Olympijský vítěz v zápase Mark Schultz (Channing Tatum) žije v chudobě a zapomnění ve Wisconsinu. Nečekaně se mu dostane pozvání od bohatého dědice Johna du Ponta (Steve Carell), aby se nastěhoval do jeho okázalého sídla, kde má sestavit a trénovat zápasnický tým pro olympiádu v Soulu v roce 1988. Schultz, který touží vykročit ze stínu svého slavného staršího bratra Davea (Mark Ruffalo), vyhlášeného zápasnického trenéra a taktéž držitele zlaté medaile. Du Pont, jenž se snaží získat respekt svých vrstevníků a zapůsobit na svou odmítavou matku (Vanessa Redgrave), se s ohledem na své rozsáhlé finanční prostředky a špičkové technické vybavení, které má na farmě Foxcatcher k dispozici, staví do pozice hlavního trenéra celého týmu. Jak Mark svého mecenáše stále silněji začíná vnímat coby otcovskou postavu, mění se i vztah mezi nimi. Du Pontova nevypočitatelná povaha a psychologické hrátky ale začínají velmi výrazně nahlodávat Markovo již tak nejisté sebevědomí a negativně ovlivňovat výkony, které je schopen na žíněnce podávat. Když začne du Pont upřednostňovat jeho bratra Davea – který má autoritu i sebevědomí, jež Mark i du Pont postrádají – je celé trio na cestě vstříc tragédii, kterou nikdo nedokázal předvídat. (Falcon)

Garch

Foxcatcher je síla. A nebýt koronového (Za)bijáku Kamila Fily, vůbec jsem o něm nevěděl. Výborný scénář, z velké části popisuje skutečné osudy. Nevím, jak by to mohlo být ještě lépe zahráno a natočeno. PS: Z du Ponta jdou nepříjemné vibrace od první minuty. ()

Wancohoff

Carell vyborny, ale to bolo asi jedine plus na inak uplne obycajnom , natahovanom, a pre mna wrestlingom nezaujimavom filme.bez emocii ... 50% ()

sedlo03

Hodně průměrné. Nemělo to žádný silný moment nebo originální příběh a i když herci předvedli skvělé výkony, bylo to tak odtažité, že jsem se přistihl dívat se na hodiny. ()

Nolanofil

Na Foxcatchera som sa z pomedzi ,,potencionálnych Oscarových adeptov" tešil asi najviac. Preto je výsledok pre mňa viac ako sklamaním. Nuda a šeď, sem tam niečo zaujímavé, ale inak nuda šeď. ()

Hepy13

Nápis z obalu DVD ''Masterpiece'' mě znovu v posledních letech utvrdil v tom, že (až na vyjímky jako např. Warrior, Rivalové) amíci tam fláknou cokoliv jen aby se to dobře prodávalo. Kdyby film pojednával třeba o skupině lovců, co se budou připravovat na olympiádu ve střelbě na hliňené holubi. Ve volném čase budou lovit lišky a zvěř v lesích, asi bych se bavil víc. Alespoň že psychologický profil Steva Carrela stojí za malou pozornost. Jeho postava je nejlepší z celého filmu. Vnitřně na vás působí tak, že i když by do vás sypal tisíce přeškrtnutých esíček. Stejně by jste mu tu kulku do hlavy napálily, třeba už jen za to jak blbě čumí. ()

theSaint

Za Carella přidávám čtvrtou hvězdu. Kvalitní podívaná, která svým tempem někoho může velmi nudit a někomu velmi imponovat. Já se řadím k druhé polovině i když to bylo o prsa. ()

Košoun

Pokud bych měl vybrat jeden filmový žánr, který mě naprosto míjí, bylo by to "sportovní drama". Cíleně se takovým filmům vyhýbám, protože sport mi nic neříká, ale u Foxcatchera jsem udělal výjimku především kvůli hereckému obsazení a Oscarovým nominacím. A právě herecké výkony jsou to, co u filmu hodnotím 3*. Jedna pro Channinga (nevím jestli je dobře obsazený neherec nebo geniální herec hrající s minimalistickým rejstříkem), jedna pro standardně dobrého Ruffala a poslední pro naprosto geniálního a úchylného Carella, který by si možná zasloužil i dvě a Oscarová nominace je zcela zasloužená. Za sebe musím konstatovat, že jsem rád, že se film nezaměřil na sportovní kariéry, ale spíše na jednotlivé postavy a jejich charaktery, které jsou vykresleny a zahrány velice dobře. To je ale pro mě vše, film by klidně mohl mít o půl hodiny méně. Pochválit ještě musím syrovou hudbu, která dobře doplňuje atmosféru. Pokud jste fanoušci sportu/wrestlingu, přihoďte si jednu hvězdičku. Nemůžu říct, že bych zhlédnutí litoval, ale jednou stačilo. ()

frolish

Foxcatcher je o zapaseni v hlavach hlavnych protagonistov, nie o tom v telocvicni. Nie je to film o sporte, ale ponura a drsna psychologicka drama, ktora casto nema chut ist divakovi naproti. Neporovnatelna napr. s mainstreamovym Warriorom, kazdy film hra na uplne ine husle, tak svojou podstatou, ako aj prevedenim. Klucom uspechu je tu herecky brilantne ustredne trio - od Ruffala som to cakal, ale Carrell a Tatum (ktoreho som doteraz zrejme nepravom odpisoval) ma velmi prekvapili. K tomu vynikajuca rezia, kamera a silny ustredny hudobny motiv. Nevyslovene pocity a vzdialenost divaka od viru myslienok v hlavach hrdinov je jednym z taziskovych a celkovo rozhodne pozitivnych prvkov filmu, dodavajucich mu svoju tvar. No neviem sa zbavit pocitu, ze ak by Tatumovej premene uprostred snimku tvorcovia venovali viac casu a neskocili priamo do hotovej situacie (pre mna jedina vyraznejsia vada filmu) a miestami vyraznejsie naznacili situacie v pozadi jeho postavy (neustaly nedostatok penazi, neprijatie spolocnostou), tak druha polovica by posobila uveritelnejsie a vygradovala omnoho silnejsie. Prva hodina je totizto dokonala a mala ma v hrsti, no v zavere sa bohuzial nejaka vyrazna katarzia nekonala. Silne 4. ()

Dr.Manhattan

Skvelá réžia. Výborná atmosféra. Channing bol tiež fajn :) „Tru story“ som pred tým nepoznal, takže mi celý film vŕtalo v hlave čo je to ten John du Pont zač. Prvý dojem dobrý, no postupne mi dochádzalo že normálny nebude. Neskôr už som len čakal kedy mu "prepne"... bolo mi jasné že to nedopadne dobre. Pred výstrelom som doslova nedýchal a pri výstrele ma „myklo“ ...čo sa mi v živote nestalo. Naozaj silný snímok. PS.: Úžasnou atmosférou pripomenulo Davida Finchera. ()

Matli

V podstatě skutečný příběh o ničem s docela překvapivým twistem na konci. Hvězdičku navíc si zaslouží výborný výkon Tatuma a Carella, konečně je vidět, že to jsou herci na úrovni. 52% ()

reban

Foxkačer...spíš dvě a půl hodiny nudy z Ostravy(to jest tam, odkud chodí ti černí sněhuláci). Channingovo speciální herecké umění spočívající v opravdu drsňáckém zatínáním čelistí, bylo tahounem veledíla. Bohužel. A jelikož snad jedinou nudnější činností než koukat na tenhle majstrpýz je poslouchat komentář k lecplaji na majnkampf, pardon majnkraft, budu se tomu věnovat po zbytek komentáře. Peace Takže nazdar lidi, holčičky i chlapečky, takže bych vás strašně rád přivítal u mojeho novýho lecpláje. V tomhle díle si nejspíš postavíme nějakej domeček. Ehm ten rámus co asi slyšíte je kombinace mojí mamky, naklepávající řízky a odpornej zvuk, kterej vydává můj novej mikrofon z Lidlu. Takže bych byl rád za odběr a ličík, abych mohl dostávat ty jutub monís. Takže teď asi vykraftíme dřevo. No..vyrobíme nějaký okna. Jej, já je rozbil. No nevadí pudu ještě nakopat písek. Vezmu lopat..NE MAMII NA VEČEŘI NEJDU A NEMLUV TEĎ NATÁČIM. No pardon. Tak okna máme, dům sice vypadá fakt hezky, ale nejspíš se mu budu věnovat dalších pět dílů. NE TATI JA FAKT NEMÁM HLAD, NE NEMLAŤ MĚ JÁ UŽ JDUUU. Tak ahoj příště a hlavně nezapomeňte, like a odběr. UŽ JDU TA.... ()

ink flo

verze č. 1 Představte si, že se sejde parta českých scénáristů a mají brainstorming na téma „jak udělat zajímavej film z co nejnudnějšího námětu“. Jeden z nich najednou vítězoslavně vyskočí a řekne: „už to mám, bude to o tom, že se Babiš rozhodne podporovat v tréningu zabržděnýho sportovce nějakýho obskurního gay sportu“. Ehm, no, tak zhruba o tomhle tento film je, akorát CZ vyměnte za US a Babiše za Du Ponta (nulový charisma, oblast kšeftů a pofiderní minulost mají stejnou). Režisér nám to fakt neulehčuje, protože oblíbit si rodinu Du Pontů by bylo asi stejný jako si oblíbit rodinu Bushů…no a Tatum je tu ještě retardovanější, než ve většině svých rolí, a to už je co říct. I přesto, že je to jeho brand, na kterým vybudoval kariéru (auto bez řidiče lehce řízlý downem). No a pak je tam ten sport…ehm, jo je to hrozně vzrušující pozorovat dva zpocený chlapy v obstarožních nasrávačkách, jak se omacávají a nalehávají na sebe. verze č. 2 Nevšední psychologické drama, odkrývající temné stránky lidské duše, ve kterém podává Tatum výkon svého života, šňupe kokain, nechá si udělat melír, který vzápětí oholí, opakovaně sám sebe bije do hlavy, rozbijí zrcadlo svou hlavou, přejídá se sladkostma a je nešťastný a zrazený. A ve kterém režisér neúprosně nastavuje pokřivené zrcadlo mocným, kteří se ukážou jako manipulativní, osamělí a bezmocní, pod vlivem své matky, latentně homosexuální a škaredí jako Vočko. "I don´t like to see you being low." ()

zahadum

Ak máte poriadne prepnutý mozog tak je problém...ak máte ale poriadne prepnutý mozog a k tomu ste zo super bohatej rodiny v USA tak majú všetci okolo problém. Tupá a dlhotrvajúca nuda ktorá sa kolíše a vlečie...všetci tam spia a chodia ako v konkurze na šimpanzov alebo žiadateľov o invalidný dôchodok. Dve hodiny sa vlečú ako smola a keď to skončilo zahodil som DVD na dno skrine kde bude odpočívať do konca galaxie. ()

BeranSon

Jestli bych se snažil natočit film, pro který bych chtěl trhnout Oskarovou sošku za nejlepší film, tak by vypadal přesně takto. První věcí by byla věta, která zazní hned při začátku: - PODLE SKUTEČNÉHO PŘÍBĚHU - a to už samo o sobě dělá své. Druhou věcí by byli dlouhé scény, nedoprovázené hudbou, které by byli stavěny na rozsáhlých dialozích. Tu třetí si nechám pro sebe, protože co když přeci jen přijde někdy šance tu zlatou sošku trhnout. =-D Nicméně... Foxcatcher je velmi zajímavý film a nebál bych se o něm diskutovat. Pyšní se velice, ale velice propracovanou psychologií postav. Právě v té se u každé jednotlivé postavy přikládá do kotle, až najednou všechno bouchne. Herci jsou skvělí, ale jednoznačně zde převyšuje skvostný Steve Carell , který to své postavy vložil kus sebe, byla radost a vlastně i strast se na něj koukat a je to můj horký favorit na Oskara za nejlepší herecký výkon v hlavní roli a mám prostě potuchu, že se mu to i podaří a když ano, tak rozhodně zaslouženě. To jak si zajímavý začátek získal mojí pozornost, roztahaný konec úplně pohřbil. Do 3/4 filmu jsem byl nadšený, jenže pak už tvůrci vaří z vody a je to jen jedna masivní, neustále a neustále do kola se omílající kaše a to je VELKÁ škoda! Krom toho ani příběh hlavního hrdiny mě nijak extra nezaujal, takže to dopadlo, tak jak to dopadlo. - 6/10 - ()

Rockerman

Pan du Pont je sebestředný, rozhýčkaný člověk, který nikdy neměl přátele, zato má peníze, za které si chce splnit svůj sen. Vybudovat tým zápasníků - volnostylařů, kteří by pro něj získávali tituly a medaile z mistrovství a olympiád.Tento chladný a neempatický muž manipuluje se svými svěřenci a pokládá je za své hračky. Jakmile se mu nějaká "hračka" omrzí nebo vyjádří svůj vlastní názor, přestává ho zajímat a zavrhuje ji. Takže ten šokující závěr je vlastně logickým vyústěním celého příběhu o jednom bohatém egoistovi. Nedá se říci, že by mě to moc nadchlo, je to takové rozpačité. Nicméně Steve Carell (skoro jsem ho nepoznal) by si "Amerického lva" určitě zasloužil. ()

figliar

Päť nominácii za Oskara, avšak ani jedna nepremenená v zlatú sošku. Nejedná sa o zlý film, pretože herci podali úctyhodné výkony, ale tak nie vždy je námet na film dobrá voľba. Takto to bolo aj v tomto prípade. Pokiaľ divák pozná mediálny príbeh ohľadom tohto prípadu, tak asi ani neni dôvod na tento film zájsť do kina. Od začiatku som vedel ako film skončí, čo podstatne v mojom prípade znížilo finálny dojem. Steve Carell sa do role vžil bravúrne, režisér si zrejme tiež zaslúži pochvalu, ale aj tak, na viac ako na 60% mi to nepripadá. ()

TOP filmy 2015 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

TOP filmy 2015 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

30.12.2015

Tatum rodičem na plný úvazek

Tatum rodičem na plný úvazek

01.06.2015

Channing Tatum se hodně drží akčních filmů a komedií, ve Vedlejších účincích nebo Honu na lišku ale předvedl, že zvládne i dramatickou roli. Kde se bude o oscarovou nominaci rvát příště? Jeho zájem… (více)

Filmy roku dle TOP uživatelů ČSFD.cz

Filmy roku dle TOP uživatelů ČSFD.cz