Claude Bukowski (John Savage) má brzy narukovat, a tak si chce poslední dny v civilu v New Yorku užít. Náhodou potkává skupinku hippies a dámu na koni – Sheilu (Beverly D´Angelová), která se mu okamžitě zalíbí. Hippies jej přivedou k drogám a druhý den jeden z party zjistí, kdo je ona dáma na koni. Vetřou se na oslavu, jíž se Sheila účastní, ovšem jejich anarchistické chování vyústí v zatčení a soud. Mají na výběr třicet dnů káznice, nebo zaplatit padesát dolarů. Hippies pochopitelně peníze nemají, ale Claude ano. Stačí pouze na kauci pro jednoho z nich, a tak od soudu odchází šéf hippies Berger (Treat Williams). Ten slibuje, že další peníze přinese. Claude s Bergerem se stanou velkými kamarády a skamarádí se i se Sheilou, jenže za dveřmi je strašák války ve Vietnamu. (AČFK)

Hyger

Dost dobré. Muzikály opravdu nemusím, ale nakonec jsem byl za shlédnutí rád. Dost mě překvapilo, že jsem nepoznal Williamse jako Bergera. ()

TomasKotlant

Ze začátku to vypadalo hodně nabušeně... Pak se však vytratí krásná hudba i magická atmosféra a vše schyluje k velmi prvoplánové pointě, která samozřejmě přišla. Většina hlavních postav na mě působila poněkud nesympaticky a hlavní hrdina je kapitola sama pro sebe. Nebýt vynikajícího Treata Williamse, bylo by to asi k pláči. *** Ve zkratce: Za 500 dolarů? Ne. Za kámoše? Proč ne... ()

Gastovski

Když se nezpívalo a netancovalo, tak se na to dalo koukat a když se zpívalo a tancovalo, myslel jsem na něco hezkého mimo realitu. Můj nejhorší formanovský zážitek! I když mám pocit, že pod taktovkou někoho jiného by byl výsledek stejný, možná horší. ()

Woodstock

„Smíchejte dohromady smilnící fetky, nemakačenky dělající bordel a pošahané hinduisty, zapomeňte na smysluplný děj a vše zalijte lahodným přelivem vlezlých písniček – a máte ústa plná Vlasů. Nebezpečný muzikál oslavující uvedená individua, jejichž třeštění neunikne ani kostel. Hnus.“ Tak pravil uživatel CSSML. Ne, nezlobím se na lidi, kteří cítili potřebu udělit tomuto nádhernému a působivému protiválečnému filmu Odpad! Neboť nevědomost hříchu nečiní. Jsou to šťastní lidé, narození v míru, kterým nikdy nepřišel povolávací rozkaz do války a všechny ty statisíce mrtvých vojáků a jejich vyhřezlá střeva jsou pro ně zhruba stejně skuteční, jako draci žeroucí princezny v pohádkách. Loleq7: „Nechce se mi ani věřit, že fanklub k dnešnímu dni tvoří neuvěřitelných 781 chudáků. To mi vážně někdo chce namluvit, že tahle sračka je jedním z deseti nejlepších filmů, které za svůj život viděl?“ MeGab: „Neodvažuju se hodnotit film, který vzývá do nebes hnutí hippies. Musel bych dát totiž Odpad! jen za samotný námět.“ FandaHoffman: „Klidně mě proklínejte, ale tohle je hrůza hrůzoucí! 1/10 (Ten jeden bod je za pěknej obal na DVD)“ Jerryy: „Další film který nám pouštěli ve škole ........ ale mě to vůbec nic neříká.“ Milý Jerryy i ostatní zhnusení človíčci, to je právě to krásné na životě v míru, že vám tento film nic neříká. Přeji vám všem a samozřejmě i sobě a mým dětem, aby to tak zůstalo i nadále. Make love, not war! ()

johnymdoe

Nevím příliš proč, dík skvělé hudbě, taneční choreografii, výborným hercům? Vše je pravda, ale navíc měl film "barvu", byl živočišný, uvěřitelný...každou postavu člověk mohl pochopit, každou mohl nechápat...jako skutečné lidi. Režisér zvládl přetavit divadlo ve film skvostně a to neříkám proto, že to je Forman, toto je prostě výborně natočené a málo kdo by to zvládl, pokud vůbec. Za Treata, který byl pro mě úplně jiný a prostě skvělý, dávám 5* a 90% Samozřejmě stojí za vidění. ()

Bozvav

Geniální hudební, taneční filmový počin, jehož myšlenka a poselství se nikdy nepřekoná. Skvěle obsazené, dokonalá kamera, režie, lokace. Za mne tisíc hvězd. ()

Johnny

Soundtrack som počúval už dlho asi až po 2 rokoch som sa dostal k filmu. A musím povedať že som bol veľmi príjemne prekvapený. Choreografie boli výborné a dobre vykresľovali celkovú atmosféru. K tomu navyše veľmi silný motív s neamerickým záverom. Klobúk dolu. ()

Kochanski

Slyšela jsem, že film je příliš evropský pro Ameriku a příliš americký pro Evropu... Něco na tom bude, ale proč by to mělo být nutně špatné??? ()

#47

Moje krevní skupina to rozhodně není, přesto se u toho člověk většinu času nenudí, hudební stránka je v každém případě výborná a ten závěr...prostě za 4. ()

luxuska

pro mě nejlepší formanův film...i když oceňuju genialitu amadea či přeletu, toto je prostě srdeční záležitost:) ()

HyneX

Muzikály jsem nikdy nevyhledával, ale tento film pro mě nikdy nebyl pouze muzikálem jako takovým. Je to jeden z filmů, který si budu pouštět do konce života a neomrzí mě. ()

misa_laska

Vitalita, originalita, svoboda, radost ze života, dále postoj k válce ve Vietnamu, pro mě nečekaný závěr.. Ze začátku jsem nevěděla, ale muzikál mě pohltil a ráda se na něj podívám znovu. ()

fixaman

Na muzikály si zrovna nepotrpím, na čemž se nejspíš podepsalo to, co tento žánr prezentuje v naší malé zemičce.. Hair mě ale kdysi v TV naprosto dostaly.. Jestli to bylo mými zkušenostmi z punkového a pozdějšího tekk období je těžko říct, každopádně jsem se u filmu neskutečně bavil a i dnes, když už jsou tyhle časy za mnou, mám tenhle počin moc rád.. ()

rekkky

Ze subjektivního hlediska jsem se bavil zajímavými texty písní a scéna při, které Berger tančí na svatebním stole, představuje pomyslný vrchol zábavy. Od tohoto bodu atraktivita pomalu, ale jistě upadává. Nicméně převedení atmosféry generace hippie na plátno se tvůrcům povedlo. Slušná podívaná. 85% ()

šarka

Na tomhle filmu nedokážu najít nejmenší chybičku...kostými, hudba, texty, herci, myšlenka, prostě všecko je naprosto skvělé.Je to barvité vykreslení snad jediné historické epochy, kterou bych chtěla zažít na vlastní kůži, a květinových dětí, s jejichž názory se v mnohém stotožňuji... obhajoba humanistických ideálů a obžaloba války. No... je to pro mě naprosto srdcová záležitost. O to víc, že finální písní se u nás na gymplu tradičně loučí maturanti. ()

Zemřel herec Treat Williams

Zemřel herec Treat Williams