Vinou lásky

• Japonsko Koi no cumi (více)

Enfant terrible japonského filmu a jeden z nejzajímavějších režisérů současnosti Sion Sono ve svém zatím posledním snímku diváka nešetří, nepřipravuje pozvolna na příběh, ale naopak střemhlav ho zavede do děje již během prvních pěti minut. Policejní vyšetřovatelka Kazuko je přivolána k nálezu zohyzděné a rozčtvrcené mrtvoly mladé ženy do části města, která je rájem prostituce a kde se nacházejí domy lásky. Pustí se tedy do vyšetřování vraždy. V další kapitole sledujeme příběh mladé Izumi, jež je provdána za známého spisovatele romantických příběhů, ale jejich vlastní manželství je plné chladu a rutiny. Izumi postupně začne objevovat svou sexualitu a potlačovanou vášeň, která ji zcela pohltí. Ani vyšetřovatelka Kazuko, přestože je vdaná, a navíc matka malé dcery, není vůči lásce a romanci imunní. Stejně jako v předchozích snímcích je pro Siona Sona příběh záminkou k ponoru do lidského nitra, do jeho nejtajnějších a nejskrytějších zákoutí. Tématu snímku odpovídá i jeho vizuální stránka – filmové plátno hýří křiklavými barvami. (MFF Karlovy Vary)

DonBraso

Něco na tom je,ale já pořád nevím v čem.Nejhorší spíše je,že jsem moc nepochopil podstatu věci.Od začátku vidíme vraždu a já čekám podle zohavených mrtvol film typu Vraždy podle Jidáše či Sedm,který mi naskočí v milisekundách.No jo,chyba lávky,prostřih dává tušit,že po 15 minutách se jedná o úplně jiné dílko.Film s Šion Sonom vidím prvně,tak jsem mírně hendikepován.Celou dobu sledujeme naprosto jiný příběh a to Izumi,které už nebaví nudný život a dá se na prostituci.V tom jsem stále neviděl nic extra zasádního.Pořád jsem nechápal souvislost vražed a příběhu jako takového,což je bohužel jenom moje vina a nějaký závěr po smrti bábiny jsem si udělal,ale jistý si nejsem stále.Co se mě na snímku líbilo,je jeho šmakózní japonská prozíravost a styl.Prostě je to jiné a hudební motiv,který je tak až naprosto neposlouchatelný je v dialogu klidně i tři minuty.Pak tu máme erotický film či spíše motiv,který má vyvolávat,že je něco více.To mě bohužel až tak nenadchlo,protože stavět stále na tom stejném,do toho řvát,vyprávět si poezie a všechno to natlačit do scény, nebylo zrovna terno dne.Má to svojí auru,film si dokážu vybavit možná,když si pustím japonský porno,ale na drama jako takové s příběhem se moc nechytám,ale párček bych ochutnal od Izumi,kdyby mě pozvala pak na něco klidně ostřejšího :) ()

Kenshin

Viděl jsem Director's cut. Forma možná převyšuje obsah, ale zatraceně skvěle! Velmi slušně vygradované. Rozvrstveno do 5 kapitol, které mají sami o sobě svůj smysl. Trochu moc sexu a nahoty? No a co? Celé se to točí kolem love hotelů, prostituce a různých úchylek jinak "normálních" lidí :) Takže proč vlastně ne... Mimochodem; hlavní představitelka se toho roku (2011) stala režisérovou manželkou. 10/10 ()

Deganawidah

Tak japonci byli vždycky celkem jinde, ale takovéhle totálně ujeté patologické softpornopsychodrámo jsem teda ještě opravdu neviděl.. Rozhodně doporučuji dívat se na to a moc to nežrat, spíš to brát odlehčeně, je to totiž dost no... ()

kalysta

Proboha, jeden z nejvíce přeceněných filmů, tedy pokud se nedávají hvězdičky podle velikosti koz hlavní hrdinky. Příběh stupidní, 100x ohraný, jakýsi nádech tajemna do toho vnáší profesorka literatury, nicméně jsem nepochopil, proč by se hodnota ženy měla měřit podle toho, kolik si je schopna vydělat vlastním tělem. Množství logických nesmyslů a finální shledání šťastných manželů ( přiznejte se, kdo to nečekal?), mně definitivně odrovnalo. Přidáme-li klasické asijské "přehrávání", tak 2 hvězdy jsou až, až. ()

carnacv

Tenhle film je fakt síla. Nehledě na to, jak přesvědčivě byl natočen a zahrán. Za shlédnutí vážně stojí, i když jednou a dost úplně stačí :) ()

danny79

Ani jsem to nedokoukal, hrozny ulet. Rozumim reziserovi, ktery se snazi zobrazit vnitrni svet hlavni hrdinky, vnitrni boj, protichudne sily, ale ta forma ....u filmu je stejne dulezite a jeste dulezitejsi, nez vedet co rici, vedet jak to rici. Mozna nekomu je tahle rec blizka, me teda ale rozhodne ne. Jeste jsem mel umysl zhlednout od stejneho rezisera Cold Fish, ale po tehle zkusenosti se do toho moc rychle nepozenu. ()

StaryMech

V nevábném výškrabku postmoderny s prvky detektivky a psychologického dramatu se čte poezie, zmiňuje Kafka a Ibsen a hraje Mahlerova Pátá, kritici pak odkazují na "Koridu lásky", "Spalující touhu", "Krásku dne", "Sedm", Eros a Thanatos.... Vše právem, nic z toho však nepovznáší tento výplod profesionálního šosákobijce na úroveň pamětihodného uměleckého díla. ()

pallok

Čítal som pár kníh od Murakamiho a pomyslel som si, že tí šikmookí sú nejakí podivíni a zvrhlíci, ale žeby až takí? V Fukušime my išli na city neustálym klaňaním a ospravedlňovaním, v Koi no cumi mi bolo proti srsti skoro všetko. Teda okrem Megumi Kagurazakaovej! 69 (%) ()