Šílená / Krásný

Nicole je problémové děvče z bohaté rodiny. Carlos je kluk z latinsko-amerického předměstí. Chodí na stejnou střední školu, ale zatímco Nicole jen tak životem pro proplouvá a své deprese utápí v alkoholu a bezcílném poflakování s kamarádkou, Carlos má před sebou jasný cíl. Chce jít na námořní akademii a chce se stát pilotem vzdušných sil námořnictva. Nicole se nápadně hezký Carlos zalíbí a rozhodne se, že ho získá. Neustále mu nadbíhá, až se jí to nakonec podaří. Rozmar rozmazlené holky má ovšem překvapivý výsledek. Nicole zjišťuje ke svému překvapení, že se poprvé v životě skutečně zamilovala. Mezi oběma vznikne romantický milostný vztah, ale Carlosova rodina ohrnuje nad bílou bohatou holkou s nevalnou pověstí noc. Carlosova přísná matka dá Nicole jasně najevo, že do jejich komunity nepatří. Carlos zjistí, že Nicolin otec Tom Oakley je významný politik. Ten nabídne talentovanému chlapci pomoc a podporu při studiu na akademii. Zároveň ho však varuje, jeho dcera je destruktivní osobnost se sebevražednými sklony, závislá na alkoholu. Žádá ho, aby se s Nicole rozešel, jinak ho zničí. Carlos nakonec nátlaku z obou stran podlehne. Je však možné vzdát se opravdové lásky? (oficiální text distributora)

klukluka

Bohužel jsem tady z toho žánru vyrostl. :( Nic mi to neříká, nic to se mnou nedělá, je mi jedno, jak to dopadne... Nacházím v tom úplně jiný věci - že si politik žije jako prase v žitě, a všichni to v USA berou jako samozřejmost, že když jeho nadrátovanou nezletilou dceru zadraftnou policajti, tak ji vlivnýmu tatínkovi přivezou domů atp. Na problémy pubescentů už jsem hrozně okoralej, sorry. ()

BlueZero

Hoci nie som moc na romantické filmy, tento sa mi páčil. Milostný príbeh problémovej bohatej dievčiny a ambiciózneho chudobného mexického chlapca bol dramaturgicky, ale aj herecky stvárnený nadpriemerne. Nesmiem zabudnúť na skvelý výber hudby. ()

Golltes

Tento film má podľa mňa jednoznačne najlepší začiatok a nádherne spracované úvodné titulky,ktorým sa vyrovná len málo snímkov,ktoré som mal možnosť vidieť (snáď len Robertsovej Úsmev Mona Lízy).John Stockwell podobných romantických drám natočil viacej,no len v Crazy/Beautiful našil rolu chudobnej popolušky na chlapca,čo je mierne osvieženie oproti vlne filmov s rovnakým motívom,ktoré sa privalili po Pretty woman.Herecké obsadenie na čele s Kristen Dunst hrá exelentne a vykresleniu rozdielnych svetov milostnej dvojice pomáha velmi precízne použité exteriéry a lokality,v ktorých milenci žijú. Nádherné songy zo soundtracku zvyšujú moje hodnotenie o celý bod,takže vďaka tomu poprvý-krát dávam romantickej dráme plné hodnotenie. ()

cab

Problematicka a zazobana Nicole (Kirsten Dunst) se zakouka do typka jmenem Carlos (Jay Hernandez) z latinsko-americkymi koreny a jinymi predstavami o sve budoucnosti, ktera je vcelku nalajnovana. Laska si nevybira a teenagerskych filmecku neni nikdy dost, navic kdyz jsou podporeny schopnymi herci a kvalitnim scenarem. 70% ()

Peiper2

Nadprůměrné romantické drama s mojí oblíbenou Kirsten Dunst. Sice nějak nemůžu uvěřit, že by se todle mohlo stát ve skutečnosti, ale tak je to film a příběh je jinak docela fajn. Hodně dobrý jsou pak herci - jak právě Kirsten Dunst, tak i Jay Hernandez podávají hodně dobrý výkon. Díky tomu mi film velmi rychle uběhl a po jeho skončení jsem měl velmi příjemný pocit. ()

Scevola

Po pol hodine som nad tymto filmom uz chcel zlomit palicu. Ale vydrzal som a oplatilo sa, postupne sa mi dostal pod kozu a musim skonstatovat ze na konci som mal z toho dobry pocit a dokonca som si zvykol aj na Kirsten Dunst. Takze medzi romantikami lahky nadpriemer. 7/10 ()

kolemjdouc

ptákovina.Kirsten v té době bylo 20 let ,tak asi věděla co hraje.Tragédku, co neví co se svým životem až pěknej kluk v posteli jí ukáže směr.Jak prostinké :-) ()

Ondis

Trochu slaďák, trochu drama, trochu teen komedie. Hned ze začátku, když jsme poznali oba hlavní hrdiny a seznámili se s jejich vlastnostmi, se nám děj pěkne nalinkoval a tudíž jsem žádné překvapení, nebo nečekaný konec nečekal. Prostě tradiční happyend. Přesto mě velmi překvapili oba herci v hlavních rolích. Kirsten, kterou moc nemusím, zahrála opravdu výboně a velmi procítěně. Jay Hernandez zahrál také skvěle, je to moc sympaťák :) Sečteno podtrženo-lepší průměr-65% ()

cityman

Šílená/Krásný takový je doslovný překlad českého distributora. Ovšem tyto dva přívlastky by se asi dali vztáhnout na oba hlavní protagonisty tohoto filmu. Ona (Kirsten Dunst) je nesporně krásná a od dob Intevia s upírem nám o dost vyrostala a to jak do ženskosti tak herecké vytříbenosti. V tomhle filmu je opravdu tak trochu "šílená" a nezvladatelná a jak se zdá tak jediný kdo jí nakonec zvládne je "krásný" Jay Hernandez, který mi ve filmu přišel spíš jako, že tam je jen proto jak vypadá než proto jak umí hrát. Ikdyž abych mu nekřivdil on mu toho scénář asi ani moc nedovolil. Je to pohodový film, bez nejakých větších překvapení a bohužel i bez nějaké větší emoce. Jednoznačným tahounem je v tomhle filmu Kirsten Dunst, která se snaží seč může, ale jedna herečka dobrý film nedělá. I přesto všechno se na to za vlahého letního večera dá dívat. ()

AIMÉE

Takový lepší průměr. Ale kdyby to nebyla Kirsten asi bych dala o hvězdu méně. Nějak jí ta role sedla, dle mého názoru. ()

Delaney

Musím přiznat, že během první půlhodiny jsem měl co dělat abych nevypl televizi, ptž mi to příšlo naprosto neuvěřitelně stupidní, nenápaditý, nevtipný, bez emocí a tak dále a tak dále... Ale pak ke konci, jsem se zakoukal, vyvrbyla se pointa, člověk se vžil do postav, který mu přišli tak odporně nesympatický až to bylo k neuvěření... Ten konec vám vážně otevře jiný, lepší, náhled na film... takový horší 4* ()

sona123

Drama? Tak to moc ne. Romantika, spousta úsměvů, pár slz, nulová trapnost, žádná velká nuda. Kirsten, která se mi tu ze všech filmů, v nichž se objevila, líbila úplně nejvíc. Ucházející, obstojné, lehce nadprůměrné. A tuctový komentář, k těmhle příběhům, kdy jeden potkal druhého a třeba vytáhl dotyčného z bryndy a celé to očekávaně končí, moc vlastně nevím, co psát - jo když ale film z téhle škatulky vylítne výš, to je jiná. Šílená/krásný do ní ale nepatří. ()

suzanne1997 odpad!

Tenhle film neměl nic moc čeho by se dalo chytit, v žádném případě se mi nelíbil a nemohu jej doporučit, měl hodně hluchých míst a nijak nezaujme na první pohled, musím napsat, že přeskočit jeho sedmdesát procent je naprosto normální a v pořádku. ()

mira007

Kirsten Dunst jako bohatá rozmazlená holka a Jay Hernandez jako chudej Mexičan ve středoškolské lovestory, která se občas tváří psychologicky vážně a dá se tomu i uvěřit. ()

A. Murray

Příběh, který je opravdu uvěřitelný a ačkoliv se ze začátku zdálo, že příběh bude jasný a přímočarý jako ostatní americké filmy, tak nebyl. ()