• kagemush
  ****

  Pro ofrňovače nad komunálním humorem,jen taková douška-mrkněte na datum vzniku filmu,trdla! (za to teď si na obdobné téma bohužel nikdo ani nevzpomene,a že by bylo vo čem!!)(14.12.2010)

 • zette
  **

  Tak tento snimek me neoslovil. Myslel jsem, ze Brodsky bude ve sve roli podstatne ostrejsi k rediteli. Posledni minuty, kdy hlavni hrdina brouzda po nebi uz slo uplne mimo me. Divim se, ze v tomto filmu hralo tolik vybornych hercu.(12.12.2010)

 • Flego
  ***

  Podľa scenára Podskalského a Brodského vznikla satira na byrokratický aparát na úrade, na škodu veci je, že druhá polovica sa dostáva do závozu a kazí dojem. Navzdory tomu vzniklo zábavné dielko, zaujímavým poznatkom je skutočnosť, že už 10 rokov po komunistickom puči sa natočila komédia, ktorá pranierovala byrokratizmus a plánované hospodárstvo. Prvý komentár.(12.12.2010)

 • J R C Pecuchet
  ****

  Satiristická komedie z roku 1958. Scénář napsali pánové Brodský a Podskalský.První jmenovaný si zahrál hlavní roli a druhý jmenovaný ji režíroval. Na svou dobu velmi odvážný počin. Film je obsazen takovými esy jako jsou : František Smolík, Martin Růžek, Ladislav Pešek, Josef Bláha, Stella Zázvorková, Lubomír Lipský, Zdeněk Řehoř, Miloš Kopecký, Jiří Sovák a další. Film byl uveden v ČT 12.12.2010 u příležitosti 90. výročí narození Vlastimila Brodského. Natáčelo se v Pelhřimově na náměstí.(12.12.2010)

 • fragre
  ***

  Mírné navážení se do režimu skrze kritiku byrokracie, neb tento režim se proklamoval jako nový a jiný (a proti byrokratismu slovně bojoval) a přitom využíval kdekterý mocenský mechanizmus předešlých režimů, a byrokracie součástí tohoto mechanismu moci je. Otázkou je, zda taková povolená satira v mezích zákona, není jen prostředek ke kanalizaci občanské nesranosti. Na druhou stranu věznice byly v té době ještě plné politických vězňů a jen pětiletku před tímto filmem se věšelo, takže ….. Co však činí tuto věc koukatelnou ještě dnes jsou herecké výkony Růžka, Sováka , Brodského a spol.,kteří excelují v situacích, které byrokracie plodí dodnes. A to náměstí, které se zde objevuje, je zřejmě v Pelhřimově. Slabé, ale tři *.(10.9.2012)

 • - Natáčení probíhalo v Pelhřimově. (skudiblik)

 • - V době přípravy a natáčení bylo o filmu v dobovém tisku psáno převážně pod titulem "Mezi zemí a nebem", vyšel tak i záznam ve "Filmovém přehledu". Na úvodním titulku v originálním negativu i kopii je titul "Mezi nebem a zemí". (lausik)