Zásilka

The Package

Kuriér mafie

Akční

USA, 2013, 96 min

Tak konečně jsem to viděl. Dva akční borci Steven Austin a Dolph Lundgren v jednom filmu. Ze začátku připomínám, že akční scény a souboje byly o trochu lepší, respektivě na vyšší úrovni než jiné podobné béčka. Akčních scén nebylo úplně nejvíc ve filmu, ale byl jich dostatek, přestřelky byly dobré a hlavně mě potěšili souboje, které se vyvedly. Neříkám, že byly nejnápaditější, ale byly přehledné, Austin se klasicky, obyčejně pral, schytal dost ran, ale furt bojoval. Krom toho měl celkem dobré hlášky. Co se týče Dolpha Lungrena ve vedlejší a záporné roli, opět mě potěšil, zase si roli užíval, měl dostatek prostoru, abych byl spokojený. První akční scéna s Lundgrenem byla dost dobrá, jak odhodil stůl na útočníky střílící po něm, to byla jasná ukázka, že si tento režisér dával pozor, aby vše bylo natočeno přehledněji, což se víceméně vydařilo. Konečná scéna či souboj Lundgren a Austin - to už bylo obyčejné, bez nápadu, ale ničím nepokažené. Scéna, kdy Lundgren připravuje ovoce do mixéru a mluví na svoji zmučenou obět - to je perfektní scéna, Lundgren opět dokazuje, že umí skvěle hrát. Nebyl úplný maniak jako vždy, něco málo více chybělo, ale v podstatě splnil vše co se od něj očekávalo. Austin, coby hlavní hrdina byl opět skvělý, dokonce lepší než v jeho předchozích filmech, takže si troufám tvrdit, že je tohle nejlepší Austinův film jaký jsem doposud viděl. Příběh to má velmi jednoduchý a konečné rozuzlení dává smysl a zachránilo mé opodstatněné obavy v nedořešenostech příběhu. Film nemůže moc nudit, hned od začátku se jde na věc. Ještě musím pochválit dobře natočenou bouračku, kdy Austin havaroval autem. Záporáci jsou slušní, všichni baví dostatečně. Hudba celkem dobrá, zaujala. Zápory ? Určitě se najdou. Třeba více akce, více dramatičnosti, abych cítil, jak to má Austin těžké bojovat proti nepřátelům, vylepšit tempo filmu, aby se tempo zvyšovalo, nebo střídalo, zde bylo furt stejné, ale velký problém to není. Spíš jde o to, že byl film brán dost lehkovážně, vše Austinovi vycházelo až moc snadně a chtělo by to ve filmu vylepšit spoustu věcí. I nějaká honička auty mi docela chyběla. Ale nevadí. Ještě přidat více hlášek k Lundgrenovi, měl jich méně. Ale celkově byl snímek uvěřitelný, každá postava měla svůj prostor, dalo se hrát i na nepředvídatelnost. Takže ve výsledku jsem spokojen, dalo se z toho vytěžit více, ale i tak se jedná o vysoký nadprůměr, takže 4 hvězdičky jsou teda na místě. Celkově hodnotím na zasloužených 78% = ****(22.2.2013)

• Marsik

Ne ne, tohle by nešlo. Když už se natočí akční film s nudným a utahaným dějem, tak ať to zachraňují alespoň ty akční scény. Bohužel ani to zde nefungovalo a akce byly spíše úsměvné. Dolph opravdu působil unaveným dojmem a Stevovo umění (rány pěstí) opět k smíchu. Škoda nevyužité šance, kdy hlavní dvojice mohla předvést mnohem mnohem více. 45%(22.6.2015)

• Hapretor

Tohle je trapárna. Lundgren je tady seschlej, má strašně divně unylej, protaženej ksycht s kruhama pod očima, vypadá jako na infarkt a stále se sere do "akčních" déčkových filmů. A jako by toho loser-pozérství nebylo málo, je tady ještě Steve, co vypadá jak tučná kráva s krkem vypaseného nasteroidovaného super-krtka. Děj o ničem, vzhled herců o ničem, akce o ničem, dialogy o ničem. Nekoukejte na to!(14.1.2015)

• Ouwen

Ještě se mi nestalo, aby mi film, který jsem si navíc přetáčel vysál veškerou sílu tak, že nejsem schopen po skončení napsat komentář. Film je neuvěřitelně nudnej, špatnej! Co se týče akce.... Austine, zabal to. Mi přišlo, že zde Dolph hraje proti své vůli, když už bitka, tak kurva je to ochrápaný, kamera někde v píči, takže jsem z akce nic neměl. Je to snad jeden z nejhorších filmů, co jsem kdy viděl, já neměl šanci to dokoukat, pač jsem byl prázdnej, nebavilo mně to. 0/10 .........................(14.6.2013)

Nadprůměrný béčko, kde si Austin střihnul jednu ze svých lepších rolí co by kurýr a vymahač, kterého prodá vlastní šéf. Na druhé straně stojí Lundgren, jako boss který nikomu nic nedaruje svojí nadválu si řeší po svém, ale trpí nemocí na kterou je lék pouze vyjímečná krev HH, kterou má Austin. Závěrečná bitka nic moc mezi hvězdami, ale o tom to tady nebylo! 65%(31.10.2013)

• Steve Austin

• - Pri boji Nemca (Dolph Lundgren) s Tommym (Steve Austin) si je možné všimnúť, že v náročných kúskoch za Lundgrena zaskakuje dablér. (Johnny.ARN)

• - Po filmu In the Name of the King 2 (2011) se znovu společně střetli herci Dolph Lundgren (Němec) a Lochlyn Munro (Eddie). (mzss1)

• - Po filme Hangar 14 (2011) je to už druhá spolupráca hercov Steve Austin a Darren Shahlavi. (Johnny.ARN)