Holčičky na zabití

Scénografie:

Andy Harris

Kostýmy:

Trisha Biggar

Jedna holka pomůže druhé, kterou napadl její přítel. Ten umře a než aby šly na policii, snaží se tělo schovat. A pak se to začne trochu zamotávat, únos, vydírání, policie... Příběh není moc reálný, je trochu naivní, ale zase to není žádná potrhlá komedie, ale krimi s vtipnými momenty. Mimochodem jsem konečně dokázal docenit krásu i herecké umění Rachel Weisz. # příběh 6 | hudba 6 | humor 3 | akce 3 | napětí 2 | pustil bych si znovu 3(31.8.2011)

• Mrkvič

Svůdná a neodolatelná Rachel Weisz? Tady něco nehraje hned v základu. Holčičky jsou takovou kratičkou variací na gangsterky s nešikovnými hrdiny, kteří ale oproti holčičkám často trousí zajímavé hlášky, nebo jsou zdrojem komických situací. Tyhle holky nejsou ani jedno z toho, ale je to tak krátké, že se za chvíli dozvíte, jak to dopadlo, a že na zabíjení tam vlastně nejsou ty holčičky.(21.12.2009)

Tak ano, je v tom hodně nesmyslnosti, nelogičnosti a účelovosti. Jenže je to natočeno takovým rutinním stylem, který si z toho celého dělá srandu. Nebere se to příliš vážně. Herecky docela výrazné, kdy obě dvě hlavní herečky potěšily. Detektiv dokonalý slizský šmejd. A vražedné finále sice očekávané, ale prostě taková klasika. Takže i přes tu šílenost příběhu, který není moc uvřitelný se mi to líbilo. Je to umně natočené, dobrá režie i vizuál. U mě to nakonec dopadlo jako zábavný lehce nadprůměrný film, kterému s ohledem na téma chybí hlavně to napětí. K tomu i pes byl docela hojně zapojený, nebyl jen jako vycpávka do pozadí, ale jako aktivní zvířecí postava, což beru taky jako plus. 6/10(3.7.2013)

Rachel Weisz jsem nepoznal, a to ji znám z "Mumie". Toto dílko, místy zkoušejíc šlapat na paty opravdu dobrým "gangsterkám", kde můžu rozpoznat trochu z Tarantina, je místy tak absurdní a zkrátka tedy vtipné, že ty tři * si zaslouží. A není úplně klišovité. Není nudné a je i správně ujeté. A k tomu ta Rachel Weisz.(9.12.2010)

Jedné bouřlivé noci v Glasgow se spojí osudy dvou žen, které mají podobnou zálibu v mužích. Obě prchají od svých milenců, přičemž nedopatřením jednoho z nich zavraždí. Proklatě černou komedii režíroval Bill Eagles a nabízí i pohled na nahou Rachel Weisz. Scénář je slabší, ale obě herečky i režie jsou nadprůměrné a nenudil jsem, i když jsem čekal víc.(19.2.2009)