Na dřeň

• Česko Pachuť krve (více)

Alimu (Matthias Schoenaerts) byl do péče svěřen jeho pětiletý syn, ale se Samem (Armand Verdure) se sotva znají a ocitají se bez domova, bez peněz a bez přátel. A tak se Ali uchýlí ke své sestře Anně (Corinne Masiero) do jihofrancouzského města Antibes. Tam najednou život vypadá snadnější a zalitý sluncem. Ali, muž impozantní velikosti a síly, dostane práci jako vyhazovač v nočním klubu a Sam začne chodit do školy. V klubu se Ali seznámí s rezervovanou Stephanie (Marion Cotillard), která ve vodním parku vystupuje s kosatkami. Ani Stephanie, ani Ali zatím netuší, že každému z nich se vlastní svět již brzy zhroutí a jediné, co je může zachránit, je vzájemná blízkost. (oficiální text distributora)

Rockerman

Originální scénář je hlavní devízou tohoto dramatu. Obě hlavní postavy působí tak protikladně, že za normálních okolností by o sebe ani nezavadily. Přes rozporuplnost povah je k sobě cosi přitahuje. Stephanie je citlivá, ambiciózní dívka, která při nehodě přichází o obě nohy. Ali je jednoduchý, bezcitný buran, balancující na hraně zákona a jeho jediným kladem je jeho pětiletý syn. Zabývá se nelegálními ultimativními sporty (no, sport to rozhodně není) a paradoxně právě to oba zoufalce nejvíce sblíží. Po různých ranách osudu pak přichází poněkud pohádkový konec, ale odpouštím a dávám za pět! ()

BOURQUE

Veľmi slušne napísaný scenár (bez zbytočných klišé efektov), decentne režírovaný (aj vďaka skvelého kameramana), ale hlavne nadpriemerne zahraný film zo Života. M. Cotillard sa perfektne stotožnila so svojou („imaginárnou“ ) postavou a pred M. Schoenaerts po tomto výkone je veľká budúcnosť. Keby záver bol ešte trošičku prepracovanejší, tak by som neváhal dať päť hviezdičiek. Osobné hodnotenie: 84% (****) ()

Rathalos

Z hrdze a kosti je drama,ktora ma absolutne sklamala a vobec nechapem,co je na tom filme romanticke,len sa tam suka a bije,no a strasne mi liezol na nervy ten magor,ktory mal vyboxovany mozog a mlatil vsetkych dookola,este aj svojho syna,takze jednu hviezdicku davam za Marion Cotillard,ktora bola fakt presvedciva v tom,co hrala...:-) ()

1Legend1

Veliké zklamání. Když jsem se po hodině nemohl dočkat kdy už to skončí tak je asi něco špatně. Film měl velký potenciál, ale nenaplnil ho. Škoda a ještě jednou škoda. 35% ()

actor-SP

Na prvý pohľad nenápadný francúzsko-belgický počin patrí medzi to najlepšie z európskej kinematografie minulého roka. Marion Cottilard vsadila na kvalitný scenár, kde hrá Stephanie, pracovníčku vo vodnom parku, kde divákom predvádzajú neuveriteľné kúsky s kosatkami. Avšak pri nevydarenom predstavení ide Stephanie o život. Ten jej zachránia, no v nemocnici sa preberie už ako invalid. S ťažkou životnou skúškou sa vyrovnáva v spoločnosti Aliho, vyhadzovača (Matthias Schoenaerts), ktorý ju ešte prednedávnom vyprevádzal z diskotéky. Medzi Alim a Stephanie vzniká silné puto, v ktorom však láska nehrá očividne prvotnú úlohu, pretože tak, ako sa Stephanie vysporiadava s ťažkým životným údelom, Ali nemá peniaze a preto si privyrába ilegálnymi zápasmi. Audiardov duchaplný, krutý obraz ľudského života tu nadobúda priam až existencionálne rozmery, ktoré sa prejavujú v správaní a konaní jeho postáv a romantické francúzske tóny strieda dramatická, precítená muzika. Audiardov najnovší titul neponúkne subtílne láskanie zamilovaného páru, ale chladný sexualizmus akoby duševne prázdnych postáv. Ten sprevádza dej v rôznych polohách a divákovi tak nie je jasné, aký vzťah je medzi Staphanie a Alim. Adept na Zlatú palmu z minulého roka si zaslúži pozornosť, ktorou sa odvďačí pozoruhodnou kresbou postáv a silným príbehom, ktorý patrí k tomu najlepšiemu vo sfére romantického filmu za posledné roky. 85% ()

TheMraca

Úžasně natočený film který ve kterém kamera geniálně ukazuje emoce. Jedná se v podstatě o romantických příběh dvou naprosto odlišných lidí, které svedou dohromady nešťastné události. Oba hlavní hrdinové jak Ali tak Stephanie jsou nesympatičtí ale je to natočeno tak, že jim prostě musíte fandit. Francouzi prostě začínají opět točit skvělé filmy. Za mě 80% ()

papaguy

Tento film mi nezvykle vlezl pod kůži. Vnímám ho jako mozaiku sledu mikrodramat držící překvapivě pokupě. Film do neobvyklého syrového vztahového dramatu přimíchal témata, která už dnes nejsou tabu, ale stále zůstávají vytěsněná na okraji zájmu společnosti - život příslušníka etnické menšiny a osud hendikepované ženy. Režisér použil hezké herce, takže zase až taková rebélie to není a divák snadno může outsiderům držet palce. Živočišného, temperamentního, testosteronového a lehce vygumovaného fightera Aliho skvěle ztvárnil Matthias Schoenaerts a beznohou "múzu" Annu výborně zahrála nohatá Marion Cotillard. Ledové romanci zalité sluncem dávám plné hodnocení. ()

dalziel

Fakt som si myslel, že to bude sračka na N-tú.Oj horko ,prehorko som sa splietol.Marion je skrátka bohyňa.Niektoré scény sú priam nazabunuteľné.Tu je jasný dôkaz, že na super filmy v dnešnej IT dobe netreba až také zavratné rozpočty aby sa dosiahla dokonalá ilúzia niečoho iného ako je v skutočnosti aj ked iba počítačová. ()

Torpid

Kdyby mi někdo řekl, že jde o romanci bojovníka s holkou, co jí kosatka snědla nohy, nešel bych do toho. Jenže ono jde především o film se skvělými herci včele s Marion Cotillard /dávám do Top 10 mých oblíbených/, výborně napsanými úspornými dialogy a skrytým návodem, jak se vyrovnávat se sračkami, které život přináší. Silný film. ()

Razzor_82

"Budeš se ke mě chovat slušně." Syrové sociální drama ze kterého doslova mrazí až na kost. Tolik tragických momentů, které sráží hlavní protagonisty na zem ale oni to nevzdávají a bojují dál. Marion Cotillard u mě opět stoupá v žebříčku oblíbenosti. Ona umí zahrát snad každou roli s naprostou lehkostí a uvěřitelností. Výtečně ji tady doplnil drsňák Matthias Schoenaerts.  Jejich přátelství a pozdější láska je dojemné. Snímek, který má u mě všechno a zanechá hluboký dojem. 10/10 ()

matt85

Nikdy jsem si nemyslel, že film na který se podívám kvůli Marion Cotillard, se mi nakonec bude líbit hlavně kvůli hlavní postavě Matthiase Schoenaertse. Ten chlap sice celou dobu hraje naprosto nezodpovědného a lehkomyslného vola, ale stále má něco, kvůli čemu s ním sympatizujete. A když pak nakonec prozře, jste ještě šťastnější. ()

bono22vox

Krásný film, Marion Cotilard ala Gery Sinise... Velice silný snímek, který ve vás dozraje až po nějakém čase, na emoce až tak moc zase neutoci, jeho silne stránky se schovávají někde jinde ;-) ... 75% ()

kwaicheng

Zatímco Ali se soustředí převážnou většinu snímku na prcání/šukání/mrdání všeho dostupného a je vcelku sympaticky bezprostřední, celkový dojem opravdu zůstává ten, že je to kokot. Štefany chuděra to s ním asi nebude mít jednoduchý. Bylo to jaksi dlouhé. ()

vikino1

Pět tomu nedám ale silné čtyři určitě. Asi proto, že k pocitům obou hlavních aktérů mám zatraceně blízko. Vím jaké to je probudit se na lůžku s tím, že Vám něco chybí (naštěstí to nebyly nohy), vím, jak boží je thajský box, když v tom jste zrovna dobří. Oba charaktery vykresleny na výbornou, jen ten závěr v nemocnici mohl být vyzobrazen trochu víc emočně. Ale na to asi už herecky Mathias neměl.... Ale oproti klasickým americkým klišé tenhle film působí jako zjevení (svou syrovostí, nádechem - tohle se prostě stává, to je prostě život). ()

Audiard prozkoumává francouzskou společnost

Audiard prozkoumává francouzskou společnost

19.10.2014

V současnosti není ve Francii uznávanějšího aktivně tvořícího režiséra než je Jacques Audiard. V posledních letech nám představil strhující vězeňské drama Prorok a poté nabídl netypickou vztahovku Na… (více)