No.6 (TV seriál)

NO.6

No.6

Animovaný / Dobrodružný / Drama / Sci-Fi

Japonsko, 2011, 11x23 min

Upřímně jsem váhala nad hodnocením, protože mi celý příběh přijde trošičku zmatený, možná by to chtělo více dílů na podrobnější vysvětlení. Ale nakonec mě poslední díl, tak emocionálně rozhodil, že nemůžu jinak. Navíc animace je pěkná a hudba také, pokud nepočítám opening a píseň Elyurias mi přijde geniální. Tak tedy celkových 8/10, za možné poselství či neradostnou utopickou budoucnost .(2.11.2012)

„Mírumilovná utopie“ s názvem No. 6 je ohraničená oblast s moderními stavbami, šťastnými a nic netušícími lidmi, kteří žijí vysněný život bez konfliktů. Člověk by si nic jiného nemohl přát. Jenže jak je to s lidmi za zdí? Co se skrývá za bezchybnou iluzí vybudovaného okresu? Jaký by byl vlastně svět bez hranic..? Nikdy jsem nebyla moc velkou fanynkou sci-fi a spíše jsem se mu vyhýbala. Na No. 6 jsem už dříve párkrát narazila, ale nikdy by mě nenapadlo, že bych se na něj v budoucnu začala dívat. Bylo pro mě nevýrazné a chtěla sem se koukat i na jiné anime, ale stalo se a po každém dalším díle ve mě vzrůstal zájem, čím budou pokračovat.. Nebyli tam žádní roboti se složitým mechanismem, ani kosmické lodi a počítače, takže mi děj nepřipadal složitý na pochopení a rychle mi ubíhal. Většinu postav jsem měla ráda a zajímalo mě, co se s nimi bude dít. I když se občas v jejich chování ztrácela logika, příběhu to neškodilo. Ale pozor! Mezi hlavními hrdiny se někdy objevují prvky shounen-ai, pokud to někomu vadí, tak by to neměl začínat, akorát by pak nadával a nic by z toho neměl! Mně osobně takové věci nevadí, a někdy mě i mile překvapí :) Inteligentní i naivní Sion se mi jako hlavní postava zamlouval – mám totiž slabost pro bělovlasé – i přes jeho chyby, které se už nedají vrátit. Nezumi měl hodně výbušnou povahu – někdy to přeháněl – ale jeho bojové schopnosti mě nepřestávaly překvapovat. Fascinovalo mě, jak jejich přátelství nepovoluje i přes všechny jejich hádky a chyby, kterých se dopustili, a obdivovala sem jejich obětavost, se kterou se vrhali před střely, aby ochránili jeden druhého.(10.2.2013)

• sajagi

... ale je tam všechno! Láska. Válka. Konspirace. Utopie. Gay chat. Zvířátka. Nadpřirozeno. Vosy. Exploze. Hodná maminka. Úchylný fanatik. Divadlo. Krutost. Atreidské sonické tanky. Identifikační náramky. Píseň. Plán. Nečekané zvraty. Očekávané zvratky. Slzy. Prostě jako když kočička s pejskem vařili dort, dopadlo to úplně stejně. Vypůjčím si zde komentář funnyguts z myaninelist: Wow, that was painful.(30.9.2011)

• rikitiki

Moc se toho neděje, nějaké to padání na společenském žebříčku a sem tam vosa, aby najednou v posledních dvou dílech začal seriál sprintovat, vysvětlovat a horečnatě odsýpat. OK, máme tu totalitu halenou do ideální společnosti, vyvržence, asi i nějaké ekologické poselství a mraky nahluchlých a patrně i mentálně slabších lidí na periferii. Nejenomže neutečou, když vědí, že každoročně se v konkrétní den koná Očista, oni ani neslyší tanky, které jim střílejí za uchem. Zem je neobyvatelná, přitom na periférii si docela v klidu lidi žijí a kromě orvaných šatů jim nic nechybí. Zabijácké vosy se asi vymkly kontrole, protože to vypadá, že si prostě sednou, na koho chtějí. Vůbec, tenhle motiv byl dost pitomý, jak by se to kontrolovalo, proč tak složitě, jak se vůbec ty vosy zalarvily….? Ale dobře, nebudu na tom bazírovat. _____ Seriál jsem sledovala bez nadšení, má divácká pozornost nebyla zaujata a to ani na konci, kdy mi fakt bylo jedno, kdo zemře a kdo přežije. SHRNUTÍ: Nezvládnuté postapo s trochou bisexuality.(24.6.2019)

Souhlasím s daGGosem prakticky ve všem, kromě toho, že příběh celkově je rozprostřen celkem rovnoměrně a málokdy hapruje, ústřední dvojice je sice spíš divná, než sympatická, ale celkem se dá, prostředí post-apo světa mimo město je skvělé, nicméně taky bych ocenil víc děje spíš v něm.Příběh jakýsi smysl dává, chování protagonistů též, kresba velmi dobrá...nadprůměrný kousek 7/10 - slabší 4*.(26.9.2011)