Možná se pokouší osvobodit nevinného. A možná pouští z řetězu bestii… Známý reportér Ward Jansen spolu s kolegou černé pleti Yardleym Achemanem přijedou do Wardova rodného městečka na Floridě. Pátrají po okolnostech vraždy zdejšího šerifa, za kterou byl odsouzen surový zloděj a lovec aligátorů Hillary van Wetter. Pomáhá jim Wardův mladší bratr Jack a lehkovážná čtyřicetiletá blondýnka Charlotte, která si s uvězněným Hillarym dopisuje a je do něj na dálku zamilovaná. Ukáže se, že soudce poslal Hillaryho do vězení na základě pochybných důkazů. Jenže to, zda je primitivní surovec opravdu vinen nebo ne, se postupně ukáže jako ta méně důležitá skutečnost. Někteří hrdinové totiž pod svým upoceným zevnějškem ukrývají vlastnosti, vedle kterých je jejich rasismus tím nejméně škodlivým… (Česká televize)

BOURQUE

Pre mňa je tento film sklamaním! Čakal som od toho viac – samotný príbeh je zaujímavý, avšak z režisérovi sa to podarilo sfilmovať tak, že každý bude čakať na to, kedy sa to skončí. Jediná pozitívna vec je Kidmanova herecká pestrosť. Ešte ma stále dokáže prekvapiť – to je herecké umenie! Osobné hodnotenie: 65% (**) ()

hEROic

divny a az na par zvracenych scenek nudny film patrne o tom, ze kazdy ma nejakou uchylku... nebo kdo vi o cem... Kidmanka jako vycpela sexy samice je ovsem paradni :) .... ostatne jedine co tu za neco skutecne stoji jsou herecke vykony... ne Zacu o tobe nemluvim... slabych 50% ()

Slava4

Na můj vkus docela divný film.. popravdě nemám moc rád filmy, kde je znatelně dáváno najevo, že jsou bílí něco víc než černí. John Cusack na mě už od začátku působil jako břitký deviant, což v průběhu filmu taky potvrdil (a není to první film, kde hrál nějakého zaporného parchanta..) a McCounaugheymu jsem jeho roli fakt vůbec nezáviděl. ()

burton

Zvláštní film s výraznou retro atmosférou z doby, kdy v jižní Americe proudily stohy dopisů od různě provinivších se vězňů, směrem k jižanským patriotským kráskám a zase stohy dopisů směrem od krásek zpět do lochu k těm vězňům. Vše s láskou a vírou a přesvědčením, že se ti magoři v lochu vlivem korespondence napraví. Doba se lámala, z jižanských domácích paniček se začaly stávat pomalu, ale jistě, emancipované, samostatně výdělečně činné jednotky, které si svůj život chtěly řídit samy. Stejně tak zde nadupaná Nikol Kidman. Svůj život si však řídí jen do té doby, než se její korespondenční "přítel" vyhrabe díky jejímu značnému úsilí z lochu a začne uplatňovat nárok na písemně přislíbené záležitosti. No, být vy v té době v kůži Zaca Efrona, nevěřím, že byste se do takové sexy baby, která se nebojí, v rámci pomoci ubohému, nespravedlivě na doživotí odsouzenému vrahovi, masturbovat v návštěvní místnosti lochu, nezamilovali. Upocené vedro, krokodýli, bažina, surová brutální nakládačka pro gaye, vůbec mě ta Florida nelákala. John Cusack, maximálně skvěle odporný, Matthew McConaughey výborný. ()

Bejbinka

Odpornější film už jsem dlouho neviděla! Děj bez ladu a skladu a nepomohl mu ani půltucet dobrých herců. Nezbývá, než doufat, že už se nikdy víc nestřetneme. ()

P.J.2

Nevim co si o tom myslet. Hrozne vlekle, postavy jsou az ironicky groteskni coz vzhledem ke kvalite obsazeni vypada az recesne ale pokud to byl ucel tak za jistym smyslem ktery ne a ne pochytit. Nemuzu se zbavit dojmu ze zakladni kostru pribehu narusuji zcela zbytecne sceny. Ale posledni tretina to tahne nahoru. ()

MickeyStuma

Příběh začínající jako černá komedie a končící jako tragédie. Zajímavý vývoj zajímavého snímku snažící se svou koncepcí nějak odlišit od obvyklých konvencí průměrného dramatického filmu. Natočeno je to ve stylu 60. let a je velmi odvážný ve svém stylu pojednání sexuálních scén a bezohledného násilí. Film sám o sobě je trochu pomalý, ale i tak dokáže upoutat. Zvědavost jestli všichni dostali, co si zasloužili, nebo to přešlo vniveč v zájmu absurdnosti situace je neodolatelná. Příběh je o charakteru a to je to, co děj nejvíce pohání. Trochu složité, ale když se vše správně uchopí, vyjde z toho bezva biják. ()

Luk Skywalker

Thriller je to pouze v závěru a ještě ani tak to napínavé není, takže se jedná o jakési drama a já to měl jako kulisu. Příběh mě moc neoslovil, ale co mě zaujalo už od začátku je styl natočení - rasismus, vulgární slovník se sexuálními narážkami a sex jako jediný smysl života (kdo to tak žije, ten se má :-)). Divný film, ale má své kouzlo, ale na Davida Lynche to nemá, i když tu bych viděl zdroj inspirace. ()

tranquill

Trochu zvláštní příběh o okolnostech jednoho vstupu do dospělosti... No trochu... sakra bizarní a provokativní snímek. Zpočátku jsem si říkal, že je to blbost nejen podle relativně nižšího hodnocení, ale s postupným vykreslováním postav a především jejich hereckým ztvárněním jsem podstatně změnil názor. Ať už slizký Cusack, rozporuplná Kidman, neposkvrněný Efron nebo tajemný McConaughey (teď chápu, proč byl osazen do Temného případu), všichni se do role vžili skvěle. Ale pozor, rozhodně to není pro puritány! ()

retrogirl2

Tento film mi neuvěřitelně sednul! Podle hodnocení jsem moc neočekávala. První návštěva Kidman Cusacka ve vězení - nejerotičtější scéna roku?! :) ()

R.I.P.

Ani se nedivím, že tento film "vydělal" 2mil. A co se týče Nicole Kidman, je opravdou že botoxu bylo poněkud hodně. ()

Aresse

Proč poslední dobou Nicole hraje v kravinách? Film rádoby o něčem, ale vlastně o ničem. Dobře zvládnuté řemeslo filmu nenahradí chybějící děj. Zbytečné. ()

Kenty

Šokující film s maniakem Johnem Cusackem, hodně necudnou Nicole Kidman, teplým Matthewem McConaugheyem, a stále polonahým Zacem Efronem. Nevím, co mě tam šokuje víc, snad rasismus, agrese, úchylnost nebo ten závěr? ()

Petulka88

Matthew McConaughey se snaží získat informace o údajně neprávem odsouzeném Johnu Cusackovi. Johna Cusacka miluje Nicole Kidman. Nicole Kidman zase miluje Zac Efron. A Nicole Kidman šoustá kudy chodí. A do toho ti všichni řeší rasismus. Tahle nesourodá směsice dějových linek prostě nedrží pohromadě. Ve výsledku je tenhle film sice o všem, ale hlavně úplně o ničem... ()