Kronika

Kronika temna

Chronicle

Kronika

Drama / Sci-Fi / Thriller / Mysteriózní / Akční

USA, 2012, 81 min (Director's cut: 89 min)

Vynikající lahůdka. Na Chronicle jsem se těšil už od prvních propagačních materiálů a po shlédnutí musím říct, že jsem dostal přesně to, co jsem očekával a ještě trochu navíc. Josh Trank bude mít obrovskou budoucnost, protože to, co dokázal natočit za relativně skromný peníz, vypadá a hlavně působí mnohem lépe, než kdejaký blockbuster. Trojice hlavních "heroes" je obsazena na jedničku a Andrew je parádně bad-ass kluk, kterého bych fakt nechtěl znát. Chronicle má výhodu v tom, že neustále dokáže bavit svýma originálníma nápadama, kterých jsem tu našel nespočet. Ať už jde o postupné objevování schopností a jejich vývoj, nečekané a dost temné zvraty, či různé hrátky s kamerou, je to parádička! Ke konci mě doslova oslnila závěrečná 15-minutovka, kde jsem fakt jen zíral a nechápal, jak to jen udělali. Tak trochu Akira v americkém podání. Vážně se mi to líbilo a přeju jim každičkej peníz, co zaslouženě vydělávají.(7.2.2012)

• Gilmour93

Video kronika sobeckých Clarků Kentů, v které nefunguje vůbec nic. Napětí, humor, emoce či myšlenka zoufale chybí - solidní akce, v které byla rozpuštěna většina z 12 míčů rozpočtu, přijde až na samý závěr. Modlil jsem se, ať se Čestmírům ze Seattlu zjeví jejich Kryptonit Oskar Blecha a vyliská jim ty jejich nesympatické ksichty - a to nejen jen proto, že hrají fotbal v mráčcích, zatímco jim na zemi matky umírají, nebo souloží s někým jiným, než tatínkem. Teen ekipa bude majoritně nadšena, ale u facebooku superschopností nenabude. Nezbývá, než vyrazit do lesa a najít v něm nějakou díru (v zemi), co ukrývá svítící šutr z planety květin, či alespoň lysohlavých hub. Jen bacha, ať to není jaderný odpad z Dukovan, to by pak v rámci altruismu plnili pár nocí funkci veřejného osvětlení..(30.7.2012)

Nejen s ohledem na miniaturní rozpočet a nízký věk režiséra obdivuhodná přehlídka realizačních schopností, vynalézavosti a umu skloubit progresivní styl s přísnou "found-footage" koncepcí. Co do intenzity a rozmáchlosti atrakcí to sice není tak dotažené jako výjimečné Monstrum, ale i za to kombinováním comicsových archetypů s teenagerským tápáním má úcta.(5.2.2012)

• Pilda17

Celkově pojatý styl se do žánru nehodil, což je většinou velký problém. Pár povedených scén, ale závěr měl začít daleko dřív a měl být daleko rozsáhlejší. Dlouhé seznamování schopností film totálně odrovnalo a zabilo. Herecké výkony jsem nepostřehl a nějak zvlášť mi nevadily. Zrychlit tempo a více se zaměřit na děj, teprve poslední patnáctiminutovka začínala mít větší smysl... 4/10 = 45%(28.4.2012)

Tak som sa dostal k tomu aj ja. Škoda tej nevýraznej nudnej a miestami zaujímavej prvej polovice. Slušné herecké obsadenie a predovšetkým perfektná réžia. Najväčšie mínus celého filmu je že ten film nemá príbeh a miestami nemá čím zaujať. Inak fajn nápad s tou kamerou. Aspoň im to ušetrilo rozpočet a pôsobí to reálnejším dojmom. 70% - 3*(10.5.2014)