Burzovní makléř Jeffrey Desange, který po finanční krizi v roce 2008 přišel o veškerý majetek, zavraždí v záchvatu šílenství své kolegy i manželku, se kterou má dvě dcery, tříletou Victorii a roční Lily. Obě dívky odveze pryč z domova. Někde uprostřed lesů dostane na zasněžené vozovce smyk, auto sjede ze srázu a dole v rokli narazí do stromu. Při nárazu se Victorii rozbijí brýle, které musí nosit. Všichni přežijí a Jeffrey odvede dívky do nedaleké opuštěné chaty. Zde má v plánu obě dcery zabít a pak zastřelit sebe. Je ale napaden záhadnou černou postavou, která ho zabije. O pět let později Jeffreyho identické dvojče Lucas najímá záchranný tým, který obě dívky v lese našel. Dívky jsou odvezeny na kliniku dr. Dreyfusse. Hovoří o jakési „mámě“, která se o ně v lese starala. K Lucasovi jsou zpočátku nepřátelské, ale poté, co Lucas dá Victorii brýle, ta ho poznává a obejme ho. Lucas a jeho přítelkyně Annabel získají dívky do své péče… (TV Nova)

korndaddy

Konec to zprznil. Jinak musím přiznat, že tak divnej pocit a husí kůži sem u hororu dlouho neměl. Každopádně šlo o vynikající a napínavou podívanou. Ale asi bych toho chtěl moc, kdybych si přál lepší konec. ()

Billie777

Velmi pěkně natočeno, super atmosféra ale trochu předvídatelné a příliš málo strašidelné. Žádné velké lekačky a husí kůže po těle, škoda. Napětí to ale mělo. Taky skvělé herce, převážně Jessiku. Až na ten konec s tou hnusnou brečící maminou to bylo super. Dobrá práce. ()

Michelle75

Od hororů nikdy moc neočekávám hlubší smysl nebo oslňující příběh,nejinak je tomu tady. Mama je horor, který je dle mého snesitelný i pro ty velké strašpytlice jako jsem já a zároveň neurazí ani drsné chlapáky. Dětičky jsou tady úplně účasné,každé však jinak. Mama je podivná,ale v některých momentech hodně strašidelná,hlavně tam ,kde ji nejde vidět úplně zpríma.:) Jessicu Chastain se pro mě stává herečkou-chameleonem. Tmavé vlasy a pár kilo navíc z ní udělalo úplně jiného člověka,ale neuvěřitelně jí to sluší a hlavně hraje s přehledem a přirozeně,že za chvíli budu muset někoho vyšoupnout z mé oblíbené desítky. Mama-může v některých okamžicíh zklamat a v jiných zase překvapit,dle mého je to hodně vyvážené a jako celek převládají pozitivní pocity. ()

divak84

konečně pořádný thriller/horror který umí pracovat s kamerou a se zvukem. technicky je ten film dokonalý, škoda jen některých velmi velmi předvídatelných klišé a spíše fantasy konce než nějaké adrenalinové hororové řežby. obě dětské postavy zahrané velmi dobře, jessica "chytím usamu za koule" chastain paradní rockerka. po "těch druhých" konečně španělský horor který se mi líbil ()

Wicky

Kdyby to stím pohádkově - digitálním strašidlem bylo myšleno parodicky tak to ještě celkem beru. Ale takhle opravdu ne. Režie nevýrazná, ale Chastain v hlavní roli dobrá. Napínavé scény to občas sice má, ale je jich zatraceně málo a toho retardovanýho bubáka měli nacpat do Burtonových Dark Shadows. 40% ()

Rudinsky

Del Toro sa u mňa nadobro zaradil medzi kráľov horrorov a aj keď vôbec neholdujem tomuto žánru (okrem zábavných výživných slasherov od Aju a spol), tento kúsok som si užil. Navyše, všetky tie prvoplánové handy-cam psycho šikany posiela kamsi do druhej ligy - takto plnotučne strašiť obrazom, to chce talent nad talenty (Muschietti sa určite ešte predvedie). Niektorých čaká svalovica - o tom kde, pomlčím. Finále by samozrejme rado kráčalo v stopách geniálneho Faunovho labyrintu, ale chýba mu potrebná katarzia a najmä ZMYSEL. ()

iXtr3m3

Nie zlé, ale videné nie 100 ale rovno 1000krát a nezachránilo to ani Nikolaj ani Jessica. Škoda. Del Torov rukopis tu trošku poznať. ()

Kienast

Naprosto skvělé, děsivé ... a pak přijde závěr, který opravdu nepatří mezi ty povedené. 7/10 Jessica Chastain naprosto úžasná sexy punkerka. ()

beba789

Rok 2013 sotva začal a už mi dal dva super horory.Mama se vážně povedla.Příběh je napsaný hezky a herecké obsazení je také dobré (nejlepší je prostě Jessica).Duch vypadá děsivě a některé momenty jsou hodně strašidelné (dost díky muzice).Všechny,kdo viděli kraťas Mama z roku 2008 a líbil se jim tak je jistě potěší,že ta scéna se tam objeví (ale trošicku jinak).Konec na mě působil a atmosférou připomněl Faunův Labyrint.Doporučuji.100%. ()

Corpsegrinder

Jak říká kamarád, tohle je klasickej přesprstovej film. Většinu filmu totiž vidíte jen svoje ruce. Solidní horor, dle mě strašidelnější než Sinister. P.S. Ten čurák LIVINGDEAD zde píše že jde o normální rodinný horor (o čemž jistě ví svoje jelikož na to čuměl se svojí ségrou a mámou), takže vám pouze nastíním co tim chci říct - NEVĚŘTE ZMRDOVI děkuji za pozornost. ()

jhlahulek

Na tento film jsem byl v kině s pěti klukama, dvěma flaškama vína a stejně jsem se každou chvíli lekal a cítil ten nepříjemný pocit že to zase přijde...sice dávám přednost v hororech realitě oproti nadpřirozenu, ale tady mi to ani tolik nevadilo...plus pochvala za skvělý střih a kameru, bez kterých by z kvalitního hororu zůstalo jen nekvalitní lejno... ()

provitamin

Kvalitný horor, ktorý využíva niekoľko osvedčených hororových prvkov, ako napr. nešťastná udalosť ktorá sa stala niekedy v minulosti, alebo aj dom ako miesto kde sa väčšina príbehu odohráva. Pri hororoch vždy rozmýšľam, či bude hlavný záporák človek alebo nadprirodezná bytosť, ale v tomto prípade to dosť rýchlo vyjde najavo. Najlepší na filme je koniec (na útese), ktorý robí zo snímku dosť silný film. Hudba tiež nepochybne pridáva na kvalite, čo pri hororoch nezvykne byť pravidlom. ()

MareT.

Pro mě jasným zklamáním. Děj se mi zdál tuctový a klišovitý (s pár kosmetickými úpravami) a atmosféra byla zabíjená mnoho krát viděnou Mamou, kterou si mohli tvůrci schovat až na konec. Když už zmiňuji konec, ten je nejslabší článkem celého filmu. Nechtěnou scénou na skále pohřbili úplně vše, co do té doby fungovalo. Kino se dokonce smálo. Od Guillerma bych čekal více. ()

Hanys_

Skrz naskrz průměr. Jako plus bych viděl libovou atmosféru, mínusem zase vizáž neoriginálního bubáka (inspirace asijskými duchařinami víc než zřejmá) a dost stupidní konec. Tam už chyběl jen nějaký faun, abych dal bych del Torovi korunu. 6/10 ()

Orthank

Obsahovo veľmi tuctová, nápadom originálna a záverom šalamúnska žánrová kľučka, ktorej sa pár krát podarí rozbúšiť srdce a prižmúriť oči, ale to je tak nejak všetko. Po remeselne a žánrovo dokonalom Insidious majú duchárčiny poriadne ťažký život. ()

Sancty

"Tato, je tam nejaká žena. Nedotýka sa nohami zeme." Stačí takáto replika z úst dieťaťa a husacina mi naskakuje po celom tele. Účinnejšie ako vybafnutie samotnej mátohy. Niežeby z matere nešiel strach, len po všetkých tých skúsenostiach s duchmi Takašiho Šimizua (pre nezasvätených Ju-on a The Grudge) je už človek pripravený a takpovediac nenechá si len tak nasrať do nohavíc. Dej vcelku odsýpa, mamka sa hrá s deťmi aj dospelými, pričom tí druhí to poväčšine nerozchodia. Vizuálne úchvatné, hudobne perfektné (som zvedavý na samotný soundtrack). Pri záverečnom zúčtovaní na brale som si pomyslel tak toto už nie, lenže nakoniec zo mňa tvorcovia slzu vydojili. Asi starnem alebo čo. ()

dopita

Příběh filmu je sice trochu nelogickej a plný klišé, ale je natočen celkem zručně, takže se dá říct, že je to solidní žánrovka, která neurazí. ()

t.mon

Své hodnocení budu asi měnit, protože Mama je rozhodně jeden z nejlepších hororů roku se závěrem, kterej film z jedné strany totálně přibil k zemi a zkazil. Ćtyřka ale za atmosféru a jumpscare scény rozhodně zasloužená, o té páte budu dlouho uvažovat. Snad budou dva letošní Wanovy snímky lepší. ()

Muschietti míří od Flashe k Batmanovi

Muschietti míří od Flashe k Batmanovi

17.06.2023

Druhé To nabírá obsazení

Druhé To nabírá obsazení

14.04.2018

Studio Warner Bros. se adaptace hororu To bálo do takové míry, že vyhnalo původního režiséra Caryho Fukunagu, který film nechtěl natočit za pouhých 35 milionů dolarů. Jeho náhradník Andy Muschietti… (více)

PF 2017

PF 2017

31.12.2016

Horor To je zpátky ve hře

Horor To je zpátky ve hře

20.07.2015

Novou adaptaci románu To od Stephena Kinga měl natočit Cary Fukunaga (Temný případ). Kalifornský režisér se ale nedohodl s producenty na rozpočtu a projekt opustil, což většinu lidí vedlo k závěru,… (více)