Robot a Frank

Robot and Frank

Robot and Frank

Komedie / Drama / Sci-Fi / Krimi

USA, 2012, 85 min

Máme tu jednoho staříka a moderní věk. Film "Robot a Frank" je sci-fi filmem, tak je tu realita posunuta trochu do budoucnosti a jsou zde vychytávky, které jsou ještě lepší, než s jakými se setkáváme v současné době. Premisa filmu je ale jasná. Starý muž se musí vyrovnávat s tím, že stroje stále více a více vstupují do našich životů. Ne, nebojte, nemusíte čekat něco jako přestárlého bojovníka proti vražedným strojům, toho se možná dočkáme ve filmu "Terminátor 5", ale rozhodně nečekejte ani obyčejný rodinný film s jedním krásným robůtkem a hromadou srandy. Více: http://www.filmovy-denik.cz/2013/02/robot-frank-2012-70.html(15.3.2013)

V této chvíli je tu asi 10 hodnocení a žádný komentář, což si myslím, že je docela škoda. Tedy - je to (snad ne příliš pateticky řečeno) překrásný příběh budování vztahu mezi starým mužem a robotem, jehož přítomnost mu z počátku není příliš příjemná a nakonec spolu plánují loupeže. Je to vtipné, laskavé, dojemné,... 4,5*(25.1.2013)

"Okrádanie zazobancov nikomu neublíži. Akurát tým hajzlom z poisťovacích spoločností..." Frankovi Langellovi úloha znechuteného a zábudlivého starca sadla výborne a rovnako pochválim i nápad zaučiť robota do zlodejského remesla. škoda, že sa z dobrého nápadu nevymačkalo viac. Časté návštevy v knižnici u Susany Sarandon majú v závere zaujímavú dohru a scéna patrí medzi najsilnejšie vo filme, možno i preto, že film mnoho emocionálnych scén neobsahuje. So spracovaním som v podstate spokojný, chýbalo mi tam len o niečo viac humoru. Ale tá hláška o odpálení bola fajn. "Nedotýkajte sa ma. Sebadeštrukčná činnosť ativovaná. 10, 9, 8, 7, 6..." Váhal som v hodnotení, ale prikloním sa k slabším štyrom. 70%.(3.3.2013)

Takový ten intelektuální snímek na ráno. Robot a Frank je příběh o přátelství mezi ztrácejícím se důchodcem a robotem, který ho ošetřuje. Není divu, že se zapomínající starý pán upne na robota jako na nejlepšího přítele. Však je to ten pravý parťák na dělání neplechy. Na druhou stranu se tu dobře rozvíjí otázka demenčního onemocnění ve které není důchodce slintající zombie ale sympatický dědoušek, který to nemá v hlavě v pořádku. A právě proto je tento film nádhernou ukázkou toho ironického přístupu k pochopení života v zapomění. Za to čtyři hvězdy. To ostatní ať už sci-fi nebo robotika je vlastně jen vata, která vyplňuje onu škvíru. A proč? Dívali byste se na to jinak? Ne....ale je důelžité to vidět.(13.2.2013)

Po dlouhé době zase film, ve kterém slýchávám vcelku často české slovo robot. A je to docela i s fajn neotřelým příběhem. Frank vlastně není úplně postava, kterou byste si oblíbili, ale zároveň to není role, která je nutně zlá. Ke konci jsem se do jeho nitra dostal daleko blíž a dokonce jsem projevil nějaké ty emoce. Možná i víc, než samotný robot, který se na hodinu a půl stal Frankovým parťákem. Malý, ale příjemný film.(13.3.2014)

• - Postava Franka (Frank Langell) se jmenuje stejně jako herec, který ji ztvárnil.  (BabetakCZE)

• - Minivozidlo předjíždějící Franka (Frank Langell) při chůzi po cestě je model Tango amerického výrobce Commuter Cars. (Adrai)

• - Film s rozpočtem 2,5 milionu amerických dolarů byl natočen během 20 dní. Samotné natáčení probíhalo v severní části státu New York. (Adrai)