Světem se řítí vlak, který veze poslední obyvatele planety. Všechno ostatní kolem je pokryto ledem a člověk by venku nepřežil. Poslední útočiště poskytuje lidstvu vlak, který sestrojil pan Wilford, který ho také řídí. Vlak je společensky strukturovaný, od lokomotivy směrem dozadu klesá společenská úroveň. V zadní části přežívají lidé špinaví na palandách, k jídlu jim ozbrojená stráž dodává proteinové kostky. Mezi nimi žije také Curtis, který chce celou dobu, co ve vlaku žije, uniknout ze zadní části a dostat se až dopředu. Nenávidí Wilforda za to, že je drží jako krysy oddělené od zbytku vlaku. Jednoho dne se rozhodne jednat, sestrojí plán a společně s ostatními rozpoutá revoluci. Lidé pobijí vojáky a uniknou ze zadní části vlaku. Dochází ke krveprolití, protože jsou nasazeni všichni vojáci, aby povstání potlačili. Ovšem Curtisovi se podaří zajmout Masonovou, která zprostředkovává komunikaci přední části vlaku se zadní. Ta ho dostane do střední části vlaku, kde jsou vzdělávány děti a kde je jim vštěpováno, že pan Wilford je nejlepší člověk na světě a že žít ve vlaku, je prostě skvělé. Tady také dojde k dalšímu boji, protože Wilford posílá ozbrojené složky, které ještě disponují náboji ve zbraních a strhne se opět krvavé peklo... (TV Prima)

wowylgu313

Možná, jestli si někdy toto pustím znova, více otevřu oči a hodnocení změním. Nyní to nechám prostě na čistých 40% ... Herecké obsazení naprosto v pořádku. Hudba naprosto v pořádku. Tečka. Příběh alá procházení vagónů (úrovní) je super nápad ale byl proveden jíž mnohokrát a lépe. Ty mezi mezery mezi tím jsou totiž neskutečná nuda. A v této dlouhé stopáží jich je dost. To byla a je asi ta největší chyba. Nudil jsem se a když už se tam začalo něco dít nebylo to až tak moc boom abych vnímal na stopro. Tenhle kousek, mov nezaujal. ;-) ()

GejmronCZ

Upřímě, nudil jsem se. Chris se snaží, ale tohle ani on nezachrání. Stejnojmený seriál je za mě na značně vyšší úrovni ačkoliv se první díly také odehrávají v podobné kvalitě. Nicméně tam to jde nahoru, tady ne. Sice je cool vidět Capa jak se ohání místo se štítem, sekerou, ale i tak. Zpracování samotného vlaku je v seriálu taky o poznání detailnější a vypadá o dost líp a modernějc. >> Tady snad neni jedinej pořádnej záběr na lokomotivu, kde bychom si ji mohli hezky prohlédnout. << Možná za moje zklamání taky může, že jsem čekal film o tom jak se to celý posralo a jak to skončilo u nástupu do Snowpierceru. Mno, škoda. Tohle je alternativní realita, kde se to posralo stejně, ale od chvíle naskočení do vlaku je to celý jinak. Film je pouze sám za sebe. A fakt mě zajímá jak 17ka přežije s malym dítětem v zamrzlé pustině sama bez čehokoliv jinýho + když je závislá. Jedno musim filmu ale nechat. Už víme z čeho se dělaj ty černý kostky, co všichni žerou. Dobrou chuť 😂 ()

Drozdo57

Keďže aj po desiatich rokoch si tento film pamätám, je to pekná ukážka, že išlo naozaj o veľmi solídny počin. Páči sa mi ako nosná myšlienka nie je príliš komplikovaná a skrytá a zároveň je to celkom dobrá a stále viac aktuálna analógia. ()

hufnagel

Komentár obsahuje spoilery.Vôbec som o tomto filme nič nevedel,len sa mi páčil obal tak som si to pozrel.A vykľul sa z toho výborný scifáčik.Malo to asi nižší rozpočet čo sa prejavilo vo vizuále,ale nápad,že vlak ako celé ľudstvo nebol na zahodenie a netrpezlivo som čakal na finále.Ešte by som bral tie dospelácke kožuchy,získali ich cestou,ale odkiaľ ho vyčarovali na mieru šitý pre toho malého černoška na záver tak to bola vážna blamáž.Ale ináč pre scifi fanúškov povinnosť. ()

krachman

Velice prijemne prekvapeni. Tvurci sice mohli vic pritvrdit, ale i tak parada. Za sekyrkovou bitvu palec nahoru. Doporucuju ;-) ()

A.s.t.o.r.

na nějaký rádoby profesionální obkecávačky, co se týče hodnocení filmu, nejsem... takže v krátkosti: "dobrý, ale konec trapnej" ;o) odřený čtyry hvězdy, ale fakt odřený... ()

DekaDance

skoroSPOILER - V tomto snímku bylo až moc drobností, které se mi nelíbí. A nejasností. Zatímco něco bylo jasné až až (třeba co je na konci vlaku (začátku)). Ale že je v závěru sežere lední medvěd, to mě opravdu překvapilo! Za to hvězda navrch. ()

Mr_Corny

Premietnuť myšlienku fungovania sveta do prostredia vlaku v rámci uzatvoreného ekosystému je pekné, ale môže pôsobiť ako obohratá platňa. Dej bol pomerne predvídateľný, avšak s prvkami prekvapení. V polovici filmu som mal pocit akoby som sa pozeral na /Karlík a továrna na čokoládu/, dokonca aj písmeno W by tomu nasvedčovalo. Hlášky "džízs, Marlboro light?" alebo " zavřete dveře" nemali vzhladom na kontext danej situácie chybu. Neviem čo si mám o tom filme myslieť, nemám z neho žiadny dojem. Nelutujem, že som ho videl, ale asi si ho nebudem dlho pamätať. ()

MAXIKILLER

Tohle snad někdo ani nemohl myslet vážně...Ano já chápu, že se to má vymykat, a že to má být cosi jako parodie, ale já to opravdu nepochopil..Jedna hvězda za Chrise Evanse a pár komických scén. ()

Ondrew

Ale ano, myslim, ze tie 4 hviezdy si tato snimka rozhodne zasluzi... Predovsetkym ide o to, ze uz samotny namet a nasledne celkovy scenar je pomerne originalny. To skratka tazko moze niekto tomuto "post-apoc snow trainu" zobrat. Niekto moze, samozrejme, trucovito tvrdit, ze dane, pomerne vysoke hodnotenie, je akurat tak na draka. Lez, zamyslime sa spolocne, kedy naposledy sa medzi nami objavil film s podobne originalnou tematikou? Obavam sa, ze uz peknych par rokov sa nic podobne skratka neobjavilo. Tym skor posielam "Snowpiercer" medzi vyssiu ligu a prajem autorom, aby ich opat osvietil podobne originalny vytvor... 75%. ()

Jyrka

Skvělý příběh a nápad, který si mohl vzít do rukou někdo lepší a hlavně nahradit laciné efekty. Jinak jak už jsem řekl, nápad byl skvělej a dalo se na to dobře koukat. 80% ()

paradoxman

Tak to byla velmi slušná splácanina. Vysekávám hlubokou poklonu těm, kteří tohle vymysleli a přemluvili ty blázny, co jim na to dali prachy. Jako Bčko ok, ale i tak jsem to dokoukal v podstate jen ze zvědavosti, jak velkou chujovinu ještě tvůrci vymyslí. Ta největší si počkala až na konec. ()

Sentinel

Dlouho jsem přemýšlel co vlastně k tomuhle filmu napsat a napadá mě snad jen to, že tak zoufale nefungující svět jsem snad ještě neviděl. A i když se snažíte uvěřit, že lidskou civilizaci tvoří stovka lidí ve vlaku, ostatní věci dávají smysl ještě míň. To by nemuselo tolik vadit, kdyby tohle scífko bylo aspoň trochu zábavné. Akce je pomálu a největší bitka je raději schovaná ve tmě. Jedinými plusy jsou tak slušné herecké výkony a samotný nápad, jehož realizace však mohla dopadnout o několik stupňů lépe. ()

jjjerry

Zajimavý snímek, ale není pro mě. Je hezké vidět rozdílnou asijskou filmařinu, toť asi vše k "chvále". Hlavní zápletka mně nepřišla nijak super. Přišlo mně to jako okopírované Hunger games. K srdci mně žádná postava nepřirostla, spíš mě jich pár iritovalo. Scénárista má možná trošku uchylku na amputace, aneb ja někoho dalšího připravit o končetinu. Tohle není snímek pro mě ()

RomanT

Vybíral jsem podle Tildy Swinton, ale bohužel mě ani nenapadlo, že se nechá angažovat v takovémhle dementním braku, ve kterém je logika na vedlejší koleji. Možná netušila ani ona, co z toho vzejde. Své role se ale opět zhostila skvěle. ()

3KnockPenny

I když má Adulka ráda postapokalyptický scénáře, v tomhle přeplněným vláčku by se jí asi nelíbilo. Buď by mě nutili jíst odpornou proteinovou tyčinku (a já mám co dělat s obyčenou musli)... nebo cizí hnáty v tom úchylnějším případě, nebo nasávat Kronol za zvuků otřesné post techno "hudby", takže by ze mě byla buď kanibalistická špína nebo uslintaná fetka, protože dost silně pochybuju, že bych při mým štěstí byla cudným pasažérem první třídy. A i kdyby, vědomí, že tam někde vzadu přebývá Jamie Zvoneček Bell, by mě stejně nenechalo chladnou a v horečné touze bych spěchala za ním. Takže jasně, už to vidím. Všeci se snaží dostat dopředu a já jedinej trotl dozadu. Velkým překvapením byl pro mě Chris Evans, změněný k nepoznání a bylo příjemné ho pro jednou nevidět v těsné 4 procentní asexuální kombinézce. Jinak... zamýšlení se nad detaily a souvislostmi ničí celkový dojem, takže rozum stranou, tady se jede na výýýlet!!! Sice se mašince nekouří z komínka, ale to se dá omluvit, protože stejně k mé neskonalé radosti nakonec k ohýnku dojde. :) ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

30.12.2023

Remake Snowpiercera hlásí problémy

Remake Snowpiercera hlásí problémy

03.07.2018

Dystopické sci-fi Snowpiercer (aka Ledová archa) korejského režiséra Joon-ho Bonga (Okja) zaujal Hollywood natolik, že se stanice TNT před časem rozhodla natočit seriálový remake. Najala scenáristu… (více)

Korejský mistr se vrací domů

Korejský mistr se vrací domů