Planeta Dinosaurů

Velká Británie, 2011, 2 h 52 min (Minutáž: 28–29 min)

Režie:

Nigel Paterson

Scénář:

Nigel Paterson

Hudba:

Ilan Eshkeri

John Hurt (vypravěč)

Epizody(6)

Tento šestidílný dokument vás provede kolem světa v průběhu milionů let. Jsou v něm užity nejnovější grafické technologie, aby přivedly k životu ty nejúžasnější tvory, kteří kdy žili. Všichni dinosauři, které uvidíte, byli objeveni v posledních deseti letech a jejich objev zapříčinil přepsání pravěké historie. Paleontologové nyní zjistili, že dinosauři, kteří se rozšířili po celém světě, se vyvinuli v tvory natolik monstrózní, děsivé a bizardní tak, že vedle nich Tyrannosaurus rex vypadá jako krotké zvířátko. Představujeme dokonalý vizuální zážitek doplněný o zajímavá fakta, ohromující akce a fascinující tvory. Draví dinosauři nežili jen na souši. Poslední nálezy paleontologů pomohly objevit nový druh mezi obrovitými mořskými predátory. Vládl oceánům v období konce jury, tedy asi před 150 miliony lety. (oficiální text distributora)

helrohir

Kvalitne spracovaný dokument so špičkovými, do detailov prepracovanými animáciami dinosaurov. Seriál je podaný náučne a pútavo zároveň, takže sa v podstate niet na čo sťažovať. Mojím osobným favoritom v rámci dokumentov o dinosauroch však zostáva "Putovanie s dinosaurami". ()

adamcikv

Naprosto skvělá přehlídka vizuálních efektů skloubených s fakty. Hlavně animace lebek, koster, atp. jsou naprosto dokonalé. Dinosauři prostě letí. A BBC si s nimi umí poradit. (Ale Putování s dinosaury nikdy nic nepřekoná :) .) ()

Taron

Vím, že tady se mnou asi moc lidí souhlasit nebude, přesto musím říct, že mně se tento dokument líbil více, než legendární Putování s dinosaury. Je zde určitě méně nějakého příběhu, ale to já beru spíše jako plus. Ovšem pokud někdo potřebuje u dokumentů prožívat silné emoce, pak si tu také příjde na své. PanemCitronem zmíněný přechod Centrosaurů přes řeku nenechal ani mě klidným. Co je ale podle mě nejdůležitější je, že každá skutečnost, uvedená v dokumentu, je doložena nálezy, které paleontologové objevili, a právě to u ostatních dokumentů o dinosaurech postrádám. Jenže způsob kamery, hlavně při akčních záběrech, mi opravdu nesedl, takže i přes vysoký počet kladů musím hodnotit pouze čtyřmi hvězdami. ()

DevilMayWeep

Čekal jsem ucházející dokument, ale dostal jsem mnohem více. Naprosto skvělý dokument o dinosaurech, který nám ukazuje, jak daleko jsme se během pár let posunuli. Do shlédnutí této minisérie by mě nikdy nenapadlo, kolik se toho dá z kostí vyčíst - od druhu a způsobu smrti dinosaura až po způsob jakým lovil, jaký měl stisk, jak přesně útočil, co používal za taktiku, jak soupeřil s ostatníma, atd. Potěšil zejména díl o některých předchůdcích ptáků, kteří byli objeveni teprve nedávno. Nenudil jsem se od začátku až do konce, 5* zasloužených. ()

Bogrant

Veľmi dobré vizuálne efekty len umocňujú fakt, že ide o skutočne dobrý dokumentárny seriál, v tej dobre, s novými vymoženosťami, technológiami a nápadmi. Obohatený o množstvo zaujímavých informácií o všemožných prehistorických tvorov. Vysoká kvalita. ()

fernandez

Konečně dokument od BBC s faktickými detaily a důkazy, které mi v ostatních dokumentech vždycky chyběly. Ale ocenila bych, kdyby byly faktické přehledy divákovi servírovány pomaleji, aby měl čas pochytit všechny informace a zpracovat je. Digitální animace je na špičkové úrovni, i když výsledek není uplně vždy perfektní. John Hurt v roli vypravěče skvělý. ()

Figuto

Čekal jsem trochu něco lepšího. Jistě velmi dobrý pseudo dokument o dinosaurech. Avšak Dinosaur Revolution mi připadal lepší. Tady grafika příliš herní, také mě rušilo informační okénko při každém příchozím tvorovi. Velmi polopatické. Komentář vědců v Dinosaur Revolution informoval o stejných věcech a stejně dobře, přitom působil přirozeněji a nerušil. ()

JeyJ

Líbivý dokument s celkem slušným objemem informací důvod pro to a podle mě také hlavní + je, že se zabývá spíše méně známýmy, avšak neméně zajímavými dinosaury, takže žádné tyranosaury, brachiosaury ani triceratopse neuvidíte, všechno se to točí spíše kolem jejich příbuzných, ať už předchůdců nebo nástupců. Co se mi ale nelíbí je vizuální zpracování, jakožto velký fanda do dinosaurů jsem si jako dítě zamiloval "Putování s dinosaury" takže si nemůžu pomoct a musím srovnávat. Při Putování s dinosaury jsem měl pocit jako kdybych sledoval skutečná živá zvířata v opravdovém prostředí (což bude hlavně zásluha natáčení v exteriérech), nicméně když se dívám na "Planet dinosaur" ne že by byla práce tvůrců odbytá, je to vcelku pěkný pohled, bohužel je to možná vyumělkované až moc, člověk zkrátka vidí, že kouká na počítačoem vymodelované "příšerky" v opět počítačově vymodelovaném prostředí a toho umělého dojmu se nedá zbavit. Někdo si v tom možná libuje, ale pokud se mi zdá dokument o 12 let starší realističtější, pak mi to po téhle stránce připadá jako krok zpět.. ()

Sadova302b50

Dokument skutečně "zatěžuje" neduh, který zde mnozí uživatelé zmiňují: jak byla detailní animace jednotlivých zvířat famózní, tak občas utrpělo zasazení zvířete do prostředí. Na druhou stranu nám zde tvůrci naservírovali dost nových či aktualizovaných informací, že se není nač hněvat, a John Hurt plní funkci vypravěče naprosto skvěle. Oceňuji též pomůcky v podobně různých mapek a anatomických kreseb, které pomou lépe zařadit informace do kontextu. Dobrý dokument. 90% ()

Kaucukovnik

Audiovizuálně prvotřídní a obsahově nabité. Nenajdete tu srdceryvné životní příběhy, které se možná, teoreticky mohly stát - tady když potvora potvoru kousne, tak vám hned ukážou, kde v té konkrétní kosti opravdu našli stopy onoho chrupu. Tak má dokument o pravěku vypadat! Podání informací je navíc krásně názorné, takže i ten, kdo nerozumí mluvenému komentáři, toho většinu pobere. ()

simpanz

Pravděpodobně jeden z nejlepších/nejlepší dinodoc. Kvituji to, že ke všemu, nač se díváme, se zobrazují vědecké teorie, zároveň však výpravu nepřetrhávají vědci. Úchvatné animace. ***** ()