. The message is clear, but made so horribly. It is a shame that ambition was beaten by eagerness to produce sophisticated piece of art, but is definitely not. ()

Ben Nevis

Film o generačním střetu (i když lidi nad 25 bych nepovažovala za až takové mládežníky), z nichž každý pár tomu druhému něco dává a zároveň něco bere. Nakonec se to postavě Stillera přestane líbit... Pokud to bylo o osobě režiséra (několikrát ve filmu zdůrazňuje, že dokument je o tvůrci, ne o protagonistech), tak jsme se dozvěděli, že Baumbach trpí krizi středního věku a obavami z talentu mladších. Bohužel to poslední dobou opravdu funguje, jak film popisuje - důležitý je výsledek, ne cesta k němu. Hlavně v žurnalistice se setkáváme s naaranžovanými mrtvými dětmi pro navození soucitu s uprchlíky, naaranžované autentické válečné snímky apod. O internetovém virálu nemluvě. ()

Kenty

Tohle byl bohužel Stillerův krok opravdu vedle. Film z něj udělal závistivou hysterku a zoufalce, který není přesvědčivý ani po stránce komické natož dramatické. Co se týče průběhu filmu, tak od poloviny filmu se ztrácí dějová linie a pointa je taky tatam. Téma je zajímavé, proto bych film nehodnotil zas tak špatně. Ale bohužel velká škoda. ()

Tominni

Film je o srovnání dvou genarací, kde jednu představuje bezdětný pár čtyřicátníků (Naomi Watts / Ben Stiller) a druhou mladý pár dvacátníků (Adam Driver / Amanda Seyfried), kteří žijí jakoby v jiném světě, bez facebooku, smartphonů, ale s gramofonem, kloboučkem, slepicí a domácí zmrzlinou.......Ale po okouzlení přichází problémy. ()

bonovox

Vcelku pozerateľná sonda do života dvoch párov a generačných rozdielov medzi nimi. Stojí za pozretie hlavne kvôli kvalitnému hereckému štvorlístku. 60% ()

Mato_Mi

Celkom fajn filmik, zaujali ma hlavne myslienky o zivote a starnuti, tie boli trefne. Ale znova si tento film uz nepozriem. ()

KcarlosK

Tak komedie ani náhodou. A jako drama těžký podprůměr. Naomi má rozhodně na víc a Ben by se měl držet komedií a nesnažit se o vážnou notu. Je v ní mimo jako Carell. ()

peproch

Lze si ještě ve čtyřiceti hrát na mladé manželství nebo manželství mladých? Konfrontace se zcela jiným párem není lichotivá. Výborný příběh. ()

Kdo vyhrál první filmové ceny za rok 2015?

Kdo vyhrál první filmové ceny za rok 2015?

02.12.2015