poster

Kronika

 • Česko

  Kronika temna

 • USA

  Chronicle

 • Slovensko

  Kronika

 • Velká Británie

  Chronicle

Drama / Sci-Fi / Thriller / Mysteriózní / Akční

USA, 2012, 81 min (Director's cut: 89 min)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • T2
  ****

  Rozpočet $12miliónovTržby USA $64,575,175Tržby Celosvetovo $127,075,175Tržby za predaj Blu-ray v USA $6,995,120 //počet predaných kusov 258,599Tržby za predaj DVD v USA $7,793,896 //počet predaných kusov 436,266║ Šikovné spracovanie, z účelovou kamerou, ktorá náš krásne vtiahne do deja(pripomenulo Cloverfield), za ten rozpočet maximálne účelové a dáva to jesne na frak predraženým $200miliónovým blockbastrom. Trikovo to ani na chvíľu nezaváha, nič nepôsobí laxne, akcia a lietanie dravé, neznámi herci to slušne uhrajú pod zručnou réžiou, milé prekvapenie. /80%/(3.6.2012)

 • Superpero
  ****

  Dost to odsejpá. Vysvětlováním se nikdo nezdržuje, což je dobře a rovnou se jde do akce. Klidně to mohlo být natočené normálně, ten pohled z "reálných" kamer tomu kolikrát na autentičnosti spíše ubírá. Ty jejich schopnosti jsou velice sympatické a rozhodně bych nepohrdnul. No a to finální inferno je na takhle nízkorozpočtový film fakt parádní,(26.5.2012)

 • novoten
  *****

  Už když jsem si překvapeně užíval veřejně nenáviděný restart Fantastické čtyřky, tušil jsem, že mi tenhle režisér bude stát za bližší zkoumání a Kronika to potvrzuje mnohonásobně. Nejde ale jen o Trankovu zásluhu. Landisův scénář v sobě totiž snoubí idealismus a zároveň revoltující neústupnost, které člověku nikdy nejsou tak blízké, jako když je mu pozdních -náct. Když se navíc staví na hlavu i všechna obvyklá klišé hrdinova zrodu a DeHaan potvrzuje, že jeho výraz je na současné scéně opravdu nezaměnitelný, stačí doplnit právě už jen koření v podobě Trankovy dravé režie. Posledních dvacet minut mě neustále nutilo žasnout nad tím, jak se tyhle výjevy povedlo natočit za hubičku a zároveň jsem jen ztěžka krotil šíleně zrychlený tlukot srdce.(4.1.2017)

 • playboxguest
  ***

  Super schopnosti jsou vážně super, pokavaď se nedostanou do žil zakomplexovanýmu trapáčkovi, kterej se svých sil rozhodne využít k šíření agrese na nevinných. Takovej malej Hulk, jen nezelenavej. A takovej jinej, civilnější, pohled na supersilovou strunu. Nápad za čtyři hvězdy, přehnané finále to ale společně se zbytečným rozprávěním o rodinných problémech malinko sráží. Přesto jsem byla velice příjemně překvapena a chvilkama jsem to superhrdinský laškování těm zmetkům záviděla víc, než závidím komiksovým celebritám. A ta kamera? Máme tu nový trend, jedou v něm horory (Paranormal activity), komedie (Jeff who lives at home, Project X) a teď i sci-fi dramata... Tady to ale chvilkama ztrácelo dech, páč co si budeme povídat, nejdenou mi tady haprovala uvěřitelnost v tom, že by hoši nechávali kameru zapnutou i ve vypjatých situacích (záchrana po bouračce, finále...). 70%(12.7.2012)

 • choze
  ***

  Found footage kronika o tom, jak novodobá Carrie k superschopnostem přišla (zdravíme létajícího Čestmíra a Meteor Mana a jejich šutráky), chviličku se díky nim vyhřívala na slunci středoškolské popularity a když sluníčko zašlo, rozpoutala peklo. Má to pár sympatických nápadů (hlavně levitování kamery) a slušné triky, ale celkově je to předvídatelné, tu a tam nedořečené (původ šutru nebo kdo vlastně nakonec kroniku z různých matrošů sestavil) nebo nelogické (získáte superschopnosti, ale až po pár týdnech vás poprvé napadne, že byste jimi mohli zachránit svou umírající matku) a i při té velmi skromné stopáži mírně uondané. Každopádně superhrdinské storky tím po VYVOLENÉM a TEMNÉM RYTÍŘI dostávají další koňskou dávku realismu.(22.2.2012)

 • - Režisér sa snažil, aby sa herci aktívne zúčastňovali všetkých svojich scén, teda aj kaskadérskych kúskov. (Greenpeacak)

 • - Nápad na natočenie filmu dostal režisér, keď sedel v lietadle a pozoroval cez okno oblaky. (Greenpeacak)

 • - Rozpočet filmu bol iba 12 miliónov amerických dolárov a ide o tzv. „found footage“ film. (Ownerko)