Kacuragi Ataru, Kawašima Rjusuke, Takimoto Kuja a Kagami Šun. Čtyři lidé obvinění a odsouzení ze zločinů, které nespáchali. Ale teď utíkají. Může za to především fakt, že dcera Kacuragi Atara je v nemocnici a potřebuje peníze na transplantaci. Díky tomu se tu zrodila myšlenka na útěk a ta myšlenka se změnila v čin. Čtyři lidé, naprosto odlišní, ale mají jednu věc společnou – jsou nevinní. Dokážou před policií utíkat dostatečně dlouho? Dosáhnout nakonec svobody? (Zíza)

Zíza

Lepší průměr. Začátek je velmi dobrý, prostě útěk z vězení, následně útěk "venku". Na cestě hoši ještě přiberou chytrého šunta, a tak se utíká hůř i líp. Každý z nich má za sebou svou motivaci, proč utéct (ale ona i vidina 50 miliónů jenů by pro někoho yla dostačující, ovšem pro naše hrdiny ne, ještě je tu ten důležitější motiv). Tak se tak nějak utíká. Víc jak polovinu seriálu se jim daří. Pak se začne přiostřovat, míchat se do toho psychopatická hra a seriál ztrácí na síle, kterou měl na začátku. Herci tu jsou fajn, nemusí však sednout každému. Já se na to hlavně dívala kvůli Sudovi Masakimu, neb jsem ho spíše vídávala ve vedlejších rolích a tady konečně má roli hlavní (nebo spíš jednu z hlavních). Náš nejhlavnější protagonista je ovšem Kacuragi Ataru hraný Ičiharou Hajatem; plakal stejně jako v ROOKIES, ale jinak je na něm vidět určitý, i když ne moc veliký, herecký posun. Nemyslete, že to míním zle, on nebyl špatný ani předtím, navíc má krásnou výslovnost. :-) Hraje tu dobráka od kosti, který vás svou dobrou až může rozčílit. Ale Japonci zřejmě potřebují dobré dobráky ukazovat. A pak také napravené dobráky (Kawašima Rjúsuke). Prison Break je určitě lepší (alespoň 1. série), ale tohle je japonské a má to 9 dílů a nemocnou dceru s matkou, co nedávno ještě hrála středoškolačky. Je to sporné - má to klady i zápory, naštěstí zápory nepřevažují. I když 7. a 8. díl... Mrkněte, pokud máte chuť na trochu - hodně - běhu. ()