La cara oculta

• Kolumbie La cara oculta (více)

haffen

Tak toto bol super film. Mám radosť. Je príjemné zistiť, že ešte aj dnes sa dajú nájsť horory v hitchcockovom štýle ala 60-té roky. Kde netreba ani kvapku krvi, žiadných duchov, handycam sračky. Len poctivá filmarčina. Fakt kvalitné psycho kedy sa človek nevie dočkať ako to vlastne skončí. Takže odo mňa "must have"! Asi začnem viac sledovať Španielskú kinematografiu, lebo ak majú viac takýchto thrillerov, tak dovi dopo... Na záver by som dodal, že za žiadných okolností nepozerajte trailer. Pripravíte sa o prekvapko. U mňa 4.5* (85%) ()

BrianStorker

Zajímavý příběh, který se však na míle vzdaluje horroru a myslím, že mohu směle říci, i thrilleru. Spíše se kloním k dramatu. Námět je velice dobrý a neotřelý, avšak napětí, nebo strach zde chybí. Celkem slušně natočeno, ale ruku na srdce, podle mně je hodnocení tohoto snímku hodně nadhodnoceno. ()

DavidWebb

Ako hovorí klasik: "Originál každým coulem!" Skvelý námet, myslím, že podobný film som ešte nevidel. A je to aj dobre natočené. Mrazivé... Čo mňa zaskočilo jest - bola by skutočne taká naivná? Druhý španielsky hovoriaci film po "Los ojos de Julia", ktorý je fakt pecka. Do piatich hviezd mu ale chýba neodolateľná chuť vidieť film čím skôr znova. "... kultovka to ale není jasný pane." ()

dj_kure

Super nápad, tradičně skvělý, spíše rádoby horor ze Španělska. Ačkoliv se rozhodně bát nebudete tak to neznamená, že bavit ne :). 79% ()

subconscious

Asi se budu muset na španělské filmy dívat častěji, protože jestli mají více filmů, jako je tento, tak to musím vidět! První polovina filmu je sice taková romantická, přesto se i v ní najde pár strašidelných scén. Nevím proč, ale strašně špatně mi dělalo, když se Fabiana nahýbala k umyvadlu. Asi jsem čekal, že na ni něco vybafne, či co. Nicméně druhá polovina už měla grády. Nebýt toho, že jsem dopředu viděl trailer, tak bych byl pořádně překvapen. Moc se mi líbilo, jak byla zahrána Bella. Strašně jsem jí věřil veškeré její emoce, především to její zoufalství. Skvělý film, který musím rozhodně ještě někdy vidět. ()

Zeldur

Skvělý snímek, u kterého, ač se nejedná o horor, místy opravdu mrazí. Do pěti hvězd mi tam ale něco prostě chybělo... ()

Radim1.

Trailer nalákal jak mohl, ale taky odhalil, co mohl :D, takže to hlavní překvapení bohužel bylo odhaleno již před filmem, takže doporučuji se nedívat na trailer. :D Spoiler!!! -> Z filmu plyne ponaučení, noste klíčenku na krků. :D :) ()

chlebo

Vždy som si prial vidieť horor, ktorý vlastne horor nie je, ale nie je to kapitálna kokotina na entú a neprenudím sa pri tom na druhý svet, a voilà - prišla Okultná Kára a môj celoživotný sen sa stal skutočnosťou. Malo to všetko - iritujúcu manželku, naivnú romantickú milenku, vytepleného dirigenta, proste kratochvíľa jak oči, nič tomu nechýbalo. Možno babám cecky ale za to sa nekameňuje. ()

darthhokro odpad!

Nápad sice dobrej, ale je to extrémně nudná slátanina, z dvěma hnusnýma plochýma topinkama a ředitelem planety opic. ()

fincik

No tak to bylo hodně pěkný. Začátek byl sice pomalejší, ale pak se to rozjelo. Super příběh a atmosféra. Ta myšlenka byla tak dobrá, že si s tím tvůrci mohli vyhrát klidně o něco víc. Ale stejně to bylo skvělý. Teď už jenom čekat až se toho chopí Američani a udělají z toho remake. A to kdo ví, jak to dopadne. ()

Maskott

Jediné čo by som si prial aby to bolo ešte dlhšie. Moho sa to este neako zamotat, alebo to skoncit ako skoncilo ... v najlepšiom :) Snímok je rovnako krásny ako je krásnypohľad na Claru Lago. 85% ()

Bube1

Španělé mě zase dostali! Mám pro ně zkrátka slabost a to hlavně kvůli depresivním koncům, který tady samozřejmě nechybí. La cara oculta má skvělý námět, i herci jsou dobře zvolení (a hlavně neokoukaní), ale prostě musí člověk přetrpět celkem nezáživnou první polovinu filmu. Ta druhá to pak celé vynahradí, jenže už jsem prostě od Španělů rozmazlený, takže ''jen'' 4 hvězdy. :)) ()

Megynka

Musím říct, že tohle tedy byla pecka. Chvílemi se mi málem zastavilo srdce a vzhledem k tomu, jaký měl film průběh mohl pro mě za mě trvat klidně ještě další hodinu. Veliký bod pro Španěly. Holky byly fakt pěkný a navíc je to důkaz, že i v dnešní době se dá přijít s něčím originálním. Pro ty, co ještě neviděli - nečtěte si, o čem to je, Zkazí vám to příběh. ()

elimS

65% - komentář 20ti slovy: Parádní thriller, nebýt 40ti minutové romantické slaďárny a "meh" konce. Vlastně to byl jenom takový milostný trojúhelník ve dvou - dobře ji tak :D ()

Alan_Shearer

Skvely nizkonakladovy prekvapko! Nevinnej a pomalej zacatek, kterej se promeni v solidni drama s mysterioznim obalem. Pejsek, cecky, chlast, peknej barak, nacek, no vsechno co ve filmu potrebujete! Myslenka svym zpusobem jednoducha, ale provedeni moc pekny. Sice se mi ve finale u jedny z klicovych scen rozblikalo v mozku “chybejici logika alert”, ale jinak to bylo dobry. Jen si predatavte, ze se do onoho mista dostanete, to je pekne v pici. ()

Najt

Slušný španělský thriller s překvapením v polovině filmu. Napětí vážně nechybělo, dům byl krásný až na ten pohnojený konec. Taková solidní jednohubka. ()

AlexUnited

Ako už bolo spomínané, pre lepší zážitok z tohto kvalitného španielskeho thrilleru v žiadnom prípade nepozerať fušerský trailer. Ten totiž naozaj dopredu vykváka všetko podstatné, preto je najlepšie vyhnúť sa mu a pozrieť si ho možno jedine až po skončení filmu. Výborný námet, perfektná atmosféra a kvalitné herecké výkony by samotný film približovali k plnému bodovému ohodnoteniu nebyť vysoko predvídateľného záverečného rozuzlenia, ktoré mňa osobne veľmi nepotešilo... EDIT : Po rokoch a po opakovanom zhliadnutí korigujem svoj názor, uznávam že záver je v poriadku a hodí sa do celkového kontextu príbehu a tento skvelý film si tak zaslúži plné ohodnotenie. ()