Charlie musí zemřít

• USA The Necessary Death of Charlie Countryman (více)

Charlie Countryman žije v Chicagu. Zemřela mu matka a on se s její smrtí těžce vyrovnává. Ve snu se mu zjeví její duch.. Ptá se ho, jak má naložit se svým životem. Matčin duch mu řekne, aby se rozjel do Bukurešti, protože tak to bude správné. Charlie okamžitě nasedne do letadla a letí přes Atlantik. V letadle se seznámí s Victorem, starším mužem, který se vrací domů do Bukurešti a veze směšný klobouk jako dárek pro svou dceru. Cestou znenadání opustí tento svět a jeho duch Charlieho prosí, aby dárek odevzdal. Charlie mu to slíbí. Když se setká s Victorovou dcerou Gabi, krásnou hudebnicí, na první pohled se do ní zamiluje. Gabi má ale bývalého manžela, násilného gangstera Nigela, který si na ni dělá ještě stále nárok. Charlie ji hodlá ochránit, a tak vstoupí do halucinačního rumunského podsvětí, plného násilí a co je nejpodivnější - lásky. (TV JOJ)

honzii

Svou prostoduchostí a naivitou je tato pohádka vlastně upřímná a sympatická. Bohužel ale nezapře, že si tak trochu mastí triko. Na scénář se moc nehraje, ten je prosťoučký až hanba. Hlavní emoce se odehrávají v melancholických sekvencích, Mobym podkreslenými slowmotiony a podobnými klipařskými hrátkami. A často mu to prochází. Za chvíli do té formální pasti spadnete a necháte se unášet krásnou kamerou, moderní hudbou a snovými flashbacky. Nakonec si ale vždycky uvědomíte, že to byla jen taková past a že vlastně těm postavám a celému příběhu zase tolik nerozumíte i když všechna ta klišé znáte. Klasický případ výhry formy nad obsahem, okořeněný sympatickými výkony všech herců. ()

klukluka

Hodnotím čtyřmi hvězdami (70 procent) blbinu, která od začátku nedává moc smysl, nad níž jsem musel několikrát nevěřícně pozvednout obočí, kde se chování postav mění jako aprílové počasí, v níž je jasné snad jen to, že Charlie je ten dobrej a Nigel darebák. Sálá z toho ale láska, což tomu dodalo bezvadnou atmosféru, kterou jenom podtrhnul výběr muziky. Věřím, že Charlie musí...figuruje na vysokých příčkách žebříčku rozporuplných filmů, protože o jeho kvalitách rozhodují zejména emoce. Někomu se může úžasně líbit, někdo z něj může být totálně otrávenej. Já osobně nejsem vyhraněnej, ale být o něco mladší, pěju na to tady možná ódy. Generační film- takhle to vnímám. ()

Phorbo

I přes to, jak kýčovitým film vystupuje, jak je vlastně scénář předvídatelný a vlastně i vývoj postav, tak mě se to neskutečně líbilo. Kombinace skvělé kamery a výborného Labeowulfa je prostě na slintání. Už tolikrát protřelé a opotřebované slowmotion jsou v kombinaci s hudbou naprostou libůstkou. Tak jak jsem dlouho, hodně dlouho neslyšel o Mobym, tak po tomhle ho budu vychvalovat, jelikož ost stojí fakticky za to. 8,5/10 ()

bllm

Kam až mě můj nezměrný obdiv k MM dovede? Nemohl by být Mads trochu ohleduplnějš ke svým fanouškům a nehrát v tak neskutečných sračkách? Nesmyslná, neuvěřitelná zápletka. Strašlivý obsazení a hrecký výkony. Kde vyštrachali Evan Rachel Wood netuším - asi naplňuje režisérovu vizi o krasavici z východu. Od půlky filmu jsem si přála, aby Charilie zemřel nějakou obzvláště strašnou a bolestivou smrtí, protože by si to tak idiotská postava opravdu zasloužila. Jediný, co by se při troše dobrý vůle dalo snad pochválit, je hudba. ()

monaMis

Soundtrack je absolutni skvost, bez nej bych film hodnotila mnohem mene. Shia zahral skvele a Schweiger s Mikkelsenem jsou velice uveritelni v rolich zaporaku. Asi to bude tim jejich skoro autentickym prizvukem. Finalni scena na moste dokonala.. ()

tomo41

Krásne videoklipové scény, výborný soundtrack, skvelá kamera, výborný herci a vizuálne veľmi očarujúce stvárnenie Bukurešti. Už len dostať príbeh na podobnú úroveň a bolo by to skvelé. ()

Axident

Pustil jsem si tenhle kousek vlastně jen kvůli účasti neodolatelného Madse Mikkelsena ve vedlejší roli hodně drsného (a záporného) zabijáka, toho času ve vztahu s hlavní hrdinkou a tudíž zásadní překážka pro čerstvě zaláskovaného Shiu LaBeoufa (safra, proč nemůže mít alespoň trochu normálnější jméno a příjmení :o) Mikkelsen byl nakonec asi jediným nezpochybnitelným plusem tohodle podivného bijáku, z něhož jsem byl povětšinu času hodně v rozpacích. Shiův Charlie se celý film chová jako poloretardované pako (je zamilovaný do Gabi, která není ovšem ani v nejmenším "neodolatelná", jak se píše v anotaci na csfd a o nic víc dobrá herečka), realizace scénáře není ani jedno ze škatulky "Drama / Komedie / Romantický / Krimi / Thriller" (csfd) - jen jakási pseudoartová onanie (Shiova čerstvě zemřelá matka se mu zjeví a pošle ho bezdůvodně a nesmyslně zahnat smutek ze ztráty do Bukurešti (kterou si, jak se ukáže, beztak spletla s Budapeští - a nebylo to nesmyslně, ale kvůli potkání osudové lásky, eh). Ten ani nemrkne okem, vezme chlebník a jede. Záhy se stává terčem bandy mafiánů, včetně Mikkelsena, což dává pramalý smysl. Alespoň si přitom zařídí Trabant a vydatně si zaběhá po rumunské metropli - komu ze Států se to poštěstí). Tahle pomatenost je, kupodivu, zabalena v poměrně lákavém vizuálním kabátku, podepřena slušnou hudbou od Mobyho... Byl by to možná i zapamatování hodný a dobrým způsobem zvláštní film, kdyby ovšem kolečka zapadala do sebe a netrápil vás po většinu stopáže pocit zmaru. Dokonce jsem litoval Mikkelsena, že tam hraje i že se musí milovat s Gabi (mě neznámá Evan Rachel Wood má být zrzavou femme fatale, pro mě ale byla jen nejsmolnějším přehmatem castingu). Přes tu jedovatou kritiku si dovedu dost dobře představit, že určité skupině diváků by se Necessary mohlo i dost líbit.. :o) ()

BOURQUE

V tomto filmu najväčším ťahúňom je „prekvapivo“ vedľajšia postava M. Mikkelsen, ktorý (opäť) veľmi dobre zahral negatívnu rolu. S. LaBeouf a spol. sú priemerní a E. R. Wood aj s krátkym účesom vypadá skvele. Keby ten príbeh bol trošku prepracovanejší... Osobné hodnotenie: 65% (**) ()

Jordan.17

Je to od všeho trochu a přes možná pokulhávající scénář, má tenhle snímek vynikajicí střih a zakomponovanou hudbu. Ve finále to pak se sympatickými herci a do určité míry s úsměvným příběhem tvoří hezkou audiovizuální podívanou. Určitě si zaslouží víc jak 50%, dle mne alespoň 75 :) ()

NorseSword24

Prvých 20min ma zaujalo a bol som zvedavý, kam sa ten dej bude ďalej vyvíjať. Potom to ale postupom času klesalo a klesalo až sa z toho nakoniec stal ďalší dráma, zamilovaný, nudný film s trocha drogami a mafiou. Koniec to ešte trochu napravil. Do filmu som išiel bez toho, aby som voľačo o ňom vedel. Takže žiadne veľké očakávania, ale ten začiatok ma navnadil na niečo čomu sa zvyšok filmu dištancuje. A naháňačka cez mesto až do metra mi prišla hrozne zlá. Premárnený potenciál. Film nie je až tak zlý, ale nie je ani špeciálny. Na volaky filmový večer s frajerkou...(aby som bol korektný tak aj s frajerom, frajerotom a frajerkoptérov) ()

D.Sleeper

Příběhově a žánrově při smyslech asi jako neznámý autor pravidel nástupu/výstupu v bukurešťské mhd :) Chvílemi se zdá, že východokarpatskou extázi navíc okoštoval někdo, u koho je to vzhledem k odpovědnosti k filmu vhodné nejméně :) Herci nebyli špatní, ale vzhledem k "podmínkám" byli přeci jen limitováni. Mads tradičně vynikající, Evan Rachel v rámci možností "klipového scénáře" zahrála svou roli osobitě, jak to jen ona dovede, Shia byl dokonce v pár momentech téměř více než užitečný a Rupert Grint posloužil alespoň jako užitečná kulisa ;-) ()

arkie

Slaby scenar, Bukurest naozaj nie je tak cool lokacia, herecke vykony slabe ... cele to bolo tak podivne a tak dlho som cakal, az sa nieco skutocne zacne diat az som v polovici filmu pochopil, ze nie a vypol som to. ()

Scorn_

TOHLE JE STRASNEJ SPOILER Vsichni vime ze holky z vychodni Evropy jsou docela kocky, i kdyz to musi hrat americanka. Ovsem vsechny ty kocky maj za manzely zarlivy a nasilnicky mafiany a drogovy dealery. Pockat....Ne, prej to asi dava smysl, protoze se jedna o osudovy setkani kluka, co vidi duchy, a umrela mu mama, a holky co je nevidi, a umrel ji tata, a je tam tolik serendipity, ze uz to ani nedava smysl. To je moment kdy jeste muzete doufat v nejakej kickoff. Ale je to cim dal horsi. Rumunsti bossove zmatene pobihaji a snazi se najit Shiu LeBoufa, aby zjistili co vi o nejaky kazete, kde spolu vsichni masakruji nevinne navstevniky fastfoodu. Shia samozrejme skoro nic nevi, a zaporaci maj stejne podplaceny cely mesto, takze vyznam hledani nejaky blby kazety se ztraci. No ale pak tu mame jeste Mikkelsena, kterej zarli, proto neustale dela ze Shiovi tvare krvavou kasi. Shia zacne bejt ultimatne hloupej, a Evan se ho neustale snazi zachranovat, a ani jednou se nepozastavi nad jeho pitomym, a stejne tak heroickym vyhrozovanim mafianum, kdyz ma pritom bejt doma a jist dort (nebo donuty..nebo co to maj v tom filmu za specialitu). Pak to zacne bejt trochu temny, protoze Shia je svrzen do vodni nadrze. Ale pak prijede zakon. Mikkelsena zastreli nejaky policejni ucho, a kdyz spadne na zem, z jeho hlavy se zacne rozlevat krev ve tvaru srdce. Ostatni mafiani se mysticky rozprchnou. Ale vsechno dobre dopadne, je to koncekoncu americky film. A to je skoda, protoze kdyby to tocili rumuni, mozna by z toho vyslo neco, co jsem ocekavala - zajimava temna romance s kulisami drsne krasneho Bukureste. ()

shade000

Vynikajúci film z prostredia Rumunska. Herecky nabité zvučnými menami, vynikajúci príbeh, dávka romantiky, skvelý soundtrack, pôsobivé prostredie Bukurešti. Som celkom prekvapený nízkym hodnotením. U mňa rozhodne minimálne 4* ()

Cannonball

Videoklip, na ktory sa da pozerat pondelok vecer ked vsade inde bezia slovenske serialy. Jedna hviezdicka len za soundtrack samotny. 5/10 ()

wowylgu313

Na jednu stranu super, vtáhlo mně to do příběhu a do celé té linie romantiky a vášnivé dramatické akce. Na druhou stranu to bylo "nudné" a nedokáže vás to celý film držet při životě. Zda to byl účel nebo ne, nevím. Obsazení bylo super o tom žádná. A taková ta pochmurná atmosféra s oblakem deprese hlavního protagonisty. OK. Dávám 60% ()