Olympijský vítěz v zápase Mark Schultz (Channing Tatum) žije v chudobě a zapomnění ve Wisconsinu. Nečekaně se mu dostane pozvání od bohatého dědice Johna du Ponta (Steve Carell), aby se nastěhoval do jeho okázalého sídla, kde má sestavit a trénovat zápasnický tým pro olympiádu v Soulu v roce 1988. Schultz, který touží vykročit ze stínu svého slavného staršího bratra Davea (Mark Ruffalo), vyhlášeného zápasnického trenéra a taktéž držitele zlaté medaile. Du Pont, jenž se snaží získat respekt svých vrstevníků a zapůsobit na svou odmítavou matku (Vanessa Redgrave), se s ohledem na své rozsáhlé finanční prostředky a špičkové technické vybavení, které má na farmě Foxcatcher k dispozici, staví do pozice hlavního trenéra celého týmu. Jak Mark svého mecenáše stále silněji začíná vnímat coby otcovskou postavu, mění se i vztah mezi nimi. Du Pontova nevypočitatelná povaha a psychologické hrátky ale začínají velmi výrazně nahlodávat Markovo již tak nejisté sebevědomí a negativně ovlivňovat výkony, které je schopen na žíněnce podávat. Když začne du Pont upřednostňovat jeho bratra Davea – který má autoritu i sebevědomí, jež Mark i du Pont postrádají – je celé trio na cestě vstříc tragédii, kterou nikdo nedokázal předvídat. (Falcon)

pumply

Nejnudnější film, co jsem za poslední dva roky viděla. Nikdo už mi nevrátí dvě hodiny mýho života. Ani Channing Tatum to nezachránil ... ()

RebeccaLynn

Příběh má velmi pomalé tempo, což ztěžuje vtáhnutí do děje, ale herci jsou fakt dobří - hlavně překvapí Steve Carrell (to byste do něj neřekli) - a vykreslení emocí nakonec funguje, takže navzdory pomalému tempu, kdy se toho objektivně moc neděje, nešlo od filmu odejít. Podruhé se na to dívat nebudu, ale za vidění to stojí. I kdyby jen kvůli výkonu Steva Carrella. ()

cartyci

Nedokázalo to naplniť môj filmoví apetít.Zápasenie až tak neobľubujem ale nebolo to zlé.Príbeh síce podľa skutočnej udalosti,avšak nedokázal ma upútať.Koniec to trochu zdramatizoval.Myslím však ,že mohol som stráviť dve hodiny sledovaním aj lepšieho filmu. ()

Ferguson

Tak na Steve Carella jsem koukal s otevřenou pusou. Kdo by to do agenta Smarta řekl. Film byl velice těžký. Bylo to klasické "americké umění" bez špetky pozitivismu. Nebýt Carella, tak bych asi šel s hvězdou dolu. ()

obyč.divák odpad!

Dlouho jsem se tak nenudil a neusínal u filmu,osud herců resp.postav mě byl uplně u zadnice a vůbec mě nezajímal. Tatum by měl hrát striptéry a prostoduché chlapce-to mu jde a Carell ....nikdy mě nebavil a tady mě dokonce iritoval natolik,že jsem se přichytil jak mu přeju nějakou bolestivou smrt. ()

Edwin44

Tohle byla ale ukecaná nuda, bezmála dvě hodiny se tomhle filmu nic neděje a když se konečně začne něco dít tak je konec a jsou titulky a samozřejmé osvětlení toho co ty reálné postavy v současnosti dělají atd. Upřímně vůbec netušim co bylo pozitivního na tomhle filmu, snad jediná věc a to Steve Carell v nekomediální roli, škoda že zrovna v takhle blbým filmu. No možná Ruffalo byl jediným plusem tohohle filmu jinak mě nic jinýho nenapadá. Tatum mě tím svých většně nasraným ksichtem lezl pěkně na nervy, stopáž filmu byla nekonečná a děj praktický nulový takhle bych to asi shrnul. ()

opicee5

Pro mě osobně těžké zklamání.Zápasy to jen opravdu olízlo.A dýchlo to na mě tím že spíše toužili opravdu po oscarech.Dlooouhé záběry o ničem podkreslenné hudbou a Steve až přehrával rekl bych.Škoda,tak slibné látky... ()

Herrydos

Přiznám se že Tatuma nemám rád a tak sem od filmu mnoho neočekával o to víc jsem byl překvapen. Příběh je skvěle napsané sportovní psychologické drama se zajímavou osudovostí které míří k nevyhnutelnému tragickému konci. Herci odvádějí kvalitní výkony všedně Tatuma což mě mile překvapilo. Takže pro mě milé překvapení které ne každého zaujme nebo bude bavit je to přeci jen i díky zpracování spíš pro náročnější diváky ale já se bavil .5* ()

ipar1

Z nudy a letargie ma ako tak prebrali výstrely ku koncu filmu. Tatum - rovnaký výraz v celom filme. Inak nuda, nezáživnosť, rozťahané ,,tempo". Tá jedna hviezda pre stylistov za namaskovanie Carella. Ani sám neviem, ako som to mohol dopozerať. ()

JerryPilsen

Dost pomalé,ale vyčerpávající.Ponurá amosféra podtržená koncem.Steve Carell velmi působivý až děsivý.Sportovní stránka perfektní,škoda těch temných podkresů. ()

Blackwolfik

Zbytecne dlouha stopaz. To za prve. Za dalsi mam rad sportovni zivotopisny filmy ktere jsou podle zkutecnych pribehu. Takze jsem se docela tesil. Hlavne protoze zapas a MMA mam rad. Nicmene pojeti a herecke vykony me zklamaly. Zbytecne dlouhe pasaze o nicem kde jsem se vylozene nudil. Mohlo byt vic ze zivota hlavne z detstvi bratru Schulzovych. A potom jeste z dob kdy Mark sel zapasit v pocatcich do UFC. ()

Dok

Obcas zdlouhava dejova linie, zaver uz byl v rytmu. Obe postavy Marka i Dava byly excelentne zahrany. :) ()

McGuffin

Hon na lišku, Foxcatcher není docela dost špatný příběh o sportu jako práci, ale vcelku dobrý příběh o hobby jako práci. Hlavní postavou není sportovec, i když to tak podle akcentu vypravěčů a scénáristů E. Max Frye a Dana Futtermana klamně vypadá. Tou je člověk s volným časem a koníčky. Který - protože k tomu má nezměrné zdroje - dokáže každý nový vyčerpat, dokončit, uzavřít ..., a musí hledat další. Člověk, jehož náplní života není peníze vydělat, ale utratit. Matka má stádo koní, on má stádo sportovců. Medaile matčiných koní patří matce, takže medaile synových sportovců patří synovi. A najde se pár dalších fórů, kterých na dvě hodiny ale zas tolik není. Přestože konec příběhu vyhlížíte fakt brzy, jsou ty momenty že života s nekonečnem peněz nakonec dost zábavné. Takže tak. https://www.macguffin.cz/ ()

peproch

Charakteristika: The film's plot is loosely based on the events surrounding multimillionaire E.I. du Pont family heir and wrestling enthusiast John du Pont's 1986 recruitment of two 1984 U.S. Olympic gold medalist wrestlers, Mark Schultz and his older brother David, to help coach U.S. wrestlers for participation in national, world, and Olympic competition, and the subsequent murder of David Schultz by du Pont in January 1996. Obsah:. Mark žije v ústraní, Dave má rodinu. John du Pont miliardář, podivín, podporovatel zápasu. Mark je prostý, Dave přemýšlivý a zásadový, John chce být vnímán jakotrenér. Film plný vyjednávání, hledání rolí a pozic Výroky citáty:  Hodnocení a postřehy: Foxcatcher – jméno Johnova střediska v Pensylvánii ()

TOP filmy 2015 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

TOP filmy 2015 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

30.12.2015

Tatum rodičem na plný úvazek

Tatum rodičem na plný úvazek

01.06.2015

Channing Tatum se hodně drží akčních filmů a komedií, ve Vedlejších účincích nebo Honu na lišku ale předvedl, že zvládne i dramatickou roli. Kde se bude o oscarovou nominaci rvát příště? Jeho zájem… (více)

Filmy roku dle TOP uživatelů ČSFD.cz

Filmy roku dle TOP uživatelů ČSFD.cz