Šílená / Krásný

Nicole je problémové děvče z bohaté rodiny. Carlos je kluk z latinsko-amerického předměstí. Chodí na stejnou střední školu, ale zatímco Nicole jen tak životem pro proplouvá a své deprese utápí v alkoholu a bezcílném poflakování s kamarádkou, Carlos má před sebou jasný cíl. Chce jít na námořní akademii a chce se stát pilotem vzdušných sil námořnictva. Nicole se nápadně hezký Carlos zalíbí a rozhodne se, že ho získá. Neustále mu nadbíhá, až se jí to nakonec podaří. Rozmar rozmazlené holky má ovšem překvapivý výsledek. Nicole zjišťuje ke svému překvapení, že se poprvé v životě skutečně zamilovala. Mezi oběma vznikne romantický milostný vztah, ale Carlosova rodina ohrnuje nad bílou bohatou holkou s nevalnou pověstí noc. Carlosova přísná matka dá Nicole jasně najevo, že do jejich komunity nepatří. Carlos zjistí, že Nicolin otec Tom Oakley je významný politik. Ten nabídne talentovanému chlapci pomoc a podporu při studiu na akademii. Zároveň ho však varuje, jeho dcera je destruktivní osobnost se sebevražednými sklony, závislá na alkoholu. Žádá ho, aby se s Nicole rozešel, jinak ho zničí. Carlos nakonec nátlaku z obou stran podlehne. Je však možné vzdát se opravdové lásky? (oficiální text distributora)

Aelita

Novodobý Romeo, který zachránil všemi zatracenou Julii. Film, který není zcela banální, jako škola vztahů a příběh ctižádosti, povinnosti, věrnosti a svobody být sám sebou pro náctilété a jejích rodiče. ()

Nach

Vcelku povedené herecké duo se sešlo v dramatickém a stejně romantickém příběhu o dvou naprosto odlišných lidech, které pojí jedna velká láska. Na nedělní dopoledne ideální snímek. 70% ()

Lopic

Ano, variací na toto téma už tu bylo hodně, ale Šílená/Krásný patří určitě k tomu lepšímu. Nemalou měrou se na tom podíli uvěřitelně zahrané postavy od Jay Hernandeze, který mi oproti mnoha uživatelům nepřišel špatný, a hlavně od Kirsten Dunst, která předvedla, že má talent. No a navíc jí to moc sluší a doteď sem si myslel, že je plochá jak prkno, ale evidentně tam něco bude :) ()

Radiq

Šíleně krásnej film. Sice to jede podle zaběhlejch not - seznámení, láska, krize, vyřešení. No a happy end. Co jinýho. Kupodivu jsem ale byl rád, že to byl happy end, což se mi stane jednou za život křečka. Nevím, jestli to bylo tím, že mi oba představitelé byli tak sympatičtí. Asi jo. A kromě toho by se to mělo jmenovat Šílená a krásná / Krásný. Protože Kirsten srší krásou a pravdivá byla hláška o těch jejích ďolíčcích. ()

Mona07

Na mě to působilo až moc kýčovitě, na druhou stranu oceňuji nadprůměrné herecké vykony, obzvlášť Jay Hernandez mile překvapil, jinak příběh nemá moc co nabídnout. . . 4/10 ()

Sfinkter

Jeden z mála filmů, který naráží na citové problémy dospívajících jako kosa na kámen, z rádoby "beverly hills" stylu se vyklube výborné drama, jemuž kraluje okouzlující výkon Dunst. ()

kinghome

za ten název bych vraždil! Už jen to mě od filmu strašně odpuzovalo, ale nakonec, když to dávali v TV, tak jsem se na to kouknul a zase tak strašné to nebylo. Dobrej hereckej výkon od Kirsten, která ale vypadala odporně a celkem dobře hrající Jay. Příběh nebyl nejhorší, takže jsem to zkouknul až do konce. Na to, že jsem očekával odpad dobrý. 60% ()

Pajkenzi

Krásný film, velmi dobře natočený, Jay Hernandez hrál velmi skvěle i když se musel naučit vetšinu textu ve španělštině, protože tim jazykem mluvit neumí. Kirsten Dunst opět nezklamala hrála velmi skvěle. Jinak co se týče obsahu filmu tak nechyběla tam hudba která doprovázela nejhezčí scény ve filmu, nechyběla tam láska, jak je těžké o ní bojovat. Nebylo tam nic co bych mohla vytknout, Moc se mi ten film líbil. ()

lennyd

On, téměř obyčejnej kluk z latinské čtvrti, jen trochu více ambiciozní než jeho sousedé, takže navštěvuje prestižní střední školu s cílem dostat se námořní akademii. Ona, téměř obyčejná holka, a jen díky tomu, že je dcera senátora, tak navštěvuje tutéž střední školu, leč bez ambicí a s cílem se na škole pořádně pobavit. Ale jen dokud se nepotkají. To setkání oba dva zásadně změní... Trochu až příliš idylický film pro zaláskované teenagery, kteří ještě mohou doufat, že velká láska dokáže i alkoholem a drogami zkaženou mládež nějak změnit (v reálném životě je to úplně naopak). Nicméně to nic nemění na tom, že se na film docela dobře dívá, hlavně díky obsazení ústřední herecké dvojice. Od Kirsten Dunst se slušný herecký výkon tak nějak očekával, ale Jay Hernandez byl pro mne docela příjemným překvapením. Sice se oba snažili vytáhnout ze scénáře něco navíc, ale stejně to film lehké nadprůměrnosti výše nedostalo... ()

manonfire

Ničím výrazné či ojedinělé. Kirsten dobře zahrála histerku na pěst a Hernandez si vystačil líbivým kukučem. Zásadní drama rozhodně ne. Jen rádoby složitější romance. 40% ()

milancecil

Jeden z nejlepší filmů tohoto žánru, stále se k němu jako divák musím vracet a jsem jím stále okouzlený, děj příběhu je sice idealizovaný, ale ne až tak úplně odtržený od reality, říkám si vždy, jak by bylo krásné něco takového osobně prožít, být opět náctiletý student, hrát americký fotbal, setkat se jakoby náhodou se smyslnou blondýnkou, pohlédnout jí do modrých zářících očí, pak podlehnout jejímu šarmu, i když si tím vážně zkomplikuji svůj další, zdánlivě promyšleně nalinkovaný život, rozhádám se s rodinou, s matkou, se starším bratrem, ale ona je jak vulkán nespoutaná a strhávající svou bezstarostnou bujností, která ale jen překrývá její hlubokou bolest, zraněné city, ano, chtěl bych zažít tento příběh a proto ho mám v této, tak skvěle provedené filmové podobě, moc rád. ()

fruitbueno

Já se asi sama sobě divím, že dávám plný počet, ale tenhle filmeček mi sedl jak facka na obličej. Hlavní hrdinka, její příběh a problémy mi byly tak protivně blízké, že jsem si připadala, jako bych se dívala na o něco hustší odvar svého života.. ()

danca044

Nudný příběh, nudné postavy, Kirsten Dunst nemám moc ráda a tady se mi vůbec nelíbila. Možná, že kdyby tam hráli jiní herci, mohlo to být o chlup lepší... Navíc naprosto předvídatelný příběh. ()