Reklama

Reklama

Obsahy(1)

V této dramatické mozaice podle románu egyptského spisovatele Nadžíba Mahfúze sledujeme osudy několika obyvatel na předměstí Mexico City. Jednotlivé příběhy hlavních postav jsou představovány postupně - Rutilio, majitel místního baru, zasloužilý otec rodiny, který ve svých padesáti letech objeví své homosexuální sklony; Susanita, stárnoucí slečna, majitelka nájemního domu, která stále čeká na toho pravého; Alma, místní kráska, která má problémy s drogami a prostitucí; její matka, která se živí vykládáním karet a mnoho dalších. Film je jedním z nejoceňovanějších mexických filmů vůbec, posbíral mnoho domácích i mezinárodních cen. (xjane)

(více)

Recenze (40)

castor 

všechny recenze uživatele

Silně přeceňovaný mexický zástupce, který se nechce tvářit jako laciná epizoda z otravné telenovely. Jenže nejednou k takové sklouzává. Chyběly mi pořádné emoce, i propracovanější dramatická linka. V mexické mozaice se vystřídá několik méně či více zajímavých postav, které neustále něco hledají a v něčem tápou, ale v drtivé většině padají na hubu. Stárnoucí panna Susanita lásku, majitel baru Rutilio vlastní orientaci, snílek Abel svou ztracenou milou, José Luis zase pořádné děvky.. Neúnosná stopáž, podivné chování některých postav, přepjaté herectví i naprosto nevěrohodné kroky hlavní hrdinky (jinak krásné Salmy Hayek). Takhle si opravdu nepředstavuji příběh, ve kterém se odehrává skutečný život. *** a víc ani ránu!! ()

Dont 

všechny recenze uživatele

Snímek z mexické produkce nabízí především pestrou paletu rozličných charakterů, které jsou jako ze života. A často se jedná spíše o postavy nesympatické, které se ze všeho nejvíc snaží jednat ve svůj prospěch - tak jako je to v reálném světě běžné... Pozor další text může obsahovat spoilery. Typickou postavou byl v tomto ohledu Chava, jehož příklad mi přišel o trochu lépe propracovanější a uvěřitelnější než v případě Almy. Jinak ale na Salmu Hayek byl hezký pohled, to zase jo. Protipólem Chavy nebo i třeba Guicha byl Abel, který nemyslel jen na sebe, ale ve výsledku mu to nebylo nic platné. Stejně tak jako naivní ale hodné Susanitě, která končí v slzách. Nakonec totiž ke štěstí nedojde vlastně nikdo, ať už volí jakoukoliv cestu. Stopáž byla lehce přepálená. ()

Reklama

POMO 

všechny recenze uživatele

Leoneovsky rozmáchla dráma o skupinke ľudí, zmietaných láskou v neprajúcnych osudových peripetiách. Citlivo, komorne sfilmované, kľúčové scény sa odohrávajú v tmavých interiéroch či nočných exteriéroch. Na mexickú teatrálnosť hercov si spočiatku treba zvyknúť, treba ju vnímať ako súčasť kultúry emocionálne otvoreného sveta, ktorý film veľmi dôveryhodne reflektuje. Odmenou je silný zážitok, ktorý vo vás zanechá stopu smútku a ľútosti. ()

Hellboy 

všechny recenze uživatele

(20) Salma Hayek hraje ve 29 letech teenagera:) Zajímavej film, ale ne tak dobrej, jak by se podle zdejších oslavnejch komentářů zdálo (Radyo, dewy, movie, Vitex..) Film o lásce? Ale kdeže....nic jako láska v tomhle filmu není! Navíc končil naprosto nepochopitelně a celkově se postavy chovaly občas faaaakt divně. To mě i Mexická jízda přišla lepší. Nebo Jako voda na čokoládu. Ale není to špatnej film, jen chci zklidnit tadyto nadšení okolo. ()

Radyo 

všechny recenze uživatele

Děj tohoto filmu se vyvíjí tak nějak nenápadně a může leckoho přivést k mylnému dojmu, že nesleduje vlastně nic tak převratného. Ten pravý dopad ale u mě film zaznamenal až po svém skončení, když jsem si poskládal všechny souvislosti dohromady a vyšel mi ABSOLUTNĚ NEJLEPŠÍ film z mexické produkce či koprodukce. Salma Hayek tady ještě nevystupuje coby hvězda první velikosti, ovšem její výkon předznamenává další kariéru (nehledě na to, že je prostě od pohledu k pomilování). Tím pravým překvapením jsou ale hlavně její v našich končinách neznámí herečtí partneři. Vlastně celý ten film je poskládán z několika vesměs nepříliš výrazných složek, které ale vcelku vytvářejí jednolité kompaktní a především velmi (a to zdůrazňuji) kvalitní a navíc (troufám si říct) i umělecké dílo. ()

Galerie (7)

Zajímavosti (1)

  • Film byl natočený podle stejnojmenného románu (1947) nositele Nobelovy ceny Nadžíba Mahfúze. (JARDAHONDA)

Reklama

Reklama