Robot a Frank

Scénografie:

Sharon Lomofsky

Kostýmy:

Erika Munro

Takový ten intelektuální snímek na ráno. Robot a Frank je příběh o přátelství mezi ztrácejícím se důchodcem a robotem, který ho ošetřuje. Není divu, že se zapomínající starý pán upne na robota jako na nejlepšího přítele. Však je to ten pravý parťák na dělání neplechy. Na druhou stranu se tu dobře rozvíjí otázka demenčního onemocnění ve které není důchodce slintající zombie ale sympatický dědoušek, který to nemá v hlavě v pořádku. A právě proto je tento film nádhernou ukázkou toho ironického přístupu k pochopení života v zapomění. Za to čtyři hvězdy. To ostatní ať už sci-fi nebo robotika je vlastně jen vata, která vyplňuje onu škvíru. A proč? Dívali byste se na to jinak? Ne....ale je důelžité to vidět.(13.2.2013)

Příjemně obyčejná oddychovka s poněkud podivnou představou o panu Alzheimerovi. Mám na mysli zejména trochu zbytečný faul v samotném závěru s překvapivým odhalením. Bez onoho "aha" by to u mě Robot a Frank měli za pohodovou a nenáročnou čtyřku. Filmová Výzva 2015 od tatanapope (31.10.2015)

• StarsFan

Chvíli je to komedie. Chvíli drama o stárnoucím muži trpícím výpadky paměti. A pak zas chvíli "filosofický" film, který se zaměřuje na slavnou myšlenku: "Myslím, tedy jsem." Kdyby se tyto roviny dokázaly vzájemně doplňovat a kdyby mě některé zvraty přicházející v druhé polovině dojaly, asi bych teď Robota a Franka vynášela do nebes. Bohužel jsem ale měla pocit, že sleduju nekonzistentní dílko, které nakouslo řadu zajímavých témat, ale nedokázalo ani jedno z nich dovést do cíle. A které tak do měsíce zcela jistě zapomenu.(13.3.2013)

Príjemná oddychovka, ktorá sa nikam nehrnie, ničím neprekvapí, ale ten jeden večer strávený v spoločnosti bývalého lupiča na dôchodku a robota, s ktorým sa postupne zbližuje pravdepodobne neoľutujete. Čo na tom, že tieto príbehy nevrlých starcov postrádajú originalitu, keď je to milá pohodová jednohubka, ktorej jediným cieľom je, aby ste sa na krátky čas odobrali do ich sveta? Hlavne keď sa nesnaží o nejaké posolstvo, vyvaruje sa náročnejších myšlienok a vážnemu tónu, ani nespôsobuje krátkodobý príval depresie. Frank mi svojim spôsobom pripomínal Woodyho Allena - zasnívaný, tak trochu stratený a... starý. Nuž, aj to patrí k životu. 65%(8.6.2014)

Je to zaujímavý a sympatický film...áno je to v podstate naivná blbosť natočená navyše ultralacno ale má to svoju atmosféru a hlavne ma zaujala " chémia " medzi Frankom a jeho robotom..ak sa teda dá nazvať chémiou vzťah medzi živým a neživým tvorom...v tomto bode je film úžasný a je to dokonalá ľudská komédia...plánovanie lúpeže nemá chybu....odbočky do rodinných problémov a záverečná pointa kto je kto tam nemusela byť a ak by sa film viacej zameral na Franka a robota bolo by to len pre film prínosné. Samodeštruktívna sekvencia spustená..10..9..8.. :)(27.1.2013)

• - Vzhled robota je inspirován roboty vyráběnými v Japonsku, jako je například ASIMO: Pro filmové účely jej vytvořilo studio speciálních efektů Alterian INC. (Adrai)

• - Minivozidlo předjíždějící Franka (Frank Langell) při chůzi po cestě je model Tango amerického výrobce Commuter Cars. (Adrai)

• - Podoba robota z knihovny má navozovat dojem že se jedná o mnohem starší verzi než je Frankův robot. Design tohoto robota připravilo studio Castelli Models. (Adrai)