Buranský masakr

všechny plakáty

Čtyři mladiství delikventi tráví víkend spolu se svými sociálními pracovníky v odlehlé vesnici Yorkshire Mortlake, kde to vypadá jako by se zastavil čas. Po menším incidentu s místními obyvateli začnou brutální krvavé nájezdy starousedlíků, které se změní v nepředstavitelnou noční můru. (mosnak)

zolo23

Celkom fajn, ale o horore sa baviť určite nebudeme. Ide čisto o komédiu,.. alebo sa už ničoho nebojím?... Tie vraždy, useknuté končatiny, vybuchujúci teenager alebo udupanie koňom sú robené skôr zábavnou formou a čo ma tešilo najviac sú natočené skutočne poctivo. Vidiečanov som si zamiloval a neraz som im držal palce, aby si svoju show dokonale užili.:) ()

sedm.1

Hudební doprovod při úvodních titulcích mě zatraceně navnadil a následná brutál scéna mě totálně nadchla a já se už jen těšil, že přijde skutečně po dlouhé době slušný hororový nářez. Po parádních pěti minutách ale přišla čtyřicetiminutová prázdnota, vyplněná povětšinou zbytečně převulgarizovanými dialogy problémové mládeže a jemného seznamování se s obyvateli jedné malebné vesničky. Už, už jsem si říkal, co jsem si to zas pustil za ptákovinu, když právě zhruba v polovině filmu začalo z ničeho nic něco, co nemohu označit za nic jiného, než za naprosto masakrální inferno, při kterém jsem slintal blahem. Brutalita, cákance, vnitřnosti, ustřelování, vybuchování, rozjíždění, sekání, kuchání, kurňa šopa, prostě jedna velká, souvislá, splatterová exploze bez hranic a se slušnou dávkou sebeironie, což filmu též jen přidalo, že se nebral až tak vážně. Úroveň všech těch gore efektů tedy není v Inbred sice na té úplně nejvyšší úrovni, ale jak jejich množství, tak to, že byly dělané z čisté lásky k žánru, to bohatě vynahrazuje a je nutné si také uvědomit a připustit, že jde především o nízkorozpočtovou produkci, z čehož pak ve výsledku vlastně vyznívá, že na tyto podmínky jsou ony triky naopak na poměrně vysoké úrovni :-). Jinak zápletka je docela fajn, herci jsou sympatičtí a docela i umějí hrát, atmosféra je docela působivá a závěrečná „veselá“ pointa mě pak potěšila více než cokoliv jiného. Inbred určitě není dokonalý horor. Ale jelikož těchto nízkorozpočtových, opravdu lahůdkově nesoudně masakrálních šíleností je jako šafránu, plácnu se přes kapsu a dám hodně přehnané a v podstatě nezasloužené maximální hodnocení. P.S. až po shlédnutí Inbred jsem se dozvěděl, že režisér Alex Chandon je autorem i jiné geniální zběsilosti, a to Cradle of Fear a až nyní jsem si tak uvědomil, o jak hodně stylově podobné brutality jde. ()

coscarelli

Alex Chandon sa polepšil. O 110%. Nech sa drží a nepadne na úroveň CoF. Už roky po zhliadnutí smrdím hnojom , lojom a hrdzou. A to sa myjem 8 dní v týždni , 29 hodín denne. Krvilačnosť vymakal, ale o to mu tu šlo, vidno že sa sústredil PlnoKrvne na To. Zbytok mu uniklo hnedým kanálom. ()

iXtr3m3

Žeby som už tak zostarol, že ma tieto samoúčelné, technicky vymazlené, ale inak poriadne sračky už len sklamávali? Asi hej. :( ()

Vaklaf

Klasická vidlácká taškařice ve stylu 2000 maniaků, která sice pobaví, ale hlouběji se nevryje. Některý gory jsou fajnový, ale (snad kromě koně) nic převratnýho a extra originálního. Hlavní nevýhodou je současná snaha o vtip i o mrazivou atmosféru, přičemž obé je poměrně úspěšné, nicméně ve výsledku se to tak trochu vyruší. To je častej problém filmů, který chtěj bejt zároveň drsný i vtipný, ale jejich tvůrci si nevyjasní, co chtějí víc . Zlý to neni, fanoušci tématu se pobaví, ale to je asi tak všechno. ()

Ronaldo79

Podobný jako u The Cottage spousta humoru (což nutně nemusí znamenat plusové body), táhlá první polovina docela nuda, ale poté vskutku slušná vyvražďovačka s pikantním gore. Na druhou stranu nic nového pod sluncem, a proto průměrné hodnocení za 3*. ()

Silviaxx

Supér, konečne sa našlo niečo, čo sa približuje Pachu krvi. Takéto hororíky ma asi nikdy neprestanú baviť, narušení zdegenerovaní sedláci sú pecka! Zo začiatku mi trochu vadili rušivé sprievodné zvuky, ale asi po piatich minútach som si to absolútne prestala uvedomovať a nechala som sa unášať dejom. Cirkus tomu dodal to pravé úchylné čaro. Už dlhší čas som nebola tak veľmi vtiahnutá do filmu, žeby som prežívala všetko s postavami. Až ma to prekvapuje vzhľadom na to, že samotná brutalita bola pomerne dosť počítačová, ale dokonca ani to mi nevadilo. Miestami dosť naivné, miestami dosť napínavé, miestami vtipné i hnusné. Bavila som sa! :) ()

Junys

Sice to trošku dýl trvá než se to rozjede ale ty krvavý scény to vynahradí. Divadelní představení se mi líbilo ale z těch 3D brejlí jsem nemohl :D - 70% ()

IGNI

Ale jo! Bylo by to za tři, jenže mi stále zní v hlavě ta chytlavá písnička a to je prostě na hvězdu navíc. ()

Hapretor

Kolosální hovadina. Nechutné dostatečně. Ale měla to být parodie ? ... Netuším ... Každopádně vtipné minimálně ... ()

Zl0

Mám rád tento typ filmov. Toto je však jedno z mojich najväčších sklamaní = film čo spálil potenciál. Spojenie vtipného a strašného tu škrípe. Postavy sa správajú raz nelogicky a hneď na to úplne racionálne. V tomto type horroru je to normálne, tu však menia správanie tak často že to ruší. Po dopozeraní som to označil ako odpad a stratený čas, ale jedna hviezdička za prostredie, záporákov a niektoré dialógy je ok. ()

etkrson

Nenáročná jednohubka co po shlídnutí zmizí v propadlišti béčkových hixplotation movies..Ale při jeho sledování jsem si zhruba 2x vzpoměl na 2001 maniaků což je o pár tříd vejš.. ()

ANTYCHRYST

:) Tak tohle jsem potřeboval.. Jednoduchej příběh, zapadákov plnej buranskejch uchylackejch starousedliku a drzá mládež na terapii bo coo. Je tu krev :) konik :) hovna, motorovka, zábavné vystoupení, fretka co pije krev z ustřelené hlavy svého pánička :) tvl co si více přát :) vesnické jatka proložena černým humorem s uchylným nádechem. 80% Nejde o příběh postavy atd... Tenhle kousek má jiné přednosti :) ... ta stará ženská mě pěkně srala jak byla uječená celej film... taak na konci byla odměněna :) ()

Solverino

Jediná hvězdička za pár nápadů a buranskou angličtinu, jinak celkem propadák. Nic světoborného. Skoro na usnutí :( ()

Pitryx

Skvělá vidlákovina. Nebýt toho děsivě dlouhého začátku, hodnotil bych ještě výše. Maskéři se snažili, seč mohli a efekty byly na patřičné úrovni. Mohlo jich však být více. Určitě mrknu potřetí a hodnocení ještě upravím. 201409069457/9820 ()

bravo1 odpad!

Kravina. I když je to britský, ani tu jednu hvězdu nemůžu dát. Špetky napětí, humor - nic tam není. Jak tomu můžou dát zdejší hororový esa 4 hvězdy opravdu nechápu. Neuvěřitelné. ()