Claude Bukowski (John Savage) má brzy narukovat, a tak si chce poslední dny v civilu v New Yorku užít. Náhodou potkává skupinku hippies a dámu na koni – Sheilu (Beverly D´Angelová), která se mu okamžitě zalíbí. Hippies jej přivedou k drogám a druhý den jeden z party zjistí, kdo je ona dáma na koni. Vetřou se na oslavu, jíž se Sheila účastní, ovšem jejich anarchistické chování vyústí v zatčení a soud. Mají na výběr třicet dnů káznice, nebo zaplatit padesát dolarů. Hippies pochopitelně peníze nemají, ale Claude ano. Stačí pouze na kauci pro jednoho z nich, a tak od soudu odchází šéf hippies Berger (Treat Williams). Ten slibuje, že další peníze přinese. Claude s Bergerem se stanou velkými kamarády a skamarádí se i se Sheilou, jenže za dveřmi je strašák války ve Vietnamu. (AČFK)

stromekk

Nebýt to muzikál, kterýžto žánr mne moc neoslovuje, pravděpodobně bych, sáhl i pro tu nejvyšší, pátou hvězdu. Takhle zůstávám na dobrých třech, a to hlavně díky silnému příběhu. --- "I believe in God and I believe that God believes in Claude, that's me." ()

Acrobat

hippies nie. urcite. Ako ctitel prava (ako smeru, odboru, poslania v jeho rydzej podobe) a statnosti, nemozem nezmyselne uznanlivo krutit hlavou. V nasledujucej dekade Forman tromfol tento film asi dvojnasobne, tak temou ako aj spracovanim. ()

Vladajsoucna

Ano, lze přijmout námitky například A.J. Liehma, že Formanovy Vlasy jsou jen komerčnějším a politicky korektnějším výtažkem z originálu. Ale i to, co z něj ve filmu zůstalo a co Forman obratně zaranžoval se svým typickým smyslem pro tragikomiku, ironii a autenticitu, prostě stojí za to. Celý závěr, hlavně ta část s nechtěným odletem do Vietnamu, kdy vojáci vpochodují do vnitřku letadla, jakési "temnoty smrti", je i přes svou ostentativní symboličnost a patetičnost stručně řečeno úžasný. Takže filmu pak odpustíme i řadu vatovitých pěveckých čísel (Black Boys), nevýraznou představitelku Dony, "šestnácky a panny"; a také fakt, že třeba ta původní ostře protisystémová píseň pěvecky uhrančivé černošky je zde podána jen jako krotký projev odsudku nezodpovědného partnera. Ondříček dokázal filmu optikou 70. let vtisknout přesvědčivou atmosféru sklonku bouřliváckých let šedesátých i bez laciného obrazového psychedelizování, jaké by se od tohoto filmu prvoplánově čekalo. Sám si po pár letech vyzkoušel, jaké je to snímat hipíky v českém normalizačním snímku podle Karla Čapka. :D Viz Temné slunce. ()

sehe

Muzikál z Broadway zo 60 rokov o myšlienkach lásky,mieru,šťastia a slobody,odsúdení vojny vo Vietname.Videla som Formanov film,videla som muzikál na Novej scéne v Bratislave a videla som Hair na Broadway v r.2009 v obnovenej premiere.Sám predstaviteľ Clauda Bukowského mi do hľadiska priniesol živú margarétku.Tieto kvetinové deti a ich skvelú hudbu môžem hocikedy. ()

pasty

Nestotožňujem sa s kultúrou hipíkov, pesničky ma nebavili ale aj napriek tomu som to dopozeral. Forman je určite skvelí režisér ale toto mu proste nezbaštím. ()

Mira90

I když jsem Vlasy viděl asi tři roky zpátky, vzpomínka na ně je ve mně stále živá, a to díky našemu školnímu sboru, v jehož podání je například Acquarius naprosto úžasný! ()

Dark seer

Možná, když jsem viděl film poprvé, jsem měl jen slabou chvilku, a proto na mě tak zapůsobil. Nicméně Formanovi se to povedlo tak, že jsem si ho oblíbil a já měl při hodnocení snadnou volbu. Pokud se vaší generaci film vyhl stejně tak, jako mně, a teprve se na něj chystáte, doporučuji si k němu sehnat kvalitní titulky! ()

Brinkley

Chápu poselství, myšlenku, možná i skutečnost, že pro odrostlé květinové děti měl tento muzikál svůj význam... čistě za moji osobu šel bohužel totálně mimo můj vkus, a to nejen po hudební stránce. Chvílema jsem se dokonce nudila, byť jsem si to z úcty k Formanovi zdráhala připustit. Samotný závěr je ovšem bezkonkurenční. ()

PedroPo

Poprvé jsem viděl Vlasy z VHS v rámci hodiny hudební výchovy na ZŠ ani ne rok po revoluci, protože tehdy už se to pouštět smělo. A jediné co si z toho pamatuju je song Hair. Pak jsem viděl Vlasy na divadle, koupil si pár verzí muzikálu na CD a vrátil se k filmu. Od té doby ho miluju. ()

GTS_PUNK

Mladý Claude Bukowski (John Savage) opúšťa rodnú Oklahomu a vydáva sa na skusy do New Yorku, kde má onedlho nastúpiť na vojenskú službu smer Vietnam. Iba s pár dolármi vo vrecku a neistotou, čo s ním bude, po príchode v Central Parku stretáva skupinku voľnomyšlienkárskych hippies. Po počiatočnom ostychu sa k nim Claude pridáva, ale vnútorne je stále presvedčený, že onedlho bude musieť odísť do Vietnamu, pretože mu to tak káže povinnosť. Keď ho povolajú na základňu do Texasu, jeho noví priatelia ho chcú aspoň na chvíľu vrátiť späť do "normálneho sveta", čo nakoniec vyústi do strastiplného konca, aký nikto z nich nečakal. Režisér Miloš Forman prichádza štyri roky po svojom viacnásobne Oscarom ocenenom One Flew Over the Cuckoo's Nest s muzikálovým počinom, ktorý môže zo začiatku pôsobiť na diváka veľmi mätúcim dojmom. Sleduje totižto dve roviny - svet Clauda a svet newyorských hippies - ktoré sú diametrálne odlišné, hoci sa pomerne rýchlo dejovo začnú pretíňať, čo následne pokračuje až do samotného záveru. Mätúca je na tom však skutočnosť, že divák pomerne dlhú dobu netuší, akým smerom sa celá táto koncepcia vyvíja. Má síce možnosť sledovať hudobné čísla, voľnomyšlienkársky život hippies a neraz zmäteného Clauda, ale hlavná filmová myšlienka sa skladá len veľmi pomaly. Postupom času a pesničkami, ktoré v snímku znejú, sa však pointa pred divákom vynikajúco vykryštalizuje. Jej hlavným posolstvom je odmietnutie vietnamskej vojny, respektíve vojny ako takej, pričom v samotnom závere sa túto myšlienku darí Formanovi vyformovať do podoby par excellence, keď hovorí, ako vie náhoda človeku zničiť život. A to neraz doslova, a nielen v prípade vojny. Nie všetko však Formanovi v tomto muzikáli vychádza tak dokonale, ako jeho záver. Dokonca možno povedať, že záver celý film ak nie zachraňuje, tak minimálne drží na celkom solídnej kvalitatívnej úrovni. Dominantnou silou muzikálu by v prvom rade mali byť pesničky. To koniec koncov platí aj tu, avšak jedným dychom treba dodať, že snáď na výnimku, ktorú predstavuje titulná skladba, nesúca rovnaký názov ako film samotný, neponúka toto 2-hodinové Formanove dielo výraznejšiu skladbu, ktorá by u diváka zarezonovala. A to v konečnom dôsledku platí vlastne aj o príbehu. Ten síce nesie veľmi silnú myšlienku a protivojnový odkaz, ale zo širšieho obsahového spektra v podstate nič svetoborné divákovi neponúka. Hair tak možno s plnou vážnosťou označiť za mierne preceňovaný snímok. Hoci mu miesto medzi dnes už klasickými dielami nemožno odoprieť, po príbehovej, ale aj hudobnej stránke ho v žiadnom prípade nemožno považovať za počin nadpriemerných kvalít. Tým totižto rozhodne nie je. Sila tohto Formanovho diela je, ako už bolo spomenuté, v odkaze, ktorý nesie, a ktorý bol na konci sedemdesiatych rokov stále živý a aktuálny. Nielen v kontexte iba nedávno skončenej vietnamskej vojny, ale aj stále živej studenej vojny. Tak teda peace všetkým ľuďom, peace všetkým účesom a peace filmovej priemernosti, ktorú však v tomto prípade treba chápať inak než pri iných filmoch. () (méně) (více)

src

Legendarni protivalecny muzikal, ktery formoval a vyjadroval odpor sve generace k valce a jeji vuli zit (a uzivat si) v miru. Alespon pisne zcela jiste slysel snad kazdy. ()

D.awi.d

Nesnášim hipíky už od svých 5 let.Něco o nich za tu dobu už vím.Vyhlídli si tohle město a chtějí tu uspořádat festival a my tomu musíme zabránit ! Cartman nemá rád hipíky. Kouřej trávu a jezděj ve smradlavejch autech. Ale tenhle film je fajn.Písničky jsou fajn(nikterak však přelomové,hippie styl hudby řadím mezi ty podřadnější).Taneční čísla jsou taky fajn.Má to vtip.Má to napětí.Vlastně je to hodně super,ale ...ale je to prostě pořád hipícká taškařice.Jo a konec filmu > bylo mi řečeno,že je to neskutečně působivá scéna.No, zapůsobilo to na mě tak, že jsem se strašně smál.Strašně moc moc... ale bavilo mě to! ()

Lokran

po stránce hudební jsem velice spokojený, po stránce filmové už tak ne... pravda je, že film místy ztrácí tempo (ono taky v takovém scénáři se vůbec divím, že se podařilo vůbec nějaké najít), které dokázaly zpátky nahodit až právě skvělé a některé naprosto nezapomenutelné písně. 80% ()

thestral

prostě basolutní muzikálový film,skvělá hudba,skvělí herci--soundtrack je naprosto úžasný a některé scény z filmu si dokonce při dívání na něj opakovaně přehrávám.myslím,že formanovy vlasy patří k tomu nejlepšímu z muzikálové filmové tvorby,co vůbec vzniklo---i když podle dobových hodnocení občas prý nic moc--možná je to tím,že doba, ve které se příběh odehrává nebyla ještě dost minulostí na to,aby takové filmy vznikaly...nevím...každopádně já hvězdičkuju plně--za všechno režie,kamera,choreografie,výkony hlavních protagonictů,zpěv....a příběh je jednoduše silný jako máloco.... pokud se chcete filmově a muzikálově pokochat a vytvořit si tak lásku nebo závislostz na celý život--pusťte si Vlasy:-) ()

Zemřel herec Treat Williams

Zemřel herec Treat Williams