Bahno z Mississippi

Dobrodružné drama vypráví příběh dvou 14letých chlapců Ellise a Neckbonea, kteří na ostrově uprostřed řeky Mississippi objeví muže jménem Mud. Ten jim prozradí, že v Texasu zabil muže a pronásledují ho pomstychtiví nájemní vrazi. Na ostrově se má setkat se svou životní láskou Juniper, se kterou plánuje ujít. Pochybující, ale i fascinováni Ellis s Neckboneom mu přislíbí pomoc. Netrvá však dlouho a Mudovy představy se stanou skutečností. Chlapci v malém městě objeví nejen krásné děvče, ale i hordu zabijáků. (Bontonfilm)

departed

Pro informaci těm, kteří se na Mud teprve chystají: hlavním tahounem filmu není McConaughey (i přesto, že hraje dobře), ale klučina Tye Sheridan, který je naprosto skvělý. Takhle výborně zahranou postavu bych od dítěte opravdu nečekal. Škoda jen finálové přestřelky, která působila vzhledem k předešlým dvěma feel-good hodinám tak trochu nuceně. Ale aspoň vím, že Nichols točí filmy pro mne, takže si ho hlídám. ()

Wolfinas

Film o všem, co se děje v životě uplně běžně každej den. Hadi, lodě na stromech, podezřelý cizinec, kámoš odstřelovač, rodiče v krizi...a tak podobně. ()

Mahowny

Pro mě ještě lepší než Take Shelter. Jeff Nichols je režisér, jehož tvorbu budu sledovat. Tenhle film si mě získal. ()

Shredder

Nichols prinasa netradicny coming of age film zasadeny do jeho rodneho Arkansasu. Mame tu sice typicky znak - introvertneho teenagera, ktory hlada unik pred problemami reality v laske, ale Mud je krimi drama, nie horkosladky pribeh dvoch spriaznynech dusi. Elisove dospievanie sa prejavuje, no jeho slova a ciny su chlapcenske. V priebehu filmu vsak straca iluzie o laske a ludoch a ako mu zivot zasadzuje postupne jednu ranu za druhou, tak sa formuje aj jeho buduce ja. Vedlajsia kriminalna linka prilis nefunguje, coho dokazom je aj nevyrazne finale. V zasade tak jedinou silnou strankou filmu ostava samotne prostredie. ()

Oudee33

Dost těkavý materiál jehož odér se velice brzy rozplyne a snímek předpokládám upadne v zapomnění. Asi je to i dobře, protože svého oblíbence - hlavního hrdinu mám vždy spojeného s něčím silnějším. Ovšem né vždy se zadaří. Matthew tak v roli ukecaného mekgajvra nijak zvlášť neoslnil. Přesto uznávám body do plusu za lidskost i určitou charakterovou rozmanitost, kterou v sobě snímek má. Dětská přímočarost je fajn. 60% ()

papadoce

Jedna dlhá dvojhodinová nuda, na ktorej sú zaujímavé len dve veci. Dobrý hudobný podklad a sympatický herci vo všetkých úlohách bez rozdielu. Lenže na to, aby z toho bola pútavá dvojhodinová dráma je to málo. Aj 90 minút o ničom by ma zlomilo, nie ešte toto. Škoda, lebo podľa obsadenia a miestneho hodnotenia som mal isté očakávania. Nuž zase raz sa potvrdilo staré dobré "Neverte ničomu, nebudete sklamaní". Hehe. ()

TommyDiamond

Další uměle vytvořený příběh o jednom zoufalém ztroskotanci, který se nehodlá vzdát svých zásad (ani bývalé lásky) a radši žije na okraji svých problémů a stále doufá, že se vše nějak vyřeší.... Dále snímek nabízí rozverné dospívání, jižanskou houževnatost, trochu napětí, pár výstřelů a hlavní postavy uvědomující si své chyby. To vše protkané sálodlouhými nepřesvědčivými dialogy,které kontrastují s poklidnou a krásnou přírodou..... Snímek si víc než dvě hvězdy nezaslouží.... ()

neo250

Dráma medzi dvoma mladými chlapcami a mužom menom Mud. Priateľský vzťah medzi nimi sa zvyšuje a upevňuje napriek tomu, že Mud je hľadaný zákonom. Samotné postavy s príbehom sú dobre skombinované, no príbeh bol celkom zdĺhavý, vyvrcholenie prišlo až potom, ako som sa začal nudiť. Tento film hodnotím max. na 57% ()

SurbPsycho

Nemôžem si pomôcť, ale pozerať film, kde nosná časť príbehu je postavená na deťoch je pre mňa úplne psycho! Mud mal tie úbohé deti túžiace po dobrodružstve radšej zožrať a ušetril by nás dvoch hodín rodinného príbehu o pravde, morálnom presvedčení a nenaplnenej láske. ()

lucky.loo

Jeff Nichols opět zaválel s tímto scénářem i režií. Příběh o několika láskách, mladické naivitě a čistotě mysli dvou mladých kluků, kteří chtějí pomoci jejich životem zmítanému a trochu zvláštnímu novému kamarádovi. Herecké výkony všech zúčastněných v hlavních rolích výborné hlavně mladého Tye Sheridana, Matthew McConaugheyho (který dostal pro film i drobný facelift :) ) Reese sice menší rolí ale odvedenou také výborně. Musím říci, že rozhodně jeden z lepších kousků posledních let. Hodnocení: 87% ()

miki68cz

Solidní redneck atmosféra, dobré herecké výkony, jen trochu naivní a ve finální přestřelce až hloupé. Jinak doporučuji jako film, který je tak trochu jiný než ostatní právě svojí atmosférou a úžasným herectvím dvou malých klukú. ()

kiros179

Mud nezachrání ani McConaughey (bohužel), jako příběh osudové lásky až za hrob to nefunguje na toho víte (a hlavně chápete) o dvojici McConaughey & Witerspoon a jejich pronásledovatelích až příliš málo, jižanská verze Super 8 to taky ani zdaleka není, psychologie postav šla úplně stranou "proč nám pomáháš? > protože se opravdu milujete", right. Buhužel nejsilnější pocit co jsem po dokoukání měl bylo, že je to celé příliš nedotažené do konce, přitom kdyby se trochu zapracovalo na postavách (např. u Juniper je to do očí bijící), ubralo na nesmyslných scénách a dialozích a naopak se přidala trochu akce, nemohlo to vůbec být špatné. Na druhou stranu potěší, že herci typu jako Matthew McConaughey pořád ještě hrají v takových nízkozpočťácích. 45% ()

gicous

Nichols znovu použil jako light motiv čistě komerční žánr. Tentokrát si pomohl s thrillerem o uprchlém vrahovi skrývajícím se na opuštěném ostrově. A znovu ho používá pouze jako základ k rozehrání mnohem složitější hry, v nichž nejde prvoplánově o akci či napětí. Hraje se tady o několik podob lásky, z nichž ani jedna nedojde naplnění. Selhává jak láska v rámci rodiny, tak i láska první a stejně tak i láska celoživotní. Nabízí se několik vychodisek, jenž film nabízí. Pro mě je nejschůdnější to, že důležité je poznat, kdy je konec. Uvědomit si ho a pohnout se dále. Kromě lásky je film prolnut také krizí rodiny, jenž jednoho z chlapců hlouběji uvazuje k Mudovi a přiměje ho věřit ve skutečnou a trvalou lásku mezi mužem a ženou. Je pro ní ochoten obětovat velmi mnoho a o to více je bolestnější probuzení do reality tohoto světa. Mud je dílo režiséra, který přesně ví, co chce sdělit. Dokáže rozebírat složité témata, na něž není jednoznačná odpověď. Nadto to umí natočit poutavým audiovizualním stylem a vše doplnit pečlivě zvolenými herci, kteří pod jeho taktovkou předvadějí plnohodnotné výkony. Od plného hodnocení mě tentokrát odradil akční závěr, který se do filmu z mého subjektivního pohledu nehodil. 8/10 ()

jafuska

Neskutečně citlivě a krásně natočený film, vše je o lidské nedokonalosti, a slabosti a možná snad i o nápravě svých vlastních chyb, které se ještě můžou dobře zachránit, pokud člověk opravdu chce, v hlavní roli McConaughey, sice to není můj oblíbený herec, ale umí docela slušně zahrát každou roli, ale nemůžu si pomoct, hodně zestárl, ale asi je to tím, že si ho více vybavím v dřívějších rolí, které zahrál, ale i tady je to vcelku fajn, ano tady se hodně mluví, ale každé slovo, které Mud vyřkne má svůj důvod a nadhled nad životem a právě proto se mi tento film hodně líbil ()

transbeskyd

Zajímavý příbeh pana Bláto, který ale trochu zdlouhavě spěje k vyvrcholení. Díky poutavému stylu vyprávění se dá přenést i přes některé těžkopádnosti zápletek - lodička v korunách stromu, nebo že na hrdinu čmuchalové nepřišli daleko dřív, dost velkou koncentraci frází ajlavjů a hlavně to, že náš hrdina hezoun po vzoru akčních nezničitelců přežije všechno a celé to končí vlastně hepáčem. Jen hlavní barbíně zavřené celý děj v motelovém pokojíčků zbudou jen oči pro pláč.. Ale asi ne na dlouho. Tak za to dávám sice nadprůměr, ale ne víc. ()

Tiché místo se dočká spin-offu

Tiché místo se dočká spin-offu