poster

Bahno z Mississippi

 • USA

  Mud

 • Slovensko

  Mud

  (festivalový název)

Drama

USA, 2012, 124 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • JohnnyD
  ****

  Vynikajúco vystavaná južanská dráma so skvelými postavami a ešte lepším príbehom, ktorý je taký živý a realistický, že si viem predstaviť, žeby sa mohol odohrávať aj kdesi v Kamenici pri Lipanoch. Matthew McConaughey totálne dáva a jeho dixie prízvuk je neskutočný. No skvelé výkony podávajú všetci a to vrátane chlapcov. Úžasný príbeh o tom, ako sa rodia a ako končia drsní chlapi.(10.8.2014)

 • Superpero
  ****

  Herecky super. Oba kluci byli fajn a fandil jsem jim. McConaughey je taky dobrej jak je u něj v poslední době standard, a dokonce tu není takovej úchyl, jak je opět jeho standard :) Největší překvapení pro mě ale bylo, že se Michael Shannon dokáže usmát. Na tu úctyhodnou délku to fakt odsejpalo a nebýt trochu nevěrohodného výbuchu ústředního kluka, který byl zdrcen, že se všichni nemilujou, tak jak by chtěl, tak nemám výhrad. Každopádně mě bavilo, jak každýmu vždycky hned dával pěstí.(21.9.2013)

 • viperblade
  *****

  Filmy, ve kterých mají hlavní roli neznámí a hodně mladí herci (teenageři) jsou většinou zachráněni těmi velkými jmény, kteří jsou s nimi nuceni hrát. My, jakožto diváci je pak musíme akceptovat a většinou omlouvat jejich výkony, že jsou ještě mladí. Naštěstí v případě tohoto filmu je casting jedna z mnoha dalších věcí, která se povedla na 100 %. Mud je skvělý "feel good movie", ve kterém Matthew jasně vyslal zprávu do celého světa, která zněla naprosto jednoduše - jsem tu a umím hrát, když mi dáte prostor a scénář. Což v roce 2012 ještě moc lidí nevědělo (zvláštní, jak rychle se věci můžou změnit, vždyť dneska už je i držitelem Oscara). U tohohle filmu navíc pochopím, když ho lidi nemají rádi i když já mezi ně nepatřím. Přeci jen, i já vidím, že je to trošičku idealistický film, který místy může působit i naivním dojmem, ale je tak dobře natočený s tak skvělými výkony, že mi to upřímně nevadilo. 100 %.(28.12.2014)

 • Enšpígl
  *****

  Film je postaven především na charachteru jednotlivých postav, díky tomuto faktu si člověk velmi rychle najde cestu k hlavním hrdinům a pak už jen fandí a fandí. Ellise (mimochodem vynikající herecký výkon Tya Sheridana) považuju za jednoho z nejsympatičtějších kluků, kterýho jsem kdy ve filmu viděl. Jeho víra v lásku byla tak krásně čístá a upřimná a přitom ani trošku patosová. Moc se mě líbil, když se hned a nezištně zastal holky v nesnázích proti evidentně silnějšímu obtěžovateli. Taky dialogy mezi Mudem a Ellisem (hlavně ten poslední ) byly klenotnický. Film ve kterým člověk tak trošku čeká určitý typ konce, ale věří v úplně jiný. Nádherný stmel dětskýho světa plnýho ideálů, touze po dobružství se světem dospělých ve kterým hraje hlavní roli slečna realita a pan osud.(13.4.2014)

 • poz3n
  ****

  Tak Jeff Nichols mě mile překvapil i napodruhé. A opět je tu cítit nějaký ten spielbergovský odér. Ani bych nevěřil, že podobný film se ještě v dnešní době může natočit. Perektní dětští herci a zajímavý příběh. Nichols ho navíc dokáže podat tak, že se do něj ponoříte a opravdu si ho prožijete. Je to náznak těch velkých filmových příběhů, které diváka vezmou a zanesou ho na 2 hodiny někam úplně jinam. A o tom by filmový příběh měl být. Jeffa Nicholse si připisuji na seznam sledovaných. 8/10(15.5.2016)

 • - Natáčelo se celkem osm týdnů. (HellFire)

 • - Pôvodne si mal vo filme zahrať aj Chris Pine. (Sufferer)

 • - Rovnako ako dej filmu, tak aj jeho celé natáčanie prebiehalo v americkom štáte Arkansas. (MikaelSVK)