Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Provokativní debut je portrétem skupiny znuděných puberťaček, které uzavřou nezvratnou dohodu. Když Camille náhodně otěhotní, podnítí své kamarádky a spolužačky, aby ji následovaly. Je jen otázkou času, než 17 dívek najde vhodné „dárce spermatu" a způsobí tak vlnu pozdvižení v jinak poklidných vodách přímořského městečka. (Film Europe)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (35)

aqle 

všechny recenze uživatele

Problém tohoto filmu je, že všechno v něm je řešeno pouze povrchově. Těžko pak uvěřit naivní motivaci dívek proč otěhotnět. Stejně tak si divák nevytvoří vztah k žádné postavě, takže mu je vlastně jedno jak to dopadne. Film ale nenudí a duch ve kterém je natočen byl aspoň pro mě zvolen dobře. Nicméně se jedná jen o další film, na který si pravděpodobně za nějaký čas ani nevzpomenu. ()

ABLABLABLA 

všechny recenze uživatele

Celé to bylo takové nemastné neslané.. nijaké.. a tak jak nám to film podal, i velice nevěrohodné. Opakující se záběry na sedící dívky v pokoji čumící do blba, což mělo znamenat, že další jsou v tom. Pak záběry na pupky pod vodou, ogar co se nemůže rozhodnout, kterou těhuli chce mít, když je zbouchl obě. Starosti a deprese z toho, že jedna z nich nemůže otěhotnět, protože s ní nikdo nechce spát, jelikož ji považují za moc mladou.... no prostě kotel sraček a to jsem se na film opravdu těšila, protože vypadal velmi slibně, ale nakonec mě akorát tak zklamal. Asi jsem v těch dlouhých zamyšlených pohledech neviděla to jejich uvědomění si daných činů a nevím čeho ještě. ()

Reklama

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Parta holek v nezajímavém francouzském městě se nudí. Nudí se dlouhodobě a tak jednu inteligentní šestnáctku napadne, že by mohla otěhotnět, a že by to mohla bejt docela prdel. To životní nechutenství z těch holek bylo úplně zjevný a dokážu si živě představit, že právě tohle je problém dnešních mladých lidí, kteří se neumí bavit a tak hledají zábavu v nesmyslech. Film samotným nápadem sice zaujme, ale zároveň od něj nemůžete očekávat pětihvězdičkový formát. To je v tomhle filmu až moc scén představujících nekonečné dlouhé chvíle současné francouzské generace, která si neumí vážit života. ()

Solifuga 

všechny recenze uživatele

Co můžete dělat, když je Vám šestnáct a zjistíte, že jste těhotná? Můžete si například pustit do sluchátek hudbu na největší hlasitost a přesvědčit pár kamarádek, že je to ta nejlepší věc a ať jdou do toho s Vámi. Dítě je pro dívky ve filmu způsob, jak začít nový život, utéct problémům, osamostatnit se. Paradoxně působí až inspirativně. Možná se trefuje do moderní doby, kdy se mateřství většinou odkládá. Vkrádá se pak myšlenka, že není na co čekat, není potřeba přemýšlet, jen se vrátit do puberty. Chcete kariéru a pohodlí? Je to fuk. Partner je nezodpovědné budižkničemu? No a co. Rozjedeme to a přemýšlet budeme pak. Téma je velmi dívčí/ženské a lehce pochopitelné, přesahuje problémy náctiletých těhotných a dotýká se obecně ženské nezávislosti. Z toho hlediska je film dokonale zpracovaný. Na druhou stranu dost aspektů vůbec neřeší a tak se vše odehrává ve zbytečně plochém světě. ()

hous.enka 

všechny recenze uživatele

Dopadlo to bohužel tak, jak se dalo čekat - sedmnáct dívek a jejich těhotenství je zkrátka příliš velké sousto. Záběry na jednotlivé dívky s bříšky, jak sedí ve svých dětských pokojíčcích, jsou sice všeříkající, ale i tak mi připadá, že slouží jen jako vata. Celé je to dost ploché a těžko uvěřitelné (nikoli nápad dívek, ale jeho uchopení režisérkami). Nevěřím dívkám jejich motivaci k mateřství (tím myslím, že ve filmu to působí tak, že všechny měly stejnou motivaci) a jejich sen o tom, jak budou všechny bydlet v jednom domě a jak to bude báječné. Ale no tak, sedmnáctky přece nejsou tak pitomý. Mimochodem to moře, modrošedé barvy... jde o inspiraci (opět) severskou kinematografií? ()

Galerie (15)

Zajímavosti (2)

  • Natáčelo se ve městě Lorient a blízkém okolí ve francouzské Bretagni, a to od 26. července do 15. září 2010. (Cheeker)
  • Film se zakládá na skutečné události z roku 2008, která se stala ve městě Gloucester v USA. (Cheeker)

Související novinky

Nová přehlídka francouzského filmu v Praze

Nová přehlídka francouzského filmu v Praze

17.05.2014

Francouzská kinematografie oslovuje tradičně široké masy diváků, a tak se distribuční společnost Film Europe Media Company rozhodla zrealizovat festival Crème de la crème, kde slovenským divákům… (více)

Reklama

Reklama