Fracture (TV film)

• Francie

Fracture

Fraktúra

Francie, 2010, 114 min

Komentáře uživatelů k TV filmu (2)

Ďalší film z rady sociálnych drám, odohrávajúcich sa v škole. Keďže sme vo Francúzsku, je jasné, že sa bude riešiť otázka menšín, nastanú tvrdé konfrontácie a proste bude dusno. Určite si ihneď vybavíte Medzi stenami, s ktorými má Fraktúra mnoho spoločné. Sledujeme akúsi mozaiku rôznych osudov, ktoré sa vzájomne prepletajú proste preto, lebo títo ľudia žijú pokope. Lenže rozdiel s podobne ladenými filmami je v tom, že pokiaľ riešime viacero zápletiek a podzápletiek, tak tie sú prestrihávané takým štýlom, až máte pocit, že sa skáče z filmu do filmu. Každá zápletka by vydala na poriadny celovečerák a tým pádom žiadna nie je poriadne rozvedená. Chvíľami sledujeme problémového študenta a čakáme, ako to s ním skončí, lenže vzápätí je strih na inú zápletku na niekoľko desiatok minút a na tú prvú pomaly aj zabudneme, aby nakoniec bola odbitá jednou vetou. Dramaturgicky nevyvážené, ale inak hodnotné dielo s dobrými hereckými výkonmi. Ale pozor, pokiaľ nemáte nervy počúvať dve hodiny v kuse, ako po sebe ľudia neustále vrieskajú, filmu sa radšej vyhnite.(7.2.2015)

• Martin741

nudna socialna drama o obycajnych ludoch. O vseobecnom prehlade /prezident a politika, vlada.../moze divak len snivat. Obycajni ludia su doleziti, ale vseobecny prehlad vytvaraju prezidenti, premieri a vlady. Tu po nom niet ani chyru. 20 %(8.2.2015)