Burzovní makléř Jeffrey Desange, který po finanční krizi v roce 2008 přišel o veškerý majetek, zavraždí v záchvatu šílenství své kolegy i manželku, se kterou má dvě dcery, tříletou Victorii a roční Lily. Obě dívky odveze pryč z domova. Někde uprostřed lesů dostane na zasněžené vozovce smyk, auto sjede ze srázu a dole v rokli narazí do stromu. Při nárazu se Victorii rozbijí brýle, které musí nosit. Všichni přežijí a Jeffrey odvede dívky do nedaleké opuštěné chaty. Zde má v plánu obě dcery zabít a pak zastřelit sebe. Je ale napaden záhadnou černou postavou, která ho zabije. O pět let později Jeffreyho identické dvojče Lucas najímá záchranný tým, který obě dívky v lese našel. Dívky jsou odvezeny na kliniku dr. Dreyfusse. Hovoří o jakési „mámě“, která se o ně v lese starala. K Lucasovi jsou zpočátku nepřátelské, ale poté, co Lucas dá Victorii brýle, ta ho poznává a obejme ho. Lucas a jeho přítelkyně Annabel získají dívky do své péče… (TV Nova)

Djmacik

Španielske horrory milujem a toto nieje výnimkou. Kiežby ich natáčali viacej, lebo tie americké sračky čo prichádzajú na svet sú des a hrôza(ale nie v tom pravom slova zmysle) :D ()

kokofek

Jsem velký fanda hororů a jelikož už se málokdy pořádně bojím vždycky mě zklamou.U tohoto jsem se bála aspoň trošičku a to mě potěšilo.Užasná je postavička Lilly, mladší ze dvou dívek a ponurá atmosféra prostředí. ()

MorraEddie

Oooo tak tahle Mamča opravdu umí nahnat hrůzu,celý film jsem byl napnutý a očekával jsem co se bude dít. Skvělé lekačky a atmosféra houstla každým okamžikem. Škoda.že tak brzy odhalili zjev Mamči,protože pak už mi to nepřišlo ani tak hrozné. Nebýt toho zpackaného finále ( pro mě ),tak by se jednalo o jasných 5*. ()

fritol34

V půlce filmu jsem si musel odskočit a byla tma a já dospělý chlap jsem si musel všude rozsvítit a každej okamžik si pro sebe připomínat že je to jen film :) , duchařina jak se patří. 8/10 ()

spacowa

Celkem kvalitní lekačka do kina a pro temné večery. Celkový dojem mi zkazila naprosto zbytečná postava tety a velmi málo rozvinutá postava jinak skvělého Nikolaje Coster-Waldau v roli starostlivého strýce. Upřímně mě ani moc neoslovil konec filmu. Jinak ale, jak říkám, kvalitní lekačka. ()

Klarkys

Musím přihodit hvězdu Sinisterovi. Už jen kvůli téhle hovadině. Ty dvě holčičky byly hodně zvláštní, být já na místě Annabel, rychle bych si sbalila kufr a už by mě nikdo nikdy neviděl:-D Velká škoda, že si tvůrci nedali víc záležet na Mamě, protože kromě vlajících vlasů byla spíš k smíchu, ani jednou mě nevyděsila...vlastně mě nevyděsilo za celý film nic...Jedna hvězda za ty vlasy, druhá za nápad. ()

Phlame

Atmosféra tohoto filmu, jakožto i jeho děsivost spočívá v perfektní kameře a práci se zvukem - výkřiky, mručení, chrčení a melodie, jež si broukají děti v jisté scéně a další audio, nahání husí kůži už samo o sobě. Vše ostatní se pohybuje v rovinách průměrnosti, jenže právě kamera a zvuk jsou klíčovými faktory pro zaručení úspěchu hororových filmů, tomuto snímku se v tomhle ohledu daří. a proto snad můžeme opominout některé logické nesmysly či všudypřítomná klišé (poblikávající světla, apod.). Chválím, po dlouhé době slušný horor. //75%. Pokud chcete být mrštní, obratní, zvládat lezení po čtyřech a otáčet končetiny do nepřirozených poloh, pak Máma doporučuje třešňovou dietu.// ()

rajot

Nemusel jsem ani vystudovat medicínu abych si všimnul, že mamča měla trochu problémy s kloubama. Možná kdyby jí našli dobrýho ortopeda, nebyla by tak rozjívená. Nebo rovnou Petera Wenkmana. Začátek supr, konec příšernej. ()

Matrix007

Po Sinisterovi dalsi skvele natoceny horror s originalnim propracovanym nametem. Duch precizni a originalni. Akorat klasika vsech horroru, kdyz uz si konecne rozsvitej kdyz slysi v noci divne zvuky v baraku, tak proc nejit v noci do lesa s baterkou z roku nebrec a fotakem do chatrce do ktere bych nevlezl ani v poledne. No u horroru se nad tim ani premyslet neda. Jinak to melo efekt jaky mit melo, dokonce tam jsou tri sceny u kterych jsem myslel ze se vazne poseru....... Na Sinistera to sice nema ale vážně dobrý..... ()

LCH

Na tenhle film jsem se hodně těšil...a nutno říct, že jsem dostal to co jsem očekával ! Ovšem pozor až na samotný závěr...bohužel...Ten mi přišel takový absolutně se nehodící k samotnému snímku. Prostě celej film na mě působila úžasná, temná a nebojím se říct až depresivní atmosféra...ovšem ten konec úplně zabil celkový temný pocit z celého snímku...bohužel. Takže nebýt toho mírně trapného konce, byl by to dokonalý horor ! Každopádně já toto dílo řadím hodně vysoko. (85%) ()

bezprezdivky

Velmi slušná hororová atmosféra, kterou nepřebily ani blikající mobily mládežníků připojujících se v kině na facebook, ani zvuky chroupaného popcornu. Všechno funguje, než to všechny takřka pohřbí bizarní závěr, v němž se o dvojici děvčátek přetahují (doslova) hmotná a duchová matka. Posledních dvacet minut jinak a byl by z toho horor roku. ()

Simba72

Od tohto filmu som čakala trochu viac, ale zároveň ma ani tak veľmi nesklamal. Prvé efekty mamy boli super, vždy som bola napätá, keď ju ukázali, no potom ju ukazovali častejšie a to už bolo akosi nudné. Vytratilo sa odtiaľ to prekvapenie a koniec mi nejak nesadol, čakala som že bude trochu viac desivý. ()

Andysex

Musím říci, že jsem od toho čekala víc. V některých pasážích dost přehnané, někdy až zbytečné.. avšak i přesto to byl dobrý film na zamyšlení. Nebyl to žádný ten typický ''happyend'', který by každý předpokládal. Líbilo se mi, že i v tom závěru byla chvilka napětí a dopadlo to jinak, než by člověk řekl. Dávám 4 hvězdy za nápad, provedení a obsazení herců. ()

klapqua

Miesia sa vo mne protichodné pocity. Áno, tá strašidelná linka aspoň u mňa a ľudí so mnou v kinosále naozaj pracovala, miestami som až zabudla dýchať... ale... ale, toľko hluchých miest, nevysvetlené otázky bez odpovedí... keby sa všetky tieto detaily, ako napr. vražda matky, duch tej druhej matky, prečo ich otec odviedol tam kam odviedol, keby sa toto vysvetlilo, vôbec by som sa neurazila:).. ale možno som len bola nepozorná a tieto odpovede mi utiekli.... Chválim opäť titulnú hudbu. ()

Keytt

Tak tedy nevím. Po všech těch kladných ozvěnách jsem asi čekala trochu něco jiného - lepšího. Je pravda, že začátek filmu je velmi dobře naservírovaný, konkrétně první scéna byla opravdu působivá a slibovala kvalitní zážitek. Nicméně po prvním zjevení bububu mamy jsem byla trochu zklamaná. Nevím proč, ale ty sekané pohyby alá Nenávist už na mě prostě nezabírají. Celkový dojem průměrný, několik slušných lekaček se zde najde a konec byl celkem příjemným překvapením. ()

petr.al

Tak nevím, odvyprávět tento příběh se povedlo tak napůl...dobře ať ,,nežeru" na lepší půl. Že Španělé a asiaté tento žánr zvládají lépe než ostatní je prostě fakt, ale ne vždy se zadaří na výbornou. Hodně jsem přemýšlel zda na Mamku jít a riskovat co objevím při návratu z kina ve svém prázdném bytě pod postelí anebo své hrdinství vhodím všanc a zůstanu doma. Ten komu nahání husí kůži ,,pohádky" typu Vymítač dábla, Přichází satan, Rosemary má děťátko, Čelisti,....ví o čem píši. Výše uvedené bijáky nejsou pouze teen vykuchávačky jako Saw, Hory mají oči či jiné masakry motorovými pilami, jedná se o díla, která umí zaměstnat naši představivost a přirozenou vlastnost bát se. Žádný vyhřezlý pajšl kde si řekne člověk pouze ,,no fuj."...........i přes možné srdeční potíže (nejsem již nejmladší) jsem tedy Mámu riskl. Děj filmu je rozehrán dobře, lehko diváka vtáhne tam, kde ho pan režisér chce mít. V poklidu tvůrcům odpouštím jednotlivá klišé (opuštěný dům v lesích, blázince, dětičky vidící více než natvrdlý dospělí atd.). Bez mrknutí oka přehlížím nelogičnost chování některých jedinců nebo fakt, že denní světlo ve filmu má sotva pár hodin a pak nastává zase ta hrozivá tma. Tma díky níž se ve velkém domě dějí poměrně zajímavé věci. Máti si dává načas, ale tyto momenty jsou na filmu to nejzajímavější, strach z neviděného. Kdo je ve skříni, stojí mi někdo za zády, co se to hergot mihlo na tom stropě, a vůbec jsem v domě sám jen já a děti? Ano v těchto momentech si sám sobě spílám, že dnes večer budu muset spát s rozsvícenou lampičkou. V momentě kdy se mi Mamka představí osobně se však něco zvrtne. Ta ,,osoba" je celá animovaná a vypadá jako by právě utekla z nějakého dílu o Harrym Potterovi. Přiznávám, dokáže mě místy pořádně vylekat, přiznávám jsou momenty (např. potvůrčina rychlá steč na oběť, psycholog s foťákem v temné chatce...) kdy se chovám jako Mr. Bean v kině, jenže Mamky je čím dál více a její tělo stvořené z nul a jedniček už nepůsobí tak hrozivě. Jsem si vědom ,že máme 21 století a film bez pc efektů už jednoduše nebude běžný, jen by se triky měly používat uvážlivěji. Virtuální Máma mi připadala stejně utažená za vlasy jako kdyby ve westernu cválal větrem ošlehaný pistolník na animovaném koni. Na konci filmu jsem byl zvědav zda také nepřiletí (někdo zde v komentech to již napsal) Mozkomoři. Jednoznačným vítězem právě zhlédnutého díla jsou obě malé slečny, které ostatní přítomné,,účastníky zájezdu" převyšují o několik levelů. Obdivuhodná práce s dětmi pane režisére!! Malí caparti mohou být hodní, srandovní, otravní, ale též pěkně tajemní a strašidelní. P.S. Lampičku jsem si v noci na chvilku rozsvítil. ()

Chris_Mike

Všechno až na ten konec. Pěkně jsem se bál, trochu pomalejší rozjezd. Ze začátku jsem se na Mamu nemohl ani podívat. Ke konci, ale nejspíš přebral otěže Tim Burton a udělal z toho variaci na Mrtvou Nevěstu. Pomalu jsem taky začínal doufat, že se objeví i Johnny Depp. Takže, jak píší ostatní, bez konce OK. ()

Nominant

Nedá sa povedať, že by ma horor nejako ohromil, ale na druhú stranu ani nesklamal. Malo to všetko, čo by mal mať každý horor - akcia, napätie, hororová postava - v tomto prípade duch, obete, príbeh. Avšak mi tu čosi chýbalo a to lepšie prepracovanejší koniec - úplne si mohli odpustiť tých zostávajúcich 10 min. (pripadalo mi to, akoby už scenáristov nič nenapadalo a narýchlo niečo spravili, no nepremysleli). --- Nemôžem sa sťažovať, film bol dobrý, obsadenie hercov vcelku pasovalo do úloh, príbeh zaujívavý = 3* (s menšími úpravami mohlo byť 4*) ()

kacer4

Zo dňa je zrazu noc, v kritickej chvíly vypadáva elektrina a zhasíňajú baterky... Úvod a záver boli celkom slušný ale medzi tým to bolo pre mňa len prehadzovanie sa zo strany na stranu, aby ma nebolel zadok. Škoda, že predo mnou sedel niekto a nemohol som si vyložiť nohy... 30% ()

Anee

Myšlenka byla velmi zajímavá, ale španělským filmům neprospívá, když spolupracují s jiným státem, obzvláště pokud se jedná o severoamerický kontinent. Pokud srovnám s jiným španělským hororem, Sirotčincem( El Orfanato) který byl tomuto filmu podobný atmosférou, ale byl natočen čistě Španěly, šlo vidět, že se jedná o kvalitnější práci. Díky tomuto severoamerickému vlivu se přimíchal do jedinečné atmosféry přímočarý lekací záměr, který můžeme vidět právě v amerických hororech. Klady tohoto filmu jsou právě ve chvílích, kdy převážila mystická chvíle nad hororovou lekačkou. Zejména velmi povedený začátek a konec mi vryly pod kůži velmi jedinečný mysteriozní pocit. Zvlášť musím zmínit skvělou práci při ztvárnění Mamy, když se vznášela ve vzduchu a vlasy jí vlály kolem jako by byla pořád pod vodou. Z těch scén jsem měla husí kůži. Jednoznačně doporučuju ke shlédnutí. ()

Muschietti míří od Flashe k Batmanovi

Muschietti míří od Flashe k Batmanovi

17.06.2023

Druhé To nabírá obsazení

Druhé To nabírá obsazení

14.04.2018

Studio Warner Bros. se adaptace hororu To bálo do takové míry, že vyhnalo původního režiséra Caryho Fukunagu, který film nechtěl natočit za pouhých 35 milionů dolarů. Jeho náhradník Andy Muschietti… (více)

PF 2017

PF 2017

31.12.2016

Horor To je zpátky ve hře

Horor To je zpátky ve hře

20.07.2015

Novou adaptaci románu To od Stephena Kinga měl natočit Cary Fukunaga (Temný případ). Kalifornský režisér se ale nedohodl s producenty na rozpočtu a projekt opustil, což většinu lidí vedlo k závěru,… (více)