Duel

• Slovensko Duel šampiónov
Soutěžní
Slovensko, 2006, 22 min

Účinkují:

Janette Štefánková (moderátor), Michal Ďuriš st. (moderátor), Gregor Mareš (moderátor), Filip Jánoš

Vedomosti premenené na peniaze.  Vo vedomostnej súťaži Slovenskej televízie si pod moderátorskou taktovkou Janette Štefánkovej alebo Michala Ďuriša zmerajú sily, ako to už v dueloch chodí, vždy dvaja protihráči. V troch súťažných kolách majú možnosť porovnať si a premeniť na peniaze svoje vedomosti z najrôznejších oblastí života. Atraktívnou novinkou je bezpochyby okamžité odovzdanie celej finančnej výhry víťazovi v závere relácie. Samozrejme, ak sa nerozhodne hrať a vyhrávať ďalej... (oficiální text distributora)

borec999

Nie je náhoda, že Duel je jediná vedomostná súťaž, ktorá sa vysiela už nepretržite 16 rokov. Má dobre vymyslený koncept (3 kolá pričom každé je iné), otázky sú naozaj veľmi všeobecné a treba mať veľký rozhľad, ak chcete správne zodpovedať na väčšinu z nich, plus na ploche 25 minút ich je pomerne slušný počet (50), čo spôsobuje že relácia je strohá a zbytočne sa nezaoberá blbosťami naokolo. A aj keď mi Gregor Mareš sprvu liezol na nervy, tak časom musím priznať, že šou posunul v porovnaní s prvou moderátorkou o level vyššie a má veľký podiel na tom, že Duel funguje dodnes. A že sú otázky ťažké? Nuž sú, ale toto má byť predsa vedomostná relácia... 90% ()

kri.tino

Čo sa týka vedomostnej stránky, určite obohacujúcejší než mnohé iné súťažné relácie. Forma prezentácie a moderátor však stoja za prd. ()

Marina111

Môžem hodnotiť len verzie s Marešom - iné som nevidela. A viete čo? Ja som s týmto programom spokojná. A keď som si ho zapla v maturitnom ročníku, hneď som bola aj pokojná. Človek sa čosi nové dozvie, tí múdrejší majú aj reálnu šancu získať peniaze... Keď už môžu "love" vyhrávať podivní exoti z rôznych reality show, prečo by ich nemohli získavať ľudia, čo naozaj majú niečo v hlave? Takže pre mňa taká dvadsaťminútová (takmer) každodenná pauza. Inak sa - čo sa mojich názorov na túto reláciu týka - stotožňujem s užívateľom "nascendi". ()

H4ku11

Odkedy to moderuje Gregor Mareš je to pre mňa oveľa viac zábavnejšia ako vedomostná súťaž. Nemôžem si pomôcť z pocitu, že si pred súťažou dáva nejaký dobrý náladodvíhač a potom sa nestačím čudovať, čo stvára a ako sa na tom smejem. ()

Santino7

Síce nesledujem na báze pravidelnej, no väčšinou, pokiaľ mám čas a príde mi to na um, rád si túto vedomostnú reláciu pozriem. Považujem ju totižto za vcelku príjemný, nenútený formát, poskytujúci vcelku príjemný relax a samozrejme rôznorodé informácie z rôzneho súdka. Vyzdvihnúť musím i výber moderátora, pretože Gregor Mareš pôsobí ako sympaťák, k tejto relácii pasuje fajn. Spokojnosť s jednotlivými dielmi sa však u mňa značne odvíja od kvality aktuálnej dvojice hráčov - nuž a v tomto ohľade boli pre mňa potešujúce najmä nie tak dávne diely s rozhľadeným sympaťákom-učiteľom Slávom, tie som sledoval takmer pravidelne. V tomto ohľade mi možno čiastočne prekážajú i pravidlá súťaže, ktoré nepripúšťajú opätovné účinkovanie jednotlivých súťažiacich po ich vypadnutí - určite by bolo divácky zaujímavé, pokiaľ by sa tvorcovia rozhodli pre nejaké "ozvláštnenie" v podobe návratu niektorých spomedzi tých zdatnejších, napríklad formou akéhosi (dajme tomu) mini-turnaja alebo hocičoho iného (no skrátka niečo ako Predvianočný špeciál z decembra uplynulého roku). Percentuálne ani hviezdičkami však tento počin hodnotiť nejdem, nakoľko mi to príde zbytočné a irelevantné. ()

AxelWers

Súťaž celkom v pohode, ale Mareš by si mal dať prepláchnuť uši, lebo ak ešte raz začujem to jeho "hlasnejšie", tak už asi po monitore hodím tehlu. ()

tančísvlky

Určite svietiaci a zaujímavý projekt medzi ostatnou "stokou" hlavne v tejto televízií a to je najdôležitejšie. Ani moderátor to určite nekazí a to predovšetkým treba spomenúť ... ()

liberita

Odhliadnuc od toho, že súčasná moderátorka Bibiana "Phoebe" Ondrejková je neuveriteľne ukecaná, otravná a nudná, je Duel prijateľnou vedomostnou súťažou. Samozrejme, že ako v každom podobnom formáte, aj tu závisí kvalita každej časti od súťažiacich a otázok. Šanca aspoň niečo vyhrať je pre účastníkov ale pomerne vysoká, pretože otázky nie sú priťažké a sú koncipované zo širokého spektra vedomostí a zaujímavosti, preto nie je nemožné nájsť si v nich témy, ktoré sadnú. Stačí byť teda múdrejší alebo mať viac šťastia než súper a výhra, aj keď nie vždy veľmi veľká a postup do ďalšieho kola je vo vrecku. ()

sosi

Klasická vedomostná súťaž, ktorá ničím neprekvapí ani nezaujme. Hlavne ma odrádza moderátor Gregor Mareš, ktorý sa tvári, že zjedol múdrosť sveta pri tom všetko číta z toho svojho monitoru. Je tupší jak tí súťažiaci, z ktorých si robí srandu, robí sa že nad neho neni a každú vetu keď zopakuje 2 krát tak doma už pením. ()

MaxForValue

Nebyť tých úplne neschopných moderátorov, bola by to veľmi slušná vedomostná šou, ktorých už nie je v programoch televíznych staníc veľa. ()

Wooke

Myslím si, že nezáleží na tom, ako je takýto druh súťaže vedený. Každý štýl má svoje čaro a ide hlavne o to, aby sa človek naučil niečo nové a to sa pri pozeraní Duelu dá. Taktiež otázky sú priateľné a miestami dokonca ľahké, takže pohodička. Fajn moderátor, moderátorku som moc nemusel, ale budiš, no vždy, keď sa nájde čas, tak si Duel pozriem. ()

oasismanik

Časom sa z toho stala moja malá dopoludnajšia tradícia, aj keď to nie je najlepšia vedomostná relácia na svete, vždy si to rád pozriem. ()

ac1976

Priznávam, že Duel som začal pravidelne sledovať až s Gregorom ako moderátorom, tak som si nevychutnal Janettku a jej sexy "mačací" pohľad. Zaujímavá, zábavná, poučná súťaž, dokonca aj pravidlá (rozdielne 3 kolá) ma bavia. Len nechápem PREČO sa ten Mareš takmer v každej časti pokúša o spev! ()

Mire

Pohodová vedomostná súťaž, na ktorú by som si asi netrúfol :) Je obdivuhodné koľko vedomostí sa občas nájde v hlavách súťažiacich. S moderátorom Gregorom Marešom (zatiaľ) nemám problém, aj keď tu čítam viacero kritických ohlasov na jeho adresu. Myslím že existujú aj oveľa horší a otravnejší moderátori ako on. Duel je možno trochu stereotypná, ale predsa len jedna z mála normálnych a pozerateľných relácií čo bežia v telke a tomu zodpovedá aj moje hodnotenie. ()

ModryPlamen

Boli časy, keď som túto vedomostnú reláciu spolu s 5 proti 5 sledoval denne. Tieto časy sú už dávno preč, neznamená to však, že si Duel občas nepozriem aj v súčasnosti, keď už mám profil na ČSFD a domácim televíznym súťažiam sa už nevenujem. A to preto, pretože táto vedomostná súťaž od verejnoprávnej televízie patrí k tomu najlepšiemu, čo dokáže domáca tvorba ponúknuť. Máme tu dvoch inteligentných súťažiacich, skvelého moderátora a zaujímavé otázky, na ktoré musia súťažiaci odpovedať za 5 sekúnd, ak chcú vyhrať čiastky, ktoré vsadia. Keď mám náhodou voľný čas a v televízií nič nie je, občas si to pozriem. Nie je dôvod sa tu ďalej rozpisovať, pretože nie je o čom. ()

Eire

Gregor Mares to drzi na nadpriemernej urovni, slovenskych vedomostnych relacii.Pacia sa mi sucastne diely, ked RTVS znova angazovala stare *** z predchadzajucich DUELov...  75% ()