Mladí muži za pultem

• Česko Podvodníci z New Jersey (více)

Nezávislá komedie zachycuje jeden den dvou pohodlných prodavačů z New Jersey. Dante zaskakuje v samoobsluze, zatímco jeho kamarád pracuje ve vedlejší videopůjčovně. Oba by radši dělali něco jiného, a svým zákazníkům to dávají pěkně sežrat. Jeden divoký den v životě dvou přepracovaných mužů za pultem, jejichž jazyk ostrý jako břitva a neobvyklé pracovní manýry dávají zcela nový význam pojmu zákaznický servis. Navzdory neustálému proudění nevyzpytatelných zákazníků si oba prodavači z New Jersey klidně stihnou zahrát hokej na střeše, navštívit pohřební síň a urovnat své nekonvenční milostné vztahy. Šéf není v dohledu, takže si buďte jistí, že když je obchod ponechán napospas těmhle dvěma, může se stát naprosto cokoli. (Cinemax)

pery352

Když jsem tento film viděl poprvé, první co mně na něm nejvíce překvapilo a také zarazilo, že je černobílí. Ovšem po několikátém shlédnutí už si toho člověk ani nevšimne a k filmu to patří. Film je vtipný a já se u něj rozhodně moc nenudil. Pro fanouška Kevina Smithe jako jsem já je to povinnost. ()

Maara0

Několik lidí mi pořád říkalo, že se na tenhle film musím podívat. Ten nátlak byl tak velký, že jsem se jednoduše zasekl a na ten film jsem se nepodíval. Až jednou, když jsem se nudil o deštivém víkendu, jsem se na něj podíval. A musím říct, že všichni měli pravdu a já jsem se tak stal jedním z nich, který do všech hučí, aby se na tenhle film podívali. Je to krásnej nízkorozpočťák. A já tak našel svého dalšího oblíbeného režiséra. Naprosto skvělé dialogy a práce se střihem. ()

Brano

Veľmi čudný film, ktorý je bez akéhokoľvek normálneho deja. Príbeh sa sústredí na dvoch mladíkov, ktorí obsluhujú obchod. Taktiež to nie je zrovná ten typ komédie, ktorá by mi trhala kútiky. Ani si už nepamätám, či na tom bolo vôbec niečo zábavne. Takisto mi vadila čiernobiela obrazovka, ktorá len zbytočne rušila dojem z filmu. Scenár tiež nezmyselný, akurát herci celkom ušli, ale to je asi tak všetko. Dopozerať sa to dá, ale po pár minútach začne nudiť. /35%/ ()

adamix

Raný Kevin Smith, vtipný, s mentalitou 90. rokov, ale miestami škrípajúci pri zbytočne prepálenom úchylnom humore. ()

hrumsrt

Aspoň vidíte, jak těžké je ve filmové branži prorazit, jak těžké je natočit film a kolik peněz za tím musí stát. Ovšem taky, že když máte nápad a patřičné odhodlání, jste schopní to natočit třeba v obchodě v němž sami pracujete, jen s partou přátel.. Tak začal Kevin Smith a jeho Clerks.. Dokonce ještě v černobílém podání poprvé divákům představil svoje ikonické postavy včele s hrdinou Dantem, do něhož se tvůrce sám více profiloval (i když z zcela pochopitelných důvodů se ikonickými staly spíš Jay a tichý Bobeš), z něhož perspektivy se příběh nejvíce odehrává.. Duo prodavačů, kteří v malé videopůjčovně řeší co mohou a v pracovní době vlastně práci mají až na tom nejposlednějším místě, že ji vystrnadí i hokej na střeše.. Hlavním nástrojem jsou dialogy, v nichž se vás nejvíce snaží tvůrci přesvědčit o tom, jak unikátní film sledujete.. Hodně keců, které pro někoho zkultovněly a zábava v níž každý zná odpověď na všechno.. Možná, že to je jako ze života, ale tak všední, že váhám, zda to musel být film.. Ale Kevin Smith tímhle teprve poprvé promlouvá a v budoucnu to bude jistě ještě lepší! 60% ()

Filmfactorem

Pěkný komorní příběh mladých lidí, kteří se v životě hledají a jsou každý v různých fázích procesu. Zažijeme s nimi jeden šílený den, nabitý humorem, krizemi i zamyšlením. Řekl bych, že snad každý, kdo si prošel v dospívání delší fázi hledání, se do postav dokáže vžít. Nakonec mě napadá věta, kterou řekl někdo moudřejší než já. Jsou prodavači a jsou kluci, co zrovna pracují v obchodě. ()

Athlona

Clerks- 1994.Co napsat? V prve rade to, ze dialogy jsou vic nez brilantni!! Natacen na cerno-bily material a tim jen podporuje vsedni a ponurny den prodavacu.Jedna se o prvni film Kevina Smithse a patri k jistemu "kultu" vsech Filmfreaks a podle me i k "povinosti" vsech co chteji filmum rozumet.Jak v jeho vsech filmech i zde se "opira" o serii Stars Wars ,tentokrat o Hvezdu smrti v Jedi a to plne staci k salve smichu.Kdo miluje ten jeho charakteristicky "zly" humor mel by po tomto filmu hodne rychle sahnout!DVD je vice nez dobre,zvuk pekny a obraz take.Jako bonus je uvedeny alternativni konec, ktery je velice prekvapivy.Humor ktery mam rada, ale nad ,kterym se musi premyslet, aby se pochopil.Me hodnoceni 5 hvezdicek ten film je proste perfektni. ()

Bratr

Nejlepší kámoš pořád za zadkem, hokej na sřeše, tráva přede dveřma, cigára za babku, hezká kočka, která se nebojí ničeho, práce snů!!! Neexistuje horší svět, ve kterém by chtěl člověk žít, stejně jako neexistuje lepší film, který by chtěl člověk vidět. ()

Weirdman

9/10... Dôkaz toho, že ak niekto chce natočiť dobrý film, pričom má chuť, zanietenie a nechce si len pomasírovať si vlastné ego, tak mu na to stačí zaujímavý scenár, špetka (ak je možné, tak aj viac) režijnej invencie, pár chechtákov a zo 2 miestnosti + okolitý exteriér... ()

mgerlich

Hodně zábavná záležitost, styl Kevina Smithe je v podstatě pořád stejný už od této prvotiny a přesto v každém dalším snímku příchází s novými nápady. Je to frajer. ()

weasel.p

Docela blbost, jsou tu vtipné momenty i dialogy, zvlášť se mi líbil výrok "Potkávám tu největší imbecily na světě", ale jako celek je film docela nudný a měl sem tendenci od něj pořád odbíhat, protože mě fakt moc nebavil. ()

Adam's

Naprosto dokonalé, nicota všedního bytí prodavače frustrovaného více či méně stupidními zákazníky/kolegy/kamarády/dalšími nesouvusejícími osobami v 90 minutách s přehršlí skvěle vypointovaných scének navrch. Moje nejoblíbenější je debata o hvězdě smrti a objednávání videofilmů. Debut který Kevin Smith dosud nedokázal překonat... ()

Slam7

Podle mě, to ne každýho na první pohled zaujme, každej v tom uvidí něco jinýho...já vidim, že pro herce muselo bejt naučit se text nadlidskej úkol, protože nezavřou hubu:) Co se týče děje, tak mi to extra zajímavý nepřišlo...co se týče dialogů, hlášek a různejch výlevů, dávám za jedna!!! ()

-VINCE-

Výborný film... Takových jako je tento moc není a tím pádem se toho musíme vážit. Takový film s humorem ze života. ()

Reboot Jaye a mlčenlivého Boba je na cestě

Reboot Jaye a mlčenlivého Boba je na cestě

03.01.2019

Dlouho očekávaný reboot Jaye a mlčenlivého Boba se dal do pohybu. Oznámil to režisér Kevin Smith (Clerks 2: Muži za pultem, Hledám Amy). Smith, Jason Mewes a producentka Jordan Monsanto tak strávili… (více)

Místo Clerks 3 bude Jay a tichej Bob 2

Místo Clerks 3 bude Jay a tichej Bob 2

10.02.2017

Jste připraveni na mroží horor?

Jste připraveni na mroží horor?

18.07.2014