Film podle skutečné události, která 14. ledna 2007 otřásla celou Amerikou. 14letá Megan Stewart tohoto dne náhle beze stopy zmizela a o tři týdny později i její 13letá nejlepší kamnarádka Amy Herman. Film je sestaven z videí, záznamů z chatu, webcamerových záběrů, domácích video nahrávek a všech záznamů, které bezprostředně zachycují dobu před Meganiným zmizením. (Dlee)

Yoda sama odpad!

Ťažké téma (?), totálne zle uchopené sebastredným idiotom a wow! efekt spôsobený dvomi fotkami a krátkym videom, ktoré by za žiadnu cenu ani náhodou únosca nenahral... a všetko to maskujú ako "true story", pritom tomu chýba elementárna logika toho, ako funguje internet a komunikácia medzi tínedžermi. Lebo áno, všetci medzi sebou komunikujú cez video hovory. Sračka. ()

bizz_mjc

V prvních skoro 50 minutách vás film dostane do pozice, že to tý čubce přejete, protože něco takhle zkaženýho si skoro nezaslouží lítost. Ale ono to plyne, jak se později člověk dozví, z její minulosti, takže to bych byl asi za hovado, nicméně problém je, že to celé působí trochu amatérsky a strojeně. Nejšílenější na filmu je, že je dle skutečné události. Pro mládež dobré jako ponaučení, jinak asi zbytečné Megan věnovat víc pozornosti. ()

zolo23

V tomto prípade ide skôr o skutočnú drámu ako o horor. Je to docela kvalitne natočené, tie video rozhovory či volačky dávajú tomuto snímku niečo do seba, vyzerá to fakt reálne za čo palec určite nahor. Stále sa niečo deje, dokonca i na tých mejdanoch a vy stále čakáte ako sa teda Megan stratí. Má to šmrnc, napätie a posledných 20 minút ani nedýchate. Nenápadný filmík, ktorý docela uspokojí. ()

coscarelli

Davam plny, 1znacne ... Celkovo logika niektorych scen bola zaspana hlinou--- v poho. Full Emotion Vol. 1 , nestalo sa mi este aby som po filme nemohol dlho zaspať, to sa cení. Snimok mi spravil na tele zimomriavku a nejednu vyrážku na duši. Tá tam bude asi dlhšiu dobu. Začalo to: PHOTO 1 a pak už to išlo.... (nepoviem co).......... Doležité je jadro a záver.,. Veľmi šikovné "sfilmovanie" a ja som velmi "poznačený" a spokojný. ()

PfefferSalz

BACHA NA SPHOJLÉR: Celá "vata" filmu, která buduje podklad pro poslední "dvaadvacetiminutovku", je sice pro tento závěr potřebná, ale je taky neuvěřitelně nudná (při scéně, kdy se už postopadesáté zvětšoval záznam z bezpečnostní kamery, přičemž jsem měl pocit, že záměrem je ukázat šušně v levé nosní dírce drahé Megan, jsem začal koulet očima) a táhne se asi tak pomalu, jako Džambulčino střízlivění po večírku, na kterém z fondue fontán místo čokolády tryskal Jäggermeiser míchaný s rozmixovanými rumovými pralinkami vytaženými z propudrovaného nosu Paříže Hiltonové. Navíc, když už se ten závěr konečně dostaví, říkáte si, jestli to všechno chcete vůbec sledovat, protože nevíte, co dalšího na vás Josh vybalí. Ten se s tím ale moc nesere a místo klasické americké profláklé a očekávané krvavé řeže na vás vybalí maximálně žuchnutí do jámy s desetiminutovou předehrou na lopatu, ve které se klidně můžete jít vysrat a nepřijdete vůbec, ale vůbec o nic (a to jako fakt). Jinak žůžo poselství, děvčata, nechovejte se jako kurvy a už vůbec se s kurvama nekamaraďte. Jak by řekl legendární Stanley Bradley - kopněte je do pRdele. Ba Dum Tss. ()

CptPeroxid

Posledních pár minut mi zase zkurvilo náladu a bude se mi hůř usínat, jinak na světě se dějí denně ještě mnohem horší věci, ale je fakt, že člověku v takových věcech schází fantazie, takže je potřeba občas takový film vidět a klidně stačí i od půlky filmu. ()

Tjaden

Found footage horůrek, který mě sice nedostal tak, jako kdysi The Poughkeepsie Tapes, přesto by zde zasloužil o pár procent lepší hodnocení. Navzdory celkově amatérskému provedení, které k tomuhle žánru do značné míry patří, jsem byl spokojený s hereckými výkony obou hlavních představitelek (především Rachel Quinn coby Megan). V dnešní době populárního online seznamování by snímek mohl stát v čele nějaké drsnější kampaně, vyzývající ke větší ostražitosti uživatelů internetu. Oči přivírám nad úvodním lehce přehnaným vykreslením bujarého života amerických teenagerů (i když kdo ví, jak to v Severním Hollywoodu chodí), a také nad neschopností policie dopadnout predátora už po prvním únosu. ()

Corpsegrinder odpad!

Dvě krávy si na netu nabrnknou frajera načež je frajer naloží do sudu a zahodí v lese. Tenhle film bude asi v mojí osobní desítce těch nejhůř zahranejch filmů všech dob. Snaha o "reálný" dialogy odpovídající stylu natočení spadá do trapnosti už od první scény. Vysoký hodnocení všech tady mě děsí. ()

HonzysKISS

Začátek filmu je celkem dobrý, uprostřed nic moc a posledních 25 minut super. Klasický reálný příběh obyčejné teenager děvky, která si za to hezky může sama. Nevím, jestli bych to pustil dětem, to asi ne, i když udělat pár střihů, tak asi jo. Nejradši bych dal čtyři hvězdičky za ten konec, ale předtím se fakt skoro nic nedělo. Maximálně první párty byla zajímavá, taková reálná a klasická. I když na druhou stranu je pravda, že na skutečným příběhu se toho asi víc vymyslet nedá... ()

SICK_BREED

Po pomalejším rozjezdu přichází vyústění, které mě chvílemi nutilo odvracet zrak. Megan Is Missing je reálně tím nejodpornějším co sem kdy v žánru found-footage viděl. Ačkoli jsem po celou dobu tušil kam to vlastně směřuje, když došlo na věc, zaskočilo mě jak se film může zdát reálný, pokud s jistotou víte že to co sledujete, se právě v ten okamžik děje. Možná na druhé straně planety, možná ve vedlejším domě - ale bohužel, je to tak. ()

mazadlo

Mrazivé a syrové jako stehno kuřecího z mrazáku. I když je to celé vyfabulovaná kampaň (skvěle udělaná dokonce na Facebooku smrdí plačící teenageři na sto honů) funguje to náramně. Mrazivé záznamy, fotografie dvou náctiletých důvěřivých pipnek směřují k brutálnímu zakončení ve kterém vám je jasné co je před dveřmi a co za nimi. Syrovosti neubírá ani fakt, že na úchyláka můžete mluvit jak chcete ale on prostě neslyší. Snad proto čtyři hvězdy protože i když jde o fikci jedná se o fikci velice dobře zachycenou na reálných základech. Tohle se děje kolem nás i když ne tolik jako v USA. Tady ještě děti nedáváme na obaly od mléka. Přesto ale ano....no...co dodat. Podívejte se pokud chcete vidět něco hodně kvalitně syrového. Jednu hvězdu ubírám za to že jsem byl tahán za nos...na druhou stranu grandiozně ale google je mocnější než se zdá :D ()

Standic1

Zklamání, závěr mohli taky klidně víc okořenit, když už první dvě třetiny filmu nechali jen na dvou náctiletých holkách. Nejhorší byly zpravodajské vstupy, kterými chtěli film udělat realističtějším, ale nad kterými jsem se jen zasmál a modlil se, aby už byl konec. Rozhodně doporučuji spíš snímek The Den, ale i tohle stojí za shlédnutí. ()

Harpy

Bolo to hrozne ! Bolo mi z toho zle. Začiatok sa vliekol a ja som cítila skôr smútok aké až moc "pokazené" môžu dievčatá byť už v takomto mladučkom veku.  Potom od fotiek FBI mi prešiel mráz po celom tele a ostala som vydesená a zhrozená a tento pocit už len pretrval do konca. Posledná pol hodinovka ma úplne rozobrala a nezabudla som na tento film ani po dlhšej dobe.(bohužiaľ) Najhoršie je asi to, že je to točené veľmi reálne a inšpirované skutočnou udalosťou. A všetci dobre vieme, že presne takéto veci sa dejú aj práve teraz niekde na svete ☹️ ()

Bozvav

Syrový a ke konci brutální snímek o tom, jak dopadnou mladé a naivní skoro děti, když se budou oddávat internetovému snění s kde kým. Souhlasím s Verbalem, tento snímek a jemu podobné, by se měli pouštět tak od sedmé třídy povinně na každé základce. Rozhodně by to bylo přínosnější, než ty kecy, kterými je krmí v rámci rodinné výchovy. Jinak slušně a realisticky natočeno. Za mne 70%. ()

Eluin

Megan is missing patří mezi hororový subžánr "found footage" (zkráceně FF), jehož prvními odvážnými pionýry byly takové úctyhodné kousky jako třeba filmy Kanibalové nebo Záhada Blairwitch. A ano, mám pro podobný styl filmů jistou a nepatrnou slabost. Velmi se mi líbí metafora internetu jako moře, je důležité pro život, mnohdy může pomoci, ale bývá často i zrádné a ostatní plavidla, která na něm potkáte, nemusí mít vůbec přátelské úmysly. Spousta nezkušených lidí toto nebezpečí ale ignoruje, což obvykle může znamenat maximálně "jen" vyzrazení nějakého pubertálního tajemství, nicméně určité procento případů může vykazovat skutečné nebezpečí. A právě mezi ně film o Megan patří. Megan Stewart je 14 let a ač by se to na první pohled asi nezdálo, její nejlepší kamarádkou je cca o rok mladší Amy Herman. Obě dívky jsou totiž do jisté míry protiklady sebe sama (takové ty, které se údajně přitahují), Megan je - slušně řečeno - dívčina lehčích mravů, která je schopna pro trochu pobavení absolvovat orálně sexovou čtvrthodinku s nějakých přehnaně sebevědomým juvenilním parchantem, občas si dá "špeka", často popíjí různý alkohol (vypadalo to jako pivo, ale v USA člověk nikdy neví...). Bylo by snadné ji odsoudit a nějak stigmatizovat, nicméně vzhledem k jejímu dětství a narušeným vztahům s matkou se asi není čemu moc divit. To Amy pochází z tvz. "slušné rodiny", taťka i mamka mají dobré zaměstnání, svoji dceru vroucně milují, Amy se dobře učí, cudně se obléká a vůbec působí jako solidní holka. Amy to pochopitelně trochu štve, neboť ve skupině spolužáků si připadá jako "mimoň" a bohužel se ještě nedostala do toho stádia dospívání, kdy by si podobných věcí začala vážit. Amy tak trochu chce být jako Megan a Megan zase tak trochu jako Amy. Však to znáte... Důležitou věcí je, že obě holky tráví hodně času online, natáčí si prakticky vše, mají své videodeníčky (nic neobvyklého v dnešní době, i když pochopitelně pro potřeby filmu se natáčí i věci, které by v reálu asi ani nevznikly) a právě z nich plus ze záznamů z jejich videokonverzací je film stvořen. Musím se přiznat, tvůrcům se celkem povedlo z materiálu poslepovat relativně soudržný film, který sice může leckoho ve své cca první hodině nudit, protože popisuje život pubertální mládeže, ale poslední dvacetiminutovka to bohatě vynahrazuje. Skutečně, po scéně, kdy jsou na internetu zveřejněny fotky zmizelé Megan jsem se cítil dost (možná to není to pravé slovo) znechucen, to co ale následuje poté je snad ještě horší. Ne, film není nějaký "gore", nejsou tu hektolitry krve a tuny mrtvých, ale je tu přítomen šílený psychoteror, vidět lámat lidskou osobnost je podle mě horší než vidět lámat někomu fyzicky například ruku. Možná jsem příliš slabá nátura, ale ze závěru filmu mi bylo zle. Tím jej nechci odsuzovat, protože film s sebou nese i poměrně závažné poselství ohledně bezpečnosti chování na internetu a nejedná se tedy o nějaký efekt jen pro efekt. Celý snímek je navíc ještě umocněn zpracováním žánru FF, takže to, co by u klasického filmového zpracování nepůsobilo tak silně, má zde podle mě docela velké grády. I "obyčejný" záběr na lopatu při práci s monologem v pozadí může být děsivý jako máloco. Děsivý snad právě tou uvěřitelností a beznadějí. U filmu je označení "natočeno podle skutečné události", podobného "šťítku" bývá často zneužíváno a i tady to není úplně pravda, nicméně film je skutečnou událostí aspoň inspirován. () (méně) (více)

kkarx

Děti jsou naivní a myslí si, že už všechno znají a všechno vědí. Můžete jim tisíckrát opakovat, aby něco nedělali, stejně se tím nebudou řídit a ba o to více je to bude přitahovat. Co by se mohlo stát? Nedokáží domyslet důsledky svých činů a nedokáží pochopit jaké zrůdy se mezi námi pohybují. Vždyť všechno je jen taková legrace. Tento příběh je o to silnější, že se podobně skutečně stal. Fuj. ()