Frank, lupič ve výslužbě žijící v blízké budoucnosti, má dvě odrostlé děti, které se bojí, že jejich otec už nemá dostatek sil na to, aby žil sám. Nejprve se ho chystají umístit do domova důchodců, Frankův syn se ale nakonec rozhodne pro jiné řešení. Navzdory staříkově přání mu pořídí chodícího a mluvícího humanoidního robota, který je naprogramován tak, aby podporoval Frankovo fyzické i duševní zdraví. Robot a Frank nabízí zábavný a dojemný příběh o hledání přátel a rodiny na těch nejméně pravděpodobných místech. (oficiální text distributora)

Malarkey

Po dlouhé době zase film, ve kterém slýchávám vcelku často české slovo robot. A je to docela i s fajn neotřelým příběhem. Frank vlastně není úplně postava, kterou byste si oblíbili, ale zároveň to není role, která je nutně zlá. Ke konci jsem se do jeho nitra dostal daleko blíž a dokonce jsem projevil nějaké ty emoce. Možná i víc, než samotný robot, který se na hodinu a půl stal Frankovým parťákem. Malý, ale příjemný film. ()

Superpero

Dle mého velice vydařený film. Stárnoucí a postupně dementnící bývalý zloděj Frank dostane sluhu robota a chytá druhej dech. Frank Langella zahrál dobře a fakt jsem mu věřil, že se s robotem skámošil. A moc se mi líbilo to ozvláštnění lupičskou zápletkou, kterou robot bere jako motivační projekt. Oloupený yuppík byl navíc fakt nesympatickej debil, takže jsem mu to přál. Btw Susarn Sarandon má na starý kolena samý moc fajn filmy a Liv "ksicht jak vajco" Tyler tu měla fakt otravnej hlas. ()

Fr

,,ODVEZ TU HROMADU ŠROZU Z MÝHO DOMU!“...... /// Bude – nebude. V časech virtuální reality už není třeba hledat si cestu k dětem, ale k robotům. Tak třeba Frank – ne že by měl na výběr, a tak jeho robotickej komorník (vošetřovatel vole…) pracuje na zlepšení jeho kognitivních funkcí. Nečekejte filosofický rozjímání na téma ROBOT. Spíš …. kurva co? Nevím, … přesto je film vtíravě milej, ale nezamaskuje fakt, že je to taková historka rozvinutá vo nepodstatný věci, s nádechem sci-fi, bez sci-fi serepetiček. Jednohubka, která mi nic neřekla. Nebo to, že člověk a robot můžou bejt kámoši, má bejt objev budoucnosti? To taková Eva … no to je jedno. Hvězdy 3 – neurazí. Ale sere mě, že je to jen takový bezemoční plácání, kde by ten robot mohl bejt klíďo nahrazenej jinou postavou. Vod filmu chcu víc a ne jen několik zvučnejch jmen a hromadu šrotu. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Přemejšlím, jestli je VGC-60L vhodnej typ pro důchodce. 2.) Hledám parťáka. Mám tip na jedno knihkupectví…. /// PŘÍBĚH *** HUMOR ne AKCE ne NAPĚTÍ ne ()

Gemini

Příjemný malý film z blízké budoucnosti, který překvapivě není čistou one man show Franka Langelly, byť by se to dalo očekávat. Členové jeho rodiny totiž také mají svůj nikoliv bezvýznamný podíl na ději i stopáži. Tvůrcům se podařilo skloubit vyprávění o nerudném staříkovi stiženém Alzheimerem s - musím říci že velmi uvěřitelnou - studií vztahu mezi člověkem a robotickým asistentem, který se časem může stát i přítelem - a pokládá si s tím spojené "tradiční" otázky, nakolik je v pořádku brát potom osobnost usazenou na harddisku (který jde smazat) jako obslužný program nástroje, který zapnete jen když potřebujete, aby Vám uklidil. Nemůžu tvrdit, že Frank A Robot nemá rezervy - hlavně linka se Susan Sarandon je už trochu moc WTF, a některá místa ve scénáři by šla pojmout lépe, ale hlavně díky kvalitnímu obsazení diváka nemá co urazit. A díky hercům funguje i ta část vyprávění, která se věnuje rodičovským kvalitám "etického" lupiče. Rozhodně doporučuji, a protože tu modrou barvu zde mám za urážku, trochu přihodím a dám 80%. ()

T2

Rozpočet $-miliónovTržby USA $3,325,038Tržby Celosvetovo $3,800,000Tržby za predaj Blu-ray v USA //počet predaných kusov Tržby za predaj DVD v USA //počet predaných kusov ║ tak toto som potreboval, príjemná roztomilá oddychovka s dobrým obsadeným, chytľavým príbehom a niekoľkými úsmevnými scénami, podarené /90%/ ()

• Tělo robota bylo navrženo tak, aby jej bylo možné ovládat člověkem skrytým uvnitř. Všechny pohybové scény tak odehrála tanečnice a herečka Rachael Ma. (Adrai)
  • Podoba robota z knihovny má navozovat dojem že se jedná o mnohem starší verzi než je Frankův robot. Design tohoto robota připravilo studio Castelli Models. (Adrai)
  • Minivozidlo předjíždějící Franka (Frank Langell) při chůzi po cestě je model Tango amerického výrobce Commuter Cars. (Adrai)