Olympijský vítěz v zápase Mark Schultz (Channing Tatum) žije v chudobě a zapomnění ve Wisconsinu. Nečekaně se mu dostane pozvání od bohatého dědice Johna du Ponta (Steve Carell), aby se nastěhoval do jeho okázalého sídla, kde má sestavit a trénovat zápasnický tým pro olympiádu v Soulu v roce 1988. Schultz, který touží vykročit ze stínu svého slavného staršího bratra Davea (Mark Ruffalo), vyhlášeného zápasnického trenéra a taktéž držitele zlaté medaile. Du Pont, jenž se snaží získat respekt svých vrstevníků a zapůsobit na svou odmítavou matku (Vanessa Redgrave), se s ohledem na své rozsáhlé finanční prostředky a špičkové technické vybavení, které má na farmě Foxcatcher k dispozici, staví do pozice hlavního trenéra celého týmu. Jak Mark svého mecenáše stále silněji začíná vnímat coby otcovskou postavu, mění se i vztah mezi nimi. Du Pontova nevypočitatelná povaha a psychologické hrátky ale začínají velmi výrazně nahlodávat Markovo již tak nejisté sebevědomí a negativně ovlivňovat výkony, které je schopen na žíněnce podávat. Když začne du Pont upřednostňovat jeho bratra Davea – který má autoritu i sebevědomí, jež Mark i du Pont postrádají – je celé trio na cestě vstříc tragédii, kterou nikdo nedokázal předvídat. (Falcon)

..Lucas..

Moje očekávání byla vysoká a vyplnila se jen zčásti. Nejslabším článkem je příběh, který mi přijde takový odtažený. Steve a Channing jsou dobří, Mark předvádí svůj standard, jen nechápu jeho nominace. Neříkám, že by nehrál dobře, ale že by předvedl tak výborný výkon, to nevím. No a k 70 % dopomáhá i Vanessa Redgrave, kterou mám hodně rád. ()

Kaluž

Máme tady další kousek z řady tzv. pomalých komorních filmů, tentokrát s mírně netradičním obsazením. A já se potápím, děj se líně vláčí, hudba na pozadí vládne, nechávám se unášet minimalistickým herectvím, vychutnávám si jemné náznaky bravurní scenáristické invence, studuji pravidla nenápadné psychologické hry, v závěru mě z příjemné letargie vytrhává ledová sprcha a já dávám pět. A rezonuje to tam furt. A já vím proč a vám to neřeknu. Zjistěte si to sami. Bennett Miller je génius. ()

Philcze

Velmi dobré, ale možná jsem od Millera čekal i víc. Vystačí si s tichem místo hudby a minimalistickou kamerou a střihem, aby perfektně zachytil vývoj a psychologické rozpoložení všech postav. V závěru je ale onen "přerod" možná až moc náhlý a vzhledem k jeho reálným důvodům v průběhu filmu vlastně dost nenaznačený. Herecké trio je ale z říše snů - z Carrella jde pod tunou make-upu strach, zadumaný Tatum na sebe umí stáhnout pozornost i na omezeném hereckém prostoru a jako vždy důvěryhodný Ruffalo dokazuje, že mu to v podobných rolích jde zdaleka nejlépe. 80% ()

JohnMiller

Úprimne ? Žiadny zázrak som nečakal a ani nedostal. Channing Tatum je hromotĺk ktorý nevie hrať.. Môžu mu s úst tiecť sliny a môže pre mňa za mňa kričať aj o život, celý čas sa tu tváril dementne až mi to prekážalo. Nemám absolútne žiadny pocit, že by táto snímka priniesla do životopisnej športovej drámy ako žánru niečo nového. všetko som už videl niekde inde a lepšie.. Keď sa nad tým hlbšie zamyslím, tak tu bolo niečo originálne, boli sme ukrátený o koniec. Asi chcel tvorca skončiť originálne, tak to zastavil niekde v 3/4. 2,5* ()

runner85

Ono to tak asi muselo byť. Keď bol malý sa sním deti hrali iba preto, že ich podplácala jeho maminka. No a teraz, keď je už v stredných rokoch sa chce hrať opäť, no tak treba si zas dakoho kúpiť... no proste John du Debil bol magor a škoda, že to bratia nevedeli skôr.... ()

FilmFan24

75% výborné herecké výkony a psychologické hrátky za které by se Hitchcock nemusel stydět .Z velkým odstupem natočený příběh jako z antické tragédie, který se skutečně stal. Kamera sleduje tak nějak ledabyle dění okolo olympionika Marka Schultze, kterému jeden telefonát změní život...Není všechno zlato co se třpytí! ()

gegina31

Tak tohle patří k těm životopisným filmům, u kterých zíváte. Většinou filmy "podle " nehodnotím nízko, ale u tohoto filmu jsem si říkala, že když je to tak nudný, proč o tom vůbec točí? Celý film jsem byla rozhodnutá dát 2hvězdy, ale posledních 10 minut mě celkem dostalo, takže jsem přidala ještě jednu. Konečně jsem pochopila proč ten film natočili. Stojí to za vidění, ale nic od toho nečekejte. Hodně mě překvapily masky. Carella bych nepoznala, u Ruffala jsem se musela ujistit a Channing byl taky jaksi oteklý. Takže si myslím, že se snažili hodně přiblížit realitě, jinak by asi nevypadali tak jinak. Celkově si myslím, že kdyby na tom pracoval jiný režisér, že by to dopadlo líp. Minimálně někdo mohl zkrátit ty nekonečné pauzy při mluvení. ()

L_O_U_S

Líbilo se mi to. Od začátku je patrná naprosta nezdravost dynamiky mezi Du Pontem a Schultzem, dvěma frustrovanými jedinci. Někdo kdysi řekl, že v mercedesu se brečí líp než ve škodovce, ale pro lidi jako Du Pont není vykoupení ani v bohatství a kupování si důležitosti. (1 145.) ()

salalala

Typicky millerovské drama je naprosto brilantní a má hodně blízko k pozdějším dílům Davida Finchera. I Bennett Miller v něm záměrně šetří emocemi, které zcela potlačuje, aby na konci došlo k něčemu, co je naprosto nečekané a šokující, o to víc ale působivé. Vše vypráví v hodně pomalém tempu, v němž vytváří čím dál víc houstnoucí atmosféru, která je s příchodem Davea na farmu hodně nepříjemná a napětí mezi postavami je ve filmu cítit až geniálně. K cílenému efektu pomáhá jednak naprosto minimalistická hudba, především ale vynikající výkony ústřední trojice - Tatum hraje opravdu výborně, nepřehrává a některé vyhrocené scény zvládá s přehledem, podobně je na tom vlastně Ruffalo, po němž se chce jen to, aby byl civilní a nestrhával na sebe veškerou pozornost, což se mu daří, největším trumfem je ale Carrell, který člověka, který nedává najevo jakékoli emoce a je těžké se v něm vyznat, ztvárnil dokonale a mrazivě, po jindy bláznivém komikovi není ani stopa. Všechno dohromady dává zajímavý celek, jemuž škodí snad jen přehnaná délka a také to, že závěrečná scéna není datovaná, protože může působit tak, jako by se stala bezprostředně po skončení olympijských her. Foxcatcher je hodně nenápadné, ale dost působivé drama, které ve druhém plánu může trošku podhalit to, proč chtějí být mnozí miliardáři spojováni se sportem. 85% ()

Dont

Poctivá depresárna s tématem zápasení, jednoho z těch sportů, který šel tak nějak vždycky mimo mě. Řemeslně dobrá práce, slušná retro atmosféra, herecky taky vynikající (Steve Carell, Mark Ruffalo), ale znova to nedám a ani mě to neláká. Proto "jen" tři, i když by film kvalitou provedení mohl aspirovat na čtyři. ()

evanka

Z filmu na první pohled čiší atmosféra beznaděje, zoufalství, marnosti a dusno by se dalo krájet a všechno vypadá tak šedě. Všechny emoce jsou schovaná pod povrchem a jen se čeká, kdy to všechno praskne a dostane se konečně na povrch. Oba hrdinové se snaží zaplnit nějak svoje prázdné a smutné životy. Tupý zápasník Tatum, který nemá v životě nikoho blízkého než svého bratra a nic jiného na práci než se potit v tělocvičně. Nepříjemný a neoblíbený dědic Carrel, který skrze trénování zápasníků najde uplatnění pro své miliony a taky způsob, jak matce (marně) dokázat, že je k něčemu. Po setkání těchhle dvou je jasné, že to směřuje k něčemu tragickému. Kdo překousne tu beznaděj životů všech hrdinů, musí ocenit výkon Carrela i Tatuma a taky vystavění příběhu a režii. ()

PP66

Bohatý mecenáš du Pont s oidipovským komplexem bere pod svá křídla olympijské vítěze v zápase bratry Schultzovy. Mají mu dát pocit vůdcovství, otcovství, trenérství - takový malý nevyzpytatelný Hitler - který nikdy nezažil. Jeho sen všemohoucnosti se hroutí po smrti matky, po odchodu mladšího z bratrů a po dopracování oslavného dokumentu. To mecenáš neunáší a zastřelí staršího bratra, skutečného trenéra, před zraky jeho manželky... Psychologicky velmi dobře prokreslené postavy, filmu vévodí zejména Mark Ruffalo. ()

GILLWANDER

Komorná a ponurá dráma zasadená do zápasnického kruhu, kde si svoje argumenty vymieňajú raz brat s bratom, inokedy "zlatý tréner" s oboma bratmi naraz. Zápasnický bratia sa postupne od seba vzťahovo vzďalujú, čo vytvára príležitosti pre neokázalého trénera de Ponta si získať dôveru jedného z nich a neskôr aj druhého a hodiť takpovediac kameň osudu do stredu zápasnického kruhu. Každí má svoju rolu, do ktorej vkladá maximum, ak tak nebude čakajú ho následky, ak vloži do nej príliš veľa čaká ho hon na líšku.___ Herecky veľmi obstojný snímok ponorený do komorného šatu a pochmúrnych farieb prehry. Tréner je perfektný, postupne odkrýva svoju prehnilú "nedospelú" tvár a ukazuje sa v tŕnitom svetle irónie. Ruffalo a Tatum potrebný. Výkony oboch filmových bratov sú na skutočnej filmovej úrovni a značne podopierajú koncept. Dejovo možno plytké a pomalé, miestami nudné a predvídateľné. Režisérsky veľmi dobré, Bennett Miller nesklamal naopak, potvrdil svoj režisérsky rukopis s predošlého filmu Moneyball. Pre mňa o čosi slabší kandidát na post najlepšieho filmu, tento rok ich vyšlo pomenej no našli sa aj také čo stoja za pozretie. Foxcatcher stojí za pozretie... 60% ()

OG_Swifty

Poměrně melancholické drama o vzniku a (pravděpodobně i následujícím) pádu soukromého tréninkového střediska Foxcatcher, vztazích mezi třemi hlavními postavami a smutném konci staršího Schultze. Steve Carell je znám spíš jako komik a debil, ale v téhle roli dokázal zahrát vážnou roli psychicky labilního milionáře du Ponta velmi dobře. Stejně tak se mi líbil herecký výkon Marka Ruffala, jehož "zkušenosti" a "bratrství" působilo velmi uvěřitelně. Naopak Channing Tatum mě moc nepřesvědčil a přišel mi většinu filmu jako idiot. Jediným kloudným vysvětlením by bylo, kdyby ho du Pont někdy během uplynulé doby ošukal do zadku jako svojí děvku - to se pravděpodobně ale nestalo a tudíž jeho chování jsem moc nechápal. Přestože se jednalo o drama, ve filmu je i několik humorných scének (především s mentálem du Pontem), jinak mi to ale chvilkama přišlo moc natahovaný. Klidně by se tam někde dalo ubrat 15-30 minut a pořád by to byl dobrý film. Cca 75% a nutnost nálady na poměrně hůř stravitelný film. ()

maverick10

Divacky velmi uzavreny a chladny snimek o nejsmrdutejsim sportu na zinenkach. Bez zbytecnych slov s minimem gest a takrka jednou zahranou grimasou. Ovsem i pres toto vsechno, je tu jeden, ktery dodava vsemu tomuto tvar a emoce. Steve Carell v roli, ve ktere ho neznate. Plesouna by si zaslouzil. ()

BoredSeal

Pekelně dlouhý film, u kterého není občas úplně jasné, co má která scéna znamenat nebo o co vlastně jde. Když navíc uvážíte, že hodně fakt si autoři samoúčelně změnili, vaše otrávení nad promarněnýma dvěma hodinama života zesílí. Ano, celá trojice je herecky velmi slušná, což je u gumového obličeje Steve Carella obdivuhodné. Určitě by se to dalo odvyprávět mnohem svižněji a přímočařeji, protože o žádné umění tady nejde. ()

filmoid

Uklízel jsem u toho a jako rozhlasová hra to docela fungovalo... jinak úúúúúúúúúúúúúúúmornáááááááá nuda ()

Aljak

Napriek tomu, že som veľký športový fanúšik, zápasenie ma nikdy dostatočne nezaujalo, a tak už prvý predpoklad pre nadšenie z tohto filmu padá. Našťastie tento príbeh nebol len o zápasení, ale aj o vzájomných vzťahoch dvojice bratov, ktorí vybojovali na domácej olympiáde v LA zlaté medaile. Avšak základná zápletka prichádza až v teame Foxcatcher na pôde narcistického milionára, ktorý ma neustálu potrebu prezentovať sám seba ako oddaného filantropa. Z celej zápletky som mal skôr dojem akoby sa predomnou odohrávala akási pasívna dráma, ktorá rezonovala skôr vo vnútri hlavných postáv, hoci záver bol dosť krutý. Inak, ten 8-ročný skok (z 1988 do 1996), aby sa razom dostali k záverečnej scéne mi prišiel dosť náhly. Radšej mohli obetovať zopár nepodstatných scén a trochu sa povenovať tej 8-ročnej "diere". Na záver si zaslúžia pochopiteľne pochvalu všetci traja ústrední herci - Channing Tatum, Mark Ruffalo a Steve Carell zahrali parádne. Len škoda, že tento skutočný príbeh ma nijako podstatne neohúril. ()

M.i.k.e

jestli je důvod proč má smysl Foxcatchera vidět,pak jsou to jistě herecké výkony.Počínaje velmi dobrým Markem Ruffalem,lehce fyzicky pozměněným a neustále blbě čumcím Chaningem Tatumem a hlavně k nepoznaní změněným (jak fyzicky,tak hereckým projevem) Stevem Carellem.Ten mě svým výkonem překvapil zdaleka nejvíc a celý film si s přehledem krade pro sebe.Upřímně bych se nedivil,kdyby si došel pro zlatého plešouna.Bohužel výčet pozitiv tím končí,protože jinak je Foxcatcher spíš zklamáním.Hodně pomalu plynoucím a v mnoha ohledech spíš uspávajícím dramatem (nejen) o nepříliš atraktivním sportu,které divákovi nejde zrovna na ruku.Srovnání s Fincherovými filmy tu podle mě není na místě,protože u jeho filmů se mi ještě nikdy nechtělo spát a to se o Foxcatcherovi říct nedá.Za herce a silný závěr dám za 3,pachuť zklamání ovšem zůstává...60% ()

Martin741 odpad!

Reziser Bennett Myller /Moneyball/ natocil teda riadnu koninu. Ono ja k filmu chcem aj dejovu liniu, nielen pozerat sa na akesi uchylne zapasy, kde sa po sebe lepia dvaja chlapi + k tomu dementne rozhovory o hovne. Channing Tatum je podla mna priserny herec, nevie hrat, rovnako ako Steve Carell. Videl som tu aj Anthony Michael Halla /Blazniva Dovolena 1983/. Ale ten hrat nevie. Rozhovory su nepocuvatelne, herecke vykony mizerne, rezia je otrasna. Suhlasim s panom Velkomoznym Verbalom, ktory napisal : "typicka Oscarova velesracka". Zbytocne zabitych 134 min diviakovho zivota, fakt ako Ruky prec od tohto! 0 % ()

TOP filmy 2015 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

TOP filmy 2015 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

30.12.2015

Tatum rodičem na plný úvazek

Tatum rodičem na plný úvazek

01.06.2015

Channing Tatum se hodně drží akčních filmů a komedií, ve Vedlejších účincích nebo Honu na lišku ale předvedl, že zvládne i dramatickou roli. Kde se bude o oscarovou nominaci rvát příště? Jeho zájem… (více)

Filmy roku dle TOP uživatelů ČSFD.cz

Filmy roku dle TOP uživatelů ČSFD.cz