"Mrtví nemluví... Proč, to nevím."  Mladý kuchař Odd Thomas (Anton Yelchin) dokáže vidět mrtvé. Možná je to dar, možná je to prokletí. Odd si nikdy nebyl jistý. Každé němé duši, která ho vyhledá, se ale snaží pomoci. Některá touží po spravedlnosti a prostřednictvím Odda pomůže vyřešit zločin, další jinému zločinu zabrání. Když se v Oddově restauraci objeví tajemný muž, mladík začne cítit blížící se katastrofu. Jediný, o to zlověstnější důkaz, který má, je lístek vytržený z kalendáře s datem 15. srpna. Dnes je 14. srpna. (Bontonfilm)

Rathalos

Lovec duchov je originalny,akcny,vtipny a zaujimavy film so sympatickymi hercami a troskou hororoveho zanru,v ktorom sa odohrava pribeh,ktory sa pomaly odhaluje a az do sameho konca clovek nevie,ze co a ako,cize moze byt,pohodova zalezitost...:-) ()

Ben Nevis

Víc by pasovalo, kdyby Odd Thomas navštěvoval místní střední školu a jako nerd pokukoval po hlavní roztleskávačce. Takto Odd moc divný není, když je v městečku populární a chodí s nejkrásnější dívkou. Můžeme ho brát jako dalšího superhrdinu, který má nadpřirozenou schopnost a neváhá ji použít pro ochranu svého města. Bohužel humorná složka se s blížícím závěrem vytrácí a jediní podivíni jsou záporáci. ()

Cruchot

Poněkud nevýrazné zpracování výtečné předlohy, jejíž finále mě emocionálně docela sejmulo. I ve filmu je závěr tou nejsilnější pasáží, ale už toho moc nezachrání. Děj se sice drží Koontzovy knihy, obsazení se povedlo a i vizuálně to není žádná hrůza ("líbili" se mi třeba Bodachové), ale pocitově mě tahle filmová verze (narozdíl od knihy, kde to např. mezi Oddem a Stormy neskutečně jiskřilo) nechávala naprosto chladným. A ještě víc než Bodachové mě vyděsil závěr, který naznačoval pokračování, jež by mohlo dopadnout ještě mnohem hůř i vzhledem k horší kvalitě 3 dalších knižních pokračování Podivného Tomáše. ()

jauzdu

Svěží vítr do filmů "I see dead people". I když k dokonalosti leccos chybí, svoje tempo neztrácí a i když jsou dialogy mírně strojené se nakonec s napětím dokouše do finálového rozuzlení, které jsem až tak úplně nečekala. ()

Luisis

Tak tohle vůbec nebylo špatné. IN ODD WE TRUST. Na konci jsem fakt vyměkl tak přidávám jednu hvězdu navíc - 75% ()

Kingjiri

Kdyby pejsek s kočičkou "upekli" film, vypadalo by to asi takhle. Vzali by trochu dramatu, hororu, thrilleru, romantiky spolu s černou komedií a všechno zamíchali dohromady. Výsledkem je béčkovej mišmaš, ve kterym žádná chuť pořádně nepřevládá a kde kdo se bude ptát, co chtěl vlastně Sommer natočit. Aspoň, že je stopáž přívětivá, lehce patetickej závěr funguje a ušetřený prachy z podprůměrnejch efektů se nejspíš vrazily do castingu, přičemž jeho ozdobou je silně souložitelná Addison Timlin. Takže jo, nejen díky odkrvenýmu mozku přihodim třetí hvězdu. ()

D.Sleeper

Jako "Casper Starší" píšící (věčně spící nebo strašící) tento příspěvek dotykem vhodně rozfoukaného chmýří na velmi jemný displej modelové řady "Iphone White Only and Forever", cítím zvláštní potřebu ocenění tohoto snímku... Pro Addison mám totiž vážně slabost ;-) A ten konec, ten konec jakoby svou tragickou silou /pozor "skoro" spoiler/ z oka "Poeova Havrana" vypadl... P.S. Antone, Antone, že já tě dříve nenaučil, jak na "Bodachy" ;-/ ()

Franc1s

"Jmenuju se Odd Thomas a jsem divnej" Vidím lidi po smrti, čtu skoro myšlenky a do toho pár divnejch nestvůr. Yes tohle je něco pro mě!! Prostě týpek komunikuje s mrtvýma a zjištuje kdo je zabil a chytá je, pak však narazí na jednoho Smradlavýho Boba a začne se z toho klubat velká apokalypsa... Tohle nemělo chybu, ten styl vyprávění, komiksově podaný, nechyběl vtip, akce samozřejmě taky ne, láska nesměla chybět - ale konečně ničemu nepřekážela a naopak se zde hodila. Tak rád bych viděl další díl(y), když jsem četl jaké jsou na předlohu ohlasy... Ale bohužel, Hladový hry, a podobný sr*čky vydělávají víc. Jde vidět, že rejža si chtěl natočit "svůj" film, kde na něj nikdo nebude tlačit. Tak to má být! 9/10 ()

Boris.

Zajímavej snímek v žánru spíš Komedie / Horor, kde je ústřední dvojice celkem neokoukaná, ale velice sympatická a hrajou opravdový "podivíny". Jinak film má v celku zajímavý námět i zpracování, jen možná sou zde trošku levnější efekty, ale to vůbec nevadí. Já se velice slušně pobavil. ()

Acrobat

http://www.youtube.com/watch?v=Jjge_I6XtjU Či už to bol akokoľvek fyzicky, či psychicky náročný deň, nikdy som nepochodil s požiadavkou istého pochopenia na moju vlastnosť, resp. túžbu vidieť mŕtvych. „Nevieš, o čo žiadaš“, zneli nelichotivé odpovede. Veľkopiatkové ležanie na polostudenej podlahe tvárou k zemi prinieslo vytúžené ovocie v podobe telefonátu, skorého nedeľného, že mám zachrániť kopec ľudí, lebo mŕtvy ukazujú. Nemo, smerom na Aupark. Preboha, smejem a plačem zároveň. Tak keby aspoň zachrániť katedrálu v Seville,ale blbý Aupark mojou prvou akciou?? ....Zmes fantázie a túžob obalené do tých najsladších láskou naplnených dialógov medzi výborným Yelchinom a tajomnou kráskou. Sú si súdení nielen scenárovo, ale pre mňa aj mimoplátnovo. Osobne ide z mŕtvych väčší strach, túto vec zdieľam spolu s Constantineom. Yelchin sa snaží monológom odvrátiť vážnosť témy, no nikdy neskĺzne do gýčového patetizmu. USA ako jediná krajina, kde je povolený nezmysel s hanlivým názvom Satanova cirkev, prerušila nekončiaci vzťah, čo je ranou do srdca. Čakaj ma, prichádzam so zástupom nevinných... Neodchádzaj, večná si a žehnám ti! (videné 16.02.2014, JOJ Archív) ()

ER

Film typu Podívat a zapomenout. Explicitní snaha udělat duchařskou detektivní komedii je až příliš okatá a příběh spíše brzdí. I hlavní postava začíná po nějaké době lézt na nervy svým chováním ala Phil Marlow (detektiv od Chandlera), na které však nemá tu správnou postavu a ksicht. Možná to chtělo přidat trochu parodie,než utrápený výraz W.Dafoe. ()

danny_21

Je to rozpačité, ukecané, trikově laciné - sakryš do Sommerse bych bych čekal daleko lepší vizuál. Ty tam jsou časy Mumie, kámo. Ve výsledku je to snesitelné i díky zajímavé pointě v samém závěru, ale Odd si nezaslouží víc než průměrných 55 % ()

netWoor

Docela roztomilá spíše komedie než thriller s několika luxusními záběry (Addison ve spodním prádle), detektivní zápletkou (která se dovedně rozvíjí) a solidním závěrem. Chvílema sem sice kroutil očima, ale jinak solidní zážitek ... ()

Zombiepod

Sommers znova raz milo prekvapil. Trochu škoda, že tentoraz nakrútil pomerne lacné béčko, ktoré nešlo ani do kín, ale o to sa netreba vôbec starať. Jeho priam detská a nadšená predstava točiť takéto filmy zostala nedotknutá. A presne také filmy ako je Odd Thomas som vždy chcel vidieť, keď som bol mladší, preto sa tomu teším aj teraz. Dobré obsadenie (Addison Timlin extra chrumkavá) vo vypeckovanom fantasy trileri, ktorý sa ani nachvíľu nezastaví - je to vtipné, napínavé, akciou prehľadné a vcelku originálne, tej romantiky tam ale bolo príliš. Nechýbalo pochopiteľne ani vybrúsené finálne ako sa na Sommersa patrí, a záver ma naozaj prekvapil. Možno keby režisér dostane viac času a finančných prostriedkov, päťka ako vyšitá. ()

Lilien

príjemná teen-detektívka s prvkami hororu,s príjemným hereckým obsadením ktorá nemá príliš presladený koniec. ()

Bastinka

Tězko věřit, že takovému žánru dávám 4*, ale po dlouhé době jinej film a hlavně se mi líbil závěr (mám ráda nečekané věci). ()