Robot a Frank

Trailer

Frank, lupič ve výslužbě žijící v blízké budoucnosti, má dvě odrostlé děti, které se bojí, že jejich otec už nemá dostatek sil na to, aby žil sám. Nejprve se ho chystají umístit do domova důchodců, Frankův syn se ale nakonec rozhodne pro jiné řešení. Navzdory staříkově přání mu pořídí chodícího a mluvícího humanoidního robota, který je naprogramován tak, aby podporoval Frankovo fyzické i duševní zdraví. Robot a Frank nabízí zábavný a dojemný příběh o hledání přátel a rodiny na těch nejméně pravděpodobných místech. (oficiální text distributora)

Trailer

MickeyStuma

Námět příběhu je v podstatě stavěný na stejném principu, jako je u českého snímku z roku 1983 ‘Babičky dobíjejte přesně!’ Tam se roboti mající vzhled babiček starají o celou rodinu. V tomto americkém snímku už roboti vypadají skutečně jako roboti a starají se o staré lidi. Jeden takový ho dostane od svého syna, byť to zásadně odmítá a jak už to tak bývá, celý děj je o tom, jak si k takovému přístroji hledá cestu jak duševně, tak i citově. A tak tu máme sci-fi příběh takřka rodinného typu pojednávající souznění jednotlivce k moderní technologii jako součásti života. Ano, je to o nevraživosti, pochopení a citech, což tu v souznění s roboty bylo už několikrát, ale takto prezentované se přeci jen nese krapet v originalitě. Důchodci a moderní technika? Ti si k sobě hledají cestu v jakékoliv době a nemusí to být hned robot. Snímek tedy upřímný, působivý, inteligentní a atmosférou příjemně odpočinkový. ()

kaylin

Máme tu jednoho staříka a moderní věk. Film "Robot a Frank" je sci-fi filmem, tak je tu realita posunuta trochu do budoucnosti a jsou zde vychytávky, které jsou ještě lepší, než s jakými se setkáváme v současné době. Premisa filmu je ale jasná. Starý muž se musí vyrovnávat s tím, že stroje stále více a více vstupují do našich životů. Ne, nebojte, nemusíte čekat něco jako přestárlého bojovníka proti vražedným strojům, toho se možná dočkáme ve filmu "Terminátor 5", ale rozhodně nečekejte ani obyčejný rodinný film s jedním krásným robůtkem a hromadou srandy. Více: http://www.filmovy-denik.cz/2013/02/robot-frank-2012-70.html ()

Madsbender

Príjemná oddychovka, ktorá sa nikam nehrnie, ničím neprekvapí, ale ten jeden večer strávený v spoločnosti bývalého lupiča na dôchodku a robota, s ktorým sa postupne zbližuje pravdepodobne neoľutujete. Čo na tom, že tieto príbehy nevrlých starcov postrádajú originalitu, keď je to milá pohodová jednohubka, ktorej jediným cieľom je, aby ste sa na krátky čas odobrali do ich sveta? Hlavne keď sa nesnaží o nejaké posolstvo, vyvaruje sa náročnejších myšlienok a vážnemu tónu, ani nespôsobuje krátkodobý príval depresie. Frank mi svojim spôsobom pripomínal Woodyho Allena - zasnívaný, tak trochu stratený a... starý. Nuž, aj to patrí k životu. 65% ()

Morholt

Vysloužilí zloděj trpící sklerózou dostane od svého syna robotího ošetřovatele. Přes počáteční odpor nakonec bere stroj na milost a společně s ním se vrací ke staré živnosti. Pokud by to bylo směrováno pouze touhle cestou, bylo zaděláno na solidní komedii. Bohužel se tady musel objevit ten nesmyslný patos, kdy nejde jen o patálie s robotem a sklerózou, ale i o jakýsi lidský rozměr, kdy hlavní hrdina musí najít rodinné hodnoty a přátelství. To bylo tady tím hlavním motivem. A s tím ať jsou někam. 40% ()

StarsFan

Chvíli je to komedie. Chvíli drama o stárnoucím muži trpícím výpadky paměti. A pak zas chvíli "filosofický" film, který se zaměřuje na slavnou myšlenku: "Myslím, tedy jsem." Kdyby se tyto roviny dokázaly vzájemně doplňovat a kdyby mě některé zvraty přicházející v druhé polovině dojaly, asi bych teď Robota a Franka vynášela do nebes. Bohužel jsem ale měla pocit, že sleduju nekonzistentní dílko, které nakouslo řadu zajímavých témat, ale nedokázalo ani jedno z nich dovést do cíle. A které tak do měsíce zcela jistě zapomenu. ()

• Vzhled robota je inspirován roboty vyráběnými v Japonsku, jako je například ASIMO: Pro filmové účely jej vytvořilo studio speciálních efektů Alterian INC. (Adrai)
  • Film s rozpočtem 2,5 milionu amerických dolarů byl natočen během 20 dní. Samotné natáčení probíhalo v severní části státu New York. (Adrai)
  • Postava Franka (Frank Langell) se jmenuje stejně jako herec, který ji ztvárnil. (BabetakCZE)