Olympijský vítěz v zápase Mark Schultz (Channing Tatum) žije v chudobě a zapomnění ve Wisconsinu. Nečekaně se mu dostane pozvání od bohatého dědice Johna du Ponta (Steve Carell), aby se nastěhoval do jeho okázalého sídla, kde má sestavit a trénovat zápasnický tým pro olympiádu v Soulu v roce 1988. Schultz, který touží vykročit ze stínu svého slavného staršího bratra Davea (Mark Ruffalo), vyhlášeného zápasnického trenéra a taktéž držitele zlaté medaile. Du Pont, jenž se snaží získat respekt svých vrstevníků a zapůsobit na svou odmítavou matku (Vanessa Redgrave), se s ohledem na své rozsáhlé finanční prostředky a špičkové technické vybavení, které má na farmě Foxcatcher k dispozici, staví do pozice hlavního trenéra celého týmu. Jak Mark svého mecenáše stále silněji začíná vnímat coby otcovskou postavu, mění se i vztah mezi nimi. Du Pontova nevypočitatelná povaha a psychologické hrátky ale začínají velmi výrazně nahlodávat Markovo již tak nejisté sebevědomí a negativně ovlivňovat výkony, které je schopen na žíněnce podávat. Když začne du Pont upřednostňovat jeho bratra Davea – který má autoritu i sebevědomí, jež Mark i du Pont postrádají – je celé trio na cestě vstříc tragédii, kterou nikdo nedokázal předvídat. (Falcon)

divak84

dokonale natočené temne drama, Carrell, světě zboř se, v koněčně dospělácké a vážné roli a hned je z toho zcela právem Oscar.Jestli mu to nedají, tak nevím, koho by měl vykouřit... Skvělý film, výtečný. ()

Corpsegrinder

Garantuju vám že jste Carella v odpornější roli ještě neviděli. Jinak od Moneyballu je to spíš krok zpět. Před půlkou filmu se ztratíte a chytnete se až v posledních 10 minutách kdy dojde na zastřelení. ()

666Carnage

Silné téma, které zaujme. Nikdo sice opravdu neví jak to přesně bylo a vše je zahaleno mlhou ale film aspoň trochu zodpovídá nějaké otázky. Akorát škoda, že je to tak nudně zdlouhavé a všichni vlastně od začátku ví co přijde a čekají jen na to kdy to přijde. Herecké výkony jsou dobré a film stojí za shlédnutí jen né každému asi sedne. Já se na to podíval protože mě tohle zajímalo jak to vlastně bylo. 60% ()

SpaceOdyseus

Netradicni drama o magorovi s "mommy issues" a prachama, co se chce realizovat skrz zapas a o bratrske dvojici magoru zapasniku z nich jeden ma "brother issues". Emocionalne odtazity film je vyborne vygradovany a na konci dokaze tnout do ziveho. True story. ()

Hanys_

Orel du Pont má sen, prachy a upocenou partu zápasníků ve své tělocvičně. Tíživé depresivní drama, ve kterém celou dobu něco visí ve vzduchu.. Herecky fakt parádní, ale celkově jako by ty Millerovy snímky postrádaly něco jako duši. ()

F.W.Colqhoun

I'm an ornithologist. But more importantly, I am a patriot. Možná, že je klíčové je nic nevědět a nic nečekat. O zápasení ve volném stylu nic nevím, natož abych měl přehled o vítězích olympiád, paralympiád a světových pohárů, notabene v osmdesátých letech. Bennett Miller dokáže točit sportovní filmy, ve kterých jde o sport velmi málo a které odhalují jeho odvrácenou: podvádění, intriky, počítání, prachy. V Honu na lišku zbylo ze sportu jen pár poutavých záběrů z utkání a tréninky bratrů Schultzových, vyhlížejících spíš na seanci podivného moderního baletu. Jistou neuspokojivou sportovní souhru bří Schultzových naruší angažmá Johna du Ponta, samozvaného trenéra a mecenáše. Steve Carell potvrzuje pravidlo, že chcete-li zobrazit vážně strašidelného magora, nejlépe sáhnout po komikovi. Je trochu škoda, že se Miller rozhodl Carellovi "pomoci" tlustou vrstvou latexu a umělým skobovitým raťafákem, jeho výkon jakoby inspirovaný nejen samotným du Pontem, ale i nekomediální variací na dr. Divnolásku by byl jistě působivý i bez mohutného maskování: Most of my friends will call me "Eagle" or "Golden Eagle." So either of those will work. Za úspěch lze považovat i to, že ztvárnění postav nikdy nesklouzne ke karikatuře, byť by to v případě excentrického du Ponta nebylo daleko od skutečnosti. Miller navozuje v prostředí tréninkového centra poblíž rodinného Southforku soužití jednoduchého bijce Marka Schultze (sympaticky Tatum), tlumeně psychotického Johna a trenéra Davida Schultze (civilní Ruffalo) stupňující se náladu prvotřídního nepohodlí a tušení blížícího se neblahého vyvrcholení. Mezitím lze nahlédnout, jak to tak bývá, do zákulisí profesionálního sportu a samozřejmě nabýt přesvědčení, že je to žumpa. A že těm, kteří na jeho poli něco pozoruhodného dokázali, nehodno závidět (a nebýt jako John du Pont). A že máte-li prachy, můžete dělat cokoliv, třeba vrcholového trenéra, ale nakonec se stejně ukáže, že jste sráč. (A nebo také ne.) Dobrý hollywoodský film. USA! USA! USA! ()

vander19

V roku 2014 sa akoby roztrhlo vrece so skutočnými príbehmi (čo kvitujem), ako aj s filmami zo športového prostredia. V prípade filmu Foxcatcher sa tvorcovia rozhodli spojiť tieto dva aspekty do jedného formátu. Len je škoda, že všetky filmy čo som v roku 2014 videl sa točili okolo nezmyselných športov, ktoré ma nebavia. Dosť prekvapil výber hercov. Ani jeden z nich my nepríde ako typ na takto žánrovo zameraný film. Carell je pre mňa výborný komik, Tatum zase chodiaci "beach" boy čo balí jednu sukňu za druhou, ale ako tak aspoň M. Ruffalo sa vymyká tejto rovnici. Zo začiatku kým si poriadne neotvorí ústa som mal pocit, že Tatumov charakter Mark je mierne dementný. Ako chodí, kuká, trénuje. Myslel som si, že Mark Schulz utrpel na žinenke zranenie hlavy, ktoré ho bude prenasledovať celý film. No našťastie bol OK. Len prvý dojem z neho som mal taký. Steve Carrel je pre mňa ako som už spomínal v prvom rade komikom. Preto som bol milo prekvapený ako sa dokázal zhostiť do role Johna E. du Ponta. Od začiatku mi ten chlap pripadal neskutočne úlisný úchyl. Dokonca som v ňom videl Dannyho de Vita v roly Tučniaka z Batmana. Podobný fejs majú títo chlapci. Mark Ruffalo je predstaviteľom toho správneho. On je ten "hodný " chalanisko tohto filmu. Správny športovec, vzorný manžel a aj najsympatickejšia postava. Celý čas hlane z Carrelovej postavy mi niečo divné vyžarovalo. Akoby on musel sám sebe aj ostaný večne niečo dokazovať. Aký je on mentor, kurva dobrý tréner, brutálne super chalanisko do partie a pritom som mal pocit, že by ostatným najradšej vrazil vtáka do prdele. Ale príbeho je film pútavý, aj keď zo začiatku sa mierne vlečie. Potom prichádza náhly nával zábavy, ktorí sa snaží udržať diváka a aj sa mu to darí. Hlavne vďaka hereckým výkonom, ale silným motívom dosledovať to u mňa zohralo aj to, že som chcel vedieť ako to s tými ľuďmi nakoniec dopadne. ()

dormouse

Mám tady podobný problém jako u American sniper. Koho napadne točit filmy o úchylácích? Považuji to za nemorální. A když už to někdo natočí a já blbec na to čumím, mohl by se trochu věnovat konci příběhu. Bez kamaráda gůgla si člověk-divák udělá úplně falešný obrázek. Ale Stevu Carellovi přeju, jak skvostně a doufám že i úspěšně a oceněně se zhostil odporné role. ()

lucijelucije

Foxcatcher je dost zdlouhavý snímek. Nejprve se zaměřuje na Marka, poté na Davea. Psychicky narušený John du Pont, byl asi dost zvrácený.To zjistíme, ale 134 minut se to pořád točí a točí a vy pořád čekáte, kde se tedy stala ta osudná chyba. Ten konec je krutý, a mrazí z něho. Asi morbidně řečeno, stálo si na to počkat, ale víc vám tenhle film nedá. ()

Disease

Zakomplexovaný boháč potřebuje opičky na hraní, tak si sestaví olympijský tým. Takhle sterilní drama jsem snad ještě neviděl. ()

Patrik256

Ocenění: Oscar - nominace: hlavní herec (S. Carell), vedlejší herec (M. Ruffalo), režie, původní scénář, masky // Zlaté glóby - nominace: film (drama), herec v dramatu (Steve Carell), vedlejší herec (Mark Ruffalo) // BAFTA - nominace: hlavní herec (Steve Carell), vedlejší herec (Mark Ruffalo) // Gotham Awards - herecký ansámbl.... ()

filipvrbik

Až na to, že to je roztahané a podle Marka Phillipa Schultze historicky nepřesné, je to super film. Taky žiju v zapomnění a chudobě- aha nejsem olympijský vítěz..... Docela obdivuju výkon Channinga Tatuma, který docela často ve filmu zápasí. Konec je zvláštní, ale ono to tak nějak bylo - doporučuju shlédnout...90% ()

Mimomisu

Lepší tři. Určitě nebudu zastárat zklamání. Carrellova kreace bohužel hodně spoléhá na makeup a jeho kožený ksicht, schválně jsem koukal na dobové záběry a John Du Pont, i když mu to s kamrou moc nešlo, tak se dokázal i usmát a relativně mluvit. Nejvíce exceluje Mark Ruffallo, Channig si taky nevedl nejhůř, ale tam ho sráží spíš samotná postava a její, jednodušší předobraz. Možná by neuškodilo příběhu dodat více fikce a udělat ho tím trochu divácky přitažlivější. Závěrečný WTF moment ale zapůsobil velmi. P.S.: Odloučení postav Tatuma a Carrella není moc ve filmu vysvětleno (a předpokládám, že ani v knize). Jsem jediný, koho napadlo sexuální zneužívání? :) dost by to vysvětlovalo ()

Mikino00

Mnoho povyku pro nic. Slabší příběh natažený na dvě hodiny s nedostatečně vykreslenými charaktery, jejich motivy a pohnutkami. Herci se snaží hrát, ale z příběhu to prostě nejde vyždímat. Bohužel film nemá čím zaujmout a ve výsledku jsou jsou vám osudy postav ukradené. ()

geimz

Nevďačný film smerom k divákovi, odťažitý, neosobný. To všetko v kombinácii s nevýrazným dejom=ľahko zabudnuteľný a čisto priemerný zážitok. Carell ok, nominácia pre Ruffala úplne mimo. ()

NaughtyKoopa

Klasický film, na který vás naláká trailer, ale po shlédnutí filmu zjistíte, že jediné zajímavé scény byly v tom traileru. Herecké výkony byly v dobré, Channing Tatum zahrál svalovce bez mozku opravdu výborně, Mark Ruffalo byl taky dobrý, ale proč zrovna Steve Carell dostává takové pozornosti a nominací, to nechápu. Po celý film se svým nalepeným nosem jen čumí, ale že by podal herecký výkon hodný Oscara, to jsem si opravdu nevšiml. Všechno ostatní pak už nestálo za to shlédnout tento film. Když se rozhodnu pro pomalé vyprávění příběhu bez akce a napětí, pak ten film musím udělat zajímavý něčím jiným (dialogy, kamera, soundtrack...) nic z toho ale tady nebylo a proto byl film tak nezáživný. Nejstěžejnější část filmu byl vývoj postav a to se jim také nepovedlo, hlavně u Marka Schultze, kde se ve vývojovém stupni dostal z bodu A do bodu B asi tak za dvě minuty při ne úplně jasných okolnostech, namísto pozvolného budování během několika desítek minut. Za výrok: "Fincherovsky precizní drama..." + "Carellovi toho Oscara přeju." bych nejradši banoval komentování. Budu si muset spravit chuť Fincherovsky precizním dramatem od samotného mistra, jinak nevidím naději. 5/10 ()

aLPaC

Musím říct, že do Stevea Carella bych nikdy neřekl, že takovou roli dokáže zahrát. Vlastně kdybych nevěděl, že tady hraje, tak bych ho ani nepoznal. ()

Ollie235

Už jsem si za poslední roky zvykl, že uchazeč o Oscary nemusí být zrovna zábavný, ale tohle na mě bylo moc. Takhle jsem se totiž u filmu nenudil už strašně dlouho. Z části to určitě bylo tím, že zápas není zrovna sportem, který by mě jakkoliv zajímal. Především jde ale o to, že mě naprosto nic nedokázalo zaujmout. Carellova umělá tvář mě navíc neskutečně iritovala, počínání jednotlivých postav neustále udivovalo a provedení závěru nijak nepřesvědčilo. Jedno z největších letošních filmových zklamání. ()

Garch

Foxcatcher je síla. A nebýt koronového (Za)bijáku Kamila Fily, vůbec jsem o něm nevěděl. Výborný scénář, z velké části popisuje skutečné osudy. Nevím, jak by to mohlo být ještě lépe zahráno a natočeno. PS: Z du Ponta jdou nepříjemné vibrace od první minuty. ()

TOP filmy 2015 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

TOP filmy 2015 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

30.12.2015

Tatum rodičem na plný úvazek

Tatum rodičem na plný úvazek

01.06.2015

Channing Tatum se hodně drží akčních filmů a komedií, ve Vedlejších účincích nebo Honu na lišku ale předvedl, že zvládne i dramatickou roli. Kde se bude o oscarovou nominaci rvát příště? Jeho zájem… (více)

Filmy roku dle TOP uživatelů ČSFD.cz

Filmy roku dle TOP uživatelů ČSFD.cz