Reklama

Reklama

Kronika

  • Česko Kronika temna (více)
Trailer 1

Za Andrewem se do pokoje ráno dobývá opilý otec. Andrew mu říká, že si koupil kameru a odteď bude všechno natáčet. Pak jde za matkou, která je těžce nemocná a leží v posteli. Tu také natáčí. Pak jede s bratrancem Mattem do školy. Natáčí úplně všechno. Jeho kamarád filozofuje. Ve škole ho všichni šikanují. Andrew jede večer s kamarády na maturitní party. Tam se seznámí s dívkou Casey, která tady natáčí video pro svůj blog. Pak se s ním jeden mladík popere, a on jde ven. Přijde za ním Steve a chce, aby něco natočil. S Mattem se procházeli a prý našli divnou věc. Společně jdou do lesa, kde našli díru, ve které něco bublá. Steve do díry skočí a Matt jde za ním. Andrew musí také za nimi, i když se mu nechce. Dole je jakýsi sliz nebo bahno a jeskyně s modře světélkující hmotou, která najednou začne měnit barvy. Vtom se zablýskne a všechno zmizí. Je tma.... Matt, Andrew a Steve jsou na zahradě a hází po sobě míčky. Matt necítí bolest, Steve dokáže manipulovat s předměty na dálku a Andrew dokáže zastavit hozený míček v letu. I ostatní mají najednou nadpřirozené schopnosti – dokážou ovládat předměty tak, aby létaly. Snaží se přijít na to, čím to je, a jdou se podívat na místo, kde našli jeskyni. Díra je ale zasypaná a strážce parku je odtud vyhodí s tím, že uzavírají oblast kvůli sesuvům půdy. Kluci zkoušejí, co všechno jim teď jde – házet žabky do vody bez použití rukou, na dálku foukat na listí, aby zvedlo děvčatům sukně, ujíždět v obchodním centru s nákupními vozíky apod. Pak se jim to ale začne vymykat... (TV Prima)

(více)

Videa (5)

Trailer 1

Recenze (946)

darkrobyk 

všechny recenze uživatele

V úvodních minutách jsem si říkal, že tu ručku fakt dlouho nevydržím. Proč proboha nemůžou točit filmy normálně, klasicky. Pak si není třeba vypomáhat zoufalou blogerkou, aby film neztrácel souvislost. Postupně jsem ale přišel filmu na chuť a pohlcení temnou silou se mi líbilo. Dej člověku moc a uvidíš, co to s ním udělá! Tyhle příběhy je třeba točit stále dokola, jelikož lidi jsou stále nepoučitelní. Kupodivu i triková stránka je vydařená a k filmu odpovídající. Asi nejsilnějším momentem bylo první použití síly - smetení auta ze silnice do lesa. Jen na okraj - kdyby mě takhle někdo pořád natáčel, rozbiju mu hubu taky.... ()

Shakers 

všechny recenze uživatele

Tak som sa dostal k tomu aj ja. Škoda tej nevýraznej nudnej a miestami zaujímavej prvej polovice. Slušné herecké obsadenie a predovšetkým perfektná réžia. Najväčšie mínus celého filmu je že ten film nemá príbeh a miestami nemá čím zaujať. Inak fajn nápad s tou kamerou. Aspoň im to ušetrilo rozpočet a pôsobí to reálnejším dojmom. 70% - 3* ()

Reklama

Zeck 

všechny recenze uživatele

NE! Další film, ve kterém má kdejaký debil speciální schopnosti ala 564 848 variant jiných komiksových "hrdinů". Co psát, příběh stojí zase za hovno, nedá se na něj dívat a je to další fádní pohádka pro imbecily. Další shit patřící šprtům a jejich subkultuře debilních nerdů s komiksem pod postelí, kteří by místo masturbování nad Wonder Woman, měli raději vyrazit do města, sbalit zatoulaného psa a konečně si zašukat. Zde se sice tvůrci snažili zaostřit i na fanoušky sci-fi, kdy hrdinové nelítají ve vzduchu díky rozlitému odpadu z atomového odpadu, ale rovnou jim dá schopnosti svítící ripleyová v podzemí. Tím ale veškeré odlišnosti od klasického komisku končí a nastává zcela předvidatelný scénář, ve kterém chybí jen ten trapný elasťákový převlek s nápisem "Č"... 40% ()

Spooner 

všechny recenze uživatele

Hodně fajn film, ve kterým je found footage formát konečně použit taky k něčemu jinému, než jen lacinému strašení pomocí zabouchávání dveří. Příběhově je to hodně fajn, ústřední trio je výborně napsané a zahrané a chvilkama jsem si řikal, že podobný kraviny bych s těma schopnostma dělal taky. Celej ten formát je tady navíc použitej velmi chytře a celý děj sledujeme hned z několika kamer a celkově ta kamera působí (také díky vychytávkám jednoho z hrdinů) mnohem filmověji než bratříčci ze stejného ražení. Jenom na výborném destruktivním konci se limity tohoto pojetí docela projevují a bylo mi docela líto, že to není nasnímáno "normálně". I tak ale na mě konec na zapůsobil, stejně jako celý film, který díky svěží a nápadité režii, dodává celému found footage konceptu trochu svěžího větru. 80% ()

LIVINGDEAD 

všechny recenze uživatele

Pro mne byl film Chronicle velkým zklamáním. Jen jsem si pustil film a už jsem nadával. Zase nějaké pako natáčelo film ve stylu amatérské kamery. Jak já tyto filmy nenávidím! A obsah? O vypatlaných puberťácích, kteří lítají jako supermani. A hlavní postava? Přenáší auta, autobusy, létá jako letadlo, mlátí taťku, mlátí borce a matku nechá chcípnout! ()

Galerie (44)

Zajímavosti (19)

  • Film využil hned několik netradičních marketingových strategií. V rámci propagace například jeho tvůrci šířili virální videa zachycující "letající" lidi, divácí zvědaví na trailer si pak pro změnu mohli do smartphonů stáhnout exkluzivní záběry pomocí čtečky QR-kódu, který se objevil na obrazovce během zápasu playoff ligy amerického fotbalu. (curfew77)
  • Snímek měl světovou premiéru 1. 2. 2012 ve Velké Británii. V USA odstartoval do kin o dva dny později během víkendu, který je nazýván "Super Bowl weekend" kvůli mimořádně sledovanému televiznímu finále ligy amerického fotbalu. Kronika se stala filmem s historicky čtvrtým nejlepším startem ze všech snímků, které měly v tomto termínu premiéru. Během prvních dvou dnů vydělal 22 milionů amerických dolaarů, což výrazně předčilo očekávání studia, které počítalo se zhruba osmi miliony. (curfew77)
  • Režisér sa snažil, aby sa herci aktívne zúčastňovali všetkých svojich scén, teda aj kaskadérskych kúskov. (Greenpeacak)

Související novinky

Kronika se dočká sequelu

Kronika se dočká sequelu

06.08.2021

Kronika, povedené found-footage sci-fi drama režiséra Joshe Tranka z roku 2012, se dočká oficiálního pokračování. Snímek, v němž si zahráli Dane DeHaan nebo Michael B. Jordan, vyprávěl o skupince… (více)

Smrtonosná past nebude, Disney šlape na brzdu

Smrtonosná past nebude, Disney šlape na brzdu

12.08.2019

Mohli jsme to předpokládat, teprve minulý týden se to však stalo oficiální. Po propadácích typu X-Men: Dark Phoenix se studio Disney rozhodlo zaříznout drtivou většinu chystaných snímků od studia… (více)

Boba Fett vlastní film nedostane

Boba Fett vlastní film nedostane

29.10.2018

Boba Fett byl ve vývoji dlouhé roky, původně byl k projektu najat režisér Kroniky Josh Trank, po jeho fiasku u Fantastické čtyřky byl však potichu odejit, a na jeho místo časem nastoupil James… (více)

Z Hardyho bude Al Capone

Z Hardyho bude Al Capone

25.03.2018

V roce 2012 byl Josh Trank nadějným režisérem, o něhož se po chválené Kronice začala prát velká studia. U 20th Century Fox mu svěřili reboot Fantastické čtyřky a v Lucasfilmu sólovku Boba Fetta,… (více)

Reklama

Reklama