Claude Bukowski (John Savage) má brzy narukovat, a tak si chce poslední dny v civilu v New Yorku užít. Náhodou potkává skupinku hippies a dámu na koni – Sheilu (Beverly D´Angelová), která se mu okamžitě zalíbí. Hippies jej přivedou k drogám a druhý den jeden z party zjistí, kdo je ona dáma na koni. Vetřou se na oslavu, jíž se Sheila účastní, ovšem jejich anarchistické chování vyústí v zatčení a soud. Mají na výběr třicet dnů káznice, nebo zaplatit padesát dolarů. Hippies pochopitelně peníze nemají, ale Claude ano. Stačí pouze na kauci pro jednoho z nich, a tak od soudu odchází šéf hippies Berger (Treat Williams). Ten slibuje, že další peníze přinese. Claude s Bergerem se stanou velkými kamarády a skamarádí se i se Sheilou, jenže za dveřmi je strašák války ve Vietnamu. (AČFK)

zona

Takřka celá Formanova americká produkce nesahá filmlům, které natočil v 60. letech u nás, ani po paty. Vlasy jsou čestná výjimka. Silné protiválečné téma, připomínající jednu z nejtemnějších kapitol moderní americké historie (jak zřejmá paralela k současnému protiiráckému tažení!) se šťastně potkala s uvolněnou hippies atmosférou. A ta hudba!!! I po letech naprosto geniální. ()

Tamdydam

Tenhle film mi lezl na nervy od začátku do konce. A skutečně nejen tím, že mi v době, kdy jsem ho viděl, začínaly padat vlasy ( kdo ví, jestli to nebylo tím ). Ale těmi neskutenčě primitivními nesympatickými postavami a jejich zhovadilým chováním. To mě štvalo natolik, že to přebylo všechno ostatní ()

grunger9

Miloš Forman – si génius. Žiaden muzikál, aký som doteraz videl, na mňa nezapôsobil tak, ako práve „Vlasy“. Vtipným paradoxom tohto diela je spriatelenie sa dvoch rozdielnych typov človeka. Prvý „hipisák“ – užívajúci si svet vôkol seba, zatracujúci násilie a vojny a na druhej strane „(budúci) vojak“ – aj napriek nezmyselnosti odhodlaný bojovať za „dobro“ svojej vlasti. Absolútnou iróniou ich osudu je to, že ich role sa na záver príbehu vymenia. Skvelým prvkom tohto muzikálu je jedinečná hudba (Let the Sunshine In). Vrelo odporúčam. ()

Rodin

Tuto absolutní klasiku jsem viděl až v devadesátých létech. Asi to byla chyba, ale rozhodně je to příčina, proč nedám ani o chlup víc, než 60%. Ten film má jediný klad, a to režii. Ještě je slušná kamera, jinak scénář stojí vcelku za prdlačku a střih jako by ani nebyl. Příběh svou patetičností tahá za každý volný kousek tělesné schránky a leckterý dialog skřípe tak, že ani není slyšet, co se vlastně říká. Písničky? No, docela fajn, pokud tedy člověk zrovna tohle rád poslouchá. Ovšem samostatnou kategorií jsou herecké výkony. Myslím, že teprve po dokončení tohoto filmu Formanovi došlo, že už by konečně nějakého herce měl přece jenom obsadit. Tady se film obešel opravdu bez jediného hereckého výkonu, ovšem zároveň totálně bez svěžesti tzv." naturščiků" Formanovy české tvorby 60. let. John Savage se dopustil jediného hereckého výkonu v životě, a to v Lovci jelenů. Tady ještě nebylo ani zaděláno. Tolik nepřirozenosti a manýr se opravdu hned tak nevidí (platí o všech). Promiňte mou tvrdost, ale víte už o mě, že nemám rád muzikály. V tomto případě mě nevzalo za srdénko fakt nic. ()

Ronee

wooow, ja nemôžem, najlepší muzikál, aký som doteraz videla. a videla som ich viac ako päť:-) páčila sa mi najmä téma, postavy a samozrejme skvelé piesne. posledná mi ešte znie v ušiach, lebo je veľmi chytľavá. a neskutočná emócia z toho išla. ()

Lobotommy

Těšil jsem se na to, ale asi blbý počasí nebo co a nic moc velkolepého to ve mně nezanechalo. Hudba skvělá, to bez debat. Závěr a výprava fakt síla. Ale jinak mě děj nebo herecké výkony moc nenadchly. Nedokázal jsem se identifikovat s postavami a nějak ve mně hrdinové nedokázali vzbudit zájem o to, jak to s nimi dopadne. Takový nevyrovnaný zážitek. Škoda... ()

kyLuke

Vlasy jsou jeden z nejvýznamnějších muzikálů všech dob a rozhodně i jeden z nejlepších muzikálů.Film má skvělé kostýmy,hudbu a herce.Bohužel zde nemohl Miloš Forman předvést svou skvělou režii,neboť je film pouze o písních.Jedna hvězda dolů,za občas mírně nastavovanou kaši..... Zlatý glóbus 1 nominace ( v kategorii muzikál/komedie) : Nejlepší film ()

fantomas19

Americký muzikál z roku 1979, ktorý natočil Miloš Forman, je príbehom mladého chlapca nachádzajúceho voľného ducha v revolučno-kvetinkových rokoch v New Yorku. Claude Hooper Bukowski (John Savage) je odvedený do armády a do Vietnamu, a posledné dni trávi v New Yorku, avšak nie celkom podľa plánu. Stretne skupinu rebelujúcich mladých ľudí, na čele s Georgeom Bergerom (Treat Williams), s ktorým sa spriatelí a s ostatnými zažíva nevšedné zážitky. Nesmrteľné pesničky a atmosféra meniacej sa generácie, averzia voči polite vojny vo Vietname, rebélia sa prejavuje v netradičných formách - láska, spev, drogy a sloboda, búranie konvencií a temných tradícií, útek od zodpovednosti. Vydrží priateľstvo, láska a sloboda aj návrat k povinnostiam či krutej realite života? ()

Kozy9

Konečne som videl podarený muzikál s naozaj zaujímavým príbehom, dobre vykreslenými charaktermi, nezabudnuteľnými textami a hlavne veľkou porciou filmárskeho umenia. Tiež by sa dačo takéto točilo aj dnes. Nenašiel som výraznejšie chyby: 90%. ()

TaNya_

Dle mého názoru jeden z nejkrásnějších muzikálů vůbec. Asi neumím ocenit všechny aspekty formanovský režie, ale za mě většinou hodnotí pocit z filmu. A ten byl v tomhle případě mimořádný. Lidi do mě dlouho kafrali, že mi zrovna Hair uniklo a teď jim dávám za pravdu. Opravdu lituju, že sem si tenhle skvost pustila až po tak dlouhé době. P.S. Scénu kdy Treat Williams zpívá na stole opravdu nikdy nezapomenu. Až když sem ju viděla, tak jsem si vzpomněla, že jako dítěti mi strýc tu písničku pustil a poprvé mi někdo řekl, že existují i ''pohádky'' se smutným koncem :). ()

xenopus

Nepatřím mezi příznivce muzikálů, nesnáším hipíky, co se pořád jen flákaj, fetujou, šoustaj s kdekým, dělají si děti s kdovíkým, protestujou proti válce a tak vůbec. Hudba není zlá (ostatně si spoustu písní matně vybavuju, že jsem je počátkem 90. let slyšel), ale taky mi nepřijde kdovíjak skvělá. Na Formanově pojetí americké klasiky konce šedesátých let se mi líbí především kamera a střih, díky nimž muzikál vypadá živěji a ne tak staticky, jako když bychom se na něj dívali z hlediště v divadle, a samozřejmě exteriéry. Už z toho důvodu film nabízí víc než návštěva živého představení. Jinak ale nevím, co bych dál řekl; pro mě je to jeden z těch klasických filmů, které zkouknu a u nichž si po čase pamatuji jen jediné - že jsem je viděl. A konec mě taky kdovíjak nedostal (i přítelkyně odhadla hned při její první projekci správně, koho do Vietnamu odvezou...). Spíš slabší 4*. ()

Marator

Těžko se mi hodnotí filmy, které mám vyryté v srdci. Pokaždé, když svůj oblíbený film vidím, tak mě napadají vždy nějaká jiná superlativa. Teď po dalším shlednutí mám "jen" husí kůži. Miloš vytvořil něco, co ze mě nikdy nevyprchá. Děkuji... ()

Belsazar

Vlasy vnímám jako docela hezký film o opravdovém přátelství. Hippies jsem sice nikdy neměl rád (o hudbě ani nemluvě), ale co mi na filmu zaujalo a líbilo se mi, to je ten střed té "lepší" společnosti s nimi. Ovšem - pořád jsou to ti nesympatičtí hippies, které bych si jako vzor pro své děti opravdu nepřál. Takové půl na půl. ()

Brooks

Výpoveďou mimoriadne hlboké, koniec emocionálne silný, ale muzikálové aranžmán (hudba, choreografia) ma ani na sekundu neuchvátilo. Celkovú obľubu a kultový status chápem, uznávam, ale tentokrát sa nepridávam. ()

Duke90

I přes to, že se jedná o můj neoblíbený žánr - tedy muzikál, mě Vlasy jako film kupodivu oslovil. Kvůli otravnému zpěvu hippisáků jsem chtěl původně ohodnotit jen třemi hvězdičkami, ale celá část odehrávající se v blízkosti vojenské základny mě donutila kompletně vše přehodnotit a nakonec jsem se dostal na krasné ****! Donutil mě k tomu hlavně velice solidní výkon tehdy ještě dost mladého Treata Williamse a jako nakrátko ostříhaný zmatený "voják" zazářil snad ještě lépe než samotný hippík George Berger. Konec opravdu dokázal dojmout. ()

Zemřel herec Treat Williams

Zemřel herec Treat Williams