Robot a Frank

Scénografie:

Sharon Lomofsky

Kostýmy:

Erika Munro

"Okrádanie zazobancov nikomu neublíži. Akurát tým hajzlom z poisťovacích spoločností..." Frankovi Langellovi úloha znechuteného a zábudlivého starca sadla výborne a rovnako pochválim i nápad zaučiť robota do zlodejského remesla. škoda, že sa z dobrého nápadu nevymačkalo viac. Časté návštevy v knižnici u Susany Sarandon majú v závere zaujímavú dohru a scéna patrí medzi najsilnejšie vo filme, možno i preto, že film mnoho emocionálnych scén neobsahuje. So spracovaním som v podstate spokojný, chýbalo mi tam len o niečo viac humoru. Ale tá hláška o odpálení bola fajn. "Nedotýkajte sa ma. Sebadeštrukčná činnosť ativovaná. 10, 9, 8, 7, 6..." Váhal som v hodnotení, ale prikloním sa k slabším štyrom. 70%.(3.3.2013)

Tématem neobvyklé ale ve výsledku obyčejné komorní drama o starci a jeho novém neobvyklém příteli, kterým se stal robot.(19.2.2013)

Velmi příjemný příběh o vztahu robota a člověka. Vedlejší role syna a dcery mi tam přijdou celkem zbytečné - místy až otravné, Frank Langela to zvládá bez problémů sám. Není to žádný zázrak, ale neurazí.(31.1.2013)

• Fr

,,ODVEZ TU HROMADU ŠROZU Z MÝHO DOMU!“...... /// Bude – nebude. V časech virtuální reality už není třeba hledat si cestu k dětem, ale k robotům. Tak třeba Frank – ne že by měl na výběr, a tak jeho robotickej komorník (vošetřovatel vole…) pracuje na zlepšení jeho kognitivních funkcí. Nečekejte filosofický rozjímání na téma ROBOT. Spíš …. kurva co? Nevím, … přesto je film vtíravě milej, ale nezamaskuje fakt, že je to taková historka rozvinutá vo nepodstatný věci, s nádechem sci-fi, bez sci-fi serepetiček. Jednohubka, která mi nic neřekla. Nebo to, že člověk a robot můžou bejt kámoši, má bejt objev budoucnosti? To taková Eva … no to je jedno. Hvězdy 3 – neurazí. Ale sere mě, že je to jen takový bezemoční plácání, kde by ten robot mohl bejt klíďo nahrazenej jinou postavou. Vod filmu chcu víc a ne jen několik zvučnejch jmen a hromadu šrotu. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Přemejšlím, jestli je VGC-60L vhodnej typ pro důchodce. 2.) Hledám parťáka. Mám tip na jedno knihkupectví…. /// PŘÍBĚH *** HUMOR ne AKCE ne NAPĚTÍ ne(29.1.2013)

Další z řady příjemných malých nezávislých snímků. Tentokrát se na scénu dostává mladší verze Čísla 5. Ale narozdíl od něj Robot není živý a film není prdlou komedií, ale spíše trochu smutnějším dramatem o stáří s několika vskutku vtipnými momenty.(13.3.2013)

• - Minivozidlo předjíždějící Franka (Frank Langell) při chůzi po cestě je model Tango amerického výrobce Commuter Cars. (Adrai)

• - Postava Franka (Frank Langell) se jmenuje stejně jako herec, který ji ztvárnil.  (BabetakCZE)

• - Film s rozpočtem 2,5 milionu amerických dolarů byl natočen během 20 dní. Samotné natáčení probíhalo v severní části státu New York. (Adrai)