Láska všemi deseti

Populaire

Láska všetkými desiatimi

Sportovní / Romantický / Komedie

Francie / Belgie, 2012, 111 min

Nic co by mě překvapilo, nemohu zde očekávat překvapivé zvraty v ději, ale trošku nápadu by to chtělo. Jediné co bych povýšil je, že děj se točí hodně kolem soutěží v rychlosti psaní na stroji, jinak šedý průměr a žádné světlé vybočení.(22.9.2015)

Spoustu klišé, spoustu patosu, spoustu psacích strojů a hlavně spoustu krásně fungující chemie v retro romantické komedii, na kterou se mně ale moc hezky dívalo. Rozkošná Deborah a Romain Duris byli moc roztomilý pár a já se občas přistihla jak se blahem tetelím. Celé je to zabalené do skvělé muziky, takže u mě je to dnes jasná lepší čtyřka.(5.7.2013)

• Freemind

Kurnik Chopin. Po zhlédnutí několika scén v gifech jsem čekal vizuální bombu - dostal jsem mdlý romantický příběh s několika barevnými vsuvkami a hromadou špatně napsaných postav. U scénáristy mám vážné podezření na nějakou bipolární poruchu (která se přenesla na emocionálně nevyrovnanou postavu Louise) - dramatický oblouk tak v důsledku připomíná dramatickou vlnovku. Rose je rozkošná, dobovou atmosféru se taky podařilo navodit vcelku úspěšně, ale jako celek to prostě nefunguje. Je regrette že jsem s tím ztrácel čas...(27.5.2015)

Šéf a sekretářka trochu jinak aneb jak jeden dobrý chlap trénoval svého Ramba v růžových sukních. Láska všemi deseti není extra originální romantická komedie a asi nejzajímavější je motivace mužského hrdiny pomoct, která je skutečně nezištná. Nejlepší přirovnání, které mě napadá, je Kašlu na lásku, které ale mělo lépe fungující ústřední pár. Zkrátka dobrý film pro začátek romantického večera ve dvou nebo v partě kamarádek.(20.10.2015)

• Quisp

A co kdybychom natočili film o soutěžích v psaní na stroji? Když by u mě s takovým návrhem zaklepal mladý nadějný tvůrce, s chutí bych mu věnoval pár miliónů, které nemám, aby svůj námět natočil. Pokud by mi o pár měsíců později ukázal výsledek v podobě Lásky všemi deseti, se zlou bych ho vyprovodil. Francouzská rádoby retro romantická komedie působí dojmem zaseknutého kolovrátků, který se vleče rychlostí ojeté škodovky na dálnici D1. Ústřední dvojice se nemá ráda, pak začne spolupracovat, z šedé myšky se stane krásná labuť a v psaní na stroji všem nakope pozadí, včetně peněz lačných Američanů. Proč ale pět hodin sledovat dvouhodinový film, když je vám každá příběhová zákruta předem zcela jasná? Smutný divák se pak snaží chytat pověstného stébla v podobě vizuálních nápadů. Ať však kouká vlevo nebo vpravo, žádné nemůže najít. Snímky, kde je nejlepším prvkem počáteční nápad, si zaslouží nemilosrdnou kritiku. Hvězdička dolů za absolutně nevyužitou krásu Bérénice Bejo.(12.2.2013)

• - Natáčení probíhalo v Paříži a belgickém Lutychu. (Terva)

• - Pro scény ze závodů v psaní všemi deseti hledala Productions du Trésor profesionály ve Francii, Belgii a České republice. Po navázání kontaktu se světovými rekordmany Helenou Matouškovou a Jaroslavem Zaviačičem se spolupráce s českou stranou ukázala jako zásadní. Ve filmu tak můžete vidět přes 20 českých děvčat v rolích soutěžících. Děvčata se mnohdy do svých rolí tak vžila, až je tým musel žádat o zpomalení, aby fiktivní favoritka Deborah Francois nebyla nejpomalejší. (Ladaque)

• - Původní název filmu Populaire je typ psacího stroje značky Japy. (Terva)