Burzovní makléř Jeffrey Desange, který po finanční krizi v roce 2008 přišel o veškerý majetek, zavraždí v záchvatu šílenství své kolegy i manželku, se kterou má dvě dcery, tříletou Victorii a roční Lily. Obě dívky odveze pryč z domova. Někde uprostřed lesů dostane na zasněžené vozovce smyk, auto sjede ze srázu a dole v rokli narazí do stromu. Při nárazu se Victorii rozbijí brýle, které musí nosit. Všichni přežijí a Jeffrey odvede dívky do nedaleké opuštěné chaty. Zde má v plánu obě dcery zabít a pak zastřelit sebe. Je ale napaden záhadnou černou postavou, která ho zabije. O pět let později Jeffreyho identické dvojče Lucas najímá záchranný tým, který obě dívky v lese našel. Dívky jsou odvezeny na kliniku dr. Dreyfusse. Hovoří o jakési „mámě“, která se o ně v lese starala. K Lucasovi jsou zpočátku nepřátelské, ale poté, co Lucas dá Victorii brýle, ta ho poznává a obejme ho. Lucas a jeho přítelkyně Annabel získají dívky do své péče… (TV Nova)

Pedrousek

Skvělý! Až na ten konec, kterej mohl dopadnout "víc hororově" tomu filmu nemohu nic vytknout... Výbornej a hlavně poměrně originální nápad, super provedení a ani nemluvím o tom, kolikrát jsem se opravdu dost lekl nebo bál. ()

pakobylka

Taková téměř rodinná záležitost. Její podstatou je bitva o dvě malá děvčátka ... a o jejich srdce ... nebo duše, pokud chcete. Jejími hlavními aktéry jsou dvě ženy, z nichž žádná není jejich biologickou matkou, přesto bojují s neobyčejnou vytrvalostí a urputností. Děj je přímočarý, drží se tématu a nikam neodbíhá, jeho vlákna jsou spletená pevně, pečlivě a promyšleně, s důrazem na duševní pochody všech zúčastněných - dětí i dospělých. Hororové prvky jsou jeho součástí, ale bez reptání se podřizují koncepci vyprávění a nesnaží se zviditelňovat na jeho úkor. Závěr vás možná překvapí, ale od toho tady je. Co byste chtěli - nadpřirozené bytosti obyčejně trpívají rozličnými traumaty a bývají zmítané silnými emocemi, tudíž nikdy nevíte, jak se zachovají. P.S.: O dětech to platí dvojnásob. ()

johanka.g

Čekala jsem klasické "slyším to, cítím to ale nevidím to" což mi osobně nejvíce nahání strach. Stačí rozostřená kamera, scéna " What is under the bed, Victoria??" byla také úžasná... A film se této zásady vlastně držel docela dlouho, jenže pak se pán režisér rozhodl ukázat nám mamču v plné kráse. Do tohoto momentu bych snímek řadila k těm lepším mysteriózním filmům ale konečný verdikt zní: čistý průměr. ()

Pajky3

Bubu horor s docela dobrou atmosférou, ale o něco slabším koncem. Musím uznat, že je škoda, že nám nezbyl na nějakou hororovou noc, protože tam by jistě své místo našel. Sice není nijak extra strašidelný, ale v davu by zapůsobit mohl. Strašidlo je bohužel fakt divný a ztrácí tím filmu body. ()

Wormboy

Vyborna prva polovica filmu, ktora divaka prijemne dusi svojou atmosferou, je dosledne, minutu po minute, nicena tou druhou polovicou, ano...ako nespocetne krat pred tymto filmom a nespocetne krat po nom. Skoda...cakal som, ze Guillermo na to dohliadne lepsie. 2,5/5* ()

PavelVanekArt

Zlý to není, matka je cool bubu, ale nic převratného to není. Film obsahuje pár creepy scén, ale kdekoliv je v hororu rodina s fakančatama tak zábava klesá k bodu mrazu. ()

Juto

Nič vo filme nie je celkom originálne, no Muschietti, ktorý rozširuje svoj pôvodný krátky film, vie, ako s desivou vervou navodiť strach. 6/10 ()

Jermann

Dnes za denního světla už je mi veselo a naskakují vtípky jako "Skip the drama, stay with mama" a podobné, ale faktem zůstává, že včera večer v Minikině to byla pořádná husina, co naskakovalo. Mamča zkušeně drnká na všechny správné nervy a spolehlivě probouzí ty nemilé iracionální obavy ze skříní, prostor pod postelí a jiných neosvětlených koutů. Bohužel s tím, jak se jak se v závěru zoufale snaží diváka překvapit, už na nervy spíše leze, ale za to si můžeme sami. Kdyby to skončilo dle očekávání, brblali bychom jaká to není nuda, klišé a kdovíco .. ()

Iwus.ka

Mama měla hnusný xicht už zaživa, proto jako přízrak ze záhrobí ničím novým nepřekvapí. Ovšem její mateřské pudy by ji kdekdo záviděl. Živit se několik let třešněma kvůli přežití, z toho by se jeden prosral do bezvědomí... Do textilu jsem si z toho zrovna neukákla, ale správnou atmosféru to mělo. Loňský Sinister mi však přijde o něco lepší. ()

Ruuzha

Pro mě jeden z nejlepších hororů poslední doby co jsem viděl. Spojení s dětmi fungovalo skvěle. Jessica Chastain byla super Coster-Waldau neměl moc šanci se prosadit a byl spíše křoví pro Annabel. 100 minut permanentní husí kůže, jakou jsem už dlouho nezažil. Brilantně natočené, del Toro se podle mě podepsal hlavně na konci filmu, který byl mystický podobně jako Faunův labyrint. Lekačka, napětí, strach, ideální půlnoční biják. Váhám s pětkou, ale zatím 4 a 80%. ()

Ketchi

Mám rád, když děti zvládají hraní v hororech a holky si tu vedly fakt dobře. Ale zase nám toho bylo ukázáno příliš, co se strašidelných objektů týče. Kdy už konečně tvůrcům dojde, že nádech tajemna je ta nejsilnější zbraň v hororovém arzenálu. Jinak má film kvalitní vizuál (bratrův duch, POV sen), nepočítám-li provedení titulní Mamy (hlavně na konci to byl fakt bídošt). ()

WolfR

Mama je tak lehce vykrádačka, která se ale přes velký a povedený začátek, bohužel dopracuje k doslova směšnému konci. Druhá půlka filmu navzdory nápadité první půli předvídatelnější a hloupější. Ale pořád tam je pár povedených lekaček, celkově 3 hvězdy. ()

emo

O triedu slabšie ako rovnomenný Muschiettiho kraťas. Je tu síce pár ľakačiek, ale digitálna "mama" pôsobí skôr divne a komicky než strašidelne. A záver úplne rozbije atmosféru, ktorú tvorcovia ako-tak budovali... ()

arnybossy

Mama je duch, ktory zachrani dve deti pred istou smrtou a vychovava ich ako svoje vlastne. Ako spravna matka je pochopitelne nerada, ked sa tu zrazu objavi vzdialena, no skutocna rodina dievcatok, ktora chce vziat deti do svojej opatery. Miestami som si cvrkol, ale nie az tak vela ako som chcel. ()

fars

Prvni pulka a kousek svou atmosferou dokazala poradne vydesit. Jenze, temer vsechny dulezite zabery jsou skoro v totalni tme. Ve dne je film naprosto nekoukatelny, zkouseli jsme to, a vzdali jsme to. No a divejte se na ducharinu vecer po tme, kde musite ocima probijet tmu z obrazovky a cekat kdy na vas vybafne bubak. Samozrejme ze se clovek snadno vydesi. Nicmene porad ocenuji ze to nebyla jen tak lacina lekacka, ale atmosfera se budovala na zaklade hratek s kamerou a vizualem, nasvicene/nenasvicene oblasti, herci (vcetne dvou malych holcicek) taky dobri. Pak prijde scena znama ze stejnomeneho triminutoveho kratasu z roku 2008, odhaleni Mama no a... od te doby film prestal byt desivy. Konec se spis nepovedl, navic vypadal jako byl snad komplet cely renderovany. Ve filmu jsou vynikajici snove zabery, jako celek jsem byl spokojeny, bohuzel vsak mam porad lehce pocit, ze jsem stejne to nejlepsi videl uz v tech trech minutach. Vahal jsem mezi 3 a 4. Tematicky podobna Zena v cernem mi prijde povedenejsi a ve vysledku i vice strasidelna, vedle ni bohuzel musim dat Mame spis tu trojku. ()

KajusaK

Průměrnej film, neviděla jsem na něm vůůůbec nic zajímavého ba naopak .. Finále bylo úděsně trapné, taková blbost opravdu..Nemám nadvakrát moc ráda horory, protože se strašně bojím :)) ale tohle mě vyděsilo snad jen jednou, to také o něčem svědčí..Horor jak .. ()

dr.fish

Film je myslím ukázkou dobrého řemesla, super kamera a uvěřitelné role, včetně těch malých holčiček. Jediné co mne trochu vykolejilo byl ten závěr jako z Harryho Pottera. Jinak ovšem jde o pěkný film. 60% ()

eisha3

Ani si nepamatuju, kdy jsem se naposledy u hororu takhle nebála. Už v prologu před úvodními titulky jsem měla špatné tušení, ale doufala jsem, že se všechno v dobré obrátí. A ono prd. Mama je podle mého hodně nepovedená slátanina a celé to na sebe tak nějak nesmyslně (ne)navazuje. Jsou tu dvě směšně po čtyřech pobíhající blonďaté holčičky, nejtrapnější digi bubák se srandovníma očima, co žije ve stěnách (?), nechybí ani investigativní postavička, co všechno ví, a objevují se tu pochybně související vize/sny, které jsou tak trochu vytržené z kontextu. Vedle příšerného scénáře a nejhoršího možného konce, mi vadilo i to, že jsem nepostřehla skoro žádnou hudbu. Jediná dobrá věc na celém filmu je až moc nebojácná Jessica Chastain v tričku The Misfit, co se vlastně zničehonic změní z necitelné a nesympatické ženské v milující "matku". Ale po souvislostech už jsem neměla chuť pátrat. Za ni taky ta hodně slabá hvězdička. Budiž jí odpuštěno, že spí v podprsence. ()

bk81

Videno v kine a pro vychutnani strasidelne atmosfery to byl opet po Sinister skvely horrorovy zazitek...90% ()

Muschietti míří od Flashe k Batmanovi

Muschietti míří od Flashe k Batmanovi

17.06.2023

Druhé To nabírá obsazení

Druhé To nabírá obsazení

14.04.2018

Studio Warner Bros. se adaptace hororu To bálo do takové míry, že vyhnalo původního režiséra Caryho Fukunagu, který film nechtěl natočit za pouhých 35 milionů dolarů. Jeho náhradník Andy Muschietti… (více)

PF 2017

PF 2017

31.12.2016

Horor To je zpátky ve hře

Horor To je zpátky ve hře

20.07.2015

Novou adaptaci románu To od Stephena Kinga měl natočit Cary Fukunaga (Temný případ). Kalifornský režisér se ale nedohodl s producenty na rozpočtu a projekt opustil, což většinu lidí vedlo k závěru,… (více)