Nastala chyba při přehrávání videa.
 • mat.ilda
  ****

  Jeden z těch vzácných filmů, co dokáže lehce plynout a z diváka padá všechna tíha přesto, že ve vzduchu jsou cítit trable... Spokojenou americkou domácnost o třech figurantech naruší příjezd přemýšlivé studentky Sophie, která, jakoby si svůj vpád načasovala přesně do počínající krize středního věku muže, který se začíná rozpomínat po čem toužil předtím, než mu vyhlídky zakryla clona existencionálních přízemností, manželských ušlápnutostí a profesní rutiny. Sophiin životní postoj nahlodává Keithovu mysl, která ještě stále odmítá zkornatět, i když si uvědomuje, že otázka volby není aktuální po celý život, je zásadní na jeho počátku, dokud jsme na ni sami, bez břemen... Dál je to už o poblouznění a s ním spojeném riziku - spálit most a vrhnout se po hlavě do peřejí, právě v onu chvíli nezáleží na tom, jestli dopad bude znít jako BUM ááááááá, nebo ááááááá BUM... Nic zvláštního ani objevného, říkáte si, jenže - to by vedlejší roli nesměla dostat krásná hudba a tu hlavní Guy Pearce, který je naprosto famózní - z jeho postavy vyzařuje dobrota, odevzdanost a neskutečná něha a spojení s Felicity Jones dává vzniknout Eliášovu ohni těsně předtím, než udeří blesk, ale erotické dusno není tím, oč tu kráčí, jedná se o ukázkové splynutí duší... dokud nás smrt, nebo jiný naschvál, nerozdělí... No nic. Smile!(20.6.2014)

 • Frajer42
  odpad!

  Tady budu muset v hodnocení zaplout hodně nízko, jelikož se mi snímek do gusta netrefil ani malinko. Takový příběh o životem znaveném a znuděném tátovi, který by zkrátka rád vyplul z ubíjejícího životního stereotypu a vyzkoušel v životě něco malinko jiného. Jakýsi nový impulz mu do života vloží výměnná studentka. Vztah mezi nimi se pomalu prohlubuje a atmosféra houstne. Každý netrpělivě čeká, kdy konečně Guy polechtá svým pyjem dívčinu vulvu. Samozřejmě jsem to lehoulince nadnesl, ve vzduchu je cítit spíše takové platonické splynutí. Ano, tohle sousloví jsem si právě vymyslel, takže vám možná nedává ani malinký smysl. Co vám budu dále povídat... Celé to plyne až nesnesitelně pomalu a nikdo z herců, ba dokonce ani děj, není až tak zajímavý, aby si divák dovedl vychutnávat jednotlivé okamžiky. Za malou pochvalu stojí snad pouze hudba, ale ani ta mě kdovíjak neokouzlila. Krize středního věku se mě zatím netýká, takže možná snímek dovedu patřičně docenit až v hodně vzdálené budoucnosti, i když bych raději sáhl po nedocenění snímku a vynechávce krizičky. Pěknější odpádek. Viděno v rámci Filmové výzvy. Film mi vybrala uživatela mat.ilda.(2.5.2016)

 • emma53
  *****

  Křehké a nenásilné drama s minimálním množstvím slov, ale o to víc jsem si vychutnala ty emoce, které nešly přehlédnout, protože pulzovaly celým příběhem jak pravidelný tlukot srdce. Od letmých pohledů, doteků, úžasných klavírních vyznání lásky a mnoha jiných zdánlivých maličkostí, tak tohle všechno tvořilo navíc ještě dokonalou atmosféru, kde nechyběla ani jistá dávka napětí. Amy a Guymu jsem to pouto, které je přitahovalo a současně z něj měli strach naprosto věřila. Škoda, že postava Sophie nebyla ještě trochu víc rozvinutá. Ono je zajímavé, že ten film není až tak zvlášť vyjimečný, ale po jeho skončení mně bylo tak trochu teskno na duši i když vím, že důležité je přece umět se správně nadechnout a vydechnout...............(10.2.2014)

 • selfesteem
  *****

  Tohle je ten vůbec nejkrásnější film o splynutí duší. I o tom, že i takový vzácný okamžik může druhým ublížit, ale, když se kácí les, létají třísky. Pocit sounáležitosti s druhým člověkem zažijete jen párkrát za život a jestli vůbec. Já to štěstí měla, dokonce několikrát (naštěstí to nikomu neublížilo), a proto jsem si tento film zamilovala. Hlavní hrdina je někomu navíc děsně podobný a tak mi to spoustu věcí připomíná (bohužel i těch smutných). Vůbec bych neřekla, že je to ten "Guy Pearce z Mementa". Perfektně tento film okomentovala mat.ilda!(21.7.2016)

 • italka63
  *****

  Pomalé tempo, ve kterém se ponoříte do života jedné americké rodiny, jejíž poklid je narušen -zdánlivě-příjezdem studentky z Anglie. Guy Pierce, učitel hudby a muzikant, který vyhrál konkurz do orchestru...jak i docela malá nevinnost může změnit chod rodiny, jak se dokáží i přes věkový rozdíl dva lidé přitahovat...i o tomhle život je.Vynikající Guy a nádherná hudba, to už lépe natočit a zahrát prostě nešlo.(27.6.2014)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace