Claude Bukowski (John Savage) má brzy narukovat, a tak si chce poslední dny v civilu v New Yorku užít. Náhodou potkává skupinku hippies a dámu na koni – Sheilu (Beverly D´Angelová), která se mu okamžitě zalíbí. Hippies jej přivedou k drogám a druhý den jeden z party zjistí, kdo je ona dáma na koni. Vetřou se na oslavu, jíž se Sheila účastní, ovšem jejich anarchistické chování vyústí v zatčení a soud. Mají na výběr třicet dnů káznice, nebo zaplatit padesát dolarů. Hippies pochopitelně peníze nemají, ale Claude ano. Stačí pouze na kauci pro jednoho z nich, a tak od soudu odchází šéf hippies Berger (Treat Williams). Ten slibuje, že další peníze přinese. Claude s Bergerem se stanou velkými kamarády a skamarádí se i se Sheilou, jenže za dveřmi je strašák války ve Vietnamu. (AČFK)

frbulka

Muzikály, které mají smysl a švih můžu a tento k nim patří. Miloš Forman ukázal výběrem hlavních představitelů, že do tohoto žánru má co mluvit a písně, které zaznívají, jsou úžasně živoucí, i když se musí odposlouchat. Scéna, kdy Berger nastupuje do letadla mi vždy vžene slzy do očí... ()

Pekisan

Mozno trochu iny muzikal, ale co by ste cakali od Formana. Skvele nadcasove pesnicky, ktore sa nestratia ani po viac ako 30 rokoch a zaver, ktory vam vyrazi dych. ()

pouler

Dokonalá filmařina. O deset let starší Forman a nejameričtější z amerických muzikálů převedený do filmu. A zase se mi vkrádá otázka, jak to mistr dokázal. Tohle bych čekal od rodilého Američana. Ale na tuhle otázku zná odpověď asi jenom Miloš F. Pro mě plný počet. ()

mupimup

Vlasy byl první film ikony české kinematografie Miloše Formana, který jsem před lety shlédl. Zatímco protiválečné poselství se o mě jen letmo otřelo, poselství protikonzumní mě zasáhlo naplno a to s výsledným efektem naštvaného pohrdání – překvapivě však ne vůči konzumu, ale vůči způsobu podání tohoto poselství Formanovým filmem. A to o to víc, že film je natočený dobře, s nezapomenutelnou hudbou a charismatickým sympaťákem v postavě vlasatého rebela. Dráždí mě však černobílé vyznění autorova pojetí svobody, kdy „obyčejný“ život s pravidelnou pracovní docházkou je ponecháván tupému stádu malých či bigotních lidí a naopak vlastně úplně nejhodnotnější je protančit den v parku. Toto zjednodušení je o to smutnější, že tvůrce tu označuje za svobodu způsob života, který dotyčného, pokud jej nezachrání něco tak přízemního jako rodina a (aspoň svým malým vzrůstem) ještě přízemnější děti, spolehlivě promění v asociální trosku. Světlým bodem se mi zprvu zdál být okamžik, kdy těhotná přítelkyně označí jednoho z mladíků zcela trefně a střízlivě jako sobce. Nicméně postupem času jde do sebe (ta dívka samozřejmě), uvědomí si svou úzkoprsost (to je slovo, že?) a v okamžiku pochopení, se jako nyní již také svobodná, sopránem připojuje ke svým rozevlátým druhům. Evidentně totiž došla prozření, že svoboda jejího přelétajícího přítele nabyla takového levelu, že chtít po něm, aby zůstal s ní a jejich dítětem je jako strhávat anděla mířícího ke slunci do bláta našich nedokonalých tělesných potřeb. Nízké hodnocení tohoto filmu je tedy, i přes jeho silný konec, výsledkem faktu, že mě jeho poselství nejen neinspiruje, ale vlastně v druhém sledu uráží. ()

chrispe

Líbilo se mi to. A moc! Výborný Treat Williams. Osobně na muzikály moc nejsem, ale Vlasy jsou čestnou výjimkou. ()

tranquill

Tři hvězdy za myšlenku a Treata Williamse. Hudba, ač jsem myslel, že by mohla, mne neoslovila. Ani texty, ať už byl Hejmův přepis jakýkoli. Nic víc. ()

Torgal

Neznášam hipíkov. Považujem ich za bandu neužitočných povaľačov s ústami plnými lásky a brkami s mariškou. Tento film ich vykresľuje presne takto - ako nekontrolovateľných, antisystémových, zdrogovaných darmožráčov - a pritom všetkom sa mu podarilo dosiahnuť, že som im fandil. Väčšinu piesní nepovažujem za nijak výnimočnú, v kombinácii s obrazom ale fungujú výborne. Rozverný príbeh o hľadaní lásky v závere dostane veľmi silný a mrazivý twist a nesie odvážne protivojnové posolstvo, za čo by som obdivne pokýval hlavou… keby film vznikol o pár rokov skôr počas vojny vo Vietname. Medzi muzikálmi mám iných favoritov, ale Vlasy ma nakoniec veľmi príjemne prekvapili. 8-/10 ()

FOCKE_WULF

Mám předsudek, že muzikály jsou kýčovité a slizké. Třeba Pomáda jsou hezké zpívánky, ale to hopkání a křečovité pózovaní komparsu je nepřijatelné. Hair, to je jiný šálek kávy, úplně cítím vítr svobody ve vlasech. ()

Stařena

Nikdy nezapomenu na to když jsem tento muzikál viděl poprvé. Pouštěl mi ho táta a po jeho skončení jsem seděl přikovanej v křesle. Druhý den jsem si ho musel pustit znovu. Od té doby jsem ho viděl nesčetněkrát a stálě mě ohromuje. ()

arkie

Preceňované - kokaínová generácia hrá vo filme o kyselinovej generácii. Nečudujem sa, že Formanovi nechceli predať práva. ()

haWranka

Pro mě vlastně dost hořkej film, ale to mu nijak neubírá. Písničky si prozpěvuju skoro každej den a jednoduše si myslím, že Forman něco dokázal, i když zrovna o tomhle jeho filmu se tak moc chvály neříká. ()

depp

Asi nejlepší muzikál co jsem viděl - skvělé písničky a nádherně "nezávislý" Treat Williams alias Berger. ()

SMJSmoK

Kombinace krásný hudby, pěknýho příběhu a poutavý atmosféry...někomu to možná nemusí sedět, ale mně to sedí opravdu hodně ()

Lorge

Naprosto úchvatný a citlivý snímek o síle přátelství a lásky mezi absolutně cizími lidmi. Kéž by to takhle šlo i v dnešní době. ()

waska

I kdyby celý film stál za houbelec, tak díky posledním 15 minutám film, bych dal za plnou palbu. Sledovat Bergra v poslední fázi filmu byl neutuchající zážitek. Ale film za houbelec nestál, po celou jeho dobu jsem se výborně bavil, skvělé taneční scény se střídaly jak na běžícím pásu a ani se nezapomenulo na největší americký problém tehdejší doby. Skvělá hudba!!! ()

Zemřel herec Treat Williams

Zemřel herec Treat Williams