Olympijský vítěz v zápase Mark Schultz (Channing Tatum) žije v chudobě a zapomnění ve Wisconsinu. Nečekaně se mu dostane pozvání od bohatého dědice Johna du Ponta (Steve Carell), aby se nastěhoval do jeho okázalého sídla, kde má sestavit a trénovat zápasnický tým pro olympiádu v Soulu v roce 1988. Schultz, který touží vykročit ze stínu svého slavného staršího bratra Davea (Mark Ruffalo), vyhlášeného zápasnického trenéra a taktéž držitele zlaté medaile. Du Pont, jenž se snaží získat respekt svých vrstevníků a zapůsobit na svou odmítavou matku (Vanessa Redgrave), se s ohledem na své rozsáhlé finanční prostředky a špičkové technické vybavení, které má na farmě Foxcatcher k dispozici, staví do pozice hlavního trenéra celého týmu. Jak Mark svého mecenáše stále silněji začíná vnímat coby otcovskou postavu, mění se i vztah mezi nimi. Du Pontova nevypočitatelná povaha a psychologické hrátky ale začínají velmi výrazně nahlodávat Markovo již tak nejisté sebevědomí a negativně ovlivňovat výkony, které je schopen na žíněnce podávat. Když začne du Pont upřednostňovat jeho bratra Davea – který má autoritu i sebevědomí, jež Mark i du Pont postrádají – je celé trio na cestě vstříc tragédii, kterou nikdo nedokázal předvídat. (Falcon)

2CRAZY

Stevem Carellem skvěle zahraná role Johna du Ponta, a tíživá atmosféra z toho dělá víc než jen drama o zápasnících. Psychologie postav je tak promyšlená a věrohodná, že plně vyrovnává téma, které mě ani trochu nezajímá. Možná ještě ten anti-patriotismus. Tatum by si ovšem zasloužil méně prostoru. ()

Sakulnikov

No téma a minimalistické provedení s výborným Carellem bylo fajn, ale jinak se mi film vůbec nevryl do paměti. Chybělo nějaké zaujetí, ale to může být tou sportovní tématikou, ale přesto asi dobrý film, ale není výjimečný. ()

Spilif

No jak nesleduju co se kde o čem píše nebo co se chystá tohle mě svým způsobem překvapilo... Ta ponurá atmosféra která se vleče průběhem celého filmu je dost psycho ale vystihuje pro mě přesně to co měla. A ten film má díky tomu i dost osobitou atmosféru... Za herecké výkony bych neocenil jen pana Carella ale všechny hlavní protagonisty protože já jim to tak nějak všechno baštil. Na začátku mě zaháčkovali a pečlivě si mě připravili na ten nepředvídatlný (tedy alespoň pro mě) závěr. Jestli čekáte nablískaný film z kupou humoru sportovních výkonů tak to klidně můžete minout. Jestli chcete něco co vás nechává přemýšlet nad věcmy kolem fungování společnosti, absurditou a mocí peněz zabalé do prostředí kolem zápasu tak to dáte. Já zklamanej rozhodně nejsem. Bylo to jiné výrazně jiné ale bylo to zvláštně příjemné. Je to kousek od pěti hvězd. Ale víte co se říká tisíc lidí = tisíc chutí.... ()

Cannonball

Caroll, Ruffalo a hlavne Tatum sa snazia celej sily aby dokazali ze drama je tiez zaner kde by sa uchytili. Najviac som to uveril Ruffalovi a najmenej jeho filmovemu bratovi. Vztah medzi Du Pontom a Markom moc nefunguje, napriek dobrym scenam a naozaj vybornej kamere. Takze nakoniec nie je to zly ale neosobny film. ()

fimler

Nic moc..., ale asi povedené když to má tolik nominací na Oskary.Pro mě ovšem nic neříkající ponurý film s vynikajícími hlavními herci. ()

blondboss

Foxcatcher je drámou, ktorá sa hrá na veľmi vážny oscarový počin a ktorá je zároveň naozaj drámou reálnou. Áno, dva paradoxy, ale nemôžem si pomôcť. Ako film to bolo najmä čo sa týka hereckých výkonov, veľmi slušné, aj keď občas mi vadil ten tupý Tatumov výraz. Holt ale k tomuto filmu to patrilo. Čo sa mi ale nepáčila, bola sterilnosť a prázdnosť filmu, kedy zo mňa žiadne emócie nevyplavovali, hádam pri záverečnej scéne. Každopádne určite jeden z tých lepších filmov a silné tri hviezdy si určite zaslúži. 65 % ()

maestrotatum

Hon na líšku a nehorázna premena komika Steva Carella. On a aj Mark Ruffalo sa premenili na príbeh, ktorý otriasol športovou ale aj prostou spoločnosťou Ameriky. Do svojich postáv sa poctivo vložili a v medziach scenáru priblížili onen incident. Channing Tatum v herecky najťažšej pozícii jeho kariéry taktiež nesklamal a ja som si predstavenie týchto troch pánov užil. Pravdou je však mierne pochybná réžia, ktorá vzhľadom na dej mohla byť viac veľkorysejšia. Pretože v tomto svetle sa mi vidí neslaná, nesladká, taká bez chuti. Bolo s čím pracovať, bol záujem zo strany hereckej výpravy tak prečo sa trošku neodtrhnúť ? Dalšou chybou je rozpor medzi skutočnosťou a filmom, ktorý vznikol ako vedlajší produkt samotnej snahy o sfilmovanosť príbehu. ( skutočný Mark Schultz priznal, že film presne nevypovedá o realite ale aj tak si ho pochvaloval.) A podobne aj ja aj napriek drobným, estetickým chybám hodnotím [76%]. V celku pútavý film o sláve a páde. V živote vrcholového športovca je rovnako dôležitým faktorom ako je tréning aj vztah zverenca so svojím trénerom. ()

megajalec

Pomalé tempo mi v tomto prípade nevadilo. Ani to, že je to dosť depresívny film. Steve Carell bol výborný, dobre mu sekundovali aj Tatum s Ruffalom. Režisérovi sa podarilo dobre vykresliť vzťahy a najmä charakter Du Ponta (mám prachy, môžem všetko). No a ten záver...Po tom, čo sa film doslova plúži, je ako ranou rovno do čela. ()

wick

Výborné psychologické drama...se skvělým hereckým výkonem Steve C., ideální rolí hloupějšího zápasníka pro (ne)herce Channinga T., a dobrým příběhem, na který si pamatuji z novin. ()

Jamall

Dle oskarové šablony, ale značně nedotažené. Chtělo by to možná ještě přitlačit u konflitku du Ponta s Davidem Schulzem a pak by mi ten závěr nepřipadal tak zničehonic. Ale Steve Carell zahrál toho šílence parádně. ()

FOndra

Pokud jsou postavy zahrány autenticky, klobouk dolů. Ovšem proč někdo natočí film o tak nezajímavých charakterech, to mi není jasné. Velice nesympatické osobnosti. Jedna vedle druhé. Nejlepší výkon Carell. Táhnoucí se nudné nic. Konec to nezachrání, ikdyž je to podle skutečné události 20% ()

Saxos

Bohužel opět velká snaha o nominace. Film se drží skutečného příběhu o bratrech Schultzích, volnostylařských zápasnících. Osobně jsem se tomuto sportu několik let věnoval. Výrazy, jako okýnko, koršula, kladivo, záručák, jsou mi známy. Zajímavosti ze skutečnosti: Mark Schultz, rok narození 1960, vybojoval v hmotnosti 82 kg zlato z OH v L. A. v roce 1984, 6. místo OH Soul v roce 1988, 2 x zlato MS roky 1985 a 1987. Jeho o rok starší bratr Dave, váha 74 kg, OH L. A. zlato, MS 1x zlato, 3x stříbro, 1x bronz. John du Pont, bohatý mecenáš, věnující se mimo jiné sportovcům - zápas, plavání, pětiboj. Vlastník poštovní známky jednocentová Britská Guyana rok 1856. /hodnota teď cca 10 mil. doláčů/ V roce 1996 zastřelil zápasníka Dava Schultze, který mu dělal asistenta. Uznán vinným z vraždy 3. stupně, uznán duševně nemocným, ale bez vlivu na spáchanou vraždu. Motiv vraždy nebyl objasněn. Zemřel v base v roce 2010. O jeho majetek byly boje. ()

ProfiDivak

Zázračne utajený autizmus Du Ponta odkazuje na utajený autizmus Ameriky ako takej. A aj našinec sa pri takomto filme cíti stiesnene až strach. ()

MorraEddie

Filmy podle skutečné události mají pro mě vždy takový speciální náboj. Jinak to nebylo i u toho filmu. Zajímavý příběh dvou bratrů a jednoho zbohatlého magora o kterých jsem do teď nikdy neslyšel byl natočen velmi působivě,ale i tak se našlo spousta nudných a hluchých míst. Což je škoda,protože vyprávění mohlo být klidně o dost svižnější. Co se týče Steva Carella,tak to klobouk dolů. Předvedl neskutečný výkon,který je hodný nějaké té plešaté sošky. Mark je sympaťák a dobře se na něj kouká. Jediným problémem byl pro mě Channing,který svou postavu ztvárnil jako dementího,znásilněného opičáka a každý pohled na něj ve mě vyvolával pocity paniky. Celkově je to pro mě spíš takových 3,5* což je škoda,protože takový příběh by si zasloužil plný počet * ()

david666

Herecky ze strany Carella výborné!!! Vůbec jsem ho nepoznal. Také Rufallo vyrostl v charakterního herce. Ale jinak teda udělat ze solidního námětu, navíc ze sportovního prostředí, takovou nudu - to dá práci. ()

halberdier

Od tohoto filmu jsem po prvních nadšených reakcích čekal trochu víc.Opravdu strhující je film až na samém konci. Jinak je i díky své délce trochu rozvleklý. Čekal bych taky trochu lepší prokreslení postavy Du Ponta. Vše zachraňují herci - Steve Carell dokázal, že mu jdou dobře i vážné role, nicméně jeho výkon bych jako oscarový neoznačil. Tatum se snaží, ale spíš než jeho skvělý výkon jde o dobrou práci castingu. A Mark Ruffalo opět ukázal, že i přes menší prostor, je to skvělý herec. Lehce nadprůměrné životopisné drama. ()

TOP filmy 2015 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

TOP filmy 2015 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

30.12.2015

Tatum rodičem na plný úvazek

Tatum rodičem na plný úvazek

01.06.2015

Channing Tatum se hodně drží akčních filmů a komedií, ve Vedlejších účincích nebo Honu na lišku ale předvedl, že zvládne i dramatickou roli. Kde se bude o oscarovou nominaci rvát příště? Jeho zájem… (více)

Filmy roku dle TOP uživatelů ČSFD.cz

Filmy roku dle TOP uživatelů ČSFD.cz