Olympijský vítěz v zápase Mark Schultz (Channing Tatum) žije v chudobě a zapomnění ve Wisconsinu. Nečekaně se mu dostane pozvání od bohatého dědice Johna du Ponta (Steve Carell), aby se nastěhoval do jeho okázalého sídla, kde má sestavit a trénovat zápasnický tým pro olympiádu v Soulu v roce 1988. Schultz, který touží vykročit ze stínu svého slavného staršího bratra Davea (Mark Ruffalo), vyhlášeného zápasnického trenéra a taktéž držitele zlaté medaile. Du Pont, jenž se snaží získat respekt svých vrstevníků a zapůsobit na svou odmítavou matku (Vanessa Redgrave), se s ohledem na své rozsáhlé finanční prostředky a špičkové technické vybavení, které má na farmě Foxcatcher k dispozici, staví do pozice hlavního trenéra celého týmu. Jak Mark svého mecenáše stále silněji začíná vnímat coby otcovskou postavu, mění se i vztah mezi nimi. Du Pontova nevypočitatelná povaha a psychologické hrátky ale začínají velmi výrazně nahlodávat Markovo již tak nejisté sebevědomí a negativně ovlivňovat výkony, které je schopen na žíněnce podávat. Když začne du Pont upřednostňovat jeho bratra Davea – který má autoritu i sebevědomí, jež Mark i du Pont postrádají – je celé trio na cestě vstříc tragédii, kterou nikdo nedokázal předvídat. (Falcon)

Crejdl

Nečekejte zábavný rodiný film na sobotní odpoledne ale psychologický film pro náročné který řeší převážně vztahy, mezi bratry, trenérem a bratry, trenérem a matkou. ()

fafejt001

Sport je ke zušlechtění těla i ducha . . . . Tento film byl povedený . CHanning i Mark jako bráchové perfekt , a jako sportovci také velice solidní , zejména chůze byla vychytaná . No a Steve , to je magor jak vyšitý . Ten se teda vydařil . I hudba byla mooooc pěkná . Vystihovala moment v ději a ladila . Což se málo kdy slyší . Ti , kteří dělají takový sport si to určitě užili . Fakt dobře natočeno a zahráno . Solid . ()

punco

Zaujímavý skutočný príbeh o ktorom som až do vzhliadnutia filmu vobec nevedel. Začínam mať pocit že Tatum sa uči vo filmoch aj hrať, Carell bol na nepoznanie a fantastický! Treba však dodať že po Moneyball som čakal predsa troška viac "srdiečka" od Millera, a nie oscarový kalkul. Síce záver ma poriadne šokoval, ale predsa pri tej stopáži to moje hodnotenie, kvoli pomerne častej nude nevytiahne. ()

andrewXx

Lákavo vyzerajúca dráma z produkcie Sony napokon až tak lákavo (aspoň u mňa) nedopadla. Najvýraznejším aspektom filmu, bola dusivá a depresívna atmosféra od začiatku až do konca. Naozaj tu nie je vidieť ani štipka pozitivity či humoru. Naopak najslabším sú postavy, ktoré boli viac umelé než roboty vo filme I Robot. Steve Carell s plastovým nosom prekvapil, ako komika ho veľmi nemusím a príde mi pomerne trápny (s výnimkou Crazy, Stupid Love). Tu sa však svojej roly zhostil dobre a počas celého filmu z jeho výrazu sálal jemný strach, a istá nevyspytateľnosť z ktorej sa dalo predvídať psychicky nevyrovnané správanie, prahnúce po uznaní svojej staručkej matky. Channing Tatum chcel dokázať, že okrem akčných komédií a romantiky sa dokáže zhostiť aj vážnej úlohy v takejto dráme. Tento herec patrí k mojim obľúbencom a zohral jeden z dôvodov, prečo som si film pozrel. Mark Schultz v jeho podaní mi ale pripadal ako chodiaca gorila bez emócií či iných ľudských prejavov. Už som len čakal kedy vytiahne banán a vylezie na strom. To je podľa mňa ale skôr chyba scenáristov. Vo filme naozaj nie je postava s ktorou by divák mohol sypmatizovať. S výnimkou Marka Ruffala ako Davea Schultza. Ten taktiež nedal latku príliš vysoko no keď si už musím vybrať z tejto trojice najsympatickejšiu rolu zohral práve on. Športová stránka bola akosi upozadená a myslím, že režisér si zakladal najmä na tej psychologickej. Tu však zlyhali postavy. Na jednej strane stojí teda skvelá dusivá a depresívna atmosféra ktorá sa vydarila. Ďalej ku kladom prikladám dlhé zábery, tiché momenty a čakaný či nečakaný koniec u tých, čo o skutočných udalostiach nepočuli. Všetko to kazí absencia akejkoľvek pozitívnej emócie, scenár a postavy, svojim tupým správaním s vizuálom dobrého hereckého obsadenia. A hudba...hm bola vo filme vôbec hudba ? Ktovie... ()

moriero

Ne každý tragický životní příběh se sluší zfilmovat. Ač Dave Schultz (ten pravý) působí na archivních snímcích jako těžký sympaťák (a na Marka Ruffala se jako na jediného dalo koukat), celý tenhle film byla jedna dlouhá bolestivá smrt. Smrt nudou. Moc amerického vlastenectví, moc dlouhých záběrů na mlčící lidi. Tatuma jsem se vždycky zastával, ale on má věru prasečí ksicht bez jakékoliv známky mimiky. Za jeho chování ke staršímu bratrovi, kterého by si přál snad každý, bych ho nejraději nakopal do prdele. A postavu du Ponta jsem nenáviděl od první vteřiny, což paradoxně vyzdvihuje nečekaný herecký um Steva Carella. Podruhé už ale ne. ()

rigby

Na tento film jsem se docela těšil, ale jak to v podobných případech bývá, byl jsem zklamaný. Příběh je vyprávěn velmi suše a sterilně, bez sebemenšího vzruchu. Je velmi obtížné dostat se aspoň trochu pod kůži hlavním hrdinům. Jsou to zkrátka nepřístupné hory masa. A to je pro více než dvě hodiny zatraceně málo. Už po chvíli není vlastně ani na co koukat a nezbývá než trapně čekat na konec, kdy se konečně něco stane. ()

bonovox

Kvalitná športová dráma, ktorá hlavne silným a vygradovaným záverom príjemne prekvapuje. Miller ako režisér opäť používa pomalé tempo rozprávania, ktoré vôbec nenudí, a to hlavne kvôli excelentnému hereckému trojlístku. Tatuma podobne ako predtým v Moneyball parťáka z Jump street Hilla, režisér donútil hrať a Carell je neuveriteľne dokonale odpornou postavou. ()

fininka

Tak on chce, aby mu vyhral zlato a nabizi mu kokain? Je trapnej, ten pan de point, jediny co ma, jsou prachy a mysli si, ze si za ne koupi vsecko. ()

Prokii

Celkem těžké na shrnutí. Tak začnu samotným filmem - v některých chvílích extrémní nuda a zbytečně natahované - pokud by si toto "tvořitelé" uvědomili a zbytečně to nenatahovali až neskutečně dlouhými, nic nedávajícím minutami, udělali by určitě další krok k lepšímu hodnocení. Co se týče představitelů - výtečný, spíše excelentní, Steve Carell, který dokáže zahrát nejen komickou postavu, ale i tu, která ukáže, že se nehodí jen pro "B" filmy. Mark Ruffalo, další z výkonů, kde dokázal, že i přesto, že v tomto filmu neměl pozice toho "hlavního", že umí zahrát naprosto famózně a jen škoda, že nedostal větší prostor (ale vzhledem k tématu to je zřejmě jasné). A zbývá Channing. U toho popravdě nevím, jak ho zhodnotit, Jsem zvyklý, ho vídat v odlehčenějších filmech a tento, dramatičtější, mu dle mého, moc neseděl. I když v celku to vychází na solidní výkon, tak jsem možná trochu zklamán - víc než jsem Mark Schultz; Ano, pane; Ne pane....a výkyvu nálad jsem toho od něj moc neviděl... V kontextu všech těchto mých hodnocení + předlohy skutečného příběhu dávám 3 hvězdy. Inu škoda, čekal jsem více... ()

Kozlowski8

Přestože žil Mark Schultz v prosté, nemajetné rodině, spolu s bratrem to díky píli a odhodlání dotáhl až mezi světovou zápasnickou špičku. Získal zlatou olympijskou medaili a žil si relativně šťastným životem. Tedy až do chvíle, než do něj vstoupil bohatý mecenáš... Často se mi ve filmech nelíbí, když tvůrci - ve snaze upoutat diváka - příliš tlačí na pilu v emocionálních a psychických výjevech. Zde bych ale výraznější nadílku emocí přivítal. Příběh působí až příliš ploše a poklidně ve srovnání s tím, co si Mark a všichni okolo něj museli ve skutečnosti prožít. Ač herci odvedli velmi dobrou práci (včetně často kritizovaného Channinga Tatuma), nevidím v Honu na lišku více než sotva průměrný film. 55%. ()

buchannon

Svého času jsem taky dělal zápas, nebo jsem se spíš o to pokoušel. Ale to jsem ještě nebyl tak vyžraný jako dnes. Proto si film, který je skutečně natočen bez zbytečného patosu, získal mé sympatie a mé hodnocení se vyšplhalo o stupínek výše (snad trochu zvedne rating tohoto podhodnoceného snímku). Zápas jsem (hlavně v pozdějším věku) opravdu miloval, byl to také jeden ze sportů na Antických olympijských hrách (i když v trochu jiné podobě), v němž vynikal např. i Hipposthenés ze Sparty... ...no radši nebudu dělat přednášku. ()

Richie4422

Nie som extra fanúšik takýchto filmov, pozrel som si ho vlastne len z dôvodu zvedavosti na netypickú rolu Stevea Carella. Film má veľmi pomalý spád, ťaživosť snímku dokonale srší a pochmúrna atmosféra sála z každej sekundy. Čo zabíja tento film je tá neskutočná pomalosť natiahnutá na 128 minút. Niekedy je menej viac a tu je to neskutočne prepísknuté. Pozerať na šedivé scény koní, trávy a "posilovne" rýchlo omrzí. Ďalšia vec je nedostatočne hlboká sonda do myslí postáv. Aj napriek tomu, že to bolo hlavne o wrestleroch, najzaujímavejšia bola postava du Ponta, ktorému sa mohli povenovať viac, i keď je v stráviteľnej podobe. Čo ma prekvapilo najviac bol herecký výkon Carella. Nikdy by ma nenapadlo, že striedmo bláznivý komik zahrá rolu tak verne a pre neho netypicky. ()

zpek

Kritika arogancie moci, ktorej tragický príbeh zosilňuje fakt, že je založená na skutočnom príbehu. Réžia svojim tempom a zachytávaním tichých momentov znázorňujúc hĺbku veľkosti vplyvu moci a vzťahov medzi jednotlivými postavami napĺňa svoj účel. Moment, keď Mark Ruffalo má pre dokument opísať pomýleného miliardára ako svojho mentora ma vcelku pohltil vystihujúc atmosféru celého problému. Steve Carell a Channing Tatum sa tu pokúšajú zhostiť dramatickej role a veľmi tejto látke neubližujú. Naopak. Ak ich človek veľmi neobľubuje, je to príjemne znásobená hodnota charakteru postáv, ktoré zastupujú. Film podľa mňa dokázal, čo dokázať chcel, a teda.. misia splnená.. nenávisť a ľútosť vyjadrená.. idea podčiarknutá.. boháči sú mimo reality.. neverte im. ()

wrzec

Hrozně se to táhne, někdy až smrtelně pomalu, mohlo to být o dobrou půl hodinu kratší a o dost svižnější. Takže slabších 60% a to hlavně za Carella, kterého namaskovali vskutku dokonale a duPonta zahrál přesvědčivě. Stejně tak byl dobrý i Mark Ruffalo. ()

De Large

Veľmi komorný, takmer až intímne modelovaný príbeh s naozaj výborne hrajúcim Channingom - prekvapenie samo o sebe. Steve a Mark - detto. Pre mňa výborná vec, dokonale zvládnuté postavy a charaktery. ()

doogiemus

Ja vám neviem. Bolo to síce pekne natočené a celkom ma presvedčili aj postavy. Ale zdalo sa mi to trochu nudné, nedokázalo ma to držať na 100%. A dosť čudný bol aj ten koniec. Nebolo to až tak podľa môjho gusta. ()

Bejk518

Opravdu jsem vydržel dvě hodiny?! Tohle bylo něco strašného a ty nominace opravdu nechápu! Steve Carell vypadal jak po dvou mrtvičkách (takhle ho nadruhou stranu neznám), Tatum intelegence houpacího koně...jediný, kdo byl trošku sympatický byl Ruffalo. Sestava, která by se měla spíš orientovat na komedie tohle naprosto nezvládla. Nesedlo mi to, nuda. ()

TOP filmy 2015 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

TOP filmy 2015 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

30.12.2015

Tatum rodičem na plný úvazek

Tatum rodičem na plný úvazek

01.06.2015

Channing Tatum se hodně drží akčních filmů a komedií, ve Vedlejších účincích nebo Honu na lišku ale předvedl, že zvládne i dramatickou roli. Kde se bude o oscarovou nominaci rvát příště? Jeho zájem… (více)

Filmy roku dle TOP uživatelů ČSFD.cz

Filmy roku dle TOP uživatelů ČSFD.cz