Reklama

Reklama

Kronika

  • Česko Kronika temna (více)
Trailer 1

Za Andrewem se do pokoje ráno dobývá opilý otec. Andrew mu říká, že si koupil kameru a odteď bude všechno natáčet. Pak jde za matkou, která je těžce nemocná a leží v posteli. Tu také natáčí. Pak jede s bratrancem Mattem do školy. Natáčí úplně všechno. Jeho kamarád filozofuje. Ve škole ho všichni šikanují. Andrew jede večer s kamarády na maturitní party. Tam se seznámí s dívkou Casey, která tady natáčí video pro svůj blog. Pak se s ním jeden mladík popere, a on jde ven. Přijde za ním Steve a chce, aby něco natočil. S Mattem se procházeli a prý našli divnou věc. Společně jdou do lesa, kde našli díru, ve které něco bublá. Steve do díry skočí a Matt jde za ním. Andrew musí také za nimi, i když se mu nechce. Dole je jakýsi sliz nebo bahno a jeskyně s modře světélkující hmotou, která najednou začne měnit barvy. Vtom se zablýskne a všechno zmizí. Je tma.... Matt, Andrew a Steve jsou na zahradě a hází po sobě míčky. Matt necítí bolest, Steve dokáže manipulovat s předměty na dálku a Andrew dokáže zastavit hozený míček v letu. I ostatní mají najednou nadpřirozené schopnosti – dokážou ovládat předměty tak, aby létaly. Snaží se přijít na to, čím to je, a jdou se podívat na místo, kde našli jeskyni. Díra je ale zasypaná a strážce parku je odtud vyhodí s tím, že uzavírají oblast kvůli sesuvům půdy. Kluci zkoušejí, co všechno jim teď jde – házet žabky do vody bez použití rukou, na dálku foukat na listí, aby zvedlo děvčatům sukně, ujíždět v obchodním centru s nákupními vozíky apod. Pak se jim to ale začne vymykat... (TV Prima)

(více)

Videa (5)

Trailer 1

Recenze (946)

Jara.Cimrman.jr 

všechny recenze uživatele

Ani ve svých fantaziích nesním o tom, že budu jednou létat, házet po bližních svých policejními vozidly či demolovat město svými představami, takže zcela jistě nejsem cílovým divákem pro tento snímek. Navíc ruční kamera poletující kolem dění docela dráždila v pouzdře můj kolt, takže vše muselo zachránit bezstarostné využívání superschopností pro vlastní přízemní pobavení, přičemž jsem se naprosto přízemně pobavil. To předtím mne jenom štvalo a to potom spolehlivě nudilo. ()

BadoXXII 

všechny recenze uživatele

Veľká škoda, že je film ku koncu až príliš uponáhľaný, skratkovitý a dialógy miestami drhnú. Klasika sa z toho nestane ani náhodou, ale aj napriek tomu je mi Kronika sympatická. Ako vztýčený prostredník všetkým drahým superhrdinským filmom. Ide to aj za menej prachov a to náramne šikovne. Efekty veľmi slušné, neznáme herecké tváre a dobré nápady (námet filmu o nájdení superschopností ako z chlapčenským vlchkých snov). Viac podobných ,,malých,, filmov. ()

Reklama

LIVINGDEAD 

všechny recenze uživatele

Pro mne byl film Chronicle velkým zklamáním. Jen jsem si pustil film a už jsem nadával. Zase nějaké pako natáčelo film ve stylu amatérské kamery. Jak já tyto filmy nenávidím! A obsah? O vypatlaných puberťácích, kteří lítají jako supermani. A hlavní postava? Přenáší auta, autobusy, létá jako letadlo, mlátí taťku, mlátí borce a matku nechá chcípnout! ()

Pepinec 

všechny recenze uživatele

Do sálu jsem vlezl nepřipraven a během úvodních minut se několikrát díval do programu, jestli jsem náhodou ve spleti poutačů na chodbě nezabloudil jinam. No a odcházel jsem s otevřenou hubou, protože nějaký šestadvacetiletý floutek z Kalifornie zahodil surfovací prkno a naservíroval mi fikci jako střiženou z Věřte, nevěřte. ()

-bad-mad-wolf- 

všechny recenze uživatele

Vcelku neotřelé užití found footage formy, vcelku inteligentní myšlenkový podklad. Dohromady mě nenapadá skoro nic, co bych Kronice vytkl, jelikož byla patrně cílená na mladší publikum a jako taková je se svým poselstvím více než ucházející. Ploché zpracování, nerozvinutí nápadu a předvídatelná linie přerodu na záporáka ovšem těžko zanechá dlouhodobější dojmy, pouze v kraťounké stopáži ukáže něco efektních triků a skončí přesně tak, jak se dá od poloviny čekat. ()

Galerie (44)

Zajímavosti (19)

  • Trik se zmačkáním auta byl proveden pomocí hydraulických pump za 20 tisíc liber, které nasávali kusy železa. (Shley)
  • Natáčelo se osmáct týdnů od května do srpna 2011, z finančních důvodů převážně v jihoafrickém Kapském Městě a kanadském Vancouveru. Kvůli natáčení v JAR si museli filmaři nechat přivézt klasická auta s levostranným řízením. Film se odehrává v USA, jenže v Jižní Africe se podobně jako ve Velké Británii jezdí vlevo a auta mají volant vpravo. (curfew77)
  • Předlohou filmu je kniha „Chronicle“, již napsali Josh Trank a Max Landis. Maxe Landise poté společnost Fox najala, aby napsal pokračování. (chelseaman22)

Související novinky

Kronika se dočká sequelu

Kronika se dočká sequelu

06.08.2021

Kronika, povedené found-footage sci-fi drama režiséra Joshe Tranka z roku 2012, se dočká oficiálního pokračování. Snímek, v němž si zahráli Dane DeHaan nebo Michael B. Jordan, vyprávěl o skupince… (více)

Smrtonosná past nebude, Disney šlape na brzdu

Smrtonosná past nebude, Disney šlape na brzdu

12.08.2019

Mohli jsme to předpokládat, teprve minulý týden se to však stalo oficiální. Po propadácích typu X-Men: Dark Phoenix se studio Disney rozhodlo zaříznout drtivou většinu chystaných snímků od studia… (více)

Boba Fett vlastní film nedostane

Boba Fett vlastní film nedostane

29.10.2018

Boba Fett byl ve vývoji dlouhé roky, původně byl k projektu najat režisér Kroniky Josh Trank, po jeho fiasku u Fantastické čtyřky byl však potichu odejit, a na jeho místo časem nastoupil James… (více)

Z Hardyho bude Al Capone

Z Hardyho bude Al Capone

25.03.2018

V roce 2012 byl Josh Trank nadějným režisérem, o něhož se po chválené Kronice začala prát velká studia. U 20th Century Fox mu svěřili reboot Fantastické čtyřky a v Lucasfilmu sólovku Boba Fetta,… (více)

Reklama

Reklama