6 Days to Air: The Making of South Park

Dokumentární

USA, 2011, 42 min

Arthur Bradford

Při sledování krátkého dokumentu 6 Days to Air si 99 % z nás musí uvědomit, jak jsou naše běžná zaměstnání mrtvolná, bez akce a boss na nás přece vůbec netlačí. Vražedný deadline 6 dnů na jedinou epizodu je opravdu neskutečný a snad těžko uvěřitelný ve světě velké korporace jako je Comedy Central. Navíc jedním šestidenním turnusem sezóna přece nekončí! Vedle veselé a známé historky z předávání Oscarů mě překvapil hlavně Matt Stone svojí otevřeností a smířením s faktem, že on je většinou až tím druhým v kreativním duu Parker-Stone. Pro fanoušky SP je tahle jednohubka povinností a... RESPECT! 80 %(30.8.2013)

Pro mě jako věrného diváka je pohled na továrnu South Parku zajímavý. Ovšem HUMANCENTiPAD byl hroznej díl a já se těšil až to nebudou omýlat pořád dokola. Přišlo mě, že byly přínosnější záběry jejich práce na animaci a nápady. Přesto se nemůžu zbavit pocitu, že mi v tomto dokumentu ještě něco chybí. Nezlobte se na mě, já čekal víc.(16.10.2011)

No tak tohle je pecka, přesně něco takovédleho jsem potřeboval už od doby, co jsem fanda South Parku. Youtube o Parkerovi a Stonovi jsem prolezl snad celé, ale tolik informací jako v tomhle dokumentu nikde není. A potěšilo mě, že je Trey Parker fanda Star Wars :) (nebo to tak alespoň vypadá, podle jeho mikiny a lega v jeho kanceláři).(16.10.2011)

Mrknout se do továrny, kde se vyrábí můj nejoblíbenější seriál? ..kde se vyrábí South Park? Proč ne.. :-) Však bylo taky k vidění dost zajímavejch věcí. Stone a Parker ..jo..přiznám se, že jim tuhle jejich práci závidim.. Mimochodem, jejich ´´vystoupení´´ na Oscarech je na Oscara :-) Nominace na Oscara v kategorii ´´heavy fucking´´!(15.1.2012)

Treye, Matta a jejich partu obdivuju za to, co dokážou udělat za poutých 6 dní. Je to neuvěřitelné, že i když na to mají velmi málo času, tak dokáží udělat skvělý díl. Jak se tam zmiňovali, že ostatním seriálům to trvá 6-8 měsíců, tak to je pálka. Konečně jsem měl možnost se podívat, jak to vlastně všechno probíhá. Dokument se povedl.(30.10.2011)

• - Epizoda, na které v dokumentu tvůrci pracují, je 1. díl 15. série s názvem „HumancentiPad“. (puchal)

• - V rokovacej miestnosti Parkera a Stonea je na stene zavesený zarámovaný hokejový dres Los Angeles Kings, s menom bývalého slovenského hokejistu, Žigmunda Pálffyho. (KN1Fe)