Claude Bukowski (John Savage) má brzy narukovat, a tak si chce poslední dny v civilu v New Yorku užít. Náhodou potkává skupinku hippies a dámu na koni – Sheilu (Beverly D´Angelová), která se mu okamžitě zalíbí. Hippies jej přivedou k drogám a druhý den jeden z party zjistí, kdo je ona dáma na koni. Vetřou se na oslavu, jíž se Sheila účastní, ovšem jejich anarchistické chování vyústí v zatčení a soud. Mají na výběr třicet dnů káznice, nebo zaplatit padesát dolarů. Hippies pochopitelně peníze nemají, ale Claude ano. Stačí pouze na kauci pro jednoho z nich, a tak od soudu odchází šéf hippies Berger (Treat Williams). Ten slibuje, že další peníze přinese. Claude s Bergerem se stanou velkými kamarády a skamarádí se i se Sheilou, jenže za dveřmi je strašák války ve Vietnamu. (AČFK)

camper

Snad nejlepší z muzikálů, ke kterým jsem se dostal! Hippies, život bez starostí co víc si přát? Ne o tom tento film úplně není, ale to všichni, kdo ho viděli ví, ti kdo ho neviděli o dost se ochuzují! ()

ursinko

Videné 16.1.1998. Kino 1.Máj, Vrútky. Na tú "výmenu" a nástup do lietadla asi nikdy nezabudnem..Z kina sme šli ako obarení.. ()

andio

Výborný muzikál, plný skvělých písniček, a ten závěr člověka prostě dostane. Ze začátku jsem čekal, že to bude pěkná blbost a proto jsem byl ke konci dost překvapen. 9/10 ()

Lilloos

První půlka je skvělá, dynamické choreografie, parádní hudba a sympatičtí hipísáci mě naprosto okouzlili a mít možnost, přidám se k nim (když Hud vyvalí oči, je to jedinečný výraz šílenství a Berger je zas po ostříhání fakt fešák). Bohužel písničky a armáda nejdou k sobě, takže v druhé půlce už všem dost dochází dech. ()

Vesecký

Nejpůsobivější muzikál, který znám. A ohromně vypovídající protest proti nesmyslnému válečnému běsnění, vyvolávanému těmi, kteří chtějí vládnout tomuto světu a nelitují milionů ztracených lidských životů. Zde byl i Forman na vrcholu své tvorby, velice dobře pochopil mírové hnutí představované mladými hippies, kteří odmítali podstoupit smrt na příkaz své vlády. Na druhém konci světa, jak to umějí jen Američané... Závěr je velmi dojímavý, ty tisíce mladých lidí demonstrujících před Bílým domem proti válce, to je ohromný apel i pro dnešní svět, kdy z tohoto Domu opět zaznívá touha po vyvolání světového masakru. Vdle toho krásné a slavné melodie, pochopitelně Aquarius a pak řada dalších, které anglickými názvy nejsem schopen zapamatovat, ale v paměti mi znějí aspoň melodie dál. Stop the War, American killers! ()

kamil.i

Obdivuhodný vizuál, silný záver a provokatívne texty piesní, to áno. Neprirodzená forma muzikálu, pomerne nekritický príklon výlučne na stranu hippies, rovnako znejúci podmaz všetkých songov a príbehová vata pred podstatným finále, to už bohužiaľ nie. Viem, že nie je možné poprieť originálne dielo, ale natočiť film o slobode konania a myslenia vo forme muzikálu, žánru v ktorom je všetko nacvičené, riadené choreografiou a predvedené vo vyumelkovanom divadelnom diktáte, sa mi pozdáva kontraproduktívne. A keď sa Forman kriticky zamýšľa nad dobou, chcelo by to pozastaviť sa aj nad hnutím hippies, ktoré sa nedá prirovnávať k československej mládeži v jeho ranných filmoch. Jednoducho Forman sympatizuje so skupinou, ktorej tak úplne nerozumie vo fome, ktorá zabíja autentickosť, ale na druhej strane je to technicky výborne natočené a záver filmu nás donúti zamyslieť sa. ()

husokachna

Ačkoliv jsem po kinopromítání v rámci Projektu 100, upravil hodnocení z pěti na čtyři, nebyl můj zážitek z filmu nikterak horší než dřív. Jen si postupem času říkám, že předloha by zasloužila šest a Formanův film tak tři. Větší část filmu mi přijde jako jevištní muzikál překlopený do reálných kulis (předlohu jsem neviděl, tak nemůžu říct jistě) a nejvíc mě film bavil, když přišla nepatrně dějovější poslední třetina dejme tomu. Jinak hudba, texty, zpěv, bezchybný, úžasný. Choreografie fajn a dám si to rád znovu. Scéna odletu a poslední píseň totální doják a síla. ()

hemul

Prvy raz som tento film videl za komunizmu v 80-tych v kvazi ilegalnom filmovom klube v nasom nevelkom meste na Vychode. Pod mnohych rokoch som ho opat videl uz spolu so synom v trochu vacsom meste na Zapade v celkom legalnom kine. Nestarne. Je stale sviezi a aktualny, snad preto, ze je v nom perfektna hudba, mozno kvoli tomu, ze je velmi vtipny, alebo kvoli silnemu pribehu, ale asi najskor kvoli bravurnej rezii Milosa Formana. V tomto filme asi v najlepsom pomere zmiesal cesku a americku farebnost. Trosku Semafor, trosku Broadway. Fantasticke. Odvazim sa tvrdit, ze je to jeden z jeho najlepsich filmov, aj ked akademici so mnou asi nebudu suhlasit. ()

petikacka

Tak to je moje srdcovka...Skvělý příběh...Skvělá hudba...Skvělé výkony...Tady se Miloš Forman opravdu pochlapil...Ten film mě vždycky dostane...A soundtrack poslouchám pořád...Za mě 95% ()

kaze

Kvôli tomuto filmu mám Formana veľmi rada :)) Je to síce nie najdokonaleší muzikál, ale pre mňa je to kultová záležitosť. Skvelá hudba a skvelý muzikál ! ()

Driscoll

84 % --- [TV] --- Nemůžu říct, že by vlasy byly mým nejoblíbenějším muzikálem (tím je pořád Jesus Christ Superstar). Z filmového zpracování na mě silněji zapůsobily pouze tři písničky. Film je sice dobře natočen a alespoň ve mně určitě nabudil atmosféru těch báječných let... Čtvrtou hvězdičku dávám filmu za silný závěr. ()

outsider

Sli jsme na to povinne do kina v osme tride zakladni skoly. Timto dekuji nasemu rediteli(i kdyz si to nejspis nikdy neprecte), protoze mne to ovlivnilo na cely zivot. Pozvolna jsem zacla vice a vice propadat dalsim filmum od Formana, zacala jsem filmy vybirat a ne jen konzumvat co se mi predhodi. Tenhle film zkratka odstartoval moji karieru filmmaniaka a vdecneho navstevnika kin. Ale zpatky k Vlasum...tenhle film miluju, muzu ho videt znova a znova a znova a nikdy se mi neomrzi a vzdycky mne dostane a pohled na Bergera nastupujiciho do letadla mne vzdycky rozbreci a vubec...MILUJU TENHLE FILM. Jinej komentar to nepotrebuje. ()

Siriuss

Miloš Forman natočil spoustu skvělých filmů, ale tohle je podle mě vedle "přeletu" a Amádea jeden z jeho nej. Hlavně ten konec s písní Let the sunshine in mě doslova odrovnal. ()

Carbo

Váhal jsem mezi čtyřmi a pěti ale závěr mě přesvědčil. Je to o rozdílnosti lidí z jedné i rychlém přizpůsobení se ostatním. Je to o dilematu mladého muže jít do války protože tak byl vychován nebo být jako hippies což je mu přirozenější. Tento film není zas až tak o písničkách, o choreografii a pod. Tyhle prvky jenom podkreslujou zajímavé zobrazení Ameriky té doby. ()

Candida

Poprvé jsem film viděla v polovině 80. let díky tomu, že z důvodu blízkosti bylo možno v TV naladit sobotní "noční kino" z Polska - a přestože jsem skoro nic nerozuměla - přes anglický originál hutoril polský jednohlasý dabing - zaujal mě děj a hudba. No a při scéně, kdy zděšeného T.Williamse spolu s celou rotou zhltne černý chřtán letadla už jsem měla husí kůži velikosti angreštu. Tak silný protiválečný film - a nebylo třeba divokých stříleček a cákanců krve! ()

evson

Nádherný muzikál, kostýmy, jednoduchý děj, herci,... to všechno mě okouzlilo. I kyž neholduji zrovna tomuto typu hudby, překvapil mě a dokonce i rozbrečel. Treat Williams mě svou nepřízní osudu opravdu dostal. ()

z.o.diac

Snůška samoúčelných protiválečných písniček propojených prvoplanovitým a prostince vykonstruovaným dějem..celkově nesoudržné, vyznívající jaksi fraškovitě. ()

Zemřel herec Treat Williams

Zemřel herec Treat Williams