Kids

52-tiletý režisér Larry Clark ve filmu Kids velmi přesvědčivě zachytil podle scénáře devatenáctiletého mladíka jeden den ze života newyorských teenagerů, jejichž čas takřka beze zbytku vyplňují drogy a sex. Mladíček Telly je posedlý získáváním nezletilých panenských milenek. Kromě jiných předností to pro něj znamená jistotu, že se nenakazí nějakou pohlavní chorobou. Právě on však nevědomky šíří AIDS...
Film je velmi sugestivní a znepokojivou moralitou, varující před drogami, násilím a promiskuitou. Clark obsadil do filmu výhradně neherce, jež dokázal přimět k mimořádně spontánnímu projevu. Dospělí se ve filmu až na několik výjimek neobjevují; svět osmnáctiletých "dětí" tu existuje jakoby v izolaci, takže dospělí tu nevystupují ani jako "nepřátelé". Clark bohužel nezachycuje sociální zázemí svých postav a jen sporadickými náznaky obohacuje jejich poněkud jednostrunnou charakterizaci. Snímek, v četných erotických scénách balancující na hranici měkké pornografie, je v domácích kinech přístupný (na rozdíl o některých zahraničních států) již od patnácti let. Právě mladé generaci je totiž Clarkovo dílo jako memento určeno. (oficiální text distributora)

naytsirk

Byl jsem na tom v kině, když mi bylo nějakých dvanáct nebo třináct a zanechalo to ve mně hlubokou vzpomínku… Jen nevím, jak se k tomu mám postavit teď. Asi se na to podívám ještě jednou a pak se snad rozhodnu pro hodnocení… ()

rigidite

V době, kdy se mi tento film dostal do ruky (ještě na videokazetě) byl mezi námi mladými velkým hitem. Dívat se na svět, který nám byl už tehdy vzdálený, byl opravdu zážitek. Natož poučení z něho plynoucí.. ()

Frfla

Na tú dobu veľmi realisticky a celkom drsne vykreslená mládež a jej problémy nielen so sebou samými ale aj celým okolitým svetom. ()

2sistem

O tomto filmu se dost mluvilo a byl přirovnáván k jiným kde vystupují drogy. Drogy a sex je součástí života téhle skupiny teenagerů z New Yorku. Škatulkování není zde na místě, protože tito mladiství pochází ze sociálně slabší vrstvy společnosti s nedostatkem výchovy. Příběh se odehrává během jednoho dne a chce poukázat jak někteří mladí lidé tráví čas a co berou jako smysl života. Ať už film slouží jako výchovný odstrašující forma dokumentu nebo jako zábavný film o mladých pro mladé, měli by se všichni zamyslet nad výchovou a přípravou na budoucnost děti. Snímek jako takový je natočený dobře s autentickým pohledem na bezstarostný život. Nemá hlubokomyslný příběh ale nějaký poselství určitě. ()

Jindriskav

Je bezkonkurenčně jediný povedený počin režiséra Larryho Clarka . Film o mladých lidech a o jejich skutečných pocitech točený na "skutečné ulici" . Svým hlavním tématem je snímek velmi aktuální. "DĚCKA" si nechtějí připouštět, že by život mohl být jiný než podle jejich představ ba dokonce horší. Chtějí žít naplno,bez omezení a bez starostí dospělých. To, že by mohly chybovat, berou na lehkou váhu a jsou smíření s tím, že na konec přece umřeme všichni tak není podstatné jak. Myslím, že snímek se dotkne každého a každý si na něj udělá nějaký názor, možná někdo i zapřemýšlí nad výchovou svých dětí a nad tím do jakého nebezpečného světa je mi sami posíláme a chce po nich aby chránili sebe i přesto, že by mohli ublížit jiným. (ale to oni nechtějí..) ()

Mr.Raven

"Kids" je film o svete skupinky dospievajúcich chlapcov a dievčat, ktorý za jeden deň a noc cestujú Manhattanom na skateboardoch, sexujú, pijú, berú drogy, rozprávajú sa a zabávajú. Film ukazuje kultúru mládeže tak bezprostredne, bez mihnutia oka a podrobne, že sa človek cíti akoby sledoval dokument, ale pritom vie, o čom film hovorí. Telly a jeho priateľ Casper sa prechádzajú po ulici na Manhattane. Telly, ktorý má asi 15 alebo 16 rokov, opisuje svoje ​​najnovšie sexuálne víťazstvo, ktorého sme svedkami v úvodnom bezcitnom detaile. Casper pije pivo z fľaše, ktorú pravdepodobne ukradol v samoobsluhe. Tellyho rozprávanie je ako séria škaredých rán, hovorí o svojom nadšení pre "de-virginizing" ("odblaňovanie") mladých dievčat. Potom sa stane zvláštna vec. Casper sa zastaví na rohu ulice aby sa vymočil. To nie je to, čo je divné. Čo je divné je, že Telly sa rozhodne stáť za rohom od svojho priateľa, aby mu požičal súkromie. Ak budete študovať túto reč tela, uvedomíte si, že tieto deti žijú výhradne vo svete, ich vlastnom. Ostatní ľudia - dospelí - proste neexistujú. Larry Clark natočil film, ktorý je úprimnou výpoveďou mladého debutantského scenáristu Harmony Korine-ho (Guzmo, Spring Breakers, Untill the Light takes us) :) Best Blopper podľa mňa: "When you're young, not much matters. When you find something that you care about, then that's all you got. When you go to sleep at night you dream of pussy. When you wake up it's the same thing. It's there in your face. You can't escape it..." (kids) ()

B.e.r.n.y

Nakonec jsem to nějak přetrpěl. Je sice fajn, že v téměř devadesáti minutách je zachycen pouze jeden den ze života flákačů, kterým na ničem nesejde v čele s idiotem, který díky své "jednoduchosti" nakazí AIDS desítky holek. Ale bohužel... Mě to k dosažení dobrého diváckého zážitku nestačilo. Pro mě naprosto zbytečný film. 15% ()

knoxwile100

Film se snaží zachytit spontánost a nechce si brát jakékoliv servítky. Podle mě je to až pře-spontováno. Jsem relativně mladý, nežiju v naivitě a připouštím si, že realita je v některých případech katastrofální, ale tady mi na tom něco nesedí. Občas vyhledávám filmy zabývající se problematikou feťáku, drog a apod. a můžu říct, že se najdou daleko lépe zpracované filmy, po jejichž shlédnutí Vám běhá mráz po zádech. Larry Clack mě moc nezaujal.. ()

karlvonarbei

Určitě existují i slušňáci a maminčiny mazánci, o těch ale Kids není.Nehezky pěkné okénko do neslušného světa jisté komunity mladých teenagerů bez nejmenšího kašírování, spíše psychologická sonda v intencích nezávislého filmu.Nesouhlasím se zdejším popisem dílka v kategorii OBSAH, že film varuje před drogami ( ve filmu děti pijí alkohol a kouří trávu), neboť nijak nemoralizuje, spíš vystihuje absolutní neukotvenost jednotlivců ve společnosti, která je pro tyto děti vlastně uzavřená.Ve své době mohl film bourat i jisté konvence svým naturalistickým a popisným znázorněním, potěší, že ani dnes po téměř čtvrt století nepůsobí nijak prvoplánovaně a ona možná kontroverze se již mezitím stala všeobecně platnou normou. ()

MacoLM

Bez servítky ukazuje zrkadlo dnešnej doby. Je to pre niekoho šokujúce, pre iných je to normálna vec, ktorú v živote zažilo veľa ľudí, alebo aspoň niečo podobné. Je naivné si myslieť, že práve Váš syn/dcéra je iný/iná. ()

bocy

Na tomto filme vidieť, ako sa u nezodpovedných detí môže šíriť pohlavná choroba, nemusí to byť hneď AIDS... Môže to chytiť hocikto, záleží na šťastí...ktorého Kasper mal asi toľko ako rozumu. :D ()

macherano

Presne takto to vyzera bez okolkov ked zlyha rodina nastupuje druha rodina ktora nahradi skutocnu a potom sa nemozme divit ze spolocnost nefunguje. ()

ghost274

Velmi silne tri hviezdy. Ale viac nepustim. Odhliadnuc od perfektej kamery , scenara, hereckych vykonov ma tento film nechal emocionalne chladnym. ()

yarca

Po "roztomilych" filmeččich typu "diskopříběh", líčících teenagery jako bandu miloučkých a jen drobka ztřeštěných lidiček na mě "kids" zapusobili jako pořádná facka...a to myslím v pozitivním slova smyslu! Sice je to až moc drsný a vyhrocený, ale i tak by to měla být povinná "čučka" (hledám ekvivalent povinné četby) pro vsechny sexuchtivé puberťáky a jejich naivní rodiče...btw - dost mě překvapujou rozdíly v hodnocení - takový to "ode zdi ke zdi"...ale asi to tak mělo být - kontroverzní film holt vyvolává kontroverzní pocity - a ergo kladívko i kontroverzní hodnocení... ()

NellieLovett

Filmů o mládeži, která se jen poflakuje po ulicích a mejdanech, jediná témata jsou alkohol,drogy a sex, jsou spousty. Vždy si říkám, že to snad ani není možné, že se takhle 15leté děcka můžou chovat, ale je to tak, a je to zcela běžné i u nás, každý si pubertou projít musí a každý si jí projde jinak. Kids realisticky vypovídá o tom, co se děje, když děti zabouchnou dveře bytu a "jdou ven". Možná to někomu připadá trochu přehnané, ale věřím, že přehnané to není ani trochu a stylem jakým to Larry Clark natočil, chtěl právě na toto poukázat. ()